Poprad – Budapešť 3:2 (po pr.) | B. Bystrica – Trenčín 2:1 (po pr.) | Detva – Košice 4:2 (kon.)
Miškovec – Žilina 6:4 (kon.) | Nové Zámky – Nitra 2:1 (kon.)
HK Poprad
3:2 (1:1, 0:1, 1:0 - 1:0)
MAC Budapešť
Piatok 25.01.2019, 17:00 • Poprad aréna • Tipos Extraliga (SR) • 46. kolo

Predpovedali sme vyrovnaný súboj, a to sa potvrdilo. Poprad sa poriadne nadrel s Budapešťou, ale nakoniec berie dva body. O nich rozhodol fínsky obranca Joona Erving. Lúči sa s Vami komentátor Ivan Harčár. Zajtra Vás pozývam k sledovaniu stretnutia L.Mikuláš – Košice. Dovidenia, dočítania a dobrú noc. (19:29:58)

61:37
    Poprad dal gól!
    Brown zlomil hokejku na popradskej bránke, čo domáci využili na protiútok. Vošvrda rozohral puk na Abdula, ktorý poslal do šance JOONU ERVINGA, a ten sa zoči-voči Bálizsovi nemýlil. Asistencie: Tomáš Vošvrda a Jindřich Abdul.

60:44
    Daniel Brejčák sa tlačil do zakončenia a podarilo sa mu bekhendom ohroziť Bálizsa.

60:28
    Takáč už nemal dostatok síl, a tak prenechal puk Svitanovi.

60:05
    Predĺženie sa začalo o minútku skôr a momentálne sú pri puku domáci hokejisti.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Predĺženie sa začne o 19:26.

V tretej tretine svojim druhým gólom vyrovnal stav Dávid Bondra. Stalo sa tak v 47.minúte. V ďalších minútach sme gól nevideli a pôjdeme predĺžovať.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:44
    Abdul naznačoval zakončenie, ale Negrin ho k nemu nepustil.

59:27
    MAC odpálil puk za Vošvrdu. Zakázané uvoľnenie a nasťahovanie sa Popradu pred Benceho Bálizsa.

59:12
    Popradskí hráči všetky sily vrhli do útoku. Pár sekúnd dozadu neskóroval ani Samuel Takáč, ktorý si musel vystačiť s jednou rukou, keďže bol tiesnený.

59:00
    Záverečných 60 sekúnd riadnej hracej doby.

58:32
    Budapešť hrá s piatimi hráčmi.

58:17
    Brejčák zvolil nahrávku na Svitanu. Okamžite mu hostia zobrali puk.

58:00
    Prebiehajú posledné dve minúty tretej tretiny.

57:34
    Abdul poslal krížnu prihrávku na Mlynaroviča. Tomu strela bez prípravy absolútne nesadla.

57:11
    Abdul si nakrátko narazil puk s Bondrom.

57:08
    Patrik Svitana to chcel zobrať na seba a unikal spoločne s Poszgaiom po pravej strane. Strelu maďarský obranca vytesnil na ochrannú sieť.

56:32
    Vylúčenie v tíme MAC Budapešť (Brown – 2 min., držanie hokejky).

56:25
    Vztýčená pravica Milana Nováka.

56:00
    Poprad sa vymanil z rastúceho presilovkového tlaku.

55:52
    Budapešť točí domácich.

55:30
    Zvoní žŕdka popradskej brány po strele Klempu!

54:41
    Vylúčenie v tíme HK Poprad (Erving – 2 min., držanie).

54:30
    Martin Belluš už sa dostával do šance, ale puk mu skĺzol vo veľmi nevhodnom čase!

54:15
    Domáce prihrávky zo stredného pásma do obranného.

53:37
    Dansereau to vyskúšal nahodiť na bránku. Vošvrda mal značné problémy ustáť jeho zakončenie, ale podarilo sa mu to.

53:25
    Srdnatý boj v útočnom pásme Popradu.

53:00
    Heizer vletel medzi hráčov Budapešti, no opäť smeroval do rohu klziska.

