Poprad – Budapešť 3:2 (po pr.) | B. Bystrica – Trenčín 2:1 (po pr.) | Detva – Košice 4:2 (kon.)
Miškovec – Žilina 6:4 (kon.) | Nové Zámky – Nitra 2:1 (kon.)
DVTK Miškovec
6:4 (1:2, 3:1, 2:1)
MsHK Žilina
Piatok 25.01.2019, 18:30Tipos Extraliga (SR) • 46. kolo

Skončil sa nám mimoriadne bohatý zápas na góly. Pre oko nezaujatého diváka to musel byť pekný hokej, horšie to museli brať fanúšikovia hostí. Treba však povedať, že Miškovec vyhral zaslúžene. V zápase mal viac šancí a bol presnejší na puku. Ja vám ďakujem za pozornosť a dovidenia. (20:56:05)

59:50 Ryan HARRISON - 6:4

59:50
    Miškovec dal gól!
    Hostia napokon hrali so šiestimi hráčmi a dostali paradoxne šiesty gól. Do prázdnej brány sa presadil RYAN HARRISON. Bez asistencie.

58:42
    Žilinčania sa dostali do útočného pásma, ale strela od modrej čiary smerovala vedľa. Fučík zostáva v bráne.

58:10
    Záver zápasu je veľmi rýchly. Oba celky chcú streliť gól. Puk smeruje zo strany na stranu.

57:31
    Okamžite sa hra presťahovala na druhú stranu a sekundy plynú veľmi rýchlo. Vhadzuje sa v obrannom pásme Žiliny.

57:05
    Žilina sa napokon dostala do útočného pásma, ale jej snaženie nevyústilo ku gólu. Vay zakryl puk a vhadzovať sa bude po jeho ľavej ruke.

56:42
    Miškovec kontroluje záver zápasu a Žilina sa nevie dostať k puku. Domácemu celku toto vyhovuje.

55:42
    Kulmala môže hovoriť o veľkej smole! Mohlo byť rozhodnuté. Jeho efektívne zakončenie skončilo na tyčke.

55:09
    Magosi stál sám pred bránkou, ale puk nedokázal poslať do siete. Jeho zakončenie smerovalo len tesne mimo.

54:30
    Fučík s ďalším parádnym zákrokom, keď dokázal zachytiť strelu od modrej čiary. Puk smeroval presne k tyčke.

53:42
    Fučík zrejme vyrazil strelu, ktorá smerovala pod brvno. Jeho zákrok drží Žilinu nad vodou.

53:11
    Toto Žiline nehrá moc do karát, keďže hrá v oslabení. Podarilo sa jej vyhrať buly a vyhodiť cez všetky čiary.

52:51
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Lukáš Matejka – 2 min., podrazenie).

52:10
    Žilina je v tejto chvíli aktívnejšia, čo sa aj dalo čakať, keďže sa blíži koniec zápasu a hostia prehrávajú o gól.

51:28
    Martin Podešva bol veľmi blízko vyrovnania, keď dostal puk pred brankárom súpera, ale prekonať ho nedokázal. Vay s dobrým pozičným postavením.

50:32
    Matejka spravil chybu za vlastnou bránou a domáci to mohli využiť. Prišla len nepresná prihrávka a strata puku.

49:46
    Domáci sa dostali k puku v útočnom pásme, ale nestalo sa nič nebezpečné. Žilina sa oslobodila.

49:14
    Žilina kontroluje puk, avšak iba za vlastnou bránou. Jej snaha sa musí teda zrodiť od samého začiatku.
    48:03 Lukáš DUBEŇ - 5:4

48:03
    Žilina dala gól!
    LUKÁŠ DUBEŇ strieľa nádherný gól od modrej čiary. Jeho zakončenie sa zastavilo pod brvnom. Brankár Vay nestihol ani mrknúť a puk mal vo svojej bráne. Asistencie: Filip Surovka, Lukáš Hvila.

46:38
    Už dlho sa hrá bez prerušenia. Vyhovovať to môže domácim, keďže čas uteká rýchlejšie. Oba celky sa striedajú v držaní puku.

45:48
    Žilina rozbehla kolotoč pred útočným pásmom, ale do toho útočného jej to už nevydržalo. Hráči oboch celkov striedajú.

