po s.n. (2:0)
HK Poprad
2:1 (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0) Stav série: 2:2
HC´ 05 Banská Bystrica
Štvrtok 28.03.2019, 18:00 • Zimný štadión mesta Poprad • Tipos Extraliga play-off • Semifinále

Videli sme ďalšie strhujúce semifinálové zápolenie tímov. Po dnešnej dramatickej sérii nájazdov zvíťazili popradskí kamzíci. Séria sa teda určite vráti aj pod Tatry. Poprad dokázal vyrovnať sériu na 2:2 a pokračuje sa v nedeľu v Banskej Bystrici.

Ďakujeme za pozornosť. (20:52:54)

V samostatných nájazdoch zvíťazil tím HK Poprad.
    Víťazný bol nájazd JINDŘICHA ABDULA.

5. séria
    2:0
    Samuel Takáč strelil gól a rozhoduje tento zápas!

4. séria
    1:0
    Ani Tomáš Surový nedokázal nájsť recept na popradského gólmana.

4. séria
    1:0
    Brankár Stephon Williams sa hodil do Svitanovho pokusu o blafák a úspešne vypichol puk.

3. séria
    1:0
    Marekovi Bartánusovi strela smerom na Vošvrdu nevyšla, popradský gólman vyrazil betónom.

3. séria
    1:0
    Matúš Paločko to skúsil strelou spomedzi kruhov a nasmeroval to priamo do Williamsovej lapačky.

2. séria
    1:0
    Éric Faille sa snažil nasmerovať medzi nohy Vošvrdovi, no to mu nevyšlo.

2. séria
    1:0
    Martinovi Bellušovi parádička veľmi nevyšla, strieľal mimo bránky.

1. séria
    1:0
    Bystričan Brock Higgs nebol úspešný, Vošvrda jeho nájazd vypichol.

1. séria
    1:0
    Ako prvý sa postavil na nájazdy Jindřich Abdul, ktorý to skúsil na forhend a blafák mu vyšiel!

Samostatné nájazdy začínajú.

Ako prvý pôjdu na nájazd domáci.

V napínavom predĺžení gól nepadol, o osude stretnutia sa teda bude rozhodovať v samostatných nájazdoch. Predtým uvidíme krátku úpravu ľadu na sucho.

70:00
    Predĺženie sa skončilo.

69:35
    Miner potiahol puk do útočného pásma, nemal však potom komu prihrávať.

69:07
    Bondra vnikol do útočného pásma, snažil sa natlačiť ako ľavák bekhendom. Bol však mierne zbúraný Mihálikom a posunutá bola aj bránka.

68:06
    Marshall nabíjal krížom cez útočné pásmo Bartánusovi, ktorý aj pálil z prvej, ale priestor bránky minul.

67:36
    Banskobystrickým baranom teraz nevyšla rozohrávka. Píska sa zakázané uvoľnenie a hra sa sťahuje pred Williamsa.

67:11
    Ťavoda prenikol priamo pred bránku a skúšal zakončovať zblízka. Williams si ho hneď všímal a strelu dokázal pokryť.

66:36
    Bondra sa vysunul do úniku po pravom krídle a ešte to chcel dávať k opačnej žrdi Petranovi. Popradčania napokon nezakončili.

65:36
    Southorn sa s rozohrávkou neponáhľa, zatiaľ teda môžu prestriedať popradskí hokejisti.

65:19
    Kubkovi prišiel na pomoc do rohu klziska aj Bartánus, ktorý potom strieľal spoza pravého kruhu. Namierené to bolo na ochrannú sieť.

64:36
    Marshall šikovne časoval prihrávku pre Higgsa, ktorý si nakorčuľoval pred bránku. Bolo z toho zakončenie, ktoré letelo na zadný mantinel.

64:06
    Jednoducho to teraz urobil Joona Erving. Fínsky obranca v službách Popradu potiahol puk po ľavom krídle a z ostrého uhla zakončil. Williams bol pripravený.