52:39
    Ďalšie prerušenie hry.

52:35
    Hra sa v týchto chvíľach trochu kúskuje, čo nie je dobré pre oboch rozbehnutých aktérov.

52:15
    Langkow šikovne zakončoval cez Samuela Mlynaroviča a puk pomalým šmýkaním došiel k Vošvrdovi, ktorý ho zakryl lapačkou.

51:54
    Macík zaviedol puk do pásma a následne ho predĺžil na Belluša. To však bolo všetko.

51:35
    Poszgai vyčkával s rozohrávkou, ktorú nakoniec pokazil.

Dnešný zápas sleduje 1296 divákov.

50:53
    Fanúšikovia zborovo skríkli na Daniela Brejčáka "Bi!" a aj vypálil. Zasiahla pohotová lapačka Bálizsa.

50:17
    Skutočne si hostia zaslúžia pochvalu za skvelú defenzívnu prácu. Poprad má veľké problémy s prechodom do útočného pásma.

49:51
    Burt si počkal na odraz puku od lišty mantinelu a ihneď ho nahadzoval dopredu.

49:16
    Karalahti dlho špekuloval so strelou.

48:53
    Negrin sa vydal na útočný výlet a nebol márny. Podarilo sa mu prekľučkovať až za domáceho brankára.

48:35
    MAC ostáva v útoku. Vošvrda prerušil hru a nasleduje buly po jeho ľavej ruke.

48:10
    Sledujeme vyrovnané zápolenie a oba tímy hýria aktivitou. Vzhľadom k doterajšiemu priebehu je súčasný stav 2:2 spravodlivý.

47:39
    Takmer sa mi podarilo privolať druhý vedúci gól kamzíkov. Proti tomu bol však Bence Bálizs.

47:19
    Poprad sa pomaly preberá k životu. Diváci sú nabudení a veria, že to nebolo posledné slovo ich miláčikov.

46:59
    Dlho sa okolo tohto gólu diskutovalo, ale rozhodcovia ho napokon uznali.

46:42
    Diváci si pýtali vylúčenie Negrina za faul na Abdula. To sa však nestalo a domácich to nemusí mrzieť. Lenže český útočník súčasne s faulom stihol prihrávku na Mlynaroviča, ktorý okamžite nasmeroval puk na čepeľ DÁVIDA BONDRU. Asistencie: Jindřich Abdul a Samuel Mlynarovič.

46:24
    Mlynarovič zlyhal na útočnej modrej čiare.

46:02
    Tomáš Vošvrda si zobral puk a poslal ho spoluhráčom do hry.

45:24
    Treba ale konštatovať, že Budapešť je nebezpečná aj v početnej nevýhode a určitými jednotlivcami vie účinne napádať až do hĺbky útočného pásma.

45:11
    Už keď sa teraz nepodarí Popradu vyrovnať, tak neviem, kedy to príde.

45:01
    4. Reklamná prestávka.

45:01
    Vylúčenie v tíme MAC Budapešť (Bodó – 2 min., sekanie).

44:55
    Hostia pôjdu do štyroch.

44:34
    Aktívny Jindřich Abdul po prerušení hry! Rozhodcovia hráčov od seba včas oddelili!

44:13
    Joona Erving bez prípravy pálil, ale iba "opečiatkoval" korčule kolegu Abdula.

44:06
    Heizer nemal rýchlosť. Bol v útoku s Bondrom i Svitanom, ale napokon sa rozhodol strieľať. Strela bola slabá a Bence Bálizs ju kryl.

43:32
    Garát klepnutím hokejkou o ľad chcel pomýliť Karalahtiho, ktorý mu nesadol na lep.

42:55
    Mlynarovič si poradil s dotieravým Pozsgaiom, no do zakončenia sa nevedel prebojovať.

42:37
    Nedorozumenie medzi hráčmi MAC-u. Icing.

42:27
    Karalahti poslal tvrdú strelu pred bránku, ktorú tečoval jeden z hráčov hostí na ochrannú sieť.