44:39
    Žilinu čaká náročná úloha, keď musí streliť aspoň dva góly. Nie je to nemožné, ale reálne to taktiež moc nie je.
    43:59 Alexis LOISEAU - 5:3

43:59
    Ďalší pekný gól domáceho celku. Aké je to jednoduché. Hráč pred bránou len nastavil hokejku, kam dostal parádnu prihrávku a z prvej prekonal brankára. ALEXIS LOISEAU je strelcom gólu. Asistencie: Bálint Magosi, Ryan Harrison.

42:27
    Miškovec bol dlhú dobu v útočnej tretine, ale k priamej strele sa nedostal. Napokon prišlo vyhodenie až za bránu Vaya.

41:24
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Martin Podešva – 2 min.+2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

41:13
    Na druhú stranu išli domáci dvaja na dvoch, avšak finálna prihrávka sa pred bránu nedostala.

40:39
    Žilina sa v úvodnej tretine dostala do útočného pásma, ale bola tam len s dvoma hráčmi, ktorí o puk prišli.

40:01

Je za nami mimoriadne zaujímavá tretina, ktorá priniesla až 4 góly, takže ešte o jeden viac než v prvej tretine. Žilina nedokázala udržať náskok dvoch gólov a po druhej tretine zaslúžene prehráva. Mrzieť ju môžu najmä zbytočné oslabenia. Tretia tretina môže dopadnúť akokoľvek.

40:00

39:38
    Pár sekúnd do konca tretiny sa bude vhadzovať v obrannom pásme Žiliny.

38:49
    Húževka zobral všetku zodpovednosť na seba, ale z ťažkej pozície dokázal vybojovať len buly v útočnom pásme.

37:39
    Hra sa prerušuje a vhadzovať sa bude v strednom pásme. Rozhodcovia si všimli ofsajd hostí.

36:49
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Rudolf Huna – 2 min., hrubosť).
    Vylúčenie v tíme DVTK Miškovec (Ryan Harrison – 2 min., hrubosť).
    36:49 Richard JENČÍK - 4:3

36:49
    Veľmi kuriózny gól hostí. Domáci brankár bol jednoznačne atakovaný útočníkom, ale rozhodcovia gól uznali, nakoľko sa Vay nachádzal mimo bránkoviska. Puk nahadzoval RICHARD JENČÍK. Asistencie: Rudolf Huna, Peter Húževka.
    36:23 Ziga PANCE - 4:2

36:23
    Nešťastný gól pre brankára Žiliny! Ten dostal gól z nemožnej pozície medzi betóny. Za toto ho tréner nepochváli. Gól si pripísal ZIGA PANCE. Asistencia: Balázs Láda.

35:55
    Žiline môže presilovka pomôcť, pretože doteraz bola stále v obrannom pásme. Miškovec bol pri chuti.

34:44
    Neskutočné šance na oboch stranách! Najskôr sa domáci dostali do prečíslenia, ale nevyšla im prihrávka. Následne na druhej strane išiel sám hráč Žiliny, ale brankára neprekonal. Magosi naskočil na ľad a okamžite išiel samostatná nájazd, ale brankára neokabátil.

33:40
    Žilina hrá v presilovke o dvoch hráčov, avšak začne od vlastnej brány, pretože sa domáci celok oslobodil.

33:28
    Vylúčenie v tíme DVTK Miškovec (Ryan Harrison – 2 min., podrazenie).

32:45
    Žilina vyhrala buly a okamžite zakladá svoj presilovkový útok.

32:39
    Vylúčenie v tíme DVTK Miškovec (Bálint Magosi – 2 min., hákovanie).

31:28
    Miškovec dokonal obrat! Domácim sa to podarilo v presilovej hre! Autorom gólu je BALÁZS SOMOGYI. Asistencie: Nicholas Crawford.

30:27
    Miškovcu sa nepodarilo vyhrať buly, a tak musí začať od vlastnej brány.

30:07
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Jozef Balej – 2 min., hákovanie).

29:19
    Žilina pekne prešla z obrany do útoku. Každá prihrávka mala zmysel. Napokon sa k zakončeniu dostal Hvila, ale trafil len betón brankára.

28:16
    Harrison sa zapojil do clonenia brankárovi a navyše sa dostal aj k teču puku. Fučík si napokon všetko postrážil.

27:41
    Druhá tretina priniesla mierne upokojenie a nesledujeme tak otvorený hokej ako v prvej tretine. Žilina si dáva väčší pozor.

