Poprad – Budapešť 3:2 (po pr.) | B. Bystrica – Trenčín 2:1 (po pr.) | Detva – Košice 4:2 (kon.)
Miškovec – Žilina 6:4 (kon.) | Nové Zámky – Nitra 2:1 (kon.)
HC MIKRON Nové Zámky
2:1 (0:0, 0:0, 2:1)
HK Nitra
Piatok 25.01.2019, 18:30 • ZŠ Nové Zámky • Tipos Extraliga (SR) • 46. kolo

Máme tu koniec stretnutia, v ktorom sme góly videli až v tretej tretine. Tam boli úspešnejší domáci hokejisti, ktorí ju vyhrali 2:1, a to je aj výsledok stretnutia. Odo mňa to je na dnes všetko. Ja ďakujem za pozornosť a prajem príjemný zvyšok večera. Z pozície komentátora sa vám hlásil Róbert Gašpárek. (21:10:34)

59:34
    Po skrate Henricha Ručkaya potrebuje Dalibor Bortňák opateru lekárov. V dnešnom stretnutí pravdepodobne skončil.

59:34
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Henrich Ručkay – 5 min., sekanie + osobný trest do konca zápasu, sekanie).

59:28
    Juraj Šimboch opäť opúšťa svoju svätyňu, a tak bude Nitra dohrávať zápas v šestici.

59:11
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Judd Blackwater – 2 min., hrubosť).

59:11
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Filip Bajtek – 2 min., sekanie).

58:35
    Nitra dala gól!
    Dalibor Bortňák si prevzal pred bránou odrazený puk, ktorý posunul dozadu, kde sa nachádzal Samuel Buček. Ten svojou strelou dokázal rozvlniť sieť a znížiť na 2:1. Asistencia: Dalibor Bortňák.

58:15
    Budeme sledovať vhadzovanie v útočnom pásme Nitry, ktorá už odvolala brankára.

58:15
    Oddychový čas domácich.

58:15
    Oddychový čas hostí.

58:00
    Do konca tretej tretiny ostávajú posledné dve minúty.

57:50
    Juraj Šimboch musel zasahovať po ľahkej strele Radima Hrušku. Pri puku sú Corgoňi, ktorí sa pokúsia ešte niečo vymyslieť smerom dopredu.

56:43
    Hostia sa ešte pokúšajú o malý zázrak, ale ani strela Branislava Rapáča zmenu skóre neprinesie.

55:07
    Sledovali sme nepresnú rozohrávku z hokejky Tomáša Pospíšila. Puk smeroval cez všetky čiary do zakázaného uvoľnenia.

54:35
    Juraj Šimboch teraz zaváhal pri rozohrávke, čo sa domáci borci snažili využiť, ale ani dorážka Filipa Bajteka nebola úspešná.

53:20
    Hlásateľ oznámil, že sa na dnešné stretnutie prišlo pozrieť 1769 platiacich divákov.

52:35
    HC Nové Zámky dali gól!
    Domáci hráči sa dostali do prečíslenia traja proti dvom a ukážkovo ho využili. Adam Zbořil prihral puk na pravú stranu, kde si ho prevzal HENRICH RUČKAY. Ten si vylepšil streleckú pozíciu a následne nekompromisne presne zakončil. Stav stretnutia je 2:0! Asistencia: Adam Zbořil.

52:03
    Samuel Buček sa po krásnej prihrávke Branislava Rapáča ocitol vo veľkej šanci. Jeho strelecký pokus však dokázal Matej Kristín zachytiť.

50:55
    Domáci hokejisti expresne rýchlo využili presilovú hru. Okamžite po vhadzovaní Miroslav Zaťko posunul puk na lepšie postaveného ADAMA ZBOŘILA, ktorého prudká strela zapadla k ľavej tyčke. Stav stretnutia je 1:0! Asistencie: Miroslav Zaťko, Juraj Jurík.

50:47
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Lane Scheidl – 2 min., držanie).

50:01
    Do konca riadneho hracieho času ostáva posledných desať minút a my stále čakáme na úvodný presný zásah. Uvidíme, či sa ho vôbec dočkáme alebo bude zápas smerovať do predĺženia.

49:59
    Pätoprstý prihral puk pred bránu, kde si nakorčuloval jeden z jeho spoluhráčov. Tomu sa podarilo zakončiť z prvej. Matej Kristín schoval puk do svojej lapačky.

48:43
    Hostia v plnom počte.

