Excelsior – Utrecht 3:3 (kon.)
SBV Excelsior
3:3 (3:0)
FC Utrecht
cz Piatok 30.11.2018, 20:00 • Stadion Woudestein (Rotterdam) • Holandská Eredivisie • 14. kolo

Přeju hezký zbytek večera a u sledování online přenosů zase někdy na shledanou. (21:51:17)

Sledovali jsme utkání mezi Excelsiorem a Utrechtem ,který končí remízou 3:3. V utkání jsme mohli vidět vše. Branky, penalty, červenou kartu a dost osobních soubojů. Domácí vedli po první půli 3:0 po brankách Omarssona, Koolwijka a Bruinse z penalty. I já jsem si myslel, že je hotovo. Nicméně Utrecht do patnácti minut vyrovnal díky Kerkovi, Venemovi a Gustafsonovi z penalty. V 85.minutě viděl Klaiber druhou žlutou kartu a Utrecht se už pouze bránil. I tak určitě berou bod, který byl o přestávce nereálný. Excelsior se posouvá na desáté místo, Utrecht stoupá na čtvrté místo.

90+4

90+3
    Střídání v týmu FC Utrecht: ze hřiště odchází Usáma Tannane, přichází Othman Boussaid.

90+2
    Hostující trenér Advocaat bude naposled střídat.

90+1
    Utrecht brání ze všech sil. Excelsior se nemůže dostat do zakončení.

90
    Rozhodčí Martens, se rozhodl, že nastaví čtyři minuty nad rámec základní hrací doby.

89
    Hra je v posledních minutách plná faulů a přerušení.

88
    Nedovoleným zákrokem se prezentoval Joris van Overeem, který musel zastavit pronikajícího Omarssona.

87
    Utrecht kombinuje na své polovině hřiště. Po červené kartě už kašlou na útočení.

86
    V tomhle utkání jsme snad viděli vše. Penalty, góly, červené i žluté karty. Tohle se musí líbit každému.

85
    Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Sean Klaiber (FC Utrecht).

83
    Nepřesná přihrávka Thomas Oude Kotte končí za brankovou čarou. David Jensen bude odkopávat od brány.

82
    Střídání v týmu FC Utrecht: ze hřiště odchází Sander van de Streek, přichází Lukas Görtler.

81
    Žlutou kartu dostává Hervé Matthys (SBV Excelsior).

80
    Posledních deset minut základní hrací doby a stav je remízový 3:3. Gólové hody už ale trochu šly do pozadí. Oba celky jenom brání.

79
    Hostující trenér Advocaat bude podruhé v tomto utkání střídat.

78
    Ten nepřinesl žádné zakončení, protože ve vzdušném prostoru dominuje domácí Hervé Matthys.

77
    Velice nadějná standardní situace pro hostující Utrecht.

76
    Simon Gustafson se dostal do další příležitosti, jenže Sonny Stevens dál drží remízový výsledek.

75
    Střídání v týmu SBV Excelsior: ze hřiště odchází Lorenzo Burnet, přichází Robin van der Meer.

73
    Domácí Excelsior drží míč kolem poloviny hřiště. Hra nám opět po gólových hodech hodně opadla.

72
    Domácí Robin van der Meer stále čeká na to, aby se mohl zapojit do hry.

71
    Utrecht je nadále aktivnější a touží přidat čtvrtou branku v utkání.

70
    Posledních dvacet minut utkání a stav je bezbrankový stav 3:3.

69
    Domácí trenér Poldervaat bude podruhé v utkání střídat.

68
    Ten nepřinesl žádné větší vzrušení, neboť nejvýše do vzduchu vyskočil hostující Timo Letschert.

67
    Rohový kop pro domácí mužstvo.

66
    Tohle čekal jen málokdo. Excelsior je na tom stejně, jako Utrecht v poločase prvním.
    65. Simon GUSTAFSON - 3:3

65
    Utrecht právě vstřelil branku!
    Autorem branky je SIMON GUSTAFSON, který usměrnil míč k levé tyči. Stevens skákal na druhou stranu.

