Stíhačka žien, 10 km, Salt Lake City | Víťaz: Denise Herrmannová (Nemecko) (kon.) | | | Stíhačka mužů, 12,5 km, Salt Lake City | (kon.) |
Muži HS145, Willingen | Vítěz: K. Geiger (GER) (kon.) |
Slalom žien, 1. kolo, Åre | Víťazka: Wendy Holdenerová (SUI) (kon.) | | | Slalom žien, 2. kolo, Åre | Víťazka: Mikaela Shiffrinová (USA) (kon.) |
Sprinty mužů a žen, Cogne | Vítěz: F. Pellegrino (ITA) a J. Digginsová (USA) (kon.) |
koniec udalosti
SP - stíhačka žien, 10 km, Salt Lake City
Víťaz: Denise Herrmannová (Nemecko)
Miroslav Revaj
Konečné poradie:
1. Denise Herrmannová (GER)
2. Franziska Hildebrandová (GER)
3. Kaisa Mäkäräinenová (FIN)
4. Marte Olsbuová Röiselandová (NOR)
5. Anastasia Kuzminová (SVK)
6. Lisa Vittozziová (ITA)
7. Monika Hojniszová (POL)
8. Kamila Żuková (POL)
9. Veronika Vítková (CZE)
10. Célia Aymonierová (FRA)
11. Uljana Kajševová (RUS)
12. Markéta Davidová (CZE)
13. Lisa Theresa Hauserová (AUT)
14. Tuuli Tomingasová (EST)
15. Margarita Vasiljevová (RUS)
16. Elisabeth Högbergová (SWE)
17. Justine Braisazová (FRA)
18. Nicole Gontierová (ITA)
19. Ingrid Landmark Tandrevoldová (NOR)
20. Dorothea Wiererová (ITA)
21. Elisa Gasparinová (SUI)
22. Eva Puskarčíková (CZE)
23. Julia Simonová (FRA)
24. Anais Bescondová (FRA)
25. Alexia Runggaldierová (ITA)
26. Susan Dunkleeová (USA)
27. Clare Eganová (USA)
28. Franziska Preussová (GER)
29. Lena Häckiová (SUI)
30. Synnøve Solemdalová (NOR)
31. Fujuko Tačizakiová (JPN)
32. Caroline Colombová (FRA)
33. Julija Džimová (UKR)
34. Rosanna Crawfordová (CAN)
35. Regina Ojaová (EST)
36. Anaïs Chevalierová (FRA)
37. Vanessa Hinzová (GER)
38. Thekla Brunová-Lieová (NOR)
39. Christina Riederová (AUT)
40. Joanne Firesteelová Reidová (USA)
1. Denise Herrmannová (GER)
2. Franziska Hildebrandová (GER)
3. Kaisa Mäkäräinenová (FIN)
4. Marte Olsbuová Röiselandová (NOR)
5. Anastasia Kuzminová (SVK)
6. Lisa Vittozziová (ITA)
7. Monika Hojniszová (POL)
8. Kamila Żuková (POL)
9. Veronika Vítková (CZE)
10. Célia Aymonierová (FRA)
11. Uljana Kajševová (RUS)
12. Markéta Davidová (CZE)
13. Lisa Theresa Hauserová (AUT)
14. Tuuli Tomingasová (EST)
15. Margarita Vasiljevová (RUS)
16. Elisabeth Högbergová (SWE)
17. Justine Braisazová (FRA)
18. Nicole Gontierová (ITA)
19. Ingrid Landmark Tandrevoldová (NOR)
20. Dorothea Wiererová (ITA)
21. Elisa Gasparinová (SUI)
22. Eva Puskarčíková (CZE)
23. Julia Simonová (FRA)
24. Anais Bescondová (FRA)
25. Alexia Runggaldierová (ITA)
26. Susan Dunkleeová (USA)
27. Clare Eganová (USA)
28. Franziska Preussová (GER)
29. Lena Häckiová (SUI)
30. Synnøve Solemdalová (NOR)
31. Fujuko Tačizakiová (JPN)
32. Caroline Colombová (FRA)
33. Julija Džimová (UKR)
34. Rosanna Crawfordová (CAN)
35. Regina Ojaová (EST)
36. Anaïs Chevalierová (FRA)
37. Vanessa Hinzová (GER)
38. Thekla Brunová-Lieová (NOR)
39. Christina Riederová (AUT)
40. Joanne Firesteelová Reidová (USA)
Slovenská reprezentantka mala prvú a štvrtú streleckú položku čistú, potom sa to už bez chýb neobišlo. Do konca preteku bojovala o tretie miesto, ale napokon končí na piatom mieste, podobne ako aj v šprinte. Sklamaním je určite dvadsiate miesto Wiererovej z Talianska.
