Arsenal – Borisov 3:0 (kon.) | Villarreal – Lisabon 1:1 (kon.) | Zenit – Fenerbahce 3:1 (kon.)
Valencia – Celtic 1:0 (kon.) | Frankfurt – Doneck 4:1 (kon.) | Neapol – Zürich 2:0 (kon.)
Salzburg – Brugge 4:0 (kon.) | D. Záhreb – Plzeň 3:0 (kon.) | Benfica – Galatasaray 0:0 (kon.)
D.Kyjev – Olympiakos 1:0 (kon.) | Real Betis – Rennes 1:3 (kon.) | Chelsea – Malmö 3:0 (kon.)
Leverkusen – FK Krasnodar 1:1 (kon.) | Genk – Slavia 1:4 (kon.) | Inter – Rapid Viedeň 4:0 (kon.)
Arsenal FC
3:0 (2:0)
BATE Borisov
Štvrtok 21.02.2019, 18:55 • Emirates Stadium, Londýn • Európska liga • 1/16 finále

78
    Slobodan Simovič pálil nepresne, a tak je tu čas na posledné striedanie zápasu. Henrich Mchitarjan má pre dnešok odpracované a na jeho miesto prichádza kmeňový hráč Barcelony Denis Suárez.

72
    Posledné striedania na strane bieloruského šampióna. Na lavičku náhradníkov odchádza Maxim Skavyš, ktorý dnes jednu dobrú šancu premárnil. Namiesto neho prichádza Bojan Dubajic.
    71. Pierre-Emerick Aubameyang (ARS)

71
    Pierre-Emerick Aubameyang opäť v akcii. Tentokrát ťažil z dobrej práce Henricha Mchitarjana, našiel si miesto medzi obrancami súpera, ale jeho zakončenie smerovalo tesne vedľa bránky Denisa Sčerbickeho.

64
    Striedanie v tíme Arsenal FC: z ihriska odchádza Matteo Guendouzi, prichádza Lucas Torreira.
    Striedanie v tíme BATE Borisov: z ihriska odchádza Stanislav Drahun, prichádza Jevgenij Berezkin.
    60. Sokratis Papastathopoulos (ARS) - 3:0

60
    Arsenal FC dal gól! Fantastické striedanie Unaia Emeryho. Ten pred niekoľkými minútami poslal na trávnik SOKRATISA PAPASTATHOPOULOSA a grécky obranca sa mu odvďačil gólovou hlavičkou po centri Granita Xhaku od rohovej zástavky. Čisté svedomie nemôže mať brankár Denis Sčerbicki, ktorý loptu podbehol.

58
    Prvé striedanie na strane BATE Borisov. Na ihrisko prichádza Alexandr Hleb, ktorý počas svojej kariéry obliekal aj dres Arsenalu. Za veľkého potlesku nastupuje Bielorus za Dzmitrijho Bagu.

56
    Prvé striedanie v domácom tíme. Zrejme kvôli zdravotným problémom schádza z ihriska francúzsky stopér a zároveň kapitán mužstva Laurent Koscielny. Na jeho miesto prichádza Grék Sokratis Papastathopoulos.

54
    V druhom polčase pohrozili už aj domáci. Matteo Guendouzi rozvinul akciu šikovnou prihrávkou na Alexa Iwobiho. Ten následne prešiel až do šestnástky, vystrelil cez Zakhara Volkova, ale výborne zakročil Denis Sčerbicki.

49
    Hostia mohli na začiatku druhého polčasu streliť dôležitý gól. Po dlhej nakopnutej lopte domáca defenzíva zazmätkovala. Nacho Monreal neupratal loptu do bezpečia a Petr Čech musel zasahovať po strele Maxima Skavyša.
    39. Shkodran Mustafi (ARS) - 2:0

39
    Arsenal FC dal gól! Kanonieri v závere prvého polčasu zvyšujú svoj náskok. K dispozícii mali roh, Granit Xhaka našiel centrom z ľavej strany SHKODRANA MUSTAFIHO, ktorý hlavičkoval presne. Denis Sčerbicki nemal žiadnu šancu.
    9. Stephan Lichtsteiner (ARS)

9
    Obrovská šanca na strane hostí. Jeden z hráčov bieloruského tímu sa presadil cez pravú stranu, presným centrom našiel Stanislava Drahuna, ale jeho zakončenie vykopol z bránkovej čiary skúsený Stephan Lichtsteiner.
    4. Zakhar Volkov (ARS) - 1:0

4
    Arsenal FC dal gól! Favorit stretnutia sa veľmi rýchlo dostáva do vedenia. Pierre-Emerick Aubameyang sa presadil po pravej strane cez obrancu Aleksandara Filipoviča. Následne poslal prudký center do šestnástky a loptu si zrazil do vlastnej bránky ZAKHAR VOLKOV.

Miroslav Kováčik

Góly: 4. Volkov (vla.), 39. Mustafi, 60. Papastathopoulos

Držení míče: 67 % : 33 %.
    Střely na branku: 8:1. Střely mimo: 13:2. Rohy: 11:0. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 8:12.
    Arsenal FC: Čech – Lichtsteiner, Mustafi, Koscielny (C) (56. Papastathopoulos), Monreal – Guendouzi (64. Torreira), Xhaka – Mchitarjan (78. Denis Suárez), Özil, Iwobi – Aubameyang.
    Náhradníci: Leno – Papastathopoulos, Ramsey, Torreira, Denis Suárez, Nketiah, Kolašinac.

BATE Borisov: Sčerbicki – Rios, Volkov, Filipenko, Filipović – Simović, Drahun (64. Berezkin) – Milić, Baga (58. Hleb), Stasevič (C) – Skavyš (72. Dubajic).
    Náhradníci: Čičkan – Jablonskij, Berezkin, Dubajic, Hleb, Moukam, Němirko.

Rozhodca: Alberto Undiano Mallenco – Raúl Cabanero, Iñigo Prieto López De Cerain (všetci Španielsko)