Toronto – LA Kings 4:1 (kon.) | Montreal – Detroit 7:3 (kon.) | Ottawa – Dallas 4:1 (kon.)
Nashville – Minnesota 4:2 (kon.)
Ottawa Senators
4:1 (0:1, 1:0, 3:0)
Dallas Stars
cz Utorok 16.10.2018, 01:30 • Canadian Tire Centre, Ottawa • NHL

To je ode mě pro dnešek vše, brzy na shledanou u dalších přenosů. (04:22:05)

3. Matt Duchene (Ottawa) – 0 + 2

A máme tu konec. Třetí třetina patřila jednoznačně domácímu týmu, který se prosadil hned 3x! Ve 42. minutě přidal po krásné nahrávce branku Tkachuk, pak se hra vyrovnala a Dallas měl několik šancí ke srovnání skóre. Nicméně byla to znovu Ottawa, kdo udeřil, když se v 51. minutě po krásné nahrávce od Duchenea prosadil Bødker. Dallas zkoušel hrát dlouho se 6ti muži na ledě a minutu před koncem trefil přes celé hřiště odkrytou klec Smith, který pečetil výhru Ottawy. Velkou zásluhu na výhře domácího týmu má Anderson, který chytal bezchybně.
    Střely po 3. třetině: Domácí – 24, Hosté – 38.

59:40
    Chris Wideman s kotoučem čeká za brankou na konec zápasu.

59:10
    Ottawa má kotouč na hokejkách ve vlastní třetině a v utkání se již čeká na finální sirénu.
    58:23 Zack SMITH - 4:1

58:23
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Ottawa pečetí svou výhru gólem do prázdné branky! Anderson předvedl neuvěřitelný zákrok, když o gól připravil Benna, kotouč se následné ve vlastním pásmu dostal k ZACKU SMITHOVI, který přes celé hřiště trefil odkrytou branku. Bez asistence.

57:40
    Anderson stáhl lapačkou ze vzduchu kotouč a přerušuje hru.

57:20
    Stone minul odkrytou branku ze středního pásma!

56:50
    Radulov nahrával kotouč před branku,ale tam na něj čekal Harpur, který ho odpaluje,

56:30
    Dallas má obrovský tlak, Anderson předvádí parádní zákroky.

55:50
    Duchene se řítil do středního pásma aby uklidil kotouč do prázdné branky,ale John Klingberg se stihl vrátit.

55:20
    Miro Heiskanen vypálil z jedničky na první tyč, ale Anderson zasahuje betonem. Mezitím Bishop znovu zamířil na střídačku.

54:40
    Ottawa napadá rozehrávku hostů a ti se nemohou dostat s kotoučem z pásma.

54:20
    Nepovedený přechod do útoku v podání domácího týmu, místo přečíslení 2 na 1 tu máme offside.

53:40
    Brady Tkachuk nahodil kotouč do třetiny, tam ho sebrali hosté a rychle spěchají do útoku.

53:05
    Bishop je zpět ve hře, pokračujeme 5 na 5.

52:40
    Hosté kombinují ve třetině soupeře, ale kotouč je hlavně u mantinelu před brankou je prostor přehuštěný.

52:12
    Dallas to zkouší se 6ti hráči!

51:30
    Chris Wideman vypálil od modré,ale trefil pouze dobře postaveného Radulova. Rus následně špatně rozehrál a odevzdal kotouč.
    50:14 Mikkel BØDKER - 3:1

50:14
    Ottawa si vytvořila tlak ve třetině Dallasu. Matt Duchene skvěle odebral kotouč za brankou a nezjištně kolem první tyče předložil kotouč volnému MIKKELU BODEKEROVI, který umístil kotouč do odkryté klece! Asistence: Matt Duchene

48:50
    Domácí přečkali další přesilovou hru a snižují Dallasu % úspěšnost přesilových her.

48:20
    Seguin se dostal k odraženému kotouči, ale při střele upadl a Sens vyváží kotouč.

47:30
    Radulov střílel chytře na druhou tyč, ale Anderson si připsal úspěšný zákrok levým betonem!

