Štafeta žien, 4x6 km, Canmore | Víťaz: Nemecko (kon.) |
Týmový závod, HS130,, Lahti | Vítěz: Rakousko (kon.) |
Zjazd mužov, Åre | Víťaz: Kjetil Jansrud (NOR) (kon.) |
Ženy - 5000 metrov | Vítěz: M. Sáblíková (CZE) (kon.) |
Sprinty mužů a žen, Lahti | Vítězové: M. C. Fallaová (NOR) a J. H. Klæbo (NOR) (kon.) |
Tímové preteky, skoky HS130, Lahti | Vítěz: Rakousko I (kon.) | | | Týmový závod, běh 2x7,5 km, Lahti | Vítěz: Finsko I (kon.) |
koniec udalosti
SP - sprinty mužů a žen, Lahti
Vítězové: M. C. Fallaová (NOR) a J. H. Klæbo (NOR)
Michal Sadlek
Konečné pořadí sprintu žen
1. Maiken Caspersen Fallaová (NOR)
2. Sophie Caldwellová (USA)
3. Maja Dahlqvistová (SWE)
4. Sandra Ringwaldová (GER)
5. Mari Eideová (NOR)
6. Tiril Udnes Wengová (NOR)
7. Johanna Hagströmová (SWE)
8. Anna Svendsenová (NOR)
9. Hanna Falková (SWE)
10. Nadine Fähndrichová (SUI)
11. Laurien van der Graaffová (SUI)
12. Ane Appelkvist Stensethová (NOR)
13. Evelina Settlinová (SWE)
14. Vesna Fabjanová (SLO)
15. Natalja Matvejevová (RUS)
16. Ida Ingemarsdotterová (SWE)
17. Victoria Carlová (GER)
18. Eva Urevcová (SLO)
19. Kelsey Phinneyová (USA)
20. Anne Kjersti Kalvåová (NOR)
21. Anamarija Lampičová (SLO)
22. Katri Lylynperäová (FIN)
23. Anita Korvaová (FIN)
24. Ida Sargentová (USA)
25. Sofie Krehlová (GER)
26. Katja Višnarová (SLO)
27. Anastasija Kirillovová (BLR)
28. Greta Laurentová (ITA)
29. Dahria Beattyová (CAN)
30. Jelena Sobolevová (RUS)
...
32. Petra Nováková (CZE)
34. Tereza Beranová (CZE)
49. Kateřina Janátová (CZE) - nepostupily z kvalifikace
Konečné pořadí sprintu mužů
1. Johannes Høsflot Klæbo (NOR)
2. Federico Pellegrino (ITA)
3. Finn Hågen Krogh (NOR)
4. Eirik Brandsdal (NOR)
5. Emil Iversen (NOR)
6. Gleb Retivych (RUS)
7. Erik Valnes (NOR)
8. Sindre Bjørnestad Skar (NOR)
9. Andrew Young (GBR)
10. Teodor Peterson (SWE)
11. Richard Jouve (FRA)
12. Renaud Jay (FRA)
13. Alexander Terentěv (RUS)
14. Arťem Malcev (RUS)
15. Oskar Svensson (SWE)
16. Miha Šimenč (SLO)
17. Martin Bergström (SWE)
18. Johan Häggström (SWE)
19. Joni Mäki (FIN)
20. Calle Halfvarsson (SWE)
21. Anssi Pentsinen (FIN)
22. Martti Jylhä (FIN)
23. Lucas Chanavat (FRA)
24. Håvard Solås Taugbøl (NOR)
25. Viktor Thorn (SWE)
26. Lauri Vuorinen (FIN)
27. Andrej Krasnov (RUS)
28. Andrej Sobakarjev (RUS)
29. James Clugnet (GBR)
30. Roman Schaad (SUI)
...
