Florida – Montreal 3:5 (kon.) | NY Islanders – Ottawa 6:3 (kon.) | Columbus – Toronto 2:4 (kon.)
NJ Devils – Carolina 2:0 (kon.) | Winnipeg – Minnesota 1:3 (kon.) | LA Kings – Vegas 1:4 (kon.)
Edmonton – San Jose 4:7 (kon.)
New York Islanders
6:3 (0:1, 2:2, 4:0)
Ottawa Senators
cz Sobota 29.12.2018, 01:00 • Barclays Center, New York • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápasu proti sobě nastoupí New York Islanders a Ottawa Senators.

Jedná se o první ze tří vzájemných zápasů v této sezóně, v té minulé byly lepší Islanders, měli bilanci 2-1-0. Vždy vyhrál hostující klub. Celkově pak Isles vyhráli tři z posledních čtyř vzájemných zápasů.

New York Islanders vyhrál čtyři z posledních pěti zápasů včetně tripu po Západní konferenci před Vánoci. Cal Clutterbuck (zranění v dolní části těla), Jordan Eberle a Thomas Hickey (zranění v horní části těla) zůstávají mimo sestavu, nejblíže návratu na led je Eberle. Islanders inkasují v průměru 2,71 branky v zápase, což je třetí nejnižší průměr v lize.

Pokud patří Islanders k velmi defenzivním týmům, tak Ottawě bránění příliš nejde. Průměrně inkasuje 3.89 branky v zápase, nejhorší průměr v lize. Craig Anderson a obránce Justin Falk zůstávají mimo sestavu. Senátoři poslední dva zápasy prohráli, nyní budou chtít vyhrát. Nejproduktivnějším hráčem je Mark Stone (16+8; 24 bodů).

New York Islanders: Greiss (Lehner) – Leddy, Boychuk, Pelech, Pulock, D. Toews, Mayfield – Lee, B. Nelson, Ho-Sang – Beauvillier, Barzal, Jo. Bailey – Kühnhackl, Filppula, Komarov – Johnston, Cizikas, M. Martin.

Ottawa Senators: McKenna (M. Högberg) – Chabot, DeMelo, Harpur, Ceci, Borowiecki, Jaroš, Lajoie – B. Tkachuk, White, Mark Stone – Z. Smith, Duchene, Dzingel – Bødker, Tierney, B. Ryan – N. Paul, Pääjärvi..

00:01

00:25
    Zápas začal a jako první se do útočného pásma dostal domácí celek.

01:13
    Ryan Dzingel hledalu spoluhráče před brankou, přihrávka však postrádala přesnost, a tak nikdo Ottawy nemohl zakončovat.

01:52
    Thomas Chabot se do útočného pásma nedostal, a tak se musí Ottawa pro kotouč vracet až za svou branku.

02:16
    Mnoho šancí v úvodu zápasu k vidění není.

02:54
    Thomas Greiss musel zasahovat, ke střele se nedostal od modré čáry Cody Ceci. S jeho střelou si domácí brankář snadno poradil.

03:20
    Hosté rozehrávají od své branky, jmenovitě Nick Leddy.

03:34
    Anthony Beauvillier se dostal do šance, jeho rána byla zblokovaná do ochranné sítě nad brankou.

05:00
    Scott Mayfield pálil jako správný obránce od modré čáry. Jeho projektil byl zvláštně před brankou tečovaný, gólman si i tak poradil.

06:05
    Matt Martin se dostal do útočného pásma, ale zakončit nedokázal.

06:50
    3:5, tak vypadá aktuálně statistika střel na branku. Mírně aktivnější jsou hosté.

07:39
    Hra je nyní přerušena, vhazovat se bude v útočném pásmu Islanders. Komerční přestávka.

07:46
    Adam Pelech pálil od modré čáry, jeho ránu kryje Mike McKenna.

08:27
    Domácí celek se dostal do útočného pásma, kde kombinoval. Zakončit se mu nepodařilo.

08:36
    Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Maxime Lajoie – 2 min., podrážení).

08:48
    New York hraje přesilovku, dostal se do útočného pásma, rána od modré čáry byla zblokovaná.

09:15
    Zack Smith se při vlastním oslabení dostával do střelecké pozice, ale byl tísněn obránci, takže nevystřelil.

09:50
    Islanders mají velké problémy s přechodem do útočného pásma, mnoho šancí v přesilovce domácí nemají.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

10:13
    Devon Toews se musí vrátit za svou branku, odkud rozehrává.

10:38

10:44
    Výraznější šanci si v přesilovce domácí klub nevypracoval.

