Miškovec – Budapešť 1:3 (kon.) | Nové Zámky – Detva 4:2 (kon.)
HC MIKRON Nové Zámky
4:2 (0:1, 2:0, 2:1) Stav série: 1:0
HK Detva
Piatok 01.03.2019, 18:05 • Zimný štadión Nové Zámky • Tipos Extraliga play-off • Predkolo

56:03
    Nové Zámky získavajú presilovku a možno je to kľúčový moment v záverečnej dvadsaťminútovke. 2+10 minút dostáva Ben Betker za vrazenie na mantinel.

54:52
    Domáci sa dostali do prečíslenia. V obrovskej šanci bol Henrich Ručkay, no po prihrávke strieľal len do Petríka.

49:39
    HC Nové Zámky dali gól!
    Zámky sú opäť v dvojgólovom vedení. Jakúbek mal puk na pravom kruhu, nádhernou prihrávkou našiel medzi kruhmi ADAMA ZBOŘILA, ktorý si ako ľavák na bekhendovú stranu položil Petríka a zakončil do odkrytej siete.
    Asistencie: Martin Jakúbek, Patrick Kudla.

48:16
    Detva dala gól!
    Hostia znižujú stav stretnutia. Útočník ZDENĚK KRÁL sa rozkorčuľoval a strelou spomedzi kruhov trafil hornú zadnú žŕdku. Rozhodcovia si to ešte pre istotu skontrolovali s videorozhodcom.

47:11
    Zámky využívajú aj druhú početnú výhodu o dvoch hráčov. Kudla vymyslel výbornú krížnu prihrávku na RADIMA HRUŠKU, ktorý z kruhu trafil pravý horný roh Petríkovej bránky a rozvlnil sieť.
    Asistencie: Patrick Kudla, Tomáš Pospíšil.

46:07
    Nové Zámky znovu budú hrať presilovku o dvoch hráčov. Dve minúty za nedovolenú hru vysokou hokejkou dostáva Zdeněk Král.

45:25
    Roly sa vymenia, presilovku budú mať domáci. Jakub Žilka dostáva menší trest za krosček.

43:13
    Chovanovu delovku od modrej čiary ešte dorážal spred bránkoviska Ščurko, no nasmeroval puk iba na Kristínov betón!

43:05
    Hostia získavajú presilovku. Martin Jakúbek dostáva dve minúty za podrazenie.

36:23
    Novozámčania otáčajú skóre zápasu v presilovke piatich proti trom. Pospíšil miešal puk pri žrdi a počkal si na pripraveného EDUARDA ŠIMUNA, ktorému poslal prihrávku medzi kruhy a ten tvrdou delovkou takmer roztrhol sieť.
    Asistencie: Tomáš Pospíšil, Adam Zbořil.

35:59
    Začalo sa hrať impulzívnejšie a vidíme ďalší trest. Dve minúty za hákovanie dostáva Michail Kuklev.

35:26
    Domáci sa konečne dočkali gólu. Hruška v strednom pásme posunul puk TOMÁŠOVI POSPÍŠILOVI, ktorému sa uľahčila situácia. Sládok počas korčuliarskeho obratu spadol, Pospíšil šiel teda sám a strelou pomedzi nohy prekonal Petríka.
    Asistencie: Radim Hruška, Peter Ordzovenský.

35:00
    Detvianska presilovka sa končí predčasne. Za krosček dostáva dve minúty Ben Betker.

33:48
    Prvé vylúčenie v druhej tretine. Za držanie si dve minúty odsedí Michal Novák.

31:35
    Betker výbornou krížnou prihrávkou našiel na pravom kruhu Ščurka, ktorý mal pred sebou časť odkrytej bránky, ale nedokázal zvýšiť vedenie.

30:08
    Pospíšil nahodil puk spoza ľavého kruhu na bránku, Petrík vyrazil. Z dorážky ešte atakoval bránu Hruška, no nechal vyznamenať iba gólmana Petríka.

21:06
    Henrich Ručkay korčuliarsky predčil všetkých protihráčov, dostal sa do samostatného zakončenia, no Petrík zatiahol ručnú brzdu a strelu eliminoval.

18:58
    Presilovka domácich sa končí predčasne. Adam Zbořil sa previnil podrazením protihráča.

18:18
    Tretia presilovka pre Nové Zámky. Hayden Hodgson dostáva dve minúty za nedovolenú hru vysokou hokejkou.

15:51
    Kudla dobrou prihrávkou našiel z rohu klziska na ľavom kruhu Ručkaya, ktorý okamžite zakončil. Petrík sa prezentoval kvalitným zákrokom.

14:49
    Nové Zámky si zahrajú druhú presilovku. Dve minúty za vyhodenie puku dostáva Martin Chovan.

12:55
    V príležitosti boli opäť hostia. Po pravom kruhu korčuľoval Murček, ktorý zakončil forhendom a Kristín si pripísal vôbec prvý zákrok v tomto stretnutí.

12:32
    Hostia idú do vedenia v stretnutí po nie veľmi aktívnom vstupe do zápasu. FREDERIK FEKIAČ si prebral puk pri mantineli, prešiel po ľavom kruhu a šikovnou strelou prekonal Kristína.
    Asistencie: Martin Ďaloga, Maroš Surový.

09:56
    Do obrovskej príležitosti sa dostal Ladislav Ščurko, ktorý bol prvý pri bránke po nastrelenom puku od modrej čiary. Prehodil si puk na forhend, ale už ho nasmeroval mimo brány.

06:06
    Petríkovi vypadol puk po Novákovej strele spoza pravého kruhu. Šikovne dokázal cloniť Rogoň, obrancovia Detvy ihneď upratali puk preč.

03:31
    Perfektnú prihrávku vymyslel z pravej strany Hruška, ktorý ideálne naservíroval na ľavý kruh Eduard Šimun, ktorý však šancu nepremenil, napálil to do Petríkových betónov.

01:19
    Úvodnú presilovku budú hrať domáci. Kurtis McLean dostáva dve minúty za hákovanie.

Lukáš Rastislav Ovšonka

Hľadáme spravodajcu pre tím HK Detva. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 36. Pospíšil (Hruška, Ordzovenský), 37. Šimun (Pospíšil, Zbořil), 48. Hruška (Kudla, Pospíšil), 50. Zbořil (Jakúbek, Kudla) – 13. F. Fekiač (Ďaloga, M. Surový), 49. Král (t.s.)

HC MIKRON Nové Zámky: Kristín (Košarišťan) – Kudla, Andersons, Zaťko, Hain, Hatala, Ordzovenský, Novák, Dundáček – Štrauch, Urban, Bajtek – Jakúbek, Zbořil (C), H. Ručkay (A) – Šimun, Hruška, Pospíšil – Rogoň, Fábry (A), Ondrušek
    HK Detva: Petrík (Zalivin) – Chovan (A), Betker, Golian, Sládok (C), F. Fekiač, Kuklev, Gachulinec, Jendroľ – Ščurko (A), Murček, Puliš – Hodgson, V. Fekiač, Žilka – Král, McLean, Tibenský – Ďaloga, M. Surový, Török

Rozhodca: Stano, Novák – Výleta, Šefčík