63:32
    Svitanovi ušiel puk z čepele v rohu klziska, a tak mohli Bystričania hru upokojiť a aj následne prestriedať.

62:40
    Bondra prenechal puk za pravým kruhom Buzzeovi, ktorý sa odhodlal k strele, namieril to však len vedľa brány.

62:09
    Selleck sa dostal do zakončenia spoza pravého kruhu. Jeho pokus bol blokovaný a letel na ochrannú sieť.

61:39
    Z pravého kruhu nepríjemne vypálil Mlynarovič a Williams musel vyrážať svojím pravým ramenom.

61:23
    Zakrytá strela Brocka Higgsa smerovala na pravý Vošvrdov betón. Hostia ešte ostávajú pri puku.

60:45
    Dávid Bondra sa vysunul dopredu po pravom krídle a zakončoval z kruhu. Strelu mierne zblokovali nohy jedného z bystrických hráčov.

60:20
    V úvode predĺženia nevyšla kľučka Buzzeovi v obrannom pásme. Puk získala na svoje hokejky Banská Bystrica.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

V poslednej dvadsaťminútovke gól nepadol, a tak stav ostal nerozhodný 1:1. Nasleduje desaťminútové predĺženie po štyroch hráčoch na oboch stranách. Ak sa nerozhodne, nasledovať budú samostatné nájazdy.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:54
    Ostávajú posledné sekundičky do konca tretiny, puk vyletel z hracej plochy von, vhadzuje sa v strednom pásme.

59:27
    Higgsa odstavil od puku bodyčekom Erving. Bystrica teda už nedokázala ďalej pokračovať v akcii.

58:28
    Zagrapanova prihrávka pred bránku mala zrejme nájsť Takáča, ktorý však v tom čase bol v iných priestoroch.

57:42
    Minerova strela od modrej čiary letela priamo na Williamsov betón. Bystrický gólman si s touto strelou poradil.

57:12
    V závere tretiny budú hrať presilovku domáci. Levko Koper dostáva dve minúty za hákovanie.

56:42
    Popradčania dokázali ustáť oslabenie. Následne hľadal z rohu klziska Buzzeo Karalahtiho. Ponúkol mu však len nepresný puk.

56:04
    Bartánusova prihrávka ušla Slobodovi do stredného pásma a barani sa musia s pukom vrátiť až do obranného pásma.

55:36
    Zigo naservíroval perfektný puk pred bránku, kde bol pripravený Éric Faille, ten však nasmeroval iba priamo na Vošvrdu.

54:50
    Marshall vyzval do zakončenia od modrej čiary Failleho, ktorý to vypálil, no mieril iba na plexisklo.

54:26
    Vôbec prvá presilová hra pre Banskú Bystricu v zápase. Dve minúty za faul kolenom dostáva Lukáš Paukovček.

53:45
    Domáci hrajú v týchto chvíľach jednoducho. Puk na hokejkách majú viac hostia, Popradčania často hrajú na nahodené puky.

53:19
    Mário Lunter naznačil strelu z ľavého kruhu a následne to posielal na bránku. Puk preletel popri Vošvrdovi.

Dnešné stretnutie sleduje 4 323 divákov. Popradský štadión je znovu vypredaný.

52:57
    Jednoducho to riešil banskobystrický útočník Eric Selleck. Z ľavého kruhu vyslal priamu strelu na bránku, ktorá skončila vo Vošvrdovej výstroji.

51:57
    V súbojoch v rohu klziska boli úspešnejší hokejisti Banskej Bystrice, ktorým sa podarilo dostať puk do útočnej tretiny.

50:45
    Oba tímy hrajú momentálne veľmi pozorne a snažia sa eliminovať zlyhania. Rozohrávať akciu môžu hostia, za bránkou má puk Ďatelinka.

