Trenčín – Lipt. Mikuláš 4:3 (kon.) | Nitra – Poprad 7:2 (kon.) | Zvolen – Detva 4:3 (po pr.)
Miškovec – Košice 1:2 (0:1 po s.n.) | Budapešť – B. Bystrica 3:6 (kon.)
po s.n. (0:1)
DVTK Miškovec
1:2 (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)
HC Košice
Piatok 23.11.2018, 18:30 • Ice rink Miskolc, HUN • Tipos Extraliga (SR) • 25. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:30.

Vážení diváci! Vitajte pri sledovaní on-line textového prenosu! Dnes sa zameriame na zápas 25. kola Tipsport ligy, kde domáci Miškovec privíta na svojom štadióne Košice. Poďme si v krátkosti predstaviť aktuálnu formu oboch celkov.

DVTK MIŠKOVEC:

Hokejisti Miškovca sa po 24. kole nachádzajú na nepeknej 11. priečke so ziskom 31 bodov. Na svojom konte majú osem víťazstiev, dve víťazstvá po predĺžení, tri prehry po predĺžení a až trinásť prehier v riadnej hracej dobe. Svojím súperom dovedna nastrieľali 69 gólov, ale až 84 inkasovali. Naposledy si zmerali sily na domácom ľade so Žilinou, ktorú dokázali zdolať po výsledku 4:2.

HC KOŠICE:

Hráči tohto celku sa v aktuálnom ročníku Tipsport ligy nachádzajú na 2. mieste ligovej tabuľky so ziskom 55 bodov. To sa im podarilo po osemnástich víťazstvách, jednej prehre po predĺžení a po siedmych prehrách v riadnom hracom čase. Na vedúci Zvolen strácajú štyri body. Na 24. kolo vycestovali do Detvy, odkiaľ si odniesli plný bodový zisk po víťazstve 5:2.

Z pozície komentátora sa vám bude hlásiť Róbert Gašpárek.

DVTK Miškovec: Vay – Kiss, Crawford, Slovák, Szirányi, Milam, Goz, Láda – Kulmala, Vas, Pance – Magosi, Loiseau, Harrison – Somogyi, Galanisz, Miskolczi – Vojtkó, Hajós, Ritó

HC Košice: Habal – Šedivý, Pretnar, Dudáš, McDowell, Pulli, Čížek, Koch, Žitný – Nagy, Brophey, Haščák – Suja, Ignatushkin, Spilár – Šoltés, Galamboš, Vrábeľ – Petráš, Krajňák, Klíma

Rozhodca: Ńovák – Štefik, Smrek – Gajan st..

00:01

00:34
    Puk sa nachádza za bránou Košíc, odkiaľ sa jeden z hráčov hostí pokúsi niečo vymyslieť smerom dopredu.

01:17
    Pri puku sú hostia, ktorí si vo vlastnej tretine vymieňajú medzi sebou puk.

01:44
    Sledovali sme prvý vážnejší zákrok Ladislava Habala, ktorý musel zachytiť strelecký pokus Vasa. Nasledovať bude vhadzovanie po jeho ľavej ruke.

02:15
    Eduard Šedivý zakončil od modrej čiary, ale jeho pokus dokázal zblokovať jeden z brániacich hráčov.

02:31
    Dávid Šoltés len nahodil puk za bránu súpera, aby jeho tím stihol rýchlo prestriedať.

03:04
    Eduard Šedivý opäť preveril pozornosť gólmana strelou od modrej čiary. Vay si na svoje konto pripíše úspešný zákrok.

03:29
    Domáci hokejisti si nerozumeli pri rozohrávke, po ktorej puk smeruje cez všetky čiary do zakázaného uvoľnenia.

04:00
    Suja sa snažil dostať puk do stredného pásma, ale puk stihol ešte v útočnom pásme zachytiť jeden z domácich hráčov.

04:35
    Čížek vyslal streľanú prihrávku zo stredného pásma. Toto bol jednoduchý zákrok pre Adama Vaya, ktorý hral na istotu a puk schoval pod svoju lapačku.

05:10
    Hostia sa nasťahovali do útočného pásma, kde sa im však nedarí dostať sa do lepšej streleckej pozície.

06:02
    Pred Habalom nepríjemne tečoval puk jeden z domácich hráčov, a ten len tesne minul jeho pravú žrď.

06:34
    Haščák sa prezentoval nepresnou prihrávkou, po ktorej nasleduje rýchly protiútok domáceho celku.

