Košice – Detva 2:0 (kon.) | Žilina – Miškovec 5:3 (kon.) | Trenčín – B. Bystrica 4:3 (kon.)
Nitra – Nové Zámky 3:4 (po pr.) | Budapešť – Poprad 1:3 (kon.)
HC Košice
2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
HK DOXXbet Detva
Streda 26.12.2018, 17:00 • Steel Aréna, Košice • Tipos Extraliga (SR) • 35. kolo

Skončilo sa stretnutie 35. kola Tipsport ligy, v rámci ktorého si na ľade Steel Arény sily merali hokejisti HC Košice a HC 07 Detva. Podľa očakávaní zvíťazili domáci, a to pomerom 2:0. Po zisku troch bodov tak ostávajú na čele tipsportligovej tabuľky.

Pomer striel v dnešnom zápase: 38:25

To je už odo mňa pre dnešok všetko, prajem vám ešte pekný zvyšok sviatočného večera. Stretnutím vás sprevádzal Lukáš Pancurák. (19:12:26)

59:36 Ladislav NAGY - 2:0

59:36
    Košice dali gól!
    Je definitívne rozhodnuté. Detva najskôr spálila veľkú šancu, čo bola voda na mlyn pre LADISLAVA NAGYA. Košický kapitán vyštartoval z obrannej tretiny a dlhým pukom rozvlnil sieť opustenej bránky.

59:01
    Zatiaľ je to bez strely, prebieha posledná minúta.

58:40
    Košičania si sami zbytočne skomplikovali život. Na ľade je šesť Detvancov a len štyria hokejisti domáceho celku.

58:19
    Vylúčenie v tíme HC Košice (Martin Dudáš – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

57:50
    Surový posiela hru na opačný koniec klziska, Detva bude chcieť útočiť.

57:23
    Nasleduje komerčná prestávka.

57:06
    Evan Brophey rozohral na útočnú modrú čiaru, strela odtiaľ zadunela na zadnom mantineli. Detva je pod tlakom, spod ktorého sa potrebuje čo najrýchlejšie dostať.

56:06
    Posledné štyri minúty riadnej hracej doby. Dlhší čas sa hralo bez prerušenia, a tak volia oba celky rýchlu rotáciu svojich mužov na ľadovej ploche.

55:16
    A ešte ďalšie dve veľké šance, opäť v podaní Marcela Haščáka. Ten to skúšal individuálne, no proti Alexandrovi Zalivinovi sa nepresadil.

54:37
    Čas na vyrovnanie sa hosťom poriadne kráti. Navyše, zle to teraz nemyslel Haščák, ktorý sa spoza bránky snažil puk nahodiť pred Zalivina. Ak by tu stál niekto z Košičanov, mohlo byť veselo.

53:15
    Medzičasom sa už pokračuje v hre piatich proti piatim.

52:44
    Obrovský Jozef Sládok nabral rýchlosť a dostal Detvu do útočnej tretiny. Tam jej však bolo umožnené hrať len popri mantineli, čo rozhodne nie je vyložená strelecká pozícia.

52:12
    Hostia puk pred modrou čiarou neudržali, je z toho postavenie mimo hry. Tá je tak vykázaná do stredného pásma.

51:40
    Ďalší odpálený puk, tentokrát letel výrazne ďalej. Za bránkou Alexandra Zalivina ho tak teraz bude zbierať detviansky kapitán Sládok.