49:48
    Williams si myslel, že sa bude pískať icing, a tak trochu zaváhal počas rozohrávky. Napokon nechali čiaroví rozhodcovia hru plynúť.

48:52
    V nepriehľadnej situácii v obrannom pásme musel zasiahnuť brankár Vošvrda, ktorý odpálil puk cez všetky čiary na zakázané uvoľnenie.

48:20
    Kubka zakladal ihneď protiútok. Potiahol puk po pravom krídle, potom sa však pískal ofsajd hostí.

47:49
    Buzzeo dostal výbornú krížnu prihrávku od Zagrapana na pravý kruh. Okamžite strieľal, ale banskobystrický gólman Williams sa dokázal rýchlo presunúť a strelu eliminovať.

47:29
    Takáč neuspel v dvojitom súboji pri mantineli za bránkou. Dvojica Marshall so Selleckom ho dokázala odzbrojiť.

46:34
    Faille prenechával puk na ľavom kruhu už naskočenému Asselinovi, ktorý sa ihneď zapojil do hry. Jeho následná strela však nebola veľmi razantná.

45:54
    Minerova strela švihom od modrej čiary preskočila od Williamsovho betónu smerom do rohu klziska.

45:13
    Minerova strela od modrej čiary letela vedľa brány. Ďatelinkovi sa potom podarilo pohodlne vyhodiť puk cez všetky čiary.

45:00
    Na opačnej strane zase zachytil rozohrávku súpera Takáč, ktorý pálil spomedzi kruhov. Williams vytasil svoju lapačku a strelu zachytil.

44:34
    Do úniku sa nečakane dostal Eric Selleck, ktorý prenikol popri Salijovi a dostal sa do samostatného zakončenia. Jeho strela smerovala na Vošvrdovu vyrážačku.

44:25
    Presilovku budú hrať popradskí hokejisti. Stephon Williams dostáva dve minúty za úmyselné posunutie bránky. Odsedieť si to ide Asselin.

43:58
    Bystričania sú stále v útočnom pásme a dokázau vytvárať súvislý tlak na domácu defenzívu.

43:23
    Delovka Jordona Southorna od modrej čiary Vošvrdovi vypadla, puk bol nasmerovaný do rohu klziska.

42:20
    Abdulova strela spoza ľavého kruhu bola skrytá. Namierila však len do korčule jedného z banskobystrických hokejistov.

41:24
    Faille krížnou prihrávkou hľadal pred bránkou Higgsa. Tomu sa puk nepodarilo spracovať, no Bystrica ostáva v útočnom pásme.

40:34
    Rozohrávka Karola Slobodu nebola vôbec presná. Puk preletel cez celé klzisko a je z toho zakázané uvoľnenie.

40:09
    Jednoduchá strela z ľavej strany z hokejky Guillamea Asselina smerovala priamo do Vošvrdovej lapačky. Popradský brankár pre istotu podržal.

40:01

Prostredná časť hry priniesla takisto dynamický a rýchly hokej. Striedali sa úseky, v ktorých boli v tlaku buď barani alebo kamzíci. Gól nepadol, stav je teda stále nerozhodný 1:1.
    Tretia tretina sa začne približne o 19:52.

40:00

39:32
    Prihrávka Tomáša Surového z rohu klziska smerovala na bočnú konštrukciu. Vošvrda pre istotu prikryl.

38:49
    Paukovček zbavil Luntera puku a podarilo sa mu dostať do stredného pásma.

38:10
    Karalahti riešil situáciu veľmi rázne. Puk spomedzi kruhov poslal preč cez celé klzisko a je z toho icing.

37:44
    Asselin šikovne prestrčil puk na Higgsa, ktorý korčuľoval pred bránkou. Našťastie pre Vošvrdu, nedokázal zakončovať z prvej.

37:36
    Marek Bartánus si spracoval prihrávku na pravom krídle a šikovne sa zvrtol na kruhu. Skúšal to potom bekhendom, Vošvrda bol ale pripravený.

