Karviná – Dukla 38:31 (kon.) | Královo Pole – Lovosice 28:28 (kon.) | Zubří – Jičín 30:23 (kon.)
Frýdek-M. – Hranice 29:26 (kon.) | Plzeň – Litovel 33:18 (kon.) | Kopřivnice – Nové Veselí 28:26 (kon.)
HC ROBE Zubří
30:23 (14:7)
O2xyworld HBC Jičín
cz Sobota 09.03.2019, 18:00Chance Extraliga mužů (CZ) • 21. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Vítám tu všechny házenkářské příznivce! O víkendu pokračuje již předposledním 21. kolem základní části STRABAG RAIL Extraliga mužů. Já Vás provedu soubojem mezi Zubří a Jičínem. Pro domácí Zubry to bude naprosto klíčový duel, tradičně silný celek se totiž v této sezóně trápí a nachází se až na devátém místě tabulky. Valaši tak potřebují zvítězit, aby si uchovali naději na postup do play-off.

HBC Ronal Jičín:
    Házenkáři Jičína se dvě kola před koncem základní části soutěže nacházejí v tabulce na šestém místě a vyřazovací boje jim už nemohou uniknout. Naopak mohou ještě zabojovat o pátou příčku, mají totiž stejně bodů jako pražská Dukla. Naposledy Jičínští zdolali na domácí půdě Frýdek-Místek vysoko 28:19 a přerušili tak sérii tří porážek. Oporou mužstva je brankář Filip Veverka, který patří ke gólmanům s nejvíce zákroky v soutěži.

HC ROBE Zubří:
    Házenkáři Zubří letos prožívají utrápenou sezónu. Bronzoví medailisté z loňské sezóny se totiž nacházejí dokonce mimo pozice, které zaručují postup do play-off. Aktuálně jsou Valaši devátí a na osmé Lovosice (právě s těmi hráli loni o bronz) ztrácejí bod. Ve zbylých dvou zápasech tak Zubři potřebují pokud možno naplno bodovat. Předchozí dvě utkání však prohráli. Doma podlehli 29:34 mistrovské Karviné a naposledy nestačili v přímém souboji o play-off právě na Lovosice, v jejichž hale padli 22:26.

Vše se chystá na úvodní výhoz zápasu.

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

1
    Výhoz obstarali domácí hráči. Ronal se ubránil a nyní zakládá první útok. (0:0)

2
    Střelu hostujícího hráče zneškodnil brankář Malina. (0:0)

2
    Střela domácího Válka ze středu hřiště skončila na noze hostujícího gólmana. (0:0)

3
    Přikryl se dostal do trháku, ale nedokázal překonat hostujícího brankáře! Následně se od něj balón odrazil do sítě, ale to už byla hra přerušena. Na první gól tak stále čekáme. (0:0)

5
    Čtyři minuty za námi a stále platí nerozhodný stav. To je na házenou hodně nezvyklé. (0:0)
    5
    Konečně to tam padlo. Skóre otevřel domácí Filip Dořičák. (1:0)

5
    Žlutá karta pro tým HC ROBE Zubří (Tomáš Říha). (1:0)

6
    Zubři zatím velmi dobře brání, hosté se nemohou dostat do zakončení. (1:0)

6
    Žlutá karta pro tým HBC Ronal Jičín (David Krahulec). (1:0)
    7
    Na rozdíl dvou gólů zvyšuje Pavel Přikryl. (2:0)
    7
    Z trháku střílí první gól Jičína Kostelecký. (2:1)
    8
    Martin Hrstka hned po rozehrávce navyšuje stav. (3:1)

9
    Vyloučení v týmu HC ROBE Zubří (Tomáš Říha). (3:1)

9
    Domácí mají na hřišti o jednoho hráče méně. Po zisku míče tuto nevýhodu kompenzují hrou bez brankáře. (3:1)

10
    Žlutá karta Marka Korbela. Hosté navíc budou střílet sedmičku! (3:1)

10
    Tu ale hostující hráč nedal. Malina chytá jeho střelu! (3:1)

11
    Domácí jsou už v plném počtu. Žlutou kartu dostal hostující Kovařík. (3:1)
    11
    Gól vstřelil tým HBC Ronal Jičín (Martin Kovařík). (3:2)
    11
    Na Kovaříkům zásah okamžitě odpověděl Marek Korbel. (4:2)

11
    Vyloučení v týmu HC ROBE Zubří (Marek Korbel). (4:2)

12
    Hosté si nedokázali v útoku přesně přihrát. Po jejich ztrátě rozehrávají svou akci hráči Zubří. (4:2)
    13
    David Krahulec běžel sám na Malinu a nezaváhal. (4:3)