07:00
    Vylúčenie v tíme HC Košice (Igor Ignatushkin – 2 min., podrazenie).

07:42
    Domácim hokejistom sa už podarilo usadiť v útočnom pásme, kde roztočili svoj presilovkový kolotoč.

08:07
    Do obrovskej príležitosti sa dostal Balász Szirányi, ktorý však nedokázal puk usmerniť do odkrytej bránky.

09:00
    Hostia v plnom počte.

09:40
    Pretnar získal puk na útočnej modrej čiare. Priviezol ho do útočného pásma, kde však nič nevymyslel a napokon oň prišiel.

10:27
    Miškovec dal gól!
    Ryan Harrison si rukou spracoval prihrávku Alexisa Loiseaua a pokračoval smerom dopredu. Po ľavej strane priviezol puk bližšie k bráne, kde mu z druhej vlny korčuloval nikým nestrážený BÁLINT MAGOSI, ktorého úlohou bolo už len trafiť odkrytú časť bránky. Stav stretnutia je 1:0! Asistencie: Ryan Harrison, Alexis Loiseau.

11:16
    Puk majú pevne pod kontrolou hráči Košíc, ktorí na vlastnej polovici vyčkávajú na správny moment prekvapenia.

11:51
    Galamboš zakončil z pravého kruhu, ale táto delovka bola zblokovaná brániacim hráčom.

12:17
    Puk sa nachádza za bránou Miškovca, čo oba celky využívajú na rýchle prestriedanie.

13:23
    Spilár si nakorčuloval pred bránu, kde sa dostal k puku. Dokázal ohroziť Adama Vaya, ktorý si však na svoje konto pripíše úspešný zákrok.

14:12
    Puk sa po teči domáceho hráča ocitol niekde medzi divákmi. Budeme sledovať vhadzovanie v útočnom pásme Košíc.

15:23
    János Vas sa dostal pred bránou Košíc k puku, ktorý sa snažil poslať za chrbát gólmana, ale Ladislav Habal bol v pohotovosti a puk zachytil.

16:06
    McDowell skúsil svoje strelecké šťastie od modrej čiary, ale jeho strelecký pokus zblokoval jeden z obrancov súpera.

16:20
    Vylúčenie v tíme DVTK Miškovec (Ryan Harrison – 2 min., hákovanie).

16:45
    Bálint Magosi oslobodil svoj tím, čo domáci hokejisti využívajú k rýchlemu prestriedaniu formácie. Košice sa už vrhajú smerom dopredu.

17:42
    Pulli zakončil od modrej čiary, ale trafil len pred ním stojaceho Bálinta Magosiho, ktorý ostáva po tejto delovke ležať na hracej ploche. V hre sa napriek tomu pokračuje.

18:45
    Domáci v plnom počte.

19:00
    Do konca prvej tretiny ostáva posledná minúta.

19:49
    Vylúčenie v tíme HC Košice (Dávid Šoltés – 2 min., hákovanie).

20:00

Máme za sebou prvú tretinu, v ktorej sme boli svedkami jedného presného zásahu. Ten dokázal vsietiť Bálint Magosi, ktorý tak poslal svoj tím do vedenia 1:0. My sa vám opäť hlásime približne o 19:21.

20:01

20:11
    Máme tu čas na malé štatistické okienko. Momentálny pomer streleckých pokusov na oboch stranách je: 8:13.

20:55
    Bence Szirányi zakončil od modrej čiary, ale Ladislav Habal mal čistý výhľad, a tak tento strelecký pokus bez problémov zachytil.

21:49

22:00
    Dávid Šoltés sa snažil zapojiť do akcie, ale prihrávku od svojho spoluhráča už nestihol zachytiť. Bolo z toho len zakázané uvoľnenie.

22:33
    Jeden z domácich hráčov nahodil puk do útočného pásma, ktorý Ladislav Habal zachytil. Miškovec získal vhadzovanie v útočnom pásme.

23:03
    Po chybe domáceho gólmana sa do obrovskej príležitosti dostal Krajňák, ktorý však nedokázal trafiť odkrytú bránu domácich. To bola šanca!

24:14
    Haščák hľadal svojou prihrávkou lepšie postaveného spoluhráča, ale túto prihrávku dokázal zachytiť jeden z domácich hráčov, ktorý zakladá rýchly protiútok.

24:34
    Ladislav Habal musel roztiahnúť svoje nohy, aby zachytil nepríjemné zakončenie Jánosa Vasa. To sa mu podarilo, a tak si pripíše ďalší úspešný zákrok.