48:34
    Marek Slovák zaútočil vo vlastnom oslabení, ale jeho strelecký pokus zblokoval brániaci hráč. Marek Slovák už korčuľuje späť do vlastného pásma.

47:35
    Nitrania dostali puk z vlastnej tretiny, ale len do stredného pásma. Nitrianská lavička je bližšie, a tak dokázala aspoň dvojica hráčov prestriedať.

46:43
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Branislav Mezei – 2 min., faul kolenom).

46:04
    Do obrovskej príležitosti sa dostal Marek Slovák, ktorému pred bránou nikto nevenoval pozornosť. Na prihrávku svojho spoluhráča reagoval strelou z prvej. Matej Kristín predviedol senzačný zákrok.

45:52
    Hostia sa na dlhšiu dobu usadili v útočnom pásme, kde sa im však nedarí dostávať do lepších streleckých pozícií.

44:11
    V tretej tretine zatiaľ sledujeme veľmi opatrný hokej, kde sa ani jeden z tímov nechce dopustiť zbytočných chýb, vďaka čomu nemáme možnosť vidieť veľa gólových príležitostí.

43:50
    Puk majú na svojich hokejkách hráči Nitry, ktorí sa budú snažiť z vlastnej tretiny vymyslieť niečo smerom dopredu.

42:21
    Versteeg zakončil spoza brániaceho hráča. Puk smeroval medzi tri žrde, ale Matej Kristín dokázal túto strelu vyraziť do rohu klziska.

41:47
    Radim Hruška sa svojou strelou snažil prekvapiť Juraja Šimbocha. To sa mu však nepodarilo. Nasleduje vhadzovanie v útočnom pásme Nových Zámkov.

41:01
    Kerbashian sa snažil pretlačiť bližšie k bráne, ale puk mu z hokejky stihol zobrať jeden z obrancov Nových Zámkov.

40:12
    Už to vyzeralo tak, že sa Róbert Lantoši dostane do dobrej príležitosti, ale napokon celú akciu zastavil čiarový rozhodca svojím ofsajdovým verdiktom.

40:01

Je tu koniec druhej tretiny, v ktorej sme taktiež nemali možnosť vidieť úvodný gól. Nasadenie z oboch strán je veľké, taktiež sledujeme množstvo presiloviek, ale gólmani sú v dnešnom stretnutí najviac vidieť. Stav stretnutia po druhej tretine je 0:0! My sa vám hlásime približne o 20:23.

40:00

39:57
    Judd Blackwater sa vracia na ľad z trestnej lavice, ale do konca stretnutia ostáva už len pár sekúnd.

39:00
    Do konca druhej časti ostáva posledná minúta.

38:05
    Róbert Lantoši zaútočil vo vlastnom oslabení, ale jeho strela z väčšieho streleckého uhlu nepredstavovala pre Mateja Kristína väčšiu hrozbu.

37:57
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Judd Blackwater – 2 min., podrazenie).

37:40
    Bortňák si vytvoril streleckú pozíciu a takmer okamžite zakončil. Po jeho nepresnom pokuse išiel striedať.

36:59
    Domáci v plnom počte.

35:27
    Judd Blackwater prihral puk Marekovi Slovákovi, ktorý strieľal z prvej. Jeho pokus Matej Kristín len vyrazil pred seba, kde sa takmer dostal k dorážke Branislav Mezei.

34:59
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Tomáš Pospíšil – 2 min., hákovanie).

33:40
    Samuel Buček sa rútil do obrovskej príležitosti. Ocitol sa zoči-voči gólmanovi ktorého neprekonal, ba dokonca ani nezakončil. Puk mu vypichol obranca Nových Zámkov.

33:01
    Branislav Fábry zakončil spoza obrancu, ale tento puk smeroval len do stredu brány, kde stál pripravený Juraj Šimboch.

32:24
    Róbert Lantoši sa snažil prihrať puk Marekovi Slovákovi, ale ten puk nemal šancu zachytiť, pretože tak ešte pred ním spravil brániaci hráč.

31:19
    Graeme McCormeck už opustil lavicu hanby, a tak hrá Nitra v plnom počte.

30:38
    Juraj Šimboch predviedol parádny zákrok po tom, čo Juraj Jurík prihrával puk pred bránu presne na hokejku Branislava Fábryho. Ten sa doňho oprel z prvej, ale Juraj Šimboch sa rýchlo presunul a puk chytil do svojej lapačky.

30:01
    Máme za sebou prvú polovicu stretnutia, v ktorej sme zatiaľ nemali možnosť vidieť ani jeden presný zásah. Dúfajme, že sa čoskoro dočkáme úvodného gólu.