64
    Videorozhodčí pomohl rozhodčímu Martenseovi. Utrecht bude kopat penaltu!

63
    Domácí hrají podobně jako hosté v prvním poločase. Hrozně!

62
    Střídání v týmu SBV Excelsior: ze hřiště odchází Ryan Koolwijk, přichází Mounir El Hamdaoui.
    61. Nick VENEMA - 3:2

61
    Autorem branky je NICK VENEMA, který po necelé čtvrthodince snižuje na rozdíl jedné branky. Tohle budou nakonec velké nervy!

60
    Po hodině hry vedou domácí už jenom o dvě branky po povedeném zakončení Kerka.

59
    Žlutou kartu dostává Willem Janssen (FC Utrecht).

58
    Domácí poprvé v druhé půli kombinují na své polovině hřiště a snaží se otupit tlak Utrechtu.

57
    Sonny Stevens musel předvést výborný zákrok po skvělé střele Gustafsona. Excelsior zůstal myšlenkami v šatně, tohle se jim může vymstít.

56
    Hosté potrestali laxnost domácích, kteří budou muset opět začít hrát, jinak by měli velký problém.
    55. Gyrano KERK - 3:1

55
    Krásná kombinace Utrechtu! Autorem branky je GYRANO KERK, který dostal od Gustafsona přihrávku do druhé vlny, kde střelec vyslal prudkou ránu k pravé tyči.

53
    Excelsior bude kopat volný přímý kop zhruba z dvaceti metrů po faulu van Overeema.

52
    Střídání v týmu SBV Excelsior: ze hřiště odchází Jerdy Schouten, přichází Dogucan Haspolat.

51
    Utrecht je stále aktivní. Trenér Advocaat jim určitě řekl své.

50
    Domácí trenér Poldervaart bude poprvé v tomto utkání střídat.

49
    K zajímavé střele se dostal hostující Gyrano Kerk, jenže jeho pokus z první končí pouze v boční síti.

48
    Hosté drží míč na svých kopačkách. To bylo i na začátku utkání a poté dostali dvě smrtící branky.

47
    Utrecht rozehrál druhý poločas. Uvidíme, zda dokážou vstřelit alespoň jednu branku.

46
    Střídání v týmu FC Utrecht: ze hřiště odchází Mark van der Maarel, přichází Nick Venema.

46

Sledovali jsme první poločas utkání mezi Excelsiorem a Utrechtem, který končí drtivou výhrou domácích 3:0. Jako první se v 6.minutě prosadil Omarsson a o dvě minuty později se trefil Koolwijk po obrovské chybě hostů. V 26.minutě to již bylo o tři branky, když se Bruins prosadil z penaltového puntíku po faulu Van der Maarela. Po třetí brance se poločas už dohrával z povinnosti. Domácí jsou velice blízko třem bodům.

Druhý poločas začne zhruba za deset minut.

45

44
    Lorenzo Burnet si chtěl pohrát s Klaiberem, jenže to mu moc nevyšlo. Domácí jsou ale i tak na míči.

43
    Luigi Bruins vybojoval míč na půlicí čáře. Nikam se nehnal a vrátil míč na obránce. Takhle přesně vypadá poslední čtvrthodinka.

42
    Oba celky se již pouze plouží po umělém trávníku. Poločas se dohrává pouze z povinnosti.

41
    Nedovoleným zákrokem se prezentoval domácí Omarsson.

40
    První půle se nám blíží ke konci a Excelsior šokuje celou nizozemskou ligu, když v poločase vede 3:0 nad Utrechtem.

39
    Sander van de Streek v rychlém brejku neviděl žádného rozběhnutého spoluhráče a tak radši posílá míč zpátky na obránce.

38
    Stadion Woudestein v Rotterdamu je zaplněn do posledního místečka. Na malém stadionu, připomínající anglické hřiště, panuje skvělá nálada.