49. Jan Pechoušek (CZE) - nepostoupil z kvalifikace
Konečné pořadí finále sprintu žen
1. Maiken Caspersen Fallaová (NOR) 2:43,64 min.
2. Sophie Caldwellová (USA) +0,11
3. Maja Dahlqvistová (SWE) +0,37
4. Sandra Ringwaldová (GER) +0,46
5. Mari Eideová (NOR) +0,75
6. Tiril Udnes Wengová (NOR) +0,94
Konečné pořadí finále sprintu mužů
1. Johannes Høsflot Klæbo (NOR) 2:52,06 min.
2. Federico Pellegrino (ITA) +0,30
3. Finn Hågen Krogh (NOR) +0,61
4. Eirik Brandsdal (NOR) +1,31
5. Emil Iversen (NOR) +1,75
6. Gleb Retivych (RUS) +2,08
1. Maiken Caspersen Fallaová (NOR)
2. Sophie Caldwellová (USA)
3. Maja Dahlqvistová (SWE)
4. Sandra Ringwaldová (GER)
5. Mari Eideová (NOR)
6. Tiril Udnes Wengová (NOR)
7. Johanna Hagströmová (SWE)
8. Anna Svendsenová (NOR)
9. Hanna Falková (SWE)
10. Nadine Fähndrichová (SUI)
11. Laurien van der Graaffová (SUI)
12. Ane Appelkvist Stensethová (NOR)
13. Evelina Settlinová (SWE)
14. Vesna Fabjanová (SLO)
15. Natalja Matvejevová (RUS)
16. Ida Ingemarsdotterová (SWE)
17. Victoria Carlová (GER)
18. Eva Urevcová (SLO)
19. Kelsey Phinneyová (USA)
20. Anne Kjersti Kalvåová (NOR)
21. Anamarija Lampičová (SLO)
22. Katri Lylynperäová (FIN)
23. Anita Korvaová (FIN)
24. Ida Sargentová (USA)
25. Sofie Krehlová (GER)
26. Katja Višnarová (SLO)
27. Anastasija Kirillovová (BLR)
28. Greta Laurentová (ITA)
29. Dahria Beattyová (CAN)
30. Jelena Sobolevová (RUS)
...
32. Petra Nováková (CZE)
34. Tereza Beranová (CZE)
49. Kateřina Janátová (CZE) - nepostupily z kvalifikace
Konečné pořadí sprintu mužů
1. Johannes Høsflot Klæbo (NOR)
2. Federico Pellegrino (ITA)
3. Finn Hågen Krogh (NOR)
4. Eirik Brandsdal (NOR)
5. Emil Iversen (NOR)
6. Gleb Retivych (RUS)
7. Erik Valnes (NOR)
8. Sindre Bjørnestad Skar (NOR)
9. Andrew Young (GBR)
10. Teodor Peterson (SWE)
11. Richard Jouve (FRA)
12. Renaud Jay (FRA)
13. Alexander Terentěv (RUS)
14. Arťem Malcev (RUS)
15. Oskar Svensson (SWE)
16. Miha Šimenč (SLO)
17. Martin Bergström (SWE)
18. Johan Häggström (SWE)
19. Joni Mäki (FIN)
20. Calle Halfvarsson (SWE)
21. Anssi Pentsinen (FIN)
22. Martti Jylhä (FIN)
23. Lucas Chanavat (FRA)
24. Håvard Solås Taugbøl (NOR)
25. Viktor Thorn (SWE)
26. Lauri Vuorinen (FIN)
27. Andrej Krasnov (RUS)
28. Andrej Sobakarjev (RUS)
29. James Clugnet (GBR)
30. Roman Schaad (SUI)
...