37:23
    Takáč si vypýtal puk na útočnú modrú čiaru. Od Karalahtiho nakoniec dostal prihrávku.

36:30
    Popradčania zovreli súpera v útočnom pásme a skúšajú to strelami. Spoemdzi kruhov zakončoval Matúš Paločko, no mieril vedľa.

35:40
    Belluš nemal veľmi komu prihrávať v strednom pásme. Volil prihrávku na Mlynaroviča, ktorý však bol obsadený.

34:43
    Rýchla krídelná akcia Popradčanov sa skončila v rohu klziska, kde boli v početnejšom množstve hokejisti HC 05.

33:30
    K strele z pravého kruhu sa prepracoval Karol Sloboda. Poslal to priamo do Vošrvrdovej lapačky. Po prerušení hry sa trochu medzi hráčmi zaiskrilo, vzájomná objímačka však bola krátka.

32:36
    Salijovi vôbec nevyšla strela od modrej čiary. Puku sa zmocnil Koper, ktorý prenikal do útočného pásma. Pískalo sa však postavenie mimo hry.

31:50
    Zigo prihrávkou medzi kruhy našiel Lampera, ktorý sa pokúsil o strelu, no nasmeroval to vedľa brány.

31:04
    Abdul zachytil puk ešte v útočnom pásme a nasmeroval ho krížom Petranovi, ktorý zakončil. Williamsovi puk vypadol, ale našťastie pre neho až po odpískaní.

30:39
    Southorn mohol bezpečne spracovať prihrávku a založiť nový útok. Prečíslenie však baranom nevyšlo podľa predstáv.

30:11
    Šikovný prienik Mária Luntera po ľavom krídle zakončil tento útočník strelou. Vošvrda sa musel prikrčiť, inak by mu puk z výstroje vypadol.

29:58
    Po veľkej banskobystrickej šanci sa dopredu vysunul po pravom krídle Martin Belluš, ktorý zakončoval švihom. Williams vytasil svoju lapačku a semaforom zachytil puk.

29:35
    Marshall perfektnou krížnou prihrávkou našiel na pravom kruhu Higgsa, ktorý okamžite pálil, no namieril to vedľa odkrytej bránky!

28:44
    Tomáš Matoušek potiahol puk po pravom krídle a vyskúšal to z kruhu. jeho zakončenie smerovalo do Salijových korčúľ.

28:08
    Miner krížnou prihrávkou našiel Abdula, ktorý sa chcel natlačiť po ľavom krídle. V rohu klziska však prišiel o puk.

27:34
    Erving sa rozhodol ako obranca podporiť ofenzívu. Zakorčuľoval s pukom za bránku, no napokon oň kamzíci prišli.

26:52
    Sloboda ponúkol krížnu prihrávku Selleckovi, ktorý iba tečom usmernil puk do útočného pásma a už tam korčuľoval Lunter.

26:12
    Abdul nabíjal Bondrovi za ľavým kruhom, odkiaľ popradský útočník vypálil. Strelu Williams prikryl na vyrážačke. Hra bola okamžite prerušená.

25:28
    Fabianova okamžitá strela po buly v útočnom pásme smerovala priamo do lapačky gólmana Stephona Williamsa.

24:54
    Lamper sa v strednom pásme vyhol Salijovi, nedokázal však podobnú kľučku napodobniť proti Buzzeovi.

24:23
    Patrik Svitana sa presunul od mantinelu na hranicu ľavého kruhu, odkiaľ to strelou skúsil, no zakončoval iba do Williamsa.

23:48
    Svitana nahadzoval z pravej strany po mantineli. Puk preletel po obvode útočného pásma a následne vyšiel do stredného.

23:29
    Paukovček sa ocitol v bránkovisku a hlavný rozhodca okamžite prerušil hru. Vhadzovať sa bude v strednom pásme.