37
    Timo Letschert si elegantně poradil s dotírajícím Mahmudovem. Tempo hry se nám úplně rozpadlo.

36
    Pěkná kombinace hostů na jeden dotek nic zásadního nepřinesla, protože se odehrávala daleko od brány domácích.

35
    Sander van de Streek vyslal nepřesnou střelu, která ohrozila více podavače míčů než brankáře Stevense.

34
    Gyrano Kerk nedokázal v rychlostním souboji předběhnout Matthyse.

33
    Hra se hodně uklidnila. Nic zajímavé se neděje. Domácí drží míč na své polovin.

32
    Ten opět nepřinesl žádné zakončení na bránu. Excelsior může opět zaútočit.

31
    Třetí rohový kop pro hosty. To je snad jediná statistika, kde jsou lepší než domácí mužstvo.

30
    Po půlhodině utkání vede domácí Excelsior 3:0 a kráčí za dalšími body. Utrecht není schopný něco kloudného vymyslet.

29
    Excelsior opět kombinuje na své polovině hřiště a užívá si každou sekundu tohoto utkání. Tohle si určitě nepředstavili ani ve snu, že po třiceti minutách bude hotovo.

28
    Utrecht je totálně zničený. Vypadá to, že domácí si užijí poklidné utkání. Další žlutou kartu dostává Sean Klaiber.
    27. Luigi BRUINS - 3:0

27
    Excelsior právě vstřelil branku!
    Autorem branky z pokutového kopu je LUIGI BRUINS, který suverénně poslal míč k levé tyči. Brankář David Jensen skákal na druhou stranu. Domácí již mají pohodlné vedení.

26
    Žlutou kartu dostává Mark van der Maarel (FC Utrecht).
    26. van de Streek (Utrecht) faulován, hosté mají pokutový kop!

26
    Byla nařízena penalta po faulu Maarela na van de Streeka.

25
    Utrecht se opět brání dobré kombinační hře domácích, kteří bourají předzápasové analýzy.

24
    Žlutou kartu dostává Usáma Tannane (FC Utrecht).

23
    Hervé Matthys předvedl fantastický skluz před dotírajícím Tannanem. Excelsior si zatím bez žádných problémů hlídá své dvoubrankové vedení.

22
    Mark van der Maarel předvedl dobrý obranný zákrok před Mahmudovem a díky tomu zastavil celý protiútok domácích.

21
    V posledních sekundách se nic zajímavé neděje. Na hřišti se svádí boj o každý centimetr zeleného pažitu

20
    Po dvaceti minutách vedou domácí hráči 2:0 po velice dobrém úvodu, kdy obrana Utrechtu měla den otevřených dveří.

19
    Urby Emanuelson na hranici vápna vypálil pravačkou, jenže Gustafson dobře blokuje.

18
    Thomas Oude Kotte nepřesným kopem hledal agilního Omarssona, který dělá hostující obraně obrovské problémy.

17
    Domácí kombinují na své polovině hřiště a pomalou kombinací otupují tlak hostů, kteří se pomalu zvedají z letargie.

16
    Timo Letschert si krásně naskočil na centr Gustafsona, nicméně jeho pokus parádním zákrokem na brankové čáře chytá brankář Stevens!

15
    Hosté se pomalu zvedají po hrůzostrašné desetiminutovce. Joris van Overeem vybojoval další roh.

14
    Ten nepřinesl žádné větší vzrušení, neboť hlavička Janssena jde hodně mimo domácí bránu.

13
    První rohový kop v utkání pro hostující hráče.

12
    Hostující hráči se dožadovali odpískání penalty na Kerka, nicméně rozhodčí Martens nechává hru plynout dál.

11
    Útočným faulem se provinil domácí Elías Már Ómarsson. Utrecht rozehrává kolem půlicí čáry.

10
    Gyrano Kerk neodkázal v osobním souboji vyzrát na Fortese. Sonny Stevens bude odkopávat od brány.

9
    Utrecht jako favorit utkání je hodně překvapený. Domácí je přehrávají neskutečným způsobem.
    8. Ryan KOOLWIJK - 2:0

8
    Excelsior hraje ve velkém laufu! Autorem branky je RYAN KOOLWIJK, který dostal parádní přihrávku do vápna, kde jako úplně volný hráč umístil míč k pravé tyči.

7
    Do další dobré příležitosti se ocitl domácí Ali Messaoud, jenže jeho pokus z velkého úhlu končí těsně vedle levé tyče.
    6. Elías Már Ómarsson - 1:0

6
    Domácí fanoušci jsou na nohou! Autorem branky je ELÍAS MÁR ÓMARSSON, který se dobře zorientoval ve vápně a pohotovou střelou umístil balon přesně pod horní tyč. Islandský útočník dává třetí branku sezóny.