41:59
    Maďari od aktivity neupustili a stále sú nepríjemným súperom.

41:24

41:11
    Negrin stihol puk na modrej čiare.

41:03
    Orbanova delovka letela na Vošvrdove betóny a ešte sa snažil z dorážky uspieť Langkow.

40:29
    Presilovka Budapešti pokračuje.

40:15
    Burt prenechal puk Orbanovi.

40:01

Tretia tretina sa začne o 18:45.

Budapešť po dvoch tretinách vedie pod Tatrami 2:1. MAC poslal do vedenia Jared Brown a pár sekúnd pred týmto gólom nevyužil svoj nájazd Zagrapan. Pred štartom tretej tretiny je všetko otvorené, no domáci trpia na slabú koncovku.

40:00

39:58
    Chris Bodó nevymyslel zlú strelu, len jej chýbala presnosť.

39:24
    Koniec druhého dejstva si domáci komplikujú. Nedávno ustáli oslabenie pri vylúčení Bondru, tesne pred koncom musia brániť vylúčenie Karalahtiho.

39:24
    Vylúčenie v tíme HK Poprad (Karalahti – 2 min., podrazenie).

39:00
    Prebieha posledná minúta druhej tretiny.

38:44

38:29
    Budapešť, konkrétne Tomáš Klempa mal puk vo svojej moci, ale zakončenie z toho nevzišlo.

37:57
    Dostal sa k strele, ale Bálizs ju zneškodnil.

37:55
    Heizer vypichol puk a unikol hráčom hostí!

37:25
    Poprad sa dobre bráni a pokúša sa držať hru ďaleko od Tomáša Vošvrdu.

36:59
    Burt nabil puk Dudásovi, no páliť z jednej nemohol, keďže prihrávka nebola presná.

36:44
    Vylúčenie v tíme HK Poprad (Bondra – 2 min., hrubosť).

36:11
    Terbócs strieľal cez hokejku Barrona. Puk letel nad bránku.

36:04
    Strkanica a krátka slovná prestrelka medzi Salijom a Bálizsom!

35:49
    3. Reklamná prestávka.

35:49
    Krisztián Nagy strelou z uhla ohrozil domáceho brankára.

35:09
    Budapešť v strednom pásme postavila skvelý obranný val, cez ktorý sa ťažko dostávajú domáci hráči.

34:43
    Posledné sekundy sú v réžii kamzíkov, ale nie a nie prekonať Bálizsa a začať odznova.

34:05
    Karalahti chcel ukončiť strelecké trápenie Popradu, ale ani on nebol úspešný.

33:20
    Kundrik sa dostal z pozície ôsmeho beka do tretieho útoku.

33:06
    Zagrapan už hodnú chvíľu mal puk na hokejke a nikomu ho neprihral.

32:45
    Heizer uvoľnil Brejčáka, ktorý nestrieľal hneď, ale posúval sa do uhla. Odtiaľ sa góly dávajú ťažko.

31:54
    Dansereau sa snažil vyťažiť gól z prihrávky Browna. Tejto dvojici zápas vychádza veľmi dobre. Obaja mali prsty vo dvoch góloch MAC-u.

31:20
    Orbán to skúsil oblúčikom a takmer bol úspešný!

30:23
    Salija pekným hitom poslal na ľad Langkowa.

29:57
    Zdá sa, že si Poprad dnes nepotykal s koncovkou.

29:57
    Znova Samuel Takáč zakončoval v pokľaku, ale len do pripraveného maďarského gólmana.

29:48
    Svitana si premiešal puk a posunul ho na Takáča.

29:10
    Fabián nahral Brejčákovi. Druhý menovaný o pár sekúnd sa dostal do zakončenia, ale minul priestor brány.

29:03
    Druhá strela v tejto presilovke. S ňou si Bálizs bez výraznejších problémov poradil.

28:49
    Heizer je skrytý za Burtom, ale Mlynarovič mu aj tak neprihral.

28:30
    Erving švihom zasiahol protihráča, ktorým bol Langkow.

