B. Bystrica – Zvolen 2:3 (kon.) | Nové Zámky – Miškovec 1:2 (kon.) | Lipt. Mikuláš – Nitra 1:7 (kon.)
Trenčín – Košice 3:6 (kon.) | Poprad – Detva 3:1 (kon.) | Budapešť – Žilina 5:2 (kon.)
MAC Budapešť
5:2 (2:0, 2:0, 1:2)
MsHK Žilina
Nedeľa 03.02.2019, 18:00 • Ice rink MAC Budapest, Maďarsko • Tipos Extraliga (SR) • 40. kolo

59:23
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Peter Húževka – 2 min., podrazenie).

59:09
    Ako sa dalo očakávať, Jenčíkov zásah neplatí, potvrdila sa hra vysokou hokejkou. Vhadzovať sa bude v strednom pásme.
    59:08 Richard Jenčík (ZIL)

59:08
    Jenčík tečoval puk svojou hokejkou, tá však bola dosť vysoko. Po Húževkovom nahodení skúsený krídelník upratal puk do siete, no všetko ešte musí preveriť videorozhodca.
    56:42 Peter HÚŽEVKA - 5:2

56:42
    Žilina dala gól!
    Kozmetická úprava výsledku, po prihrávke spoza brány nadišla strela nad vyrážačku od PETRA HÚŽEVKU. Takáto ofenzíva snaha hostí mala prísť asi tak o polhodinu hracieho času skôr.

Asistencie: Richard Jenčík, Rudolf Huna.

51:47
    Vylúčenie v tíme MAC Budapešť (Roland Vokla – 2 min., držanie).

47:11
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Lukáš Dubeň – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

45:47
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Ivan Jankovič – 2 min., vrazenie na mantinel + 10 min. osobný trest, vrazenie na mantinel).
    Vylúčenie v tíme MAC Budapešť (Jared Brown – 10 min. osobný trest, nešportové správanie).

45:47
    Nešetrný zákrok na Klempu od Jankoviča, vylučuje sa za vrazenie na mantinel. Svojho spoluhráča si zastal Brown, ktorý vyzval Jankoviča na junácku pasovačku. Je z toho aj vzájomný trest za hrubosť.
    45:26 Brance ORBAN - 5:1

45:26
    Budapešť dáva gól! Azda dvojsekundová akcia domácich. Vyhraté buly od Langkowa po icingu hostí, ten prihral pred bránu na spoluhráča. Ním bol BRANCE ORBAN, ktorý tečom dostáva puk medzi betóny Fučíka.

Asistencia: Chris Langkow.
    41:32 Petr BERÁNEK - 4:1

41:32
    Po predchádzajúcej šanci Orbana v oslabení sa hostia prvýkrát tešia. Nebolo to síce v presilovke, no PETR BERÁNEK prestrelil od modrej všetko, čo mu stálo v ceste.

Asistencie: Lukáš Hvila, Martin Podešva.

40:20
    Súčasné vylúčenie:
    Vylúčenie v tíme MAC Budapešť (Jared Brown – 2 min., hrubosť).
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Jiří Kučný – 2 min., hrubosť).

39:29
    Tretia presilovka pre Žilinu za uplynulých šesť a pol minúty. Na trestnú lavicu odchádza Márton Pápa za podrazenie.

34:44
    Vylúčenie v tíme MAC Budapešť (Bence Bálizs – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku). Trest odpyká István Terbócs.

33:06
    Za sekanie odchádza na lavicu hanby Chris Langkow. Už tradičné dve minúty.

Pred začiatkom power-play ešte reklamná prestávka.

32:03
    Chýbalo pár centimetrov a teč domáceho hráča pri ľavej žŕdke by bolo úspešný. Na piaty gól si tak ešte počkáme.

30:42
    Richard Jenčík už pomaly korčuľuje na trestnú lavicu. Skúsený útočník si tam oddýchne najviac dve minúty za podrazenie.
    26:28 Chris BODÓ - 4:0

26:28
    Budapešť dáva gól! Je definitívne rozhodnuté, pokiaľ Žilinčanov niekto nepokropí živou vodou. Dudás s nádhernou prihrávkou cez šírku tretiny, puk si zastavil CHRIS BODÓ a z pravej strany koncovkou švihom prekonáva Fučíka.