26:46
    Domáci celok sa sám vyhnal z útočného pásma, keď prišla nepresná prihrávka a puk skončil pri Vayovi.

25:20
    Miškovec sa pustil do rýchlej kontry, ktorá nebola domyslená do konca. Napokon prišla len slabá strela z ťažkej pozície.

24:35
    Žilinu poznačili v úvode tretiny vylúčenia, takže sa moc do útočného pásma nedostala. Vay si pripásal prvý zákrok v tretine.

23:41
    Domáci skúšali podobnú akciu ako pri druhom góle, avšak tentokrát zasiahol brankár so svojim betónom.

22:37
    Miškovec nevymyslel absolútne nič a po zásluhe prišiel o útočné pásmo. Puk bol jednoducho vyhodený.

21:50
    Žilina sa oslobodila a puk skončil za bránou domáceho celku.

21:48
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Emil Bagin – 2 min., hákovanie).
    20:38 Bálint MAGOSI - 2:2

20:38
    Nádherná akcia domáceho celku sa skončila prihrávkou pred prázdnu bránu. BÁLINT MAGOSI si ešte stihol puk priklepnúť a následne zakončiť do odkrytej brány. Asistencie: János Vas, Rasmus Kulmala.

20:11
    Miškovec začína vo výhode o dvoch hráčov a ihneď je v útočnom pásme.

20:01

Prvá tretina bola zaujímavá s pohľadu gólov, keď sme videli až tri. To sa však v tomto zápase čakalo, takže žiadne prekvapenie. Oba celky chcú hrať útočný hokej. Nevidíme nejaké kalkulovanie. Žilina ešte určite nemá vyhraté, keďže domáci celok sa prebudil a začal hrať aktívne. V druhej tretine bude navyše pokračovať jeho presilová hra.

20:00

19:42
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (René Piegl – 2 min., sekanie).

19:27
    Miškovec sa dostal späť do útočného pásma, avšak dlho nedokázal vymyslieť absolútne nič. Napokon prišla strela, ktorá nebola dorazená do siete.

18:36
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Ivan Jankovič – 2 min., držanie).

17:38
    Žilina išla do útoku, tam však nebolo veľa hráčov, a tak prišlo len jednoduché nahodenie za bránu.
    16:50 Ziga PANCE - 1:2

16:50
    Obrovské tempo mohlo priniesť gól na oboch stranách! Napokon ho strelili domáci, čo je pre priebeh zápasu len dobre. ZIGA PANCE dostal svoj tím späť do hry, keď z otočky zakončil presne k tyčke. Asistencie: Rasmus Kulmala, János Vas.

15:42
    Väčšia šanca pre domácich po dlhšej dobe. Fučíka nechali jeho obrancovia na pospas, ale on si poradil. Domáci hokejista nezakončil najpresnejšie.

14:27
    Posledné minútky patria domácim, ktorí sa prebrali a začali hrať aktívnejšie. Kontaktný gól by mohol zápasu pomôcť.

13:21
    Ani jeden z celkov sa v doterajšom priebehu nedopustil žiadneho priestupku, ktorý by musel znamenať vylúčenie. Nesledujeme najrýchlejší hokej.

12:27
    Po dlhšej dobe si musel pripísať zákrok aj Tomáš Fučík. Ten však stál na svojom mieste a puk skončil v jeho lapačke.

11:44
    Rehák sa dostával do dobrej šance pred bránou, avšak chrbtom nedokázal kvalitnejšie zakončiť.

10:29
    Táto akcia domácich podtrhla ich doterajší výkon. Boli v útočnom pásme so všetkými hráčmi, ale prišla len veľmi nepresná prihrávka do stredného pásma.

09:35
    Žilina pokračuje v aktivite a domáci celok nevie čo má robiť. Fanúšikovia určite takýto priebeh hry nečakali.
    08:00 Lukáš HVILA - 0:2

08:00
    Ďalší gól pre hostí! LUKÁŠ HVILA sa dostal k puku medzi kruhmi a okamžite strieľal. Jeho zakončenie zapadlo presne k tyči. Asistencie: Petr Beránek, Emil Bagin.

07:28
    Zatiaľ sme žiadnu šancu nevideli. Domáci hráč trošku nezištne nahral vlastnému brankárovi do lapačky, ktorý okamžite rozohral.