28:14
    Vylúčenie v tíme MAC Budapešť (Brown – 2 min., krosček).

27:43
    Skrumáž pred bránkou chcel zúročiť Abdul, ktorý prihrával Ervingovi. Lenže všetky strelecké pokusy domácich sú zablokované.

27:30
    Barron zachránil pre Poprad pásmo. Od neho si zobral puk Jindřich Abdul.

26:48
    Kevin Miller veľmi pekným prienikom ukázal svoje kvality a následným priťuknutím vyzval na strelu Saliju.

26:21
    Pokus Kundrika o zmenu skóre. Bálizs prikryl puk.

26:15
    2. Reklamná prestávka.

26:12
    Svitanov bekhend mal smerovať na Ervinga, ktorý na neho nedosiahol.

25:52
    Karalahti zaváhal so strelou. Nakoniec ju vyslal, ale veľmi nepresne.

25:29
    Snahu kamzíkom nemožno uprieť, ale vo všetkých domácich majstrákoch s Budapešťou sa trápili a inak tomu nie je ani tentoraz.

24:52
    Teraz sú na rade domáci hokejisti. Jeden gól dostali v oslabení, druhý po nenápadnej akcii nováčika.

24:41
    Budapešť dáva gól! Tesne pred vedúcim gólom MAC-u nevyužil nájazd Zagrapan, a tak platí nedáš – dostaneš. Dansereau videl za sebou JAREDA BROWNA, ktorý presnou umiestnenou strelou medzi nohy Vošvrdu prvýkrát posúva do vedenia svoje mužstvo. Asistencia: Keegan Dansereau.

24:33
    Brown prenechal puk Macaulayovi a Vošvrda jeho strelu vyrazil.

23:36
    Bodó dostal vysoký puk od Klempu. Vzápätí ho stratil.

22:50
    Salija v pravú chvíľu vložil hokejku do puku, po ktorom sa naťahoval Bodó. Ak by mu to nevyšlo, protihráč by sa dostal do úniku.

22:37
    Burtovi sa podarilo bez ohrozenia vyviezť puk do pásma.

22:31
    Bálizs v plnej permanencii aj tentoraz.

22:22
    Rysoval sa protiútok hostiteľov, no súper z Maďarska stihol dobehnúť trojicu domácich hráčov.

22:03
    Hostia sa dopustili icingu a bude sa vhadzovať po ľavici Bálizsa.

21:39
    Abdul videl voľného Ervinga a aj mu prihrával, no zadáci si ho postrážili a k zakončeniu nepustili.

21:26
    Poprad dostal zo zovretia Justin Buzzeo. Následná strela Kundrika sa do bránky nezmestila.

21:05
    Salija popri mantineli príklepom posielal puk preč spoza bránky, ale našiel len Dudása, ktorý ho zastavil nohou.

20:57
    MAC si vybojoval útočné pásmo.

20:47

20:29
    Zagrapanovi ušiel puk z čepele.

20:05
    Brejčák prihrával Takáčovi. Vyštartoval do útoku, ale nejako mu to nejde, čo sa týka zakončenia.

20:01

Druhá tretina sa začne o 17:52.

Podľa predpokladov sa Poprad ujal vedenia v 11.minúte, keď sa presadil Dávid Bondra. Budapešť odpovedala rovnakou mincou o šesť minút neskôr, keď vylúčenie Mlynaroviča potrestal Dansereau.

20:00

19:59
    Tvrdá a presná strela Browna ukončila prvú tretinu. Vošvrda zakročil lapačkou.

19:36
    Rozohrávka Ervinga na Heizera.

19:21
    Poprad má vyše pol minúty na to, aby stihol skórovať do prestávky.

19:04
    Zagrapan nebol ďaleko od prinavrátenia vedenia domácim!

19:00
    Prebieha posledná minúta prvej tretiny.

18:47
    Vylúčenie v tíme MAC Budapešť (Negrin – 2 min., držanie).

18:40
    Negrin sa snažil nohami udržať pásmo, ale dôrazný Svitana ho vytlačil za modrú čiaru.

