Rusko – Brazília 23:25 (kon.) | Saudská Arábia – Tunisko 20:24 (kon.) | Korea – Srbsko 29:31 (kon.)
Nórsko – Čile 41:20 (kon.) | Nemecko – Francúzsko 25:25 (kon.) | Rakousko – Dánsko 17:28 (kon.)
Rusko
23:25 (10:15)
Brazília
cz Utorok 15.01.2019, 15:30 • Mercedes-Benz Arena, Berlín • Majstrovstvá sveta mužov • Skupina A

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (17:03:45)

Felipe Borges se stal hráčem zápasu, když se prosadil hned sedmkrát, z toho jednou ze sedmimetrového hodu.

Rusko – Brazílie 23:25 (10:15)
    Nejvíce branek: Dibirov 6/2, Žitnikov 6, Škurinskij 5 – Borges 7/1, Langaro 6, Toledo 5. Rozhodčí: Pavicevic I. (Mne) – Raznatovic M. (Mne). Sedmimetrové hody: 4/2 – 6/3. Vyloučení: 6:5. ČK: Dibirov (RUS).

Je konec. Brazílie dnes senzačně vyhrává nad Ruskem 25:23. První poločas hosté naprosto jasně ovládli poměrem 15:10. Ve druhé půli se ovšem Rusové probudili a ve 46. minutě srovnali na 19:19. Následně si ale Brazilci opět vytvořili náskok, což v 53. minutě neunesl Dibirov, který uviděl červenou kartu. Nakonec tak ruský celek prohrál a velmi si zkomplikoval postupové šance.

Konec zápasu. (23:25)

60
    Almedia vytáhl další fantastický zákrok a dnes je hrdinou brazilského celku. (23:25)

60
    Čtyřicet sedm vteřin před koncem si Brazílie ještě bere oddechový čas. (23:25)
    59
    Žitnikov sice dává gól, ale tohle už si Brazílie pohlídá. (23:25)
    59
    V. Teixeira dává gól a Brazílie v dnešním zápase vítězí. (22:25)

58
    Tak tohle je něco! Grams fantasticky vychytal brazilského hráče a následně se do tutovky dostal Kosorotov, ale ten minul hostující bránu! (22:24)

58
    Brazílie se nemůže dostat přes obranu Ruska, ale stále jsou u míče hosté. (22:24)
    57
    Grams nejprve vychytal soupeře a posléze se dostal ke střele Škurinskij, který přehodil Almeidu. (22:24)

56
    Ostraščenko si z levé strany sběhl na střed, ale jeho ránu parádně vychytal Almeida. (21:24)

55
    Chiuffa se dostal do zakončení z pravé spojky, ale napálil pouze břevno. (21:24)
    54
    Kosorotov se sice dokázal prosadit, ale šance Ruska na zvrat v dnešním zápase jsou velmi malé. (21:24)
    54
    V. Teixeira dává gól a Brazílie je velice blízko k dnešní výhře. (20:24)

53
    Ruský hráč napálil pouze břevno. Následně se Dibirov snažil zakončit, ale Almeida jej vychytal a následně Dibirov žduchl do brankáře Brazílie a rozhodčí mu ukázal červenou kartu! Velký zkrat ruského profíka. (20:23)

52
    Dibirov si chtěl vymodlit faul, ale píšťalka se neozvala a Brazílie tak je opět u míče. (20:23)
    51
    Langaro předvedl další obrovskou pumelici a Grams byl bez šance. (20:23)

51
    Děreven neprostřelil Almeidu, který předvedl parádní zákrok a Brazílie je zpátky na koni. (20:22)
    50
    Toledo se do toho opřel a ránou pod horní tyč posílá Brazílii do dvoubrankového vedení. (20:22)
    49
    Škurinskij tvrdou ránou prostřelil brazilského brankáře. (20:21)
    49
    Rusům se vůbec nepovedla přihrávka a Borges tak dává gól. (19:21)

49
    Oddechový čas pro domácí. (19:20)
    48
    Borges se dostal k míči a následně přes celé hřiště trefil prázdnou bránu. (19:20)