11:25
    Ottawa se propracovala do útočného pásma, Colin White vedl akci svého celku.

12:10
    Brock Nelson nahrnul puk na brankáře, Mike McKenna přerušuje hru. Komerční přestávka.

12:14
    Po krátké přestávce pokračuje dál první třetina.

12:27
    Nick Leddy to nemyslel špatně, jeho projektil od modré čáry byl však hodně nepřesný.

12:45
    Nick Leddy rozehrává od své branky, dostal se sice do problémů, ale střední pásmo nakonec s obtížemi vybojoval.

13:06
    Špatná rozehrávka domácích znamená zakázané uvolnění, vhazovat se bude před brankou Greisse.

13:31
    Hostující celek má nyní převahu, Matt Duchene dostal kotouč do útočného pásma, Nick Paul zakončoval rychlou střelou. Gólman Thomas Greiss si poradil.

14:18
    Chris Tierney sse pokoušel přes obránce dostat do zakončení. Chris Tierney se tlačil do zakončení, ale domácího brankáře prostřelit nedokázal.

14:26
    Komerční přestávka, Thomas Greiss ukryl kotouč do výstroje.

15:01
    Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině. Střelecky aktivnější jsou hosté, v tomto ohledu vedou 8:7. Gólmani jsou zatím bezchybní.

15:21
    Senátoři rozehrávají od své branky, Matt Duchene hledal před brankou připraveného Smitha. Kotouč se k němu nedostal.

15:50
    Matt Duchene způsobil domácí obraně velké problémy, výraznější šanci ale pro své spoluhráče nepřipravil. Následně pálil Thomas Chabot od modré čáry.

16:18
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Adam Pelech velmi špatně rozehrál ve svém obranném pásmu, puk získal MARK STONE. Vybruslil si do lepší střelecké pozice a ránou na bližší tyč poslal Ottawu do vedení. Obrovská chyba domácího beka.
    16:18 Mark STONE - 0:1

17:16
    Anthony Beauvillier se snažil vybojovat kotouč v útočném pásmu, ale nepodařilo se mu to. Islanders na výraznější šanci čekají.

17:34
    Vhazovat se bude ve středním pásmu po přihrávce rukou.

18:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině.

18:10
    Anders Lee to zkoušel individuálně, s jeho ránou neměl hostující brankář výraznější problém.

18:34
    V poklidném tempu se dohrává úvodní třetina.

19:23
    Domácí Anthony Beauvillier se dostal do zakončení, Mike McKenna byl připravený a se střelou si poradil.

20:00

Hostující celek vede po první třetině o jednu branku, po obrovské chybě Adama Pelecha se dokázal prosadit Mark Stone. Jeho gól zatím určuje ráz zápasu.

20:01

20:19
    Colin White výborně tečoval kotouč před brankou, Thomas Greiss byl připravený.

20:43
    Maxime Lajoie to zkoušel individuálně, dostal se do střelecké pozice, ale brankáře Islanders neprostřelil.

21:13
    Dylan DeMelo pálil od modré čáry a minul branku. Nebyla to špatná rána, ale chyběla přesnost.

22:15
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Casey Cizikas – 2 min., nedovolené bránění).

22:47
    Přesilovka je využitá, hostující celek navyšuje své vedení, ránou příklepem z mezikruží se prosazuje obranou nedostatečně pokrytý MATT DUCHENE. Asistence: Bobby Ryan a Thomas Chabot.
    22:47 Matt DUCHENE - 0:2

23:11
    Islanders právě vstřelili branku!
    Bleskově se také dokázal prosadit domácí celek, který snižuje. Po špatné rozehrávce brankáře přenechal Barzal kotouč spoluhráči. JOSH BAILEY měl už snadnou práci. Asistence: Mathew Barzal.
    23:11 Josh BAILEY - 1:2

24:00
    Mike McKenna byl připravený a zasáhl proti střele z ostré pozice zakončoval Ross Johnston.

25:31
    Matt Duchene to zkoušel individuálně, ale jeho projektil dokázal před brankou zblokovat Ryan Pulock.

26:01
    Devon Toews jako obránce pálil od modré čáry, jeho ránu kryje Mike McKenna, který přerušuje hru.

26:11
    Krásná rána po bleskové akci znamená navýšení vedení Ottawy. Kotouč po Tierneyho přihrávce pod horní tyčku přišpendlil CODY CECI. Asistence: Chris Tierney a Mikkel Bødker.
    26:11 Cody CECI - 1:3

26:11
    Střídání v týmu New York Islanders: ze hřiště odchází Thomas Greiss, přichází Robin Lehner.