46:47
    Spezza nahodil kotouč před branku a Anderson jako tygr skočil do brankoviště po pryži a přerušil hru.

46:27
    Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Zack Smith – 2 min., podrážení).

45:40
    John Klingberg si nerozuměl s Bennem a kotouč končí ve středním pásmu.

45:20
    Jaroš zakládá útok domácích, který skončil střelou Duchenea. Bishop zasahuje lapačkou.

44:30
    Stars se oklepali z inkasovaného gólu a začínají si vytvářet šance.

43:50
    Benn napálil golfem od modré Radulova.

42:49
    Shore se snažil nahrávkou zpoza branky najít spoluhráče,ale kotouč minul muže v bílém dresu.

42:34
    Mark Borowiecki poslal hodně tvrdě Benna k zemi, hostující hráč je otřesený,ale bude pokračovat.
    41:27 Brady TKACHUK - 2:1

41:27
    Ottawa se ujímá vedení! Dylan DeMelo se dostal ke kotouči na mantinelu, nezazmatkoval a krásnou nahrávkou na střed vybídl ke skórování BRADYHO TKACHUKA, který tečoval kotouč do odkryté branky! Domácí talent si připisuje 3. branku ve 4. zápase! Asistence: Dylan DeMelo, Chris Tierney

41:00
    Bishop si poradil se střelou od modré a následně odpálil kotouč do rohu.

40:40
    Ryan si počkal na Seguina a poslal ho čistým způsobem k ledu.

40:01
    Benn se hnal do útoku ihned po buly, ale ztroskotal na prvním obránci.

40:01

A máme tu konec i druhé třetiny. Do prostřední části vstoupili lépe domácí, když si vytvořili několik slibných šancí. S postupem času přidali na aktivitě i hosté a většinu času se hrálo opět na polovině domácích. Parta kole Seguina nevyužila další přesilovou hru a naopak se prosadili Senators. Maxime Lajoie rozvlnil síť za Bishopem 19 s před koncem a stav je tak 1:1.
    Střely po druhé třetině: Domácí – 16, Hosté – 24.
    Třetí třetina začne přibližně v 3:30.

40:00
    39:41 Maxime LAJOIE - 1:1

39:41
    A máme srovnáno! MAXIME LAJOIE si nabral kotouč ve středním pásmu, zavezl ho do třetiny soupeře, najel s ním do středu hřiště a povedenou střelou zápěstím překonal Bishopa! Gól do šatny by mohl domácí povzbudit! Asistence: Matt Duchene

39:30
    Harper nahodil kotouč do třetiny a Sens si mohou na chvíli oddechnout od bránění.

38:59
    Mark Stone se dostal po krásné kolmé nahrávce od Tierneyho do samostatného úniku, ale jeho pokus na vyrážečku minul branku!

38:40
    Dallas se znovu usadil ve třetině Sens a odstřeluje branku Andersona.

38:20
    Mikkel Bødker vypálil golfem od levého mantinelu, kotouč prolétl těsně kolem levé tyče.

37:53
    Esa Lindell vypálil od modré, Anderson toho moc neviděl, ale podařilo se mu zasáhnout.

37:40
    Mattias Janmark se pokusil tečovat nahození svého kapitána, ale nebyl úspěšný.

36:40
    Seguin nahodil na branku, střelu "vychytal" Radulov a následně se ke kotouči dostal Ben Harpur, který ho odpálil.

36:10
    Hosté kombinují ve třetině, střela Seguina nedolétla na branku.

35:52
    Dalla přidal na aktivitě a v posledních minutkách je znovu lepším týmem.

35:52
    Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Chris Tierney – 2 min., hákování).

35:40
    Dallas má výhodu a kombinuje se 6 muži v poli.

35:10
    Chris Tierney dostal pořádně naloženo za brankou soupeře a jen těžce se zvedá.

34:20
    Esa Lindell zavezl kotouč za branku a krásnou nahrávkou našel volného Ritchieho, který zakončoval z jedničky. Anderson předvedl parádní zákrok lapačkou!

33:50
    Duchene výborně forčekoval a dostal se do šance 1 na 1, ale přes hostujícího beka neprošel.