23:15
    Poprad si zahrá ďalšiu presilovú hru. Tomáš Zigo dostáva dve minúty za krosček.

23:05
    Od modrej čiary to delovkou vyskúšal Branislav Kubka. Jeho prudká strela príklepom letela na Vošvrdu, ktorý však veľa toho nevidel.

22:35
    Rýchlo do útočného pásma prenikol Tomáš Zigo, ktorému sa podarilo zakončiť spomedzi kruhov. Vošvrda mal svoju lapačku pripravenú a v nej našiel puk.

22:07
    Salija mierne zaváhal na modrej čiare a dopredu sa vysunul šikovný Éric Faille, ktorý prekorčuľoval po krídle a zakončoval z kruhu. Jeho pokus letel mimo brány.

21:14
    Erving krížnou prihrávkou nabíjal na ľavý kruh Alexandrovi Minerovi, ktorý pálil okamžite z prvej. Bránku prestrelil a Popradčania boli vyprevadení z útočného pásma.

20:51
    Ervingova strela od modrej čiary nebola obzvlášť nebezpečná. Puk smeroval na zadný mantinel a domáci môžu pokračovať v pásme ďalej.

20:19
    V úvode oslabenia sa podarilo získať puk Higgsovi, ktorý ho vyhodil cez celé klzisko až ku Vošvrdovi.

20:01

Začiatok druhej tretiny sa o niekoľko minútiek posunie. Niečo má s lapačkou brankár Williams, ktorému to narýchlo kustód upravuje pri striedačke.

V úvodnej tretine sme videli zväčša dynamický hokej, v ktorom o trochu viac dominovali bystrickí barani. Tí šli do vedenia v 6. minúte po zásahu Marshalla. V 15. minúte však vyrovnával domáci Zagrapan, a tak je stav po prvej dvadsaťminútovke 1:1.
    Druhá časť hry sa začne približne o 18:56.

20:00

19:46
    Poprad v závere úvodnej dvadsaťminútovky získava presilovku. Éric Faille dostáva dve minúty za podrazenie.

19:24
    Nahodený puk z hokejky Asselina spoza ľavého kruhu letel priamo na Vošvrdu, ktorý si postrážil svoju svätyňu.

19:02
    Higgs to skúsil spomedzi kruhov. Strela prefrčala na plexisklo a puku sa zmocnili v pásme znovu banskobystrickí barani.

18:09
    Popradčania nemohli bezpečne rozohrávať, hostia výborne forčekovali domácich a napádali v rohoch klziska a pri zadnom mantineli.

17:24
    Bystričania sa opäť snažili udržať v útočnom pásme. Na modrej čiare následne zasiahol puk vysokou hokejkou Mihálik a hra bola prerušená.

16:36
    Buzzeova prihrávka v protiútoku smerovala len na korčule Zagrapana. Dopredu sa snažili ísť aj hostia, no nepodarilo sa im správne zakombinovať.

16:06
    Domáci vyrazili do rýchleho protiútoku. Paločko ponúkol puk po krídle Svitanovi, ktorý strieľal z pravého kruhu. Williamsovi tentokrát puk nevypadol, dokázal ho bezpečne udržať.

15:43
    Nepríjemne vyhodený puk z obranného pásma baranov doskákal až ku Vošvrdovi. Popradský gólman bol však v stave pohotovosti a zachytil to.

15:20
    Koperovi sa na modrej čiare ukazoval Nemčík. Cez protihráča však nemohol priamo nemu prihrávať.

14:21
    Poprad dal gól!
    Kamzíci vyrovnávajú stav stretnutia. Pred bránku nečakane prenikol Buzzeo, ktorého strela Williamsovi vypadla a potom sa tam objavil MAREK ZAGRAPAN, ktorý chladnokrvne zblízka dorazil do bránky.
    Asistencie: Justin Buzzeo, Dávid Bondra.