To je už teda z mojej strany všetko, ďakujem za pozornosť a teším sa na vás pri ďalších prenosoch. Pekný zvyšok sobotného večera ešte praje Miroslav Revaj. (18:55:19)
1. Denise Herrmannová (GER)
2. Franziska Hildebrandová (GER)
3. Kaisa Mäkäräinenová (FIN)
4. Marte Olsbuová Röiselandová (NOR)
5. Anastasia Kuzminová (SVK)
6. Lisa Vittozziová (ITA)
7. Monika Hojniszová (POL)
8. Kamila Żuková (POL)
9. Veronika Vítková (CZE)
10. Célia Aymonierová (FRA)
11. Uljana Kajševová (RUS)
12. Markéta Davidová (CZE)
13. Lisa Theresa Hauserová (AUT)
14. Tuuli Tomingasová (EST)
15. Margarita Vasiljevová (RUS)
16. Elisabeth Högbergová (SWE)
17. Justine Braisazová (FRA)
18. Nicole Gontierová (ITA)
19. Ingrid Landmark Tandrevoldová (NOR)
20. Dorothea Wiererová (ITA)
21. Elisa Gasparinová (SUI)
22. Eva Puskarčíková (CZE)
23. Julia Simonová (FRA)
24. Anais Bescondová (FRA)
25. Alexia Runggaldierová (ITA)
26. Susan Dunkleeová (USA)
27. Clare Eganová (USA)
28. Franziska Preussová (GER)
29. Lena Häckiová (SUI)
30. Synnøve Solemdalová (NOR)
31. Fujuko Tačizakiová (JPN)
32. Caroline Colombová (FRA)
33. Julija Džimová (UKR)
34. Rosanna Crawfordová (CAN)
35. Regina Ojaová (EST)
36. Anaïs Chevalierová (FRA)
37. Vanessa Hinzová (GER)
38. Thekla Brunová-Lieová (NOR)
39. Christina Riederová (AUT)
40. Joanne Firesteelová Reidová (USA)
1. Franziska Hildebrandová (GER) 17:23,8
2. Denise Herrmannová (GER) +29,2
3. Lisa Vittozziová (ITA) +31,6
4. Monika Hojniszová (POL) +49,1
5. Kaisa Mäkäräinenová (FIN) +1:00,2
6. Anastasia Kuzminová (SVK) +1:07,7
8. Veronika Vítková (CZE) +1:12,3
13. Markéta Davidová (CZE) +1:43,6
21. Eva Puskarčíková (CZE) +2:05,8
Pořadí po 2. střelbě
1. Franziska Hildebrandová (GER) 11:34,0
2. Monika Hojniszová (POL) +2,2
3. Denise Herrmannová (GER) +19,4
4. Anastasia Kuzminová (SVK) +24,0
5. Lisa Vittozziová (ITA) +36,5
6. Kaisa Mäkäräinenová (FIN) +38,5
10. Veronika Vítková (CZE) +1:03,9
17. Markéta Davidová (CZE) +1:31,9
27. Eva Puskarčíková (CZE) +1:56,1
1. Anastasia Kuzminová (SVK) 5:34,5
2. Monika Hojniszová (POL) +8,9
3. Franziska Hildebrandová (GER) +9,3
4. Marte Olsbuová Röiselandová (NOR) +10,9
5. Denise Herrmannová (GER) +28,5
6. Tuuli Tomingasová (EST) +45,5
14. Veronika Vítková (CZE) +1:14,5
21. Eva Puskarčíková (CZE) +1:26,3
24. Markéta Davidová (CZE) +1:35,3
1. Marte Olsbuová Röiselandová (NOR)
2. Kaisa Mäkäräinenová (FIN) +12
3. Franziska Hildebrandová (GER) +21
4. Monika Hojniszová (POL) +24
5. Anastasia Kuzminová (SVK) +28
6. Kamila Żuková (POL) +39
7. Denise Herrmannová (GER) +42
8. Dorothea Wiererová (ITA) +49
9. Elisabeth Högbergová (SWE) +53
10. Julija Džimová (UKR) +55
11. Célia Aymonierová (FRA) +1:07
12. Lisa Vittozziová (ITA) +1:11
13. Julia Simonová (FRA) +1:12
14. Margarita Vasiljevová (RUS) +1:13
15. Tuuli Tomingasová (EST) +1:13
16. Elisa Gasparinová (SUI) +1:17