06:24
    Žilina hrá veľmi odvážne a ocitá sa častejšie v útočnom pásme. Môže za to najmä vyhraté buly.

05:40
    Po dlhej dobe sa opäť prerušuje. Vhadzovať sa bude v strednom pásme. Puk sa dostal na striedačku.

04:39
    Domáci po sľubnom úvode inkasovali a ihneď sa snažili vyrovnať. Brankár hostí je opäť proti.
    02:21 Juraj MILÝ - 0:1

02:21
    Na ľavej strane sa k puku dostal Filip Surovka, ktorý mal dostatok priestoru na presnú prihrávku a aj ho zúžitkoval. Svojho spoluhráča našiel v ideálnej pozícií, a ten sa nemýlil. Gól strelil JURAJ MILÝ. Asistencie: Filip Surovka, Jozef Balej.

01:50
    Zatiaľ sa nám neprerušovalo. Žilinčania sa snažili dostať do útočného pásma, avšak prišla nepresná prihrávka a koniec nádejám.

00:32
    A do prvej menšej šance sa dostal domáci celok, ktorý zaútočil spoza brány. Brankár Fučík bol pripravený.

00:01

DVTK Miškovec: Vay – Crawford, Kiss, Szirányi, Láda, Göz, Milam – Pance, Vas, Kulmala – Harrison, Loiseau, Magosi – Miskolczi, Galanisz, Somogyi – Vojtkó.

MsHK Žilina: Fučík – Kučný, Matejka, Bagin, Jankovič, Piegl, Dubeň, Mendrej, Dlugoš – Jenčík, Húževka, Huna – Hvila, Podešva, Beránek – Balej, Surovka, Milý – Rehák, Ondruš, Hrazdíra.

Rozhodca: Kalina, Korba – Gajan, Smrek – Ország.

Miškovec má za sebou zaujímavé zápasy, ale to aj Žilina. Kto sa napokon stane víťazom? Odpoveď na túto otázku dostanete priamo od nás. Vitajte pri sledovaní zápasu.

Vzájomné zápasy:
    26.12.18 Žilina – DVTK 5 : 3
    20.11.18 DVTK – Žilina 4 : 2
    18.10.18 Žilina – DVTK 4 : 1
    16.09.18 DVTK – Žilina 6 : 2

Tento maďarský celok je stavaný do úlohy favorita, keďže má o 30 bodov viacej. Navyše hrá na domácom ľade, čo je vždy veľká výhoda. Najmä pre celky z Maďarska, ako sa to ukazuje v tejto sezóne. Z posledných 7 zápasov prehral Miškovec v riadnom hracom čase len raz, keď nestačil vonku na Košice a prehral 3:1. Na domácom ľade získal Miškovec drvivú väčšinu svojich bodov, keď prehral len päťkrát (z 23) v riadnom hracom čase. Miesto v predkole play-off už má isté, stále však môže pomyšľať na lepšie umiestnenie.

MsHK Žilina
    Celok zo severu Slovenska sa aktuálne nachádza na dne ligy. Môže za to najmä nezvládnutá prvá časť sezóny. Potom však prišlo zopár zmien a aj výsledky. Žilina neprehrala v posledných troch zápasoch a na predposledný Liptovský Mikuláš stráca 8 bodov. Toto manko sa dá stiahnuť, avšak v nasledujúcich zápasoch bude čeliť tímom zo špice tabuľky. Vonku sa jej absolútne nedarí. Veď z posledných 10 zápasov sa len dva skončili pre Žilinu s bodovým ziskom. Vo vzájomných zápasoch vyhrávajú len domáci, takže toto pravidlo by malo platiť aj dnes. Najlepší hráč Žiliny nazbieral len 32 bodov, zatiaľ čo domáci majú najlepšieho hráča so 44 bodmi.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:30.

Patrik Žažo

Góly a asistencie: 17. Pance (Kulmala, Vas), 21. Magosi (Vas, Kulmala), 32. Somogyi (Crawford), 37. Pance (Láda), 44. Loiseau (Magosi, Harrison), 60. Harrison – 3. Milý (Surovka, Balej), 8. Hvila (Beránek, Bagin), 37. Jenčík (Huna, Húževka), 49. Dubeň (Surovka, Hvila)

Rozhodca: Kalina, Korba – Gajan, Smrek – Ország