14:00
    Poprad mal teraz taký súvislejší úsek a tlak v útočnom pásme. Profitovať z toho chcel Buzzeo, ktorý zakončoval spoza pravého kruhu, ale Williams jeho úmysly prečítal.

13:24
    Svitanova krížna prihrávka v strednom pásme nenašla nikoho z jeho kolegov. Puk získal Sloboda a následne sa hostia previnili ofsajdom.

12:46
    Marek Bartánus bez problémov prenikol do útočného pásma a skúšal to strelou spomedzi kruhov. Jeho pokus letel na plexisklo.

12:09
    Do útočného pásma sa prebíjal aj Andrej Šťastný, ktorý to skúsil strelou švihom spoza ľavého kruhu. Tá bola zblokovaná a Vošvrda zasahovať nemusel.

11:37
    Faille potiahol akciu dopredu po pravom krídle. Zabrzdil na kruhu a posunul to Marshallovi, ktorý zakončoval spomedzi kruhov. Mieril to na betón popradského brankára.

10:37
    Na opačnej strane sa v zaujímavej šanci ocitol Patrik Lamper, ktorý zakončoval spomedzi kruhov. Jeho pokus bol však nepresný.

10:07
    Matúš Paločko to skúsil jednoduchou strelou spomedzi kruhov, ktorá Williamsovi z lapačky vypadla. Ihneď tam však už mal spoluhráča.

09:44
    Radomír Heizer riešil rýchly protiútok strelou spomedzi kruhov. Gólman Williams dostatočne videl puk a zasiahol lapačkou.

09:32
    Popradským hráčom zlyhávajú akcie už hneď prvou prihrávkou z obranného pásma. Za posledné minúty tu máme už niekoľký icing v poradí.

08:49
    V následnom rýchlom protiútoku domácich korčuľoval s pukom po pravom krídle Abdul. Skúšal to kľučkou na stred, ale bystrický obranca sa dobre položil do prihrávky.

08:05
    Veľkú príležitosť na vyrovnanie mal Lukáš Paukovček, ktorý šiel dorážať Abdulovu strelu, no zblízka veľmi minul bránku. Puk letel na plexisklo.

07:49
    Karalahti ponúkol prihrávku Zagrapanovi, ktorý si nakorčuľoval pri útočnej modrej čiaru. Po prieniku do pásma bola hra prerušená kvôli ofsajdu.

07:07
    Slobodovu strelu od modrej čiary jednoznačne nemal popradský brankár pod kontrolou, hostia sa pokúšali dorážať. Vošvrda napokon puk pokryl čo najrýchlejšie lapačkou.

06:36
    Zakončenie Brocka Higgsa spoza pravého kruhu bolo veľmi nepresné. Jeho delovka preletela popri mantineli až von z pásma.

06:25
    Ďatelinka vysunul dopredu po ľavom krídle Tomáša Matoušeka, ktorý strieľal spoza kruhu, no namieril to len priamo do Vošvrdovej lapačky.

05:38
    Banská Bystrica dala gól!
    Barani sa dostávajú do vedenia v stretnutí. Aktivita sa hosťom oplatila. Obranca BEN MARSHALL si spracoval prihrávku medzi kruhmi a švihom to poslal priamo na bránku a Vošvrdovi to prepadlo popri vyrážačke.
    Asistencia: Eric Selleck.

04:45
    V úvode duelu sú zatiaľ viac aktívnejší Bystričania. Poprad zväčša iba odpaľuje puky z obranného pásma a snaží sa hrať čo najjednoduchšie.

04:24
    Zagrapan nezachytil puk v útočnom pásme. Podarilo sa to Surovému, ktorý potiahol akciu po ľavom krídle, no strelecky to nezakončil.

03:51
    Bystrickí hokejisti ešte dobiedzali do popradského gólmana. Vošvrda nemal puk stopercentne pod kontrolou, už sa však pískalo.