25:15
    Pretnar ako obranca zaútočil. Spoza brány hľadal hokejku svojho spoluhráča, ktorú však nenašiel a o puk prišiel.

26:01
    Do veľkej príležitosti sa dostal jeden z hráčov Košíc, ktorý sa snažil dorážať puk do odkrytej brány. Adam Vay na poslednú chvíľu zareagoval a puk zachytil.

26:23
    Ladislav Nagy si svoj nábeh do útočného pásma zle načasoval, pretože sa tam ocitol skôr ako puk. Nasledovať bude vhadzovanie v strednom pásme.

27:02
    Voľný sa na ľavej strane ocitol Pance, ktorý si prevzal prihrávku od Jánosa Vasa a následne zakončil. Jeho strelecký pokus skončil na vyrážačke Ladislava Habala.

27:31
    Igor Ignatushkin sa spoločne s pukom dostal do dobrej pozície, ale jeho strelecký pokus smeroval len do miest, kde stál pripravený Adam Vay.

28:25
    Galamboš si teraz v rozohrávke nerozumel so Šoltésom, vďaka čomu puk smeruje do zakázaného uvoľnenia. Nasleduje vhadzovanie pred bránou Ladislava Habala.

29:12
    McDowell nahodil puk pred bránu súpera, kde však nenašiel nikoho zo svojich spoluhráčov. Pri puku sa už nachádzajú domáci hokejisti.

30:01
    Máme za sebou polovicu stretnutia, v ktorom je stále vo vedení domáci Miškovec. Nechajme sa prekvapiť, či sa Košiciam podarí minimálne vyrovnať.

31:05
    Rasmus Kulmala pálil spoza brániaceho hráča. Ladislav Habal bol na tento pokus pripravený a bez problémov ho zachytil.

32:10
    Dudáš strieľal od modrej čiary, ale pred bránou Adamovi Vayovi nikto neclonil, a tak s týmto pokusom nemal žiadny problém.

32:33
    Ladislav Nagy sa nikým nestrážený ocitol v ľavom kruhu, odkiaľ hľadal voľné miesto medzi betónmi Adama Vaya. Ten sa mu však nájsť nepodarilo, a tak sa skóre meniť nebude.

33:37
    Klíma vyslal na bránu nečakanú strelu, na ktorú bol však Adam Vay pripravený. Nasledovať bude vhadzovanie pred jeho bránou.

34:28
    Puk sa ocitol až pred bránou Adama Vaya, ktorý hral na istotu a radšej ho schoval po svoju lapačku. Nasleduje vhadzovanie po jeho ľavej ruke.

35:34
    Hostia trávia takmer celú druhú tretinu v útočnom pásme súpera, kde sa im však nedarí presadiť. Domáca defenzíva dnes funguje výborne a svojmu súperovi ponúka len minimum priestoru vo vlastnom pásme.

36:15
    Puk sa nachádza za bránou Košíc, a tak si môžu domáci hokejisti na nejaký čas vydýchnúť.

37:11
    Na štadióne panuje skvelá atmosféra, ktorá domácim borcom dodáva potrebnú silu.

38:49
    Do samostatného úniku sa dostal jeden z hráčov hostí, ale nemal potrebnú rýchlosť, a tak mu v poslednom momente stihol puk vypichnúť Szirányi.

39:00
    Do konca druhej tretiny ostáva posledná minúta.

40:00

Je tu koniec druhej časti, v ktorej sme gól nevideli. Platí tak výsledok z prvej tretiny, v ktorej sme mali možnosť vidieť len jeden presný zásah, a to z hokejky Bálinta Magosiho. My sa vám opäť hlásime približne o 20:10.

40:01

41:15
    Dudáš zakončil ihneď po buly od modrej čiary, ale puk nasmeroval len do miest, kde stál pripravený Adam Vay.

41:51
    Galamboš zakončil z väčšej diaľky, ale nedokázal trafiť bránku súpera. Puk zachytil jeden z domácich hráčov, ktorý puk vyhodil cez všetky čiary do zakázaného uvoľnenia.

42:20
    Puk sa nachádza v obrannom pásme Košíc, odkiaľ sa hostia pokúsia niečo vymyslieť smerom dopredu.

42:56
    Čížek vyslal smerom k bráne prudký pokus, na ktorý mal Adam Vay dostatočný výhľad a puk bez problémov pokryl.

43:50
    Sledovali sme peknú kombináciu domáceho tímu, ktorá aj ohrozila bránku Ladislava Habala, ktorý si s ňou však dokázal poradiť.