Asistencie: Jesse Ray Dudás, Cameron Burt.

25:44
    A celok zo Slovenska v ďalšom oslabení. Čo k tomu dodať. Azda len to, že hostia si koledujú o výprask. Na trestnú lavicu si ide na dve minúty oddýchnuť Peter Húževka. Dôvodom je držanie protihráča.

23:56
    Dansereau bol centimetre od gólu, po zakončení krídelníka druhej formácia z ľavého kruhu zvonila žŕdka!

22:17
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Lukáš Matejka – 2 min., napadnutie).

20:57
    Striedanie v tíme MsHK Žilina: z ihriska odchádza Maroš Mikoláš, prichádza Tomáš Fučík.
    20:57 Jesse Ray Dudás - 3:0

20:57
    Budapešť dáva gól! Skvelý štart do druhej tretiny od domácich. JESSE RAY DUDÁS doráža stojaci puk pri pravej žŕdke. Stalo sa tak po nájazde Browna a zákroku Mikoláša, ten však odrazený puk nemal pod kontrolou a Dudás bol v správnom čase na správnom mieste.

Asistencie: Jared Brown, Keegan Dansereau.

14:17
    Nedovoleným bránením v hre sa previnil Scott Macaulay. Dve minúty na trestnej lavici a šanca pre hostí na kontaktný gól.
    12:20 Hvila (ZIL), Podešva (ZIL)

12:20
    Hvila napriahol tesne za modrou, jeho rana prešla popod Bálizsa. Puk sa kotúľal do brány, Podešva ho tam nezasunul, keď sa hrdinsky vrátil dozadu pravdepodobne Vokla.
    11:12 Tomáš KLEMPA - 2:0

11:12
    Budapešť dáva gól! Zaslúžený zásah domácich, TOMÁŠ KLEMPA po aktivite Terbócsa z pravej strany a dorážke Nagya spred brány už iba doklepol puk do opustenej brány.

Asistencie: Krisztián Nagy, István Terbócs.

04:52
    Pekná kombinácia cez celú tretinu, na konci stál Klempa a jeho náprah len do betónov pripraveného Mikoláša.

04:30
    Langkow mohol navýšiť vedenie, avšak Mikoláš predviedol dva super zákroky.

03:15
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (2 min. pre hráčsku lavicu – príliš veľa hráčov na ľade).
    01:34 John NEGRIN - 1:0

01:34
    Budapešť dáva gól! V hre štyroch na štyroch sa presadil JOHN NEGRIN po výbornej robote Dudása, ktorý na seba upútal pozornosť súpera. Negrin následne spred brány nemal problém prekonať Mikoláša.

Asistencie: Jesse Ray Dudás, Keegan Dansereau.

00:56
    Za držanie si ide sadnúť na dve minúty Martin Podešva. Presilovka z toho však nebude, predstieranie pádu ukázal Jared Brown. Sily na ľade budú vyrovnané, dve minúty pre tohto centra Budapešte.
    00:43 Bodó (MAC)

00:43
    Kučnému ušiel puk vo vlastnom pásme, bola z toho obrovská šanca pre Bodóa, ktorý však zoči-voči Mikolášovi neuspel!

Viktor Kalinács

Góly a asistencie: 2. Negrin (Dudás, Dansereau), 12. Klempa (Nagy, Terbócs), 21. Dudás (Brown, Dansereau), 27. Bodó (Dudás, Burt), 46. Orban (Langkow) – 42. Beránek (Hvila, Podešva), 57. Húževka (Jenčík, Ru. Huna)

MAC Budapešť: Bálizs (Rajna) – Pozsgai, Macaulay, Negrin, Dudás, Garát, Burt, Vokla – Bodó, Langkow, Orban – Dansereau, Brown, Klempa – Terbócs, Nagy, Odnoga – Szigeti, Majoross, Pápa
    MsHK Žilina: Mikoláš (Fučík) – Kučný, Matejka, Jankovič, Dubeň, Piegl, Turian, Hudec – Ru. Huna, Húževka, Jenčík – Beránek, Podešva, Hvila – Milý, Surovka, Rehák – Síkela, Ondruš, Mendrej

Rozhodca: Fridrich, Novák – Kollár, Gegáň – Ország