29:19
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Graeme McCormeck – 2 min., hrubosť).

28:55
    Branislav Mezei naskočil späť na ľad a pripojil sa do hry k svojím spoluhráčom.

28:28
    Adam Zbořil nahodil puk na bránu Nitry, kde sa ho snažil tečovať jeden z jeho spoluhráčov. Puk napokon smeroval len mimo bránky.

27:23
    Adam Zbořil priviezol puk do útočného pásma, vďaka čomu sa tam jeho tím môže usadiť.

26:55
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Branislav Mezei – 2 min., nedovolené bránenie).

25:31
    Samuel Buček sa snažil vymyslieť prihrávku pred domácu svätyňu. Puk však poslal len do priestoru, kde sa nenachádzal nikto z jeho spoluhráčov.

24:14
    Urban sa tlačil do príležitosti, ale k svojmu zakončeniu nemal pred bránou Nitry veľa priestoru. Juraj Šimboch si na svoje konto pripíše dôležitý zákrok.

23:50
    Juraj Jurík prihral spoluhráčovi puk rukou, a tak je hra prerušená. Nasleduje vhadzovanie v obrannom pásme Nových Zámkov.

23:17
    Adam Zbořil prinútil svojou strelou Juraja Šimbocha k zákroku. Ten si ľavú tyčku postrážil a nenechal sa prekonať.

22:41
    Morrison nahodil puk na bránu, kde ho však zachytil brániaci hráč. Ten hral na istotu a vyhodil ho cez všetky čiary do zakázaného uvoľnenia.

22:14
    Marek Slovák sa ocitol v ofsajdovom postavení, po ktorom sa bude vhadzovať v strednom pásme.

21:54
    McCormack sa skvelo prezentoval v zadných radoch, keď včasným zákrokom zastavil rozbiehajúci sa útok súpera.

21:00

20:12

20:01

Máme tu koniec úvodnej časti hry tohto derby súboja, ktorú možno označiť ako priemerný. Mali sme možno vidieť zopár zaujímavých príležitostí, ale bez gólového efektu. Stav po prvej tretine je 0:0! My sa vám opäť hlásime približne o 15 minút.

20:00

19:00
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Branislav Mezei – 2 min., sekanie).

19:00
    Do konca prvej tretiny ostáva posledná minúta.

18:12
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Michal Novák – 2 min., nedovolené bránenie).

17:50
    Morrison vyskúšal zakončiť z nevýhodnej pozície, ale ani tento pokus nesmeroval na bránu Nových Zámkov.

17:15
    Rapáč zakončil po vyhratom vhadzovaní, ale puk nasmeroval len vedľa pravej tyčky.

16:40
    Puk majú pevne pod kontrolou hostia, ktorí sa budú snažiť vymyslieť niečo smerom dopredu.

15:43
    Fominykh nemal teraz komu prihrať, a tak sa backhandom rozhodol zakončiť spoza brániaceho hráča. Puk si našiel cestu na bránu, ale len do miest, kde stál pozorný Matej Kristín.

15:16
    Puk sa nachádza v obrannom pásme Nových Zámkov, ale sú to práve domáci hokejisti kto ho má pevne pod kontrolou.

14:27
    Pre Miroslava Zaťka sa trest končí, a tak sa môže pripojiť späť do hry.

13:28
    McCormack sa dostal k puku v predbránkovom priestore. Poslal ho smerom k bráne, ale Matej Kristín bol pripravený a jeho strelu vyrazil do bezpečia.

13:06
    Corgoňi sa už usadili v útočnom pásme, kde roztočili svoj presilovkový kolotoč.

12:27
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Miroslav Zaťko – 2 min., sekanie).

12:22
    Michal Novák si odsedel svoj trest, a tak už Nové Zámky hrajú v plnom počte.

11:31
    Marek Slovák si svoj nábeh do útočného pásma zle načasoval, pretože sa v čase prihrávky nachádzal už za útočnou modrou čiarou. Ofsajd.

11:21
    Róbert Lantoši sa obtočil okolo bránky súpera. Neskôr prihral puk pred bránu, kde bol na strelu pripravený Marek Slovák. Jeho strelecký pokus z prvej Matej Kristín zachytil.

10:40
    Matej Kristín musel riešiť strelu od modrej čiary, ktorú nadvakrát dokázal zachytiť. Nasleduje vhadzovanie po jeho pravici.

10:22
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Michal Novák – 2 min., hákovanie).