18:03
    Takáč chcel priťuknúť puk Abdulovi, ale ten mu prekĺzol medzi nohy.

17:28
    Budapešť takmer dala druhý gól! Bola to podobná situácia ako pri prvom, ale tentoraz si Vošvrda priestor pri žŕdke postrážil!

16:45
    Tréner Stantien trochu pozmenil formácie. Momentálne je na ľade Fabián s Brejčákom a útočný trojzáprah tvorí Belluš – Svitana – Mlynarovič.

16:01
    Budapešť dáva gól! Mlynarovič dlho nepykal za svoj trest. Budapešť veľmi rýchlo využila presilovku. Brown vystrelil na Vošvrdu, ktorý jeho strelu vyrazil pred seba. KEEGAN DANSEREAU na dvakrát dopravil puk za bránkovú čiaru. Asistencie: Jared Brown a Tomáš Klempa.

15:33
    Takáč nabral rýchlosť v oslabení, ale bol z uhla a nemohol tak presnejšie zakončiť!

15:21
    Vylúčenie v tíme HK Poprad (Mlynarovič – 2 min., nedovolené bránenie).

15:05
    Macík v obkľúčení dvoch náprotivkov. Tí mu zobrali poľahky puk.

14:46
    Zakončenie Mlynaroviča skončilo na betónoch Bálizsa.

14:30
    Karalahtiho spätná prihrávka na Ervinga. Ten ho vyviezol do stredného pásma a smeroval na striedačku.

13:50
    Macaulay strieľa na bránku, ale nastrelil len korčuľu Kundrika.

13:39
    Terbócs v mininájazde si vylomil zuby na Vošvrdovi! Krásnym semaforom nepustil puk za svoj chrbát!

13:14
    Burt sa dostával po rohu klziska dopredu, ale zastavil ho telom Heizer, a tak udržal svoj tím v útoku.

12:58
    Postavenie mimo hry. Vhadzovať sa bude v stredovom kruhu.

12:51
    1. Reklamná prestávka.

12:30
    Barron strieľal od modrej čiary a puk sa po dvojnásobnom odrazení od hráčov takmer dostal za Bálizsa.

11:54
    Klempa si nabehol na krížnu prihrávku Negrina, ale k strele sa nedostal.

11:35
    Po inkasovanom góle hostia ešte viac pridali na aktivite a aktuálne dusia Poprad v jeho pásme.

10:59
    Pekná strela z hokejky Mlynaroviča, ktorá lízla lapačku maďarského brankára.

10:05
    Skóre tohto duelu otvoril DÁVID BONDRA. Heizer mu poslal prihrávku spoza brány a presne mierenou strelou k ľavej žrdi prekonal Bálizsa. Asistencie: Alex Barron a Radomír Heizer.

09:58
    Barron váhal, čo urobí s pukom a napokon ho poslal po pravej strane do pásma.

09:35
    Po vhadzovaní sa však puku ujal MAC a vyrazil dopredu.

09:29
    Hra bude pokračovať v útočnom pásme domácich.

09:16
    Znovu na seba narazili v strednom pásme títo dvaja hráči, ale Negrin už radšej volil otočku a cúval do obranného pásma.

08:57
    Abdul dohral tvrdo, ale čisto Negrina, no nezískal puk.

08:19
    Macaulay vybojoval puk medzi kruhmi a strelou prinútil Vošvrdu vysunúť ľavý betón!

07:55
    Výborné napádanie zo strany Macíka, ktorý nedal vydýchnuť Macaulayovi.

07:24
    Garátovi preskočil puk hokejku, keď mu za bránkou prihrával Cameron Burt.

07:00
    Buzzeo bol pritlačený k mantinelu a hostia ho odstavili od puku.

06:19
    Heizerovi sa podarilo nadvihnúť puk ponad Bálizsa, ale do brány ho nedostal!

06:04
    Budapešť hrá v plnom počte.

05:44
    Mlynarovič upokojil situáciu a mení si puk s Abdulom.

05:33
    Kamzíci tretíkrát sa pokúšajú prebiť do pásma súpera.