14
    Domácí jsou už v plném počtu. (4:3)

15
    Malina si poradil se střelou ze střední vzdálenosti. Vyrazil ji nad bránu. (4:3)
    15
    Domácí sehráli rychlý protiútok a Martin Janíček skóroval. (5:3)
    16
    Domácí neproměnili dobrou šanci a tak pykali. Na rozdíl jednoho gólu z kontru snižuje Martin Kovařík. (5:4)
    17
    Martin Janíček ale svou druhou trefou v zápase vrací Valachům dvougólový náskok. (6:4)

17
    Oddechový čas pro Jičín. (6:4)
    18
    David Krahulec z pravé strany šikovně přehodil brankáře Malinu. (6:5)

18
    Žlutou kartou byl potrestán domácí hráč Štěpán Zeman. (6:5)

19
    Dvougólové vedení Zubrům vrací Martin Hrstka. (7:5)

19
    Domácí budou hrát v početní výhodě a navíc střílet sedmičku! Vyloučen je Jiří Dolejší. (7:5)
    20
    Martin Hrstka sedmičku bezpečně proměnil. (8:5)

20
    Síly na hrací ploše se vyrovnají. Dvouminutový trest obdržel Štěpán Zeman. (8:5)
    21
    Libor Horut se trefil z pozice levého křídla k bližší tyčce domácí branky. (8:6)

21
    Domácí si vyžádali oddechový čas. (8:6)
    21
    Sehrávku na levé křídlo zakončil gólem Filip Dořičák. Zubří vede o tři branky. (9:6)

22
    Hosté jsou v plném počtu, Zubří se brání v pěti. (9:6)

22
    Hostující hráč nastřelil z brankoviště jen tyčku Malinovy svatyně. (9:6)

22
    Už i domácí jsou v plném počtu. (9:6)
    23
    Martin Hrstka proměnil sedmičku a vstřelil tak desátý gól Zubří v tomto zápase. (10:6)
    24
    Domácí svému soupeři začínají unikat! Do trháku se dostal Bohdan Mizera, který nezaváhal. (11:6)
    24
    Tohle byla paráda! Malina našel výhozem přes celé hřiště Filipa Dořičáka a ten sám před brankářem nezaváhal. Robe vede už o šest gólů! (12:6)
    25
    Hosté se přes obranu Zubří prosazují těžko. Nyní v ní našel mezírku Ondřej Šulc. (12:7)

26
    Domácí Zeman je vyloučen na dvě minuty už podruhé v zápase. Ještě jednou a zápas pro něj skončí. (12:7)
    27
    Výborný Malina proti střele Šulce. Z následného protiútoku se trefuje Bohdan Mizera! (13:7)
    28
    Další domácí branku střílí Marek Korbel. (14:7)

28
    Teď se vytáhl hostující brankář Machalický. Ten předvedl dobrý zákrok. (14:7)

29
    Zase dobrá obrana Zubří. Rozhodčí si vyžádali úpravu hrací plochy. (14:7)

30
    Běží už poslední minuta prvního poločasu. (14:7)

30
    Machalický teď vychytal hráče, který zakončoval z pozice levé spojky. (14:7)

30
    První poločas skončil. (14:7)

Házenkáři Zubří rozehráli existenční utkání v boji o play-off velmi dobře. Nad Jičínem vedou 14:7, což je velmi nadějný náskok. Zápas začal hodně opatrně, první gól padl až v 5. minutě hry. Od té chvíle už Valaši celou dobu vedli a průběžný stav postupnými krůčky navyšovali.

31
    Začal druhý poločas. (14:7)
    32
    Martin Janíček se ze střední vzdálenosti pěkně trefil k tyči a zaznamenal patnáctý gól Zubří. (15:7)

32
    Vyloučení v týmu HC ROBE Zubří (Martin Janíček). (15:7)
    33
    Tvrdá střela Martina Hrstky si našla cestu za Machalického. Zubří neponechává nic náhodě. (16:7)

34
    Zubří je už v plném počtu. (16:7)

34
    Po faulu Tomáše Říhy budou hosté střílet sedmičku. Navíc dvouminutový trest pro domácího hráče. (16:7)
    35
    Ondřej Šulc ji proměnil. (16:8)

35
    Hosté zablokovali střelu Janíčka z pivota. (16:8)

36
    Janíček ve vyložené šanci přehodil hostující branku! (16:8)
    37
    Jiří Dolejší snižuje na rozdíl sedmi branek. Zubří je v plném počtu. (16:9)
    37
    Martin Janíček napravil své asi dvě minuty staré zaváhání a tentokrát skóruje. (17:9)
    37
    Gól vstřelil tým HBC Ronal Jičín (Jiří Kostelecký). (17:10)
    38
    Šustáček odpovídá na Kosteleckého snížení. (18:10)
    39
    Ondřej Šulc proměnil sedmimetrový hod. (18:11)

40
    Jičínští v postupném útoku. Snaží se překonat dnes velmi dobrou defenzivu soupeře. (18:11)

41
    Sedmička pro hosty. (18:11)

41
    Šulc poslal míč ze sedmičky nad břevno! (18:11)
    41
    Z pravého křídla se prosadil Bohdan Mizera. (19:11)
    42
    Gól vstřelil tým HBC Ronal Jičín (Libor Horut). (19:12)