48
    Rusové to zkouší v oslabení bez brankáře. (19:19)

47
    Brazilci se neměli kudy dostat do zakončení a nakonec jim rozhodčí odpískali pasivitu. (19:19)

47
    Žitnikov se dopustil nedovoleného zákroku kolenem a dostal dvě minuty. (19:19)
    46
    Škurinskij se spoluhráči ukradli míč Brazilcům a následně prostřelil hostujícího brankáře. Je tak srovnáno na 19:19! (19:19)
    45
    Děreven šel do této akce po hlavě a nechytatelně zakončil k pravé tyči. (18:19)
    45
    Langaro z devíti metrů vypálil tvrdou ránu k pravé tyči, na kterou Grams neměl nárok. (17:19)
    44
    Dibirov to udělal fantasticky, když se z levé spojky dostal do střelecké pozice a přehodil Almeidu. (17:18)
    43
    Dibirov posléze rovněž proměnil sedmičku a je to opět o dvě branky. (16:18)
    42
    Valadao tentokrát sedmičku proměnil a Brazílie vede 18:15. (15:18)

41
    Škurinskij se dopustil útočného faulu a u míče tak bude Brazílie. Rusko už navíc je v plném počtu po dlouhém oslabení. (15:17)
    41
    V. Teixeira se jako tank dostal obranou Ruska do zakončení a proměnil. (15:17)
    40
    Rusové to zkusili v oslabení bez brankáře a vyplatilo se, jelikož se Žitnikov prosadil. (15:16)

40
    Grams ovšem chytá už třetí sedmičku, tentokráte Chiuffovi! (14:16)

39
    Komogorov zbytečně zfauloval soupeře a dostal tak dvě minuty a Brazílie má navíc sedmičku. (14:16)

39
    Grams si připsal skvělý zákrok proti střele soupeře. (14:16)
    39
    Žitnikov se dostal mezi obránci k míči a následně prostřelil brazilského brankáře. (14:16)

38
    Chiuffa se z pravé spojky snažil zatočit míč do branky, ale to se mu nepovedlo a vypálil těsně vedle levé tyče. (13:16)

38
    Dibirov přistrčil Langara, který ovšem spadl a rozhodčí udělil ruskému hráči dvě minuty. (13:16)
    37
    Dibirov se osamocen dostal do rychlého protiútoku a zamířil pod nohy vyskakujícího Almeidy. (13:16)

36
    Šiškarjovi se ani tentokrát nepovedlo zakončit z pravé spojky a Almeida si připisuje další skvělý zákrok. (12:16)
    35
    Chiuffa si naskočil z pravé strany a posléze precizně zakončil. (12:16)
    35
    Brazílie to zkoušela bez brankáře, ale následně se k míči dostal rus Dibirov a do prázdné brány se nemýlil. (12:15)

34
    Škurinskij se dostal ke střele, ale míč klepl o zem tak, že nakonec skončil na břevně. (11:15)

33
    Grams předvedl fantastický zákrok proti sedmičce Borgese! (11:15)

33
    Kalaraš jasně sejmul brazilského hráče k zemi a dostává dvě minuty a navíc bude mít Brazílie sedmičku. (11:15)

33
    Kalaraš se ocitl opět ve velké šanci, ale tentokrát předvedl Almeida parádní zákrok. (11:15)

32
    Ponciano dostává dvě minuty za svůj faul. (11:15)

32
    Nyní se hra přerušila, jelikož Grams nejprve vychytal hostujícího hráče a posléze zůstal ležet na hrací ploše Pozzer. (11:15)

31
    Langaro byl zfaulován a Brazílie tak zůstane u míče. (11:15)
    31
    Kalaraš krátce po začátku druhé poloviny zápasu snižuje v přesilové hře na rozdíl čtyř gólů. (11:15)

31
    Začal druhý poločas. (10:15)

První poločas je u konce a Brazílie nečekaně, ale naprosto zaslouženě vede 15:10. Od začátku zápasu tahá domácí mužstvo za kratší konec, především díky skvělým zákrokům brazilského gólmana Almeidy.