05:01
    Macaulay nič nevymýšľal a okamžite poslal puk von zo svojej tretiny.

04:56
    Tentoraz sa domáci previnili postavením mimo hry.

04:55
    Popradu sa v týchto chvíľach nedarí usadiť sa v pásme.

04:40
    Druhé úspešné vyhodenie puku hostí.

04:11
    Svitana nestihol dostúpiť k hráča súpera a MAC vyhadzuje cez všetky čiary.

04:04
    Vylúčenie v tíme MAC Budapešť (Pozsgai – 2 min., podrazenie).

03:55
    Bude sa vylučovať. Poprad si zahrá v početnej výhode.

03:30
    Karalahti nahodil puk popri mantineli do pásma hostí.

03:16
    Zagrapan z postu obrancu našiel na modrej čiare Takáča.

02:58
    Bodó odvrátil hrozbu domácich.

02:35
    Zakázané uvoľnenie. Hra sa vráti k maďarskej bránke.

01:52
    Prvýkrát sa v novom pôsobisku dotkol puku obranca Barron.

01:30
    Budapešť začína z vlastnej tretiny. Avšak len nahodila puk do útočného pásma.

01:08
    Dudás sa dostal k puku, po tom, ako ho vytesnil do strany brankár Bálizs.

00:45
    Hostia z Budapešti začali veľmi aktívne.

00:20
    Bodó šikovne tečoval prihrávku Langkowa.

00:10
    Stretnutie odštartovali prvé formácie.

00:01

Cez týždeň Poprad avizoval angažovanie tria nových hráčov spoza mora. Všetci sú dnes k dispozícii trénerovi Stantienovi. Barron nastúpi v tretej obrane po boku Joonu Ervinga a krídelníci Justin Buzzeo s Kevinom Millerom budú hrať v treťom útoku. Centrom formácie je Radomír Heizer.

HK Poprad

Od posledného zápasu v Trenčíne, sa v radoch kamzíkov udiali novinky. Všetky sa týkajú kádra. Po vzájomnej dohode skončil útočník Peter Lichanec, ktorý už pôsobí v Topoľčanoch. Do kabíny prichádza trio nových tvárí, a to rovno zo zámoria – obranca Alex Barron, ktorý je Američan a dvojicu Kanaďanov – Justina Buzzea a Kevina Millera. Budapešť je súper, ktorý od začiatku ročníka robí Popradu problémy. Ich vzájomné zápasy sa vždy skončili tesným rozdielom. "Zámorské" oživenie by mohlo zabezpečiť zmenu i vylepšiť tabuľkové postavenie.

Maďari sa preberajú k životu rovnako, ako ich kolegovia z Miškovca. Nedávno to vyzeralo na beznádejnú situáciu, ale niekoľko prekvapujúcich výsledkov razom dvíhajú MAC k desiatemu miestu a ktovie, možno sa mu podarí napokon preniknúť do bojov o play-off. Obaja majú dostatok motivácie a ich "rande" pod Tatrami môže mať nesmierne vyrovnaný a dramatický charakter.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Ivan Harčár

Góly a asistencie: 11. Bondra (Heizer, Barron), 47. Bondra (Abdul, Mlynarovič), 62. Erving (Vošvrda, Abdul) – 17. Dansereau (Brown, Klempa), 25. Brown (Dansereau)

HK Poprad: Vošvrda – Fabián, Brejčák, Karalahti, Salija, Erving, Barron, Brincko, Kundrik – Takáč, Zagrapan, Abdul – Bondra, Paukovček, Svitana – Buzzeo, Heizer, Miller – Belluš, Mlynarovič, Macík.
    MAC Budapešť: Bálizs – Pozsgai, Macaulay, Negrin, Dudás, Garát, Burt, Vokla – Orban, Langkow, Bodó – Klempa, Brown, Dansereau – Odnoga, Nagy, Terbócs – Pápa, Majoross, Szigeti.

Rozhodca: Goga, Novák – Frimmel, Šefčík.

Diváci: 1296.