26:30
    Anthony Beauvillier pálil z dobré pozice, velmi dobře musel zasahovat Mike McKenna.

27:00
    Sedm minut hry ze druhé třetiny je pryč, sledujeme velmi dramatický hokej, další šanci měl Nick Leddy, který však minul.

28:11
    Devon Toews pálil z dobré pozice, jeho ránu kryje gólman Mike McKenna.

28:59
    Hra je znovu přerušena, od modré čáry zakončoval Devon Toews. Jeho ránu kryje brankář Ottawy.

29:28
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Ottawy. Následně se ke střele dostal Nick Leddy a jeho projektil kryje Mike McKenna.

30:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i zápase. Senators vedou o dvě branky.

30:18
    Dylan DeMelo od modré čáry zaměstnal domácího brankáře, Robin Lehner byl připravený.

30:39
    Scott Mayfield to nemyslel vůbec špatně, jako obránce dobře vypálil od modré čáry, a tak hostující gólman přerušuje hru.

30:48
    Casey Cizikas z mezikruží pálil z první, jeho projektil však končí mimo branku.

32:41
    Robin Lehner měl co dělat, aby si dokázal poradit se střelou, kterou vyslal Chris Tierney.

33:07
    Scott Mayfield znovu v šanci, ale i tentokrát byl připravený brankář hostujícího klubu, který dokázal zasáhnout. Následně jeho spoluhráč minul branku.

33:56
    Sledujeme rychlý hokej, zbytečně se nepřerušuje.

34:09
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Islanders.

34:30
    Johnny Boychuk pálil od modré čáry, domácí hráč přinutil brankáře McKennu k zákroku.

34:42
    Branka vypadla ze svého postavení, vhazovat se tak bude v útočném pásmu. Sledujeme aktivnější hru Islanders.

35:46
    Robin Lehner musel zasahovat, jeden z hostujících hráčů pálil od modré čáry. Byl to Cody Ceci, kdo zakončoval.

36:08
    Ve středním pásmu se střetli Smith a Pulock. Oba pokračují ve střídání.

37:28
    Další chyba hostující defenzivy a je z toho kontaktní branka, rychlou ránou se prosazuje z takřka ideální pozice ANDERS LEE.
    37:28 Anders LEE - 2:3

38:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině.

38:19
    Mike McKenna musel zasahovat, dobře vypálil Ryan Pulock. Domácí obránce to zkoušel z ostré pozice, prosadit se nedokázal.

39:03
    Anthony Beauvillier zakončoval a jeho projektil zblokoval Maxime Lajoie.

39:38
    V poklidném tempu se dohrává druhá třetina, ve které jsme viděli čtyři branky.

40:00

Po čtyřiceti minutách hry platí jednobrankové vedení Senators. Domácí celek se v zápase dokázal dvakrát poradit a vždy to bylo po chybě obrana soupeře.

40:01

40:27
    Zápas pokračuje třetí třetinou.

41:03
    Domácí celek prohrává o jednu branku, hraje aktivně, Josh Bailey autorem další střely.

41:33
    Matt Duchene to zkoušel individuálně, ale jeho rána byla zblokovaná.

Dnešní utkání sleduje 13 434 diváků.

42:02
    Senátoři se pokouší získat dvoubrankové vedení zpět, ale musí se také bránit.

42:27
    Ross Johnston pospíchal za kotoučem, souboj o puk nezvládl.

42:50
    Domácí New York za svou brankou vybojoval kotouč.

42:57
    A je vyrovnáno. Ránou od modré čáry se prosazuje JOHNNY BOYCHUK. Prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Casey Cizikas, Matt Martin.
    42:57 Johnny BOYCHUK - 3:3

43:44
    Hraje se zejména ve středním pásmu. Mírnou převahu ale mají hosté.

44:01
    Matt Duchene zakončoval a jeho projektil kryje Robin Lehner.

44:36
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry.

44:51
    Domácí celek otáčí vývoj zápasu a dostává se do vedení, vůbec poprvé. Zack Smith přišel ve středním pásmu o kotouč, a pak následovala blesková domácí kombinace, kterou výborně zakončoval MATHEW BARZAL. Asistence: Leo Komarov a Anthony Beauvillier.
    44:51 Mathew BARZAL - 4:3

45:07
    Buly v obranném pásmu Islanders.

46:25
    Mike McKenna sebral kotouč po střele soupeře. Komerční přestávka.

46:38
    Domácí celek má kotouč pod kontrolou a pokouší se něco vymyslet v útočném pásmu. Mike McKenna následně znovu kryje puk,

47:00
    Sedm minut hry ze třetí třetiny je pryč, domácí celek dokázal vstřelit dvě branky, díky čemuž se dostal do vedení.