49. Jan Pechoušek (CZE) - nepostoupil z kvalifikace
Konečné pořadí finále sprintu žen
1. Maiken Caspersen Fallaová (NOR) 2:43,64 min.
2. Sophie Caldwellová (USA) +0,11
3. Maja Dahlqvistová (SWE) +0,37
4. Sandra Ringwaldová (GER) +0,46
5. Mari Eideová (NOR) +0,75
6. Tiril Udnes Wengová (NOR) +0,94
Konečné pořadí finále sprintu mužů
1. Johannes Høsflot Klæbo (NOR) 2:52,06 min.
2. Federico Pellegrino (ITA) +0,30
3. Finn Hågen Krogh (NOR) +0,61
4. Eirik Brandsdal (NOR) +1,31
5. Emil Iversen (NOR) +1,75
6. Gleb Retivych (RUS) +2,08
1. Johannes Høsflot Klæbo (NOR)
2. Federico Pellegrino (ITA)
3. Finn Hågen Krogh (NOR)
4. Eirik Brandsdal (NOR)
5. Emil Iversen (NOR)
6. Gleb Retivych (RUS)
7. Erik Valnes (NOR)
8. Sindre Bjørnestad Skar (NOR)
9. Andrew Young (GBR)
10. Teodor Peterson (SWE)
11. Richard Jouve (FRA)
12. Renaud Jay (FRA)
13. Alexander Terentěv (RUS)
14. Arťem Malcev (RUS)
15. Oskar Svensson (SWE)
16. Miha Šimenč (SLO)
17. Martin Bergström (SWE)
18. Johan Häggström (SWE)
19. Joni Mäki (FIN)
20. Calle Halfvarsson (SWE)
21. Anssi Pentsinen (FIN)
22. Martti Jylhä (FIN)
23. Lucas Chanavat (FRA)
24. Håvard Solås Taugbøl (NOR)
25. Viktor Thorn (SWE)
26. Lauri Vuorinen (FIN)
27. Andrej Krasnov (RUS)
28. Andrej Sobakarjev (RUS)
29. James Clugnet (GBR)
30. Roman Schaad (SUI)
...
49. Jan Pechoušek (CZE) – nepostoupil z kvalifikace
1. Maiken Caspersen Fallaová (NOR)
2. Sophie Caldwellová (USA)
3. Maja Dahlqvistová (SWE)
4. Sandra Ringwaldová (GER)
5. Mari Eideová (NOR)
6. Tiril Udnes Wengová (NOR)
7. Johanna Hagströmová (SWE)
8. Anna Svendsenová (NOR)
9. Hanna Falková (SWE)
10. Nadine Fähndrichová (SUI)
11. Laurien van der Graaffová (SUI)
12. Ane Appelkvist Stensethová (NOR)
13. Evelina Settlinová (SWE)
14. Vesna Fabjanová (SLO)
15. Natalja Matvejevová (RUS)
16. Ida Ingemarsdotterová (SWE)
17. Victoria Carlová (GER)
18. Eva Urevcová (SLO)
19. Kelsey Phinneyová (USA)
20. Anne Kjersti Kalvåová (NOR)
21. Anamarija Lampičová (SLO)
22. Katri Lylynperäová (FIN)
23. Anita Korvaová (FIN)
24. Ida Sargentová (USA)
25. Sofie Krehlová (GER)
26. Katja Višnarová (SLO)
27. Anastasija Kirillovová (BLR)
28. Greta Laurentová (ITA)
29. Dahria Beattyová (CAN)
30. Jelena Sobolevová (RUS)
...
32. Petra Nováková (CZE)
34. Tereza Beranová (CZE)
49. Kateřina Janátová (CZE) – nepostupily z kvalifikace
1. Johannes Høsflot Klæbo (NOR) 2:52,06 min.
2. Federico Pellegrino (ITA) +0,30
3. Finn Hågen Krogh (NOR) +0,61
4. Eirik Brandsdal (NOR) +1,31
5. Emil Iversen (NOR) +1,75
6. Gleb Retivych (RUS) +2,08
Federico Pellegrino (ITA)
Gleb Retivych (RUS)
Johannes Høsflot Klæbo (NOR)
Eirik Brandsdal (NOR)
Finn Hågen Krogh (NOR)
Emil Iversen (NOR)