42
    Další sehrávka domácích do pravého křídla. Zakončující hráč tentokrát trefil nohy brankáře. (19:12)

43
    Dvě minuty vyfasoval Tomáš Říha. Jedná se už o jeho třetí vyloučení, takže pro něj utkání skončilo! (19:12)

43
    Malina chytá Šulcovu sedmičku! (19:12)

44
    Vyloučení v týmu HBC Ronal Jičín (Martin Kovařík). (19:12)

44
    Domácí lavička si vyžádala oddechový čas. (19:12)
    44
    Tomáš Vlk dává dvacátý gól Zubří. Domácí směřují za vítězstvím. (20:12)

45
    Domácí jsou v plném počtu. (20:12)
    45
    Hosté dobře sehráli rychlý kontr, který zakončil Petr Bíšek. (20:13)
    46
    Bogdan Mizera zase zvyšuje vedení Robe. (21:13)

47
    Pěkný zákrok předvedl hostující brankář, který vytáhl míč nad bránu. (21:13)
    47
    Z následného protiútoku skóroval hostující Jiří Groh. (21:14)
    48
    Tomáš Vlk běžel sám na hostujícího brankáře a neomylně zakončil pod břevno. (22:14)

48
    Stejný hráč nyní trefil jen ruce gólmana. (22:14)
    50
    Tomáš Vlk v dalším trháku! Proměnil a hosté si berou time-out. (23:14)
    50
    Poprvé v zápase je to o deset gólů! Prázdnou hostující bránu trefil přes celé hřiště Marek Korbel. (24:14)
    51
    Horut koriguje skóre proměněnou sedmičkou. (24:15)

51
    Sedmička také pro domácí... (24:15)
    52
    Martin Hrstka ji proměnil s přehledem. (25:15)
    52
    Dolejší se po levé straně hezky probil do zakončení a ranou pod víko snižuje. (25:16)
    52
    Bohdan Mizera ale zase rychle odpovídá. (26:16)

53
    Vyloučení v týmu HC ROBE Zubří (Jiří Dokoupil).
    Vyloučení v týmu HBC Ronal Jičín (Martin Miľko). (26:16)
    53
    Knittl trochu vylepšuje skóre z hostujícího pohledu. (26:17)
    53
    Je tu další gól hostí. Ten vstřelil Ondřej Šulc. (26:18)

54
    Zubři si berou time-out. Nechtějí ponechat nic náhodě a zápas v klidu dohrát. (26:18)

54
    Střela Korbela se mezi hostující tyče nevměstnala. (26:18)

55
    Oba týmy jsou v plném počtu. (26:18)

55
    Dobrý zákrok pravou nohou předvedl gólman Jičína. (26:18)
    55
    Na rozdíl sedmi zásahů snižuje Ondřej Šulc. (26:19)

56
    Domácí se v posledních minutách střelecky zasekli. V jednu chvíli se už zápas přitom lámal v jejich exhibici. (26:19)
    56
    Hosté útočili v sedmi hráčích. Za to je potrestal Bohdan Mizera, který trefil přes celé hřiště prázdnou bránu. (27:19)
    57
    Martin Hlava přidává dvacátý zásah Jičína. (27:20)
    57
    Odpověď si přichystal Matěj Šusťáček. (28:20)
    58
    Tentokrát se trefil hostující Dolejší. (28:21)

58
    Hosté si ještě vyžádali oddechový čas. (28:21)
    59
    Hosté zužitkovali hru v sedmi. Z pravé spojky se prosadil Martin Hlava. (28:22)
    59
    Prázdnou bránu hostujícího týmu trefil brankář Milan Malina. I ten se tedy zapisuje do střelecké listiny! (29:22)
    60
    Možná poslední gól utkání vstřelil hostující Martin Miľko. (29:23)
    60
    Tak ne. Do hostující brány propadla v poslední vteřině střela Marka Korbela. Zubři tak zaokrouhlují své konto na třicet gólů. (30:23)

Konec zápasu. (30:23)

HC ROBE Zubří – HBC Ronal Jičín 30:23 (14:7)
    Nejvíce branek: Mizera 6, Hrstka 5/3, Korbel 4 – Šulc 5/2, Dolejší 3, Horut 3. Sedmimetrové hody: 3/3 – 5/2. Vyloučení: 8:3. ČK: Říha (ZUB).

Házenkáři Zubří dnes udělali, co museli a výhrou nad Jičínem v poměru 30:23 se udrželi ve hře o postup do play-off. Utkání se vyvíjelo jednoznačně. Po poločase domácí vedli 14:7 a po změně stran jejich náskok narostl až na deset gólů. V závěru ještě Východočeši skóre korigovali, ale na zvrat myslet nemohli. (19:29:46)