47:27
    Mike McKenna kotouč jen vyrazil vedle branky a málem se k němu dostal jeden z domácích hráčů.

48:21
    Senators jsou pod tlakem, ale Mike McKenna dokázal další nepříjemnou situaci vyřešit.

49:00
    Hraje se rychlý hokej, domácí se dostali znovu do útočného pásma. Ryan Pulock čekal na modré na přihrávku.

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině. Islanders vedou o jednu branku.

50:30
    Robin Lehner zasahovat nemusel, hostující celek totiž pobyt v útočném pásmu střelou nezakončil.

51:10
    Hra se nyní bez výraznějších šancí přelévá ze strany na stranu.

51:50
    Anthony Beauvillier se díky aktivní hře dostal k puku v útočném pásmu, následně pálil jeden z jeho kolegů.

52:13
    Senators vyhazují tak, aby z toho nebyl icing.

52:24
    Další zaváhání Senators ve středním pásmu a domácí ho trestají. MATHEW BARZAL si vybruslil do útočného pásma, jeho tvrdá rychlý rána zapadla ke vzdálenější tyčce. Mike McKenna byl bezmocný. Asistence: Josh Bailey
    52:24 Mathew BARZAL - 5:3

53:13
    Komerční přestávka.

53:39
    Hra je nyní přerušena, vhazovat se bude ve středním pásmu.

54:20
    Ben Harpur byl volný na modré čáře, ale jeho rána postrádala přesnost.

54:43
    Zakázané uvolnění se nepíská, Mike McKenna musí rozehrávat od své branky.

54:50

55:01
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině, domácí celek má k dispozic dvoubrankový náskok.

55:45
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, Senators nemají mnoho šancí na to, aby se pokusili zdramatizovat zápas.

56:12
    Zack Smith to zkoušel individuálně, dostal se do zakončení, rána však končí mimo branku.

56:30
    Adam Pelech rozehrává od své branky, byl tísněn soupeři, ale poradil si.

57:00
    Hrají se poslední minuty hry v zápase, domácí míří za výhrou.

57:30
    Ottawa hraje bez brankáře.

57:46
    Hosté tedy hrají v šesti a zkouší něco vymyslet v útočném pásmu.

58:15
    Rána od modré čáry byla zblokovaná, Robin Lehner zasahovat nemusel.

58:34
    Mnoho času už Senators nemají.

59:00
    Poslední minuta.

59:06
    Domácí celek tento zápas jistě vyhraje, tříbrankový náskok dává svému týmu CASEY CIZIKAS, který trefil odkrytou bránu. Asistence: Tom Kühnhackl.
    59:06 Casey CIZIKAS - 6:3

59:30
    Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Mark Borowiecki – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Matt Martin – 5 min., bitka).

59:50
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Ross Johnston – 5 min., bitka + 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Christián Jaroš – 5 min., bitka).

60:00
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Scott Mayfield – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Ben Harpur – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Zack Smith – 2 min., hrubost + 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Casey Cizikas – 2 min., hrubost).

Na ledě se objevily další potyčky, uvidíme, zda budou následovat také další tresty.

Díky povedené třetí třetině vyhrává domácí celek tento zápas 6:4. Hosté si vypracovali dvoubrankové vedení, které ale Senátorům nestačilo. Dva body tak zůstávají v New Yorku.

Tři hvězdy utkání:
    1. Mathew Barzal (NYI) 2+1
    2. Josh Bailey (NYI) 1+1
    3. Johnny Boychuk (NYI) 1+0

Československá stopa v utkání:
    Christián Jaroš (OTT) 0+0, 0 střel, čas na ledě 13:30 (03:43:32)

Jan Prošek

Góly a asistencie: 24. Jo. Bailey (Barzal), 38. Lee, 43. Boychuk (Cizikas, M. Martin), 45. Barzal (Komarov, Beauvillier), 53. Barzal (Jo. Bailey), 60. Cizikas (Kühnhackl) – 17. Mark Stone, 23. Duchene (B. Ryan, Chabot), 27. Ceci (Tierney, Bødker)

New York Islanders: Greiss (27. Lehner) – Leddy, Boychuk, Pelech, Pulock, D. Toews, Mayfield – Lee, B. Nelson, Ho-Sang – Beauvillier, Barzal, Jo. Bailey – Kühnhackl, Filppula, Komarov – Johnston, Cizikas, M. Martin.

Rozhodca: O'Rourke, L'Ecuyer – Amell, Berg

Diváci: 13 434