17. Justine Braisazová (FRA) +1:29
18. Jana Bondarová (UKR) +1:31
19. Veronika Vítková (CZE) +1:32
20. Uljana Kajševová (RUS) +1:32
21. Clare Eganová (USA) +1:34
22. Fujuko Tačizakiová (JPN) +1:38
23. Eva Puskarčíková (CZE) +1:38
24. Rosanna Crawfordová (CAN) +1:39
25. Synnøve Solemdalová (NOR) +1:41
26. Thekla Brunová-Lieová (NOR) +1:42
27. Lisa Theresa Hauserová (AUT) +1:43
28. Lena Häckiová (SUI) +1:43
29. Johanna Talihärmová (EST) +1:45
30. Caroline Colombová (FRA) +1:46
31. Sari Maedaová (JPN) +1:50
32. Markéta Davidová (CZE) +1:52
33. Anaïs Chevalierová (FRA) +1:58
34. Vanessa Hinzová (GER) +2:01
35. Ingrid Landmark Tandrevoldová (NOR) +2:03
36. Alexia Runggaldierová (ITA) +2:04
37. Regina Ojaová (EST) +2:10
38. Darja Jurkevičová (BLR) +2:10
39. Nicole Gontierová (ITA) +2:14
40. Anais Bescondová (FRA) +2:17
41. Tiril Eckhoffová (NOR) +2:21
42. Karolin Horchlerová (GER) +2:23
43. Christina Riederová (AUT) +2:27
44. Leisan Biktaševová (RUS) +2:28
45. Susan Dunkleeová (USA) +2:36
46. Susanna Meinenová (SUI) +2:37
47. Aita Gasparinová (SUI) +2:38
48. Valeria Vasněcovová (RUS) +2:40
49. Laura Toivanenová (FIN) +2:43
50. Franziska Preussová (GER) +2:45
51. Hanna Solaová (BLR) +2:45
52. Joanne Firesteelová Reidová (USA) +2:46
53. Johanna Skottheimová (SWE) +2:46
54. Nadija Bělkinová (UKR) +2:49
55. Sarah Beaudryová (CAN) +2:53
56. Emma Lunderová (CAN) +2:56
57. Desislava Stojanovová (BUL) +2:57
58. Kinga Zbylutová (POL) +3:00
59. Daniela Kadevová (BUL) +3:06
60. Suvi Minkkinenová (FIN) +3:07
Od 18:10 sa zraky slovenským fanúšikov môžu zas upriamiť na biatlon. Program SP v americkom Salt Lake City pokračuje stíhačkou žien a v štartovnej listine nechýba ani slovenská reprezentantka Anastasia Kuzminová, ktorej patrí štartovné číslo päť. V minulom preteku, ktorým bol šprint obsadila teda piate miesto a verme, že sa jej ho dnes podarí vylepšiť.
Stíhačka žien na 10 km sa tak už čoskoro začne, krátko pred jej začiatkom sa opäť prihlásime.
Dianie v americkom Soldier Hollow Nordic Center odštartovalo vo štvrtok, na programe bol od 19:15 šprint žien. Tento pretek napokon ovládla Marte Olsbuová Röiselandová z Nórska pred Kaisou Mäkäräinenovou z Fínska a Franziskou Hildebrandovou z Nemecka.
Slovenská reprezentantka a naša biatlonová kráľovná Anastasia Kuzminová spravila jednu chybu na strelnici a napokon obsadila konečnú piatu pozíciu. Ako sa jej bude teda dariť v stíhačke?
Predbežné poradie TOP 10 SP:
1. Dorothea Wiererová (ITA) 685 bodů
2. Lisa Vittozziová (ITA) 675 bodů
3. Marte Olsbuová Röiselandová (NOR) 597 bodů
4. Anastasia Kuzminová (SVK) 580 bodů
5. Paulina Fialková (SVK) 526 bodů
6. Kaisa Mäkäräinenová (FIN) 497 bodů
7. Monika Hojniszová (POL) 432 bodů
8. Iryna Krjuková (BLR) 427 bodů
9. Hanna Öbergová (SWE) 423 bodů
10. Anaïs Chevalierová (FRA) 416 bodů