1. Maiken Caspersen Fallaová (NOR) 2:43,64 min.
2. Sophie Caldwellová (USA) +0,11
3. Maja Dahlqvistová (SWE) +0,37
4. Sandra Ringwaldová (GER) +0,46
5. Mari Eideová (NOR) +0,75
6. Tiril Udnes Wengová (NOR) +0,94
Sophie Caldwellová (USA)
Maiken Caspersen Fallaová (NOR)
Tiril Liverud Knudsenová (NOR)
Maja Dahlqvistová (SWE)
Sandra Ringwaldová (GER)
Mari Eideová (NOR)
Johannes Høsflot Klæbo (NOR)
Eirik Brandsdal (NOR)
Gleb Retivych (RUS)
Federico Pellegrino (ITA)
Finn Hågen Krogh (NOR)
Emil Iversen (NOR)
Finn Hågen Krogh (NOR)
Teodor Peterson (SWE)
Andrew Young (GBR)
Emil Iversen (NOR)
Renaud Jay (FRA)
Richard Jouve (FRA)
Johannes Høsflot Klæbo (NOR)
Federico Pellegrino (ITA)
Sindre Bjørnestad Skar (NOR)
Eirik Brandsdal (NOR)
Erik Valnes (NOR)
Gleb Retivych (RUS)
Sophie Caldwellová (USA)
Mari Eideová (NOR)
Maiken Caspersen Fallaová (NOR)
Sandra Ringwaldová (GER)
Maja Dahlqvistová (SWE)
Tiril Udnes Wengová (NOR)
Nadine Fähndrichová (SUI)
Laurien van der Graaffová (SUI)
Tiril Udnes Wengová (NOR)
Maja Dahlqvistová (SWE)
Hanna Falková (SWE)
Ane Appelkvist Stensethová (NOR)
Sophie Caldwellová (USA)
Johanna Hagströmová (SWE)
Maiken Caspersen Fallaová (NOR)
Sandra Ringwaldová (GER)
Mari Eideová (NOR)
Anna Svendsenová (NOR)
Johannes Høsflot Klæbo (NOR)
Federico Pellegrino (ITA)
Sindre Bjørnestad Skar (NOR)
Eirik Brandsdal (NOR)
Gleb Retivych (RUS)
Erik Valnes (NOR)
Andrew Young (GBR)
Finn Hågen Krogh (NOR)
Teodor Peterson (SWE)
Renaud Jay (FRA)
Emil Iversen (NOR)
Richard Jouve (FRA)
Emil Iversen (NOR)
Andrej Krasnov (RUS)
James Clugnet (GBR)
Lauri Vuorinen (FIN)
Andrej Sobakarjev (RUS)
Richard Jouve (FRA)
Finn Hågen Krogh (NOR)
Teodor Peterson (SWE)
Martin Bergström (SWE)
Alexander Terentěv (RUS)
Renaud Jay (FRA)
Miha Šimenč (SLO)
Joni Mäki (FIN)
Erik Valnes (NOR)
Andrew Young (GBR)
Oskar Svensson (SWE)
Johan Häggström (SWE)
Arťem Malcev (RUS)
Håvard Solås Taugbøl (NOR)
Eirik Brandsdal (NOR)
Lucas Chanavat (FRA)
Gleb Retivych (RUS)
Viktor Thorn (SWE)
Roman Schaad (SUI)
Sandra Ringwaldová (GER)
Sophie Caldwellová (USA)
Maiken Caspersen Fallaová (NOR)
Mari Eideová (NOR)
Nadine Fähndrichová (SUI)
Anna Svendsenová (NOR)
Johanna Hagströmová (SWE)
Ane Appelkvist Stensethová (NOR)
Maja Dahlqvistová (SWE)
Laurien van der Graaffová (SUI)
Hanna Falková (SWE)
Tiril Udnes Wengová (NOR)
Eva Urevcová (SLO)
Tiril Udnes Wengová (NOR)
Hanna Falková (SWE)
Anastasija Kirillovová (BLR)
Kelsey Phinneyová (USA)
Sofie Krehlová (GER)
Laurien van der Graaffová (SUI)
Maja Dahlqvistová (SWE)
Natalja Matvejevová (RUS)
Anne Kjersti Kalvåová (NOR)
Victoria Carlová (GER)
Ida Ingemarsdotterová (SWE)
Johanna Hagströmová (SWE)
Katja Višnarová (SLO)
Greta Laurentová (ITA)
Ane Appelkvist Stensethová (NOR)
Jelena Sobolevová (RUS)
Dahria Beattyová (CAN)
Nadine Fähndrichová (SUI)
Maiken Caspersen Fallaová (NOR)
Mari Eideová (NOR)
Evelina Settlinová (SWE)
Vesna Fabjanová (SLO)
Anna Svendsenová (NOR)
Sophie Caldwellová (USA)
Anamarija Lampičová (SLO)
Sandra Ringwaldová (GER)
Katri Lylynperäová (FIN)
Anita Korvaová (FIN)
Ida Sargentová (USA)
Ze ženských reprezentatek budou dnes v akci Kateřina Janátová (startovní číslo 40), Tereza Beranová (45) a Petra Nováková (48). V mužské části se z českých reprezentantů představí jen Jan Pechoušek, který bude mít startovní číslo 51.