33:10
    Benn si nerozuměl se spoluhráčem a ke kotouči se dostali domácí.

32:50
    Stars se znovu osvobozují a z trestu již zbývají jen poslední sekundy.

32:20
    Mattias Janmark dobře forčekuje a odpaluje kotouč za Andersona.

31:38
    Ryan našel krosovou nahrávkou volného Sronea, který měl před sebou odkrytou branku, kterou nedokázal trefit!

31:19
    Dallas vyhazuje kotouč přes všechny čáry.

31:05
    Vyloučení v týmu Dallas Stars (Miro Heiskanen – 2 min., nedovolené bránění).

31:00
    Honka vypálil od modré, Anderson kotouč vykopl betonem.

30:40
    Tyler Seguin orazítkoval z bezprostřední blízkosti levou tyč!

30:20
    Hra je nyní plná nepřesností. Ani jeden z týmů se nedokáže usadit ve třetině soupeře.

29:40
    LIndell si počkal na Tkachuka a uštědřil mu pořádný hit.

28:50
    Faksa se ukázal v obraně, když se vrátil s Chabotem a zamezil jeho dorážce do odkryté branky!

28:20
    Thomas Chabot vypálil od modré, jeho pokus zamířil do rohu kluziště.

27:40
    Matt Duchene nabral rychlost a pokusil se zavézt kotouč, hosté ale dobře brání vlastní modrou čáru. Průnik domácího hráče byl neúspěšný.

27:20
    Střelu od modré tečoval jeden z hostů a kotouč prolétl těsně kolem pravé tyče!

26:40
    Magnus Pääjärvi zavezl kotouč, ale kousek za modrou o něj přišel a u kotouče jsou hosté.

26:20
    Domácí oproti prvního dějství přidali a nyní mají lehce navrch proti Dallasu.

26:10
    Shore vytáhl kotouč z vlastní třetiny a spěchal dopředu, jeho snahu překazil spoluhráč, který vjel do pásma soupeře příliš brzy.

25:30
    Brady Tkachuk se teď dostal ke dvěma střelám, Ottawa má obrovský tlak ve třetině.

24:40
    Brady Tkachuk hledal střílenou nahrávkou před branku spoluhráče, ale nahrávka byla příliš prudká.

23:50
    Matt Duchene zavezl kotouč do třetiny a nahodil do před branku, z následného vzruchu před Bishopem nic nebylo.

23:10
    Alexandr Radulov se s kotoučem vymotal až na střed hřiště a tvrdě vypálil, jeho pokus bohužel pro hosty minul levou tyč!

22:20
    Spezza nahodil kotouč po mantinelu a Radulov bruslařský souboj s obráncem prohrál. Sens mají kotouč za vlastní brankou.

22:05
    Nepřesná rozehrávka Harpura skončila icingem.

21:41
    Brett Ritchie přišpendlil protihráče na mantinel a získal kotouč.

21:09
    Seguin přenechával kotouč do druhé vlny na Stonea, ale těsně před ním odpálil kotouč protihráč.

20:40
    Ottawa vysunula napadání a Stars mají problémy s rozehrávkou.

20:01
    Úvodní buly pro hráče v bílých dresech.

20:01

A máme za sebou první třetinu. V prvním dějství byl Dallas lepším týmem na ledě a zaslouženě vede. Hosté dokázali využít druhou početní výhodu, když se v 17. minutě prosadil pěknou střelou Klingberg. Ottawa se do útočné třetiny dostávala spíše sporadicky a BIshop zatím neměl moc práce. Do šaten se jde tak za stavu 0:1.
    Střely po první třetině: Domácí – 9, Hosté – 14.
    Druhá třetina začne přibližně v 2:37.

20:00

19:55
    Seguin nahrával na střed na Benna,ale hostující hvězda kotouč promáchla.

19:10
    Dallas je jasně aktivnější, většinu času se hraje ve třetině Sens.

18:50
    Valerij Ničuškin vybruslil s kotoučem do středu hřiště, Anderson si vybruslil a kotouč podržel.