44:15
    Košice dali gól!
    Martin Dudáš vyslal na bránu tvrdý projektil, ktorý Adama Vay nedokázal podržať. Následne si pred bránu nakorčuľoval PETER GALAMBOŠ, ktorý puk dorazil do za bránkovú čiaru. Stav stretnutia je vyrovnaný 1:1! Asistencie: Martin Dudáš, James Lee McDowell III.

45:11
    Pri puku sú naďalej hráči Košíc, ktorí sa už usadili v útočnom pásme, kde si vytvárajú menší tlak.

46:20
    Puk sa nachádza v strednom pásme, kde ho majú pevne pod kontrolou hokejisti hosťujúceho celku.

47:40
    Priebeh hry sa nám v posledných minútach upokojil. Neregistrujeme takmer žiadne strelecké pokusy ani na jednej strane.

48:00
    Brophey dostal puk za chrbát Adama Vaya, ale celú situáciu musí objasniť videorozhodca, pretože to vyzeralo tak, že Brophey skóroval korčulou.

48:00
    Videorozhodca gól neuznal, a tak sa bude pokračovať za nezmeneného stavu.

49:19
    Ladislav Nagy nezachytil nepresnú prihrávku svojho spoluhráča, vďaka čomu sa hostia sami pripravili o útočné pásmo.

50:02
    Suja sa pretlačil pred bránou, kde však nemal veľa priestoru, a tak jeho strelecký pokus nebol príliš ideálny.

50:35
    Alexis Loiseau sa dostal do samostatného úniku, ale v poslednom momente sa dokázal vrátiť jeden z brániacich hráčov Košíc, ktorý zblokoval jeho zakončenie.

51:40
    Puk majú pevne pod kontrolou hostia, ktorí sa pokúsia niečo vymyslieť smerom dopredu.

52:09
    Do dobrej streleckej pozície sa dostal Suja, ktorý však netrafil voľný priestor pri ľavej tyčke. To bola šanca!

53:39
    Ladislav Nagy získal puk v útočnom pásme, ale nemal komu prihrať. Netrvalo dlho a o puk prišiel.

54:07
    Bálint Magosi sa snažil prekvapiť gólmana šikovnou zadovkou, ale svojou strelou len nechal vyniknúť Ladislava Habala, ktorý puk zachytil.

54:49
    Haščák sa snažil doraziť puk do brány po strele Igora Ignatushkina, ale na dorážku si dal Adam Vay pozor a puk bez problémov zachytil.

55:48
    Pretnar zakončil spoza brániaceho hráča, ale tomuto pokusu chýbala razancia a aj presnosť.

56:23
    Brophey zakončil ihneď po buly, ale puk smeroval len do miest, kde stál Adam Vay. Vhadzovanie sa tak bude opakovať.

57:01
    Hostia si vytvorili menší tlak. Nechajme sa prekvapiť, či sa im ho podarí zúžitkovať.

57:37
    Vylúčenie v tíme DVTK Miškovec (Balázs Goz – 2 min., podrazenie).

57:37
    Oddychový čas hostí.

58:00
    Do konca riadneho hracieho času ostávajú posledné dve minúty.

59:37

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

Po troch tretinách sme meno víťaza nespoznali, a tak budeme pokračovať do predĺženia. Stav po tretej tretine je 1:1!

60:01
    Začalo sa predĺženie.

60:41
    Pri puku sú Košičania, ktorí zakladajú rýchly útok z vlastného obranného pásma.

61:14
    Registrujeme prvý strelecký pokus v predĺžení z hokejky Eduarda Šedivého, ktorý sieť nerozvlnil. Nasleduje vhadzovanie po pravici Adama Vaya.

61:38
    János Vas bol nepríjemne napádaný svojím súperom, a tak sa s pukom musel vrátiť až k vlastnej bráne.

62:17
    Vylúčenie v tíme DVTK Miškovec (Nicholas Crawford – 2 min., hákovanie).

62:51
    Haščák zakončil z ľavej strany, ale puk mu príliš nesadol na hokejku, a tak z toho bola len nevýrazná strela, s ktorou si Adam Vay hravo poradil.

63:39
    Ladislav Nagy svojou prihrávkou našiel Haščáka, ktorý strelou z prvej netrafil priestor medzi tromi žrďami. Pri puku sú aj naďalej Košičania.

64:17

65:00
    Predĺženie sa skončilo.

Ani v predĺžení sme sa nedočkali víťazného zásahu, a tak budeme pokračovať do lotérie v podobe samostatných nájazdov.