03:15
    Ďatelinkova delovka po Koperovej prihrávke iba preletela okolo popradského brankára a napokon šla aj mimo.

02:31
    Petran iba jednoducho nahadzoval puk do útočného pásma. Tečoval to ešte nechtiac Mihálik, ale Williams nemusel robiť unáhlený zákrok.

01:34
    Surovému sa podarilo udržať útočné pásmo. Jeho následná strela z pravého kruhu smerovala len na popradského hráča a rozohrať mohli domáci.

01:00
    Kubkova rozohrávka z obranného pásma bola tečovaná v strednom pásme Ervingovou hokejkou a puk sa ocitol na striedačke domácich. Vhadzuje sa v stredovom kruhu.

00:38
    Bartánus si vymenil puk so Surovým a napokon strieľal spoza ľavého kruhu. Jeho zakončenie smerovalo len na plexisklo.

00:07
    V úvode stretnutia nevyšla krížna prihrávka Petranovi smerom na Svitanu. Popradčania sa previnili zakázaným uvoľnením.

00:01

Pred začiatkom stretnutia nás čaká štátna hymna.

Na ľadovú plochu už nastupujú hostia z Banskej Bystrice v bielych dresoch. Popradčania sa predstavia v dresoch modrej farby.

HK Poprad: Vošvrda (Nechvátal) – Petran, Erving, Karalahti, Miner, Fabian (C), Salija, Ťavoda – Paločko, Mlynarovič, Svitana (A) – Takáč, Zagrapan, Buzzeo – Bondra, Paukovček, Abdul – Kundrík, Heizer (A), Belluš

HC 05 iClinic Banská Bystrica: Williams (Lisutin) – Ďatelinka (A), Kubka, Southorn, Sloboda, Mihálik, Marshall, Nemčík – Lunter, Faille (A), Selleck – Bartánus, Higgs, Asselin – Zigo, Surový (C), Lamper – Matoušek, Šťastný, Koper – Češík

Rozhodca: Baluška, Štefik – Synek, Gajan.

Prajem vám príjemný večer a vítam vás pri sledovaní štvrtého semifinálového zápasu Kaufland play-off Tipsport ligy, v ktorom HK Poprad nastúpi proti HC 05 iClinic Banská Bystrica. Stretnutie sa začne o 18:00 a jeho priebehom vás bude sprevádzať Lukáš R. Ovšonka.

V SÉRII STÁLE PLATÍ: MÔJ DOM – MÔJ HRAD
    Po dvoch úspešných domácich zápasoch Banskej Bystrice sa séria včera presunula pod Tatry, kde sme videli zaujímavý a divácky atraktívny zápas. Prvá tretina ešte žiaden gól nepriniesla, no v tej druhej sa tešili domáci, keďže sa v 32. minúte presadil Bondra a strelil svoj prvý gól v play-off. Skóre sa už do druhého klaksónu nemenilo, a tak vstupovali kamzíci do tretej tretiny s jednogólovým vedením. Banskobystričania boli v úvode tretej časti nepríjemní, vybojovali si aj presilovku, ale nevyužili ju. Druhý úder zasadil v 54. minúte Paločko a počas powerplay na konečných 3:0 upravil Buzzeo. Poprad teda Banskú Bystricu zdolal na nulu a pripísal si prvé víťazstvo v tejto sérii, v ktorej stále platí pravidlo: Môj dom – môj hrad.

Uvidíme či bude toto pravidlo platiť aj po štvrtom zápase. Kamzíci môžu sériu vyrovnať, barani môžu ísť opäť do dvojzápasového vedenia. Sledujte náš on-line prenos a dozviete sa viac.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Lukáš Rastislav Ovšonka

Góly a asistencie: 15. Zagrapan (Buzzeo, Bondra), rozh. náj. Abdul – 6. Marshall (Selleck)