18:20
    Střela Heiskanena od modré byla zblokována obráncem, kotouč se odrazil příhodně pro Comeaua, ale i s jeho dorážkou si Anderson poradil!

17:30
    Mikkel Bødker se snažil odpovědět, ale jeho pokus minul růžek branky.
    16:53 John KLINGBERG - 0:1

16:53
    Dallas právě vstřelil branku!
    Dallas nakonec využívá druhou přesilovou hru! Radulov předal kotouč Spezzovi, který ho zavezl do třetiny, krásně zasekl a předal kotouč na střed na volného JOHNA KLINGBERGA, který se ze středu hřiště střelou na vyrážečku nemýlil. Asistence: Jason Spezza, Alexandr Radulov

16:40
    Chris Tierney zavezl kotouč za branku soupeře a ušetřil cenné vteřinky .

16:30
    John Klingberg vypálil od modré, ale kotouč zamířil do rohu.

16:13
    Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Maxime Lajoie – 2 min., podrážení).

15:30
    Jarošovo nahození od modré končí vysoko ve vzduchu, na puk si počkal Bishop a následuje komerční přestávka.

14:50
    Radulov je na ledě, Ottawa si vytvořila několik dobrých šancí, ale kotouč za záda BIshopa nedostala.

14:05
    Widemanova střela od modré se odrazila k Tierneymu, který měl před sebou prázdnou branku,ale trefil pouze brusli protihráče!

13:50
    Stars se dostali do přečíslení 3 na 1, bohužel pro hosty se Blake Comeau po křižné nahrávce nedokázal prosadit.

13:20
    Seguin vyhazuje kotouč za modrou čáru.

12:59
    Ottawa vyhrála důležité buly a kombinuje ve třetině. Stone nyní zblokoval střelu od modré.

12:49
    Vyloučení v týmu Dallas Stars (Alexandr Radulov – 2 min., krosček).

12:30
    Domácí obrana je většinu času pod obrovským tlakem, Wideman se s tím nepáral a vypálil kotouč až k Bishopovi.

12:05
    Bishop přikryl přízemní střelu od modré a připsal si tak 5. zákrok v zápase. Jeho protějšek je ve větším zápřahu, Anderson má za sebou zákroků již 10.

11:59
    Duschene se dostal do přečíslení 2 na 1, jeho zpětná nahrávka minula spoluhráče a z šance nebylo nic.

11:25
    Nyní se naopak nepovedla rozehrávka hostujícímu týmu a máme tu icing.

10:50
    Dallas vysunul napadání a hráči v červených dresech mají velký problém s rozehrávkou.

10:05
    Valerij Ničuškin vypálil ze středu hřiště backhandem, Anderson byl v protipohybu, ale špičkou betonu zvládl zasáhnout.

09:30
    Radulov zavezl kotouč do třetiny. Stars obstřelují branku Andersona.

08:40
    Duschene se pokusil o podobný kousek, domácí útočník přešel přes prvního obránce, ale na druhém ztroskotal a ztratil kotouč.

08:10
    Mikkel Bødker si to namířil s pukem mezi 2 obránce a jeho snaha nemohla dopadnout jinak než ztrátou puku.

07:50
    Hra je přerušena, protože Brady Tkachuk zůstal ležet na ledě, ale nakonec se dostává bez pomoci ostatních zpět na střídačku.

07:20
    Ottawa se po delší době dostala s kotoučem do třetiny Stars, ale Bishop se k práci nedostal.

06:32
    O první komerční přestávce je zmiňován Ray Emery, který tragicky zahynul v tomto roce. Na kostce je promítnuto video s Emerym.. Opravdu dojemný moment, který hodně zasáhl Spezzu. Hostující útočník patřil do kruhu Emeryho nejbližším přátel.

06:32
    Anderson si poradil s přízemní střelou i následnou dorážkou. Domácí obrana si může na chvilku oddechnout.

06:01
    Esa Lindell vypálil od modré, Shore jeho střelu tečoval,ale Anderson zvládl zakročit a ukryl kotouč.

05:40
    Domácí tým si vysloužil potlesk diváků za další vyhození kotouče.