30
    První poločas skončil. (10:15)

30
    Šiškarjov mířil pod horní tyč, ale Tercariol, který šel na tuto sedmičku vyrazil střelu ruského hráče. (10:15)

30
    Novais hokejovým bodyčkem poslal soupeře k zemi a je vyloučen. (10:15)
    30
    A opět to byl Toledo, který se dostal do zakončení a prostřelil ruského brankáře mezi nohy. (10:15)
    29
    Škurinskij se dostal přes obranu Brazílie a vystřelil k levé tyči. (10:14)
    29
    Toledo se dostal přes pravou spojku Ruska a následně vypálil do pravé šibenice. (9:14)
    28
    Žitnikov nejprve napálil tyč, ale posléze se dostal k dorážce a se štěstím dává gól. (9:13)
    28
    Borges zamířil ze sedmičky do levého dolního rohu. (8:13)
    27
    Fantastický spolupráce rusů, když si Dibirov vyskočil z levé strany do brankoviště a ve vzduchu zakončil k pravé tyči. (8:12)
    26
    No a Brazílie jde v oslabení už do pětibrankového vedení, jelikož se trefil Toledo. (7:12)

25
    Žitnikov to zkusil z dálky, ale jeho rána skončila na horní tyči. (7:11)
    25
    Nejprve brazilský brankář předvedl skvělý zákrok a následně Hackbarth proměnil rychlý protiútok. (7:11)

24
    Teixeira H. si půjde odpočinout na dvě minuty za svůj faul. (7:10)

24
    Kosorotov se dopustil útočného faulu a Rusko tak opět ztrácí. (7:10)
    23
    Toledo opět tvrdou ránou překonal ruského gólmana. (7:10)

23
    Langaro následně vypálil vedle ruské svatyně a tak to domácí brankář zkoušel přes celé hřiště, ale přestřelil. (7:9)

22
    Brazílie to v oslabení zkouší bez brankáře. (7:9)
    22
    Žitnikov vyskočil do vzduchu a jeho pokus zapadl přesně k tyči. (7:9)
    22
    Langarova rána z devíti metrů skončila v bráně. (6:9)

21
    Dibirovi míč při sedmičce vyletěl z ruky a skončil tak vedle brazilské brány. (6:8)

21
    Vyloučení v týmu Brazílie (Gustavo Rodrigues). (6:8)

20
    Následně už ale rozhodčí odpískali hostům pasivitu a Rusové tak získali balón. (6:8)

20
    Langarova střela byla zblokována a Brazílie tak bude u míče. (6:8)
    19
    Borges se vyběhl z levé strany na střed a ránou dolů k levé tyči dává už čtvrtou branku. (6:8)

18
    Oddechový čas pro hosty. Brazílie po timeoutu domácích přestala hrát, na což musí brazilský trenér reagovat. (6:7)
    18
    A najednou je to pouze o jeden gól! Po skvělé akci se Škurinskij dostal přes obranu Brazílie a zakončil k pravé tyči. (6:7)
    18
    Šiškarjov se v rychlém útoku dostal z pravé strany do střelecké pozice a nemýlil se. (5:7)
    16
    Dibirov se ze sedmičky nemýlil, když vystřelil k levé tyči. (4:7)

16
    Oddechový čas pro domácí. Rusko do tohoto zápasu nevstoupilo vůbec dobře a zatím na hrací ploše dominuje hostující tým. (3:7)

15
    Nantes ovšem sedmičku tentokrát neproměnil. (3:7)

15
    Toledo byl zfaulován a získal pro Brazilce další sedmičku. (3:7)

15
    Almeida předvedl další naprosto excelentní zákrok a zatím drží Brazílii! (3:7)
    14
    Langaro vyslal fantastickou střelu ze střední vzdálenosti, která Gramsovi prošla mezi nohy. (3:7)

14
    Toledo se snažil zakončit, ale Žitnikov ho nepustil, ovšem dopustil se faulu a i on je vyloučen. (3:6)

13
    Ovšem Almeida si opět poradil se střelou ze střední vzdálenosti a Brazílie to následně v oslabení zkouší bez brankáře. (3:6)