09:30
    Puk sa dostal za chrbát Mateja Kristína. Hlavný arbiter sa išiel poradiť s videorozhodcom, ktorý po krátkom rozhovore gól neuznal z dôvodu vysokej hokejky. Stav stretnutia tak ostáva nezmenený.

Vyskytli sa technické problémy, ktoré sa budeme snažiť čo najskôr vyriešiť. Zatiaľ vám prinesieme informácie o zmenách stavu. Za vniknuté problémy sa ospravedlňujeme.

02:44
    Zbořil prihral puk pred bránu Nitry, kde však našiel len lapačku Juraja Šimbocha.

02:23
    Henderson nahodil puk na bránku súpera, kde však puk zachytil Juraj Šimboch. Nasledovať bude vhadzovanie pred bránou Nitry.

01:45
    Pupák poslal puk na útočnú modrú čiaru, kde bol na strelu pripravený Henderson, ale jeho tvrdý projektil zachytil jeden z brániacich hráčov Nitry.

01:11
    Šimun sa na opačnej strane dostal k strele, ale jeho pokus dokázal Juraj Šimboch zachytiť svojím pravým betónom.

00:44
    Róbert Lantoši individuálnym spôsobom prešiel hneď cez trojicu brániacich hráčov a takmer backhandom skóroval. Jeho strelecký pokus tesne minul voľný priestor bránky.

00:01

HC Mikron Nové Zámky: Kristín (Košarišťan) – Hain, Zaťko, Ordzovenský, Novák, Hatala, Kudla, Slávik, Henderson – Ručkay, Zbořil, Jurík – Bajtek, Urban, Šimun – Pospíšil, Hruška, Štrauch – Rogoň, Fábryy, Ondrušek

HK Nitra: Šimboch (Foltán) – McCormack, Mezei, Morrison, Korím, Versteeg, Pupák, Rais, Sloboda – Blackwater, Slovák, Lantoši – Fominykh, Kerbashian, Scheidl – Rapáč, Bortňák, Buček – Hrušík, Čaládi, Päťoprstý

Rozhodca: Snášel, Valach – Tvrdoň, Výleta.

Vážení diváci! Vitajte pri sledovaní on-line textového prenosu! Dnes sa zameriame na 46. kolo Tipsport ligy, kde domáce Nové Zámky privítajú na svojom štadióne Nitru. Poďme si v krátkosti predstaviť aktuálnu formu oboch celkov.

HC MIKRON NOVÉ ZÁMKY:

Hokejisti tohto celku v aktuálnom ročníku Tipsport ligy figurujú na šiestej priečke so ziskom 78 bodov. Na svojom konte majú dvadsať dva víťazstiev, štyri výhry po predĺžení, štyri prehry o predĺžení a sedemnásť prehier v riadnej hracej dobe. Svojím súperom dovedna nastrieľali 124 gólov, ale aj 111 inkasovali. Novozámčania na 45. kolo vycestovali do Budapešti, odkiaľ si odniesli plný počet bodov po hladkom víťazstve 5:0.

HK NITRA:

Nitrania sa po 45. kole nachádzajú na piatom mieste so ziskom 86 bodov. Pred Novými Zámkami majú osembodový náskok. To sa im podarilo po dvadsiatich štyroch víťazstvách, piatich výhrach po predĺžení, štyroch prehrách po predĺžení a štrnástich porážkach v riadnej hracej dobe. 174, to je číslo strelených gólov do bránok súpera, čo z nich robí najlepší útočiaci tím, ale ani táto štatistika im nezaručuje víťazstvo. Chuť víťazstva nepoznajú presne štyri zápasy, z ktorých si odniesli len jeden bod, a to práve v poslednom zápase na vlastnom ľade. Zmerali si sily s DVTK Miškovec, ktorému podľahli po predĺžení zásluhou Sziranyiho.

Z pozície komentátora sa vám bude hlásiť Róbert Gašpárek.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:30.

Róbert Gašpárek

Góly a asistencie: 51. Zbořil (Zaťko, Jurík), 53. Ručkay (Zbořil) – 59. Buček (Bortňák)

HC MIKRON Nové Zámky: Kristín (Košarišťan) – Hain, Zaťko, Ordzovenský, Novák, Hatala, Kudla, Slávik, Henderson – Ručkay, Zbořil, Jurík – Bajtek, Urban, Šimun – Pospíšil, Hruška, Štrauch – Rogoň, Fábryy, Ondrušek

Rozhodca: Snášel, Valach – Tvrdoň, Výleta