4
    Nepřesná přihrávka Schoutena na rozběhnutého Omarssona končí za brankovou čarou. David Jensen bude odkopávat od brány.

3
    Ali Messaoud dobře uklidnil hru a domácí poprvé mohou kombinovat na útočné polovině. Uvidíme, co vymyslí.

2
    Utrecht na začátku utkání působí aktivnějším dojmem. Excelsior se zatím jenom bránil.

1
    Excelsior rozehrál první poločas. Domácí oblékli černé dresy, hosté červenobílé.

1

SBV Excelsior: Stevens – Burnet, Matthys, Oude Kotte, Fortes – Koolwijk (C), Messaoud, J. Schouten – Bruins, Ómarsson, Mahmudov.
    Náhradníci: De Fockert, Damen – Anderson, Hadouir, El Hamdaoui, Horemans, van der Meer, Haspolat.

FC Utrecht: D. Jensen – van der Maarel, Letschert, W. Janssen (C), Klaiber – Simon Gustafson – van de Streek, Emanuelson, van Overeem – Tannane, Kerk.
    Náhradníci: Nijhuis – Bergström, Boussaid, Görtler, Dessers, Venema.

Rozhodčí: Martens R. (Ned),.

Poslední utkání SBV Excelsior:

FC Emmen – SBV Excelsior 1:2 (0:0)

Branky: 49. Jansen – 60. Messaoud, 89. Koolwijk

Excelsior: Stevens – Burnet, Matthys, Mattheij, Fortes – Koolwijk (C), Messaoud (83. Haspolat), J. Schouten – Bruins, Ómarsson (69. El Hamdaoui), Anderson (71. Mahmudov).

Poslední utkání FC Utrecht:

FC Utrecht – BV De Graafschap 5:0 (3:0)

Branky: 80. a 89. Venema, 14. van de Streek, 17. W. Janssen, 24. Kerk

Utrecht: D. Jensen – Klaiber, Letschert, W. Janssen (C), van der Maarel – Simon Gustafson, van Overeem, Emanuelson – van de Streek (77. Görtler) – Kerk (73. Dessers), Tannane (74. Venema).

Tilburg – Utrecht 0:1

Ve 14. kole nejvyšší nizozemské soutěži se střetne SBV Excelsior (11) s FC Utrecht (5). Oba celky v tabulce dělí šest bodů a tak je za lehkého favorita považován tým Utrechtu, který momentálěn hraje ve velmi dobré fazóně. Utrecht má navíc výtečnou bilanci z posledních pěti utkání z Excelsiorem – 5 (4 – 1 – 0)

Vzájemná utkání 2017 – 18:

Excelsior – Utrecht 2:2 (1:1)

Branky: 22. Elbers, 77 Faik – 25. Van der Maarel, 73. Labyad

Utrecht – Excelsior 3:1 (1:0)

Branky: 8. Dessers, 56. Ayoub, 64. Janssen – 88. El Azzouzi

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Ondřej Klos

Góly: 6. Ómarsson, 8. Koolwijk, 27. Bruins (pen.) – 55. Kerk, 61. Venema, 65. Simon Gustafson

Karty:   81. Matthys (EXC) – 24. Tannane (UTR), 26. van der Maarel (UTR), 28. Klaiber (UTR), 59. W. Janssen (UTR)   85. Klaiber (UTR)

Držení míče: 52 % : 48 %.
    Střely na branku: 4:9. Střely mimo: 5:7. Rohy: 2:6. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 10:13.
    SBV Excelsior: Stevens – Burnet (75. van der Meer), Matthys, Oude Kotte, Fortes – Koolwijk (C) (62. El Hamdaoui), Messaoud, J. Schouten (52. Haspolat) – Bruins, Ómarsson, Mahmudov.

FC Utrecht: D. Jensen – van der Maarel (46. Venema), Letschert, W. Janssen (C), Klaiber – Simon Gustafson – van de Streek (82. Görtler), Emanuelson, van Overeem – Tannane (90+3. Boussaid), Kerk.

Rozhodca: Martens R. (Ned),