05:01
    Stars kombinují ve třetině, kotouč se dostal na mantinel, kde z jedničky vypálil Benn. Andersen se stihl v poslední chvíli natáhnout a střelu ke druhé tyči vyškrábnout betonem!

04:29
    Stars mají skvělou přesilovou hru v začátku sezóny, když proměnili hned 6 přesilových her z 11!

04:29
    Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Mark Borowiecki – 2 min., podrážení).

03:40
    Pěkná kombinace po ose Ničuškin – Radulov, střela druhého jmenovaného byla z velkého úhlu a Anderson neměl větší problém.

02:30
    Oba týmy vstoupily do zápasu ve velikém tempu. Mark Borowiecki Napřáhl ke střele od modré, BIshop před sebou neměl moc lidí a v klidu ukryl kotouč do klína.

01:50
    Radek Faksa nahodil kotouč od modré na branku, za brankou se k pryži dostali domácí a DeMelo může založit protiútok.

01:30
    Paul Carey vypálil ze středního pásma, Bishop bez problému zasahuje.

01:07
    Slibně rozjetý útok Sens zastavuje čárový rozhodčí pro offside.

00:20
    Tyler Seguin vypálil od levého mantinelu na druhou tyč, Anderson si připisuje první zákrok lapačko!

00:01
    Úvodní buly pro Stars.

00:01

Ottawa Senators: C. Anderson (Condon) – DeMelo, Chabot, Harpur, Borowiecki, Ch. Wideman, Lajoie, Jaroš – Mark Stone, Z. Smith, B. Tkachuk – White, Duchene, Bødker – B. Ryan, Tierney, Pääjärvi – Carey, Pyatt.

Dallas Stars: Bishop (Chudobin) – Lindell, J. Klingberg, Methot, Honka, Heiskanen, C. Carrick – Ja. Benn, Seguin, Comeau – Ničuškin, Spezza, Radulov – Janmark, Faksa, Pitlick – D. Shore, Dickinson, B. Ritchie.

Rozhodčí: Skilliter, Meier – Shewchyk, Sericolo.

Ottawa má za sebou o zápas více. V odehraných 5ti zápasech si nevedla tak dobře jako hosté a připsala si pouze 2 výhry a bod za prohru v prodloužení v úvodním zápasu. V minulém zápase si Senators připsali zmiňovanou druhou výhru, když porazili Los Angeles vysoko 5:1. V dobrém světle se fanouškům ukázal útočník Wideman, který si připsal hned 2 přesné zásahy. Brady Tkachuck, kterého si Senators vybrali ze 4. místa draftu se v NHL adaptoval skvěle, když si za 3 zápasy připsal 5 bodů za 2 góly a 3 asistence.
    Nejproduktivnější hráči
    1. Chabot – 2 + 6
    2. Tierney – 2 + 5
    3. Lajoie – 3 + 3

Dallas má za sebou 4 zápasy v novém ročníku NHL a nevede si vůbec špatně! Ze zmiňovaných 4 duelů odcházeli hosté pouze 1 poraženi a to když je Toronto přehrálo 7:4. V minulém zápase si Stars připsali výhru 5:3 nad Ducks díky povedené 2. třetině, kdy vstřelili 4 branky. Proti Anaheimu zazářila hlavně první útočná formace – Radulov, Seguin, Benn. Všichni 3 si připsali po 2 bodech. V tabulce západní konference najdeme Dallas na 5. místě se 6 body.
    1. Seguin – 3 + 7
    2. Radulov – 4 + 5
    3. Benn – 4 + 4

Dobré ráno, vítám všechny fanoušky nejlepší hokejové ligy světa! Dnes se spolu podíváme na zápas mezi Ottawa Senators a Dallas Stars!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Veronika Loudová

Góly a asistencie: 40. Lajoie (Duchene), 42. B. Tkachuk (DeMelo, Tierney), 51. Bødker (Duchene), 59. Z. Smith – 17. J. Klingberg (Spezza, Radulov)

Rozhodca: Skilliter, Meier – Shewchyk, Sericolo

Diváci: 12,358