13
    Borges stáhl ruského hráče k zemi a dostává dvě minuty. (3:6)
    12
    Nantes vystřelil pod horní tyč a poslal Brazílii do vedení 6:3. (3:6)

12
    Hosté získali sedmičku, jelikož Gorpišin šlápl do brankoviště. (3:5)

11
    Rusko už je kompletní, ale při útoku přišlo o balón a Brazílie se může dostat do tříbrankového vedení. (3:5)

11
    Toledo nedovoleně zastavil soupeře a uviděl žlutou kartu. (3:5)
    10
    Rusové to zkusili bez brankáře, ale ztratili balón a Borges tak zakončil do prázdné brány. (3:5)

10
    Rozhodčí odpískal Langarovi kroky a Rusko tak v oslabení získalo míč a nikde se nežene. (3:4)

9
    Jevdokimov loktem udeřil do obličeje soupeře a dostal dvě minuty. (3:4)
    9
    Dibirov skvěle vypíchl míč a posléze ho posunul na Žitnikova, který se nemýlil. (3:4)

8
    Dibirov se posléze provinil faulem a Brazílie bude mít balón i nadále. (2:4)

8
    Rusové sice vypíchli míč, ale následně přišla ztráta a Brazílii tak patří začátku dnešního důležitého utkání. (2:4)

7
    Kosorotov se dopustil útočného faulu a u míče tak budu opět Brazilci. (2:4)
    6
    Rusům obrana zatím vůbec nefunguje a Langaro se tak opět dostal do zakončení bez větší námahy. (2:4)

6
    Žlutá karta pro tým Rusko (Timur Dibirov). (2:3)
    5
    Z rychlé akce dává gól Jevdokimov. (2:3)
    5
    Naprosto totožný gól, jelikož Borges se po spolupráci opět prosazuje. (1:3)
    4
    Skvělá rána Kiseljova, na kterou už brazilský brankář neměl nárok. (1:2)
    4
    Borges se prosadil, když zakončil k pravé tyči a Brazílie vede 2:0. (0:2)

3
    Následně se Rusům nepovedla přihrávka a k míči se tak dostala Brazílie. (0:1)

3
    Kosorotov se opět dostal do proskoku, ale Almeida ho i podruhé skvěle vychytal! (0:1)
    2
    Langaro z pravé strany poslal tvrdou střelu k pravé tyči a otevírá gólový účet. (0:1)

2
    Kosorotov rovněž neprostřelil brazilského gólmana. (0:0)

1
    Toledo neprostřelil ruského brankáře, který si tak připisuje první zákrok. (0:0)

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

Rusko: Grams, Kirejev – Dibirov, Děreven, Fokin, Gorpišin, Kalaraš, Kiseljov, Komogorov, Kosorotov, Kovaljov, Ostraščenko, Šiškarjov, Škurinskij, Jevdokimov, Žitnikov.

Brazílie: Almeida, Tercariol – Borges, T. dos Santos, Hackbarth, Chiuffa, Langaro, Nantes, Novais, Ponciano, Pozzer, Rodrigues, Teixeira, Teixeira, Toledo, Valadao.

Rozhodčí: Pavicevic I. (Mne) – Raznatovic M. (Mne).

Rusko je v tabulce momentálně na třetím místě se čtyřmi body a skóre 86:79. Nejprve remizovalo se Srbskem 30:30. Posléze si poradilo s Koreou 34:27 a následně naprosto nečekaně remizovalo s jasným favoritem Německem 22:22.
    Brazílie první zápas prohrála s Francií 22:24 a posléze nestačila na Německo, se kterým prohrála 21:34. V dalším zápase si ale poradila se Srbskem výsledkem 24:22.

Ve 4. kole základní skupiny A se proti sobě utkají týmy Rusko a Brazílie. Tato mužstva se spolu naposled utkala před dvěma lety rovněž na Mistrovství světa, kde tentokrát Rusko vyhrálo nad Brazílií 28:24. Dnes se bude hrát v Mercedes-Benz Aréně v Berlíně, která má kapacitu pro 17 000 diváků. Začátek zápasu je naplánován na 15:30.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.