Z favoritek v ženské části dnes nejsou na startovní listině vedoucí žena pořadí sprintu Stina Nilssonová (SWE), ani pátá v průběžném pořadí Natalja Něprjajevová (RUS). Největšími favoritkami tak bude dnes trojice Maja Dahlqvistová (SWE), Maiken Caspersen Fallaová (NOR) a Ida Ingemarsdotterová (SWE).
V mužské části dnes neuvidíme také pátého v průběžném pořadí sprintu Aleksandra Bolšunova (RUS). Největšími favority tak budou dnes první čtyři závodníci průběžného pořadí sprintu – Johannes Høsflot Klæbo (NOR), Sindre Bjørnestad Skar (NOR), Eirik Brandsdal (NOR) a Federico Pellegrino (ITA).
1. Johannes Høsflot Klæbo (NOR) 404 bodů
2. Sindre Bjørnestad Skar (NOR) 281 b.
3. Eirik Brandsdal (NOR) 269 b.
4. Federico Pellegrino (ITA) 264 b.
5. Aleksander Bolšunov (RUS) 262 b.
...
54. Michal Novák (CZE) 14 b.
70. Jan Pechoušek (CZE) 6 b.
Po 7 z 12 závodů.
1. Johannes Høsflot Klæbo (NOR) 1 034 bodů
2. Aleksander Bolšunov (RUS) 946 b.
3. Sjur Røthe (NOR) 755 b.
4. Didrik Tønseth (NOR) 657 b.
5. Simen Hegstad Krüger (NOR) 657 b.
6. Sergej Ustjugov (RUS) 604 b.
7. Martin Johnsrud Sundby (NOR) 544 b.
8. Calle Halfvarsson (SWE) 487 b.
9. Andrej Melničenko (RUS) 481 b.
10. Francesco De Fabiani (ITA) 479 b.
...
101. Michal Novák (CZE) 14 b.
113. Jan Pechoušek (CZE) 6 b.
Po 24 z 36 závodů
1. Stina Nilssonová (SWE) 426 bodů
2. Maja Dahlqvistová (SWE) 280 b.
3. Maiken Caspersen Fallaová (NOR) 263 b.
4. Ida Ingemarsdotterová (SWE) 230 b.
5. Natalja Něprjajevová (RUS) 215 b.
...
64. Tereza Beranová (CZE) 5 b.
66. Kateřina Janatová (CZE) 2 b.
Po 7 z 12 závodů.
1. Ingvild Flugstad Østbergová (NOR) 1 237 bodů
2. Natalja Něprjajevová (RUS) 1 057 b.
3. Krista Pärmäkoskiová (FIN) 1 002 b.
4. Therese Johaugová (NOR) 800 b.
5. Julija Bělorukovová (RUS) 695 b.
6. Jessica Digginsová (USA) 693 b.
7. Stina Nilssonová (SWE) 606 b.
8. Ebba Anderssonová (SWE) 549 b.
9. Anastasia Sedovová (RUS) 521 b.
10. Heidi Wengová (NOR) 446 b.
...
48. Kateřina Razýmová (CZE) 73 b.
70. Sandra Schützová (CZE) 21 b.
91. Petra Nováková (CZE) 7 b.
96. Tereza Beranová (CZE) 5 b.
97. Kateřina Janatová (CZE) 2 b.
Po 24 z 36 závodů.