Miškovec – Budapešť 1:3 (kon.) | Nové Zámky – Detva 4:2 (kon.)
HC MIKRON Nové Zámky
4:2 (0:1, 2:0, 2:1) Stav série: 1:0
HK Detva
Piatok 01.03.2019, 18:05 • Zimný štadión Nové Zámky • Tipos Extraliga play-off • Predkolo

Aj keď bola Detva v tretej tretine stále nepríjemným súperom pre domácich, Nové Zámky to zaslúžene zvládli. Premenili dve presilovky o dvoch hráčov. V tretej tretine skóroval v 48. minúte Hruška, z trestného strieľania znížil Král, no v 50. minúte upravil na konečných 4:2 Zbořil. Séria pokračuje zajtra, o 18:00 uvidíme druhé stretnutie.

Ďakujeme za pozornosť. Dočítania, priatelia. (20:37:27)

59:42
    Detvania sú ešte v útočnom pásme, bekhendová prihrávka však nikoho nenašla.

59:25
    Tibenský neprekorčuľoval po ľavom krídle, odzbrojil ho obranca domáceho tímu.

59:08
    Rýchla rozohrávka na útočnú modrú čiaru smerom na Tibenského nebola úspešná a je z toho zakázané uvoľnenie.

58:32
    Murček získal spoločne s Frederikom Fekiačom útočné pásmo a pomaly si možno budeme všímať aj bránku Petríka. Uvidíme, či ho tréner Turek stiahne na striedačku.

57:27
    Štrauch po pravom krídle neprešiel cez Kukleva. Nové Zámky získavajú sekundičky a čas plynie pre hostí čoraz rýchlejšie.

56:33
    Veľmi jednoducho a nenápadne to urobil Tomáš Pospíšil, ktorý sa dostal do priestoru medzi obrancami a volil ešte prihrávku. Mohol však rozhodne strieľať.

56:03
    Nové Zámky získavajú presilovku a možno je to kľúčový moment v záverečnej dvadsaťminútovke. 2+10 minút dostáva Ben Betker za vrazenie na mantinel.

55:58
    Detva je usadená v útočnom pásme a snaží sa postupne vyvíjať záverečný tlak na svojho súpera.

55:19
    Ďalší pokus z hokejky Henricha Ručkaya. Tentokrát vkorčuľoval do pásma a skúšal to strelou z kruhu, no mieril mimo.

54:52
    Domáci sa dostali do prečíslenia. V obrovskej šanci bol Henrich Ručkay, no po prihrávke strieľal len do Petríka.

54:42
    Gachulinec prišiel včas do útočného pásma a zakončoval švihom. Kristín to mal nepriehľadné, ale dokázal strelu zachytiť do výstroja.

53:48
    Delovka od modrej z hokejky Nováka bola tečom zbrzdená. Puk preskakoval po ľade, Petrík musel vyrážať.

53:16
    Pospíšil to urobil v strednom pásme ideálne. Len poľahky tečoval puk smerom do útočného pásma a odišiel so spoluhráčmi prestriedať.

52:39
    Hruška pálil z pravého kruhu z ťažkej pozície. Strela bola blokovaná, Petrík si nesiahol na puk.

51:58
    Sládok už napriahol na modrej čiare. Napokon však nepálil, keďže ho rýchlo dostúpil protihráč.

51:28
    Štrauch nabíjal medzi kruhy Urbanovi, ktorý tvrdo vypálil príklepom. Trafil však len na zadný mantinel.

50:20
    Gól zo samostatného nájazdu hostí určite povzbudil, no pred chvíľou prišiel ďalší úder do Petríkovej siete a budeme čakať na ďalšiu odpoveď Detvy.

Lukáš Rastislav Ovšonka

Hľadáme spravodajcu pre tím HK Detva. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 36. Pospíšil (Hruška, Ordzovenský), 37. Šimun (Pospíšil, Zbořil), 48. Hruška (Kudla, Pospíšil), 50. Zbořil (Jakúbek, Kudla) – 13. F. Fekiač (Ďaloga, M. Surový), 49. Král (t.s.)

HC MIKRON Nové Zámky: Kristín (Košarišťan) – Kudla, Andersons, Zaťko, Hain, Hatala, Ordzovenský, Novák, Dundáček – Štrauch, Urban, Bajtek – Jakúbek, Zbořil (C), H. Ručkay (A) – Šimun, Hruška, Pospíšil – Rogoň, Fábry (A), Ondrušek
    HK Detva: Petrík (Zalivin) – Chovan (A), Betker, Golian, Sládok (C), F. Fekiač, Kuklev, Gachulinec, Jendroľ – Ščurko (A), Murček, Puliš – Hodgson, V. Fekiač, Žilka – Král, McLean, Tibenský – Ďaloga, M. Surový, Török

Rozhodca: Stano, Novák – Výleta, Šefčík