Ružomberok – Nitra 3:1 (kon.) | Trenčín – Michalovce 1:2 (kon.) | Žilina – Podbrezová 2:0 (kon.)
Slovan Bratislava – Senica 2:2 (kon.) | Dunajská Streda – Zlaté Moravce 3:1 (kon.)
DAC 1904 Dunajská Streda
3:1 (2:1)
FC ViOn Zlaté Moravce
Sobota 06.10.2018, 18:00Niké liga • 11. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Vitajte pri tomto online textovom prenose. Na rade je už 11. kolo Fortuna ligy, v ktorom proti sebe nastúpia celky FC DAC Dunajská Streda a FC ViOn Zlaté Moravce. Výkop tohto zápasu je naplánovaný na 18:00.

FC DAC Dunajská Streda:
    Domáci v doterajšom priebehu súťaže nazbierali v 10 zápasoch 21 bodov za 6 výhier, 3 remízy a 1 prehru pri skóre 26:15. To im vynieslo 2. pozíciu v tabuľke, hneď za vedúci Slovan. V minulom kole cestovali do Senice, kde sa po napínavom duely tešili z víťazstva 2:1. Najlepším strelcom tohto celku je Kristopher Vida so šiestimi presnými zásahmi. Dunajská Streda v domácom prostredí ešte neprehrala a aj v tomto stretnutí bude chcieť túto bilanciu potvrdiť.

FC ViOn Zlaté Moravce:
    Hosťom sa naopak v tejto sezóne príliš nedarí, keď v 10 zápasoch nazbierali iba 7 bodov za 2 výhry, 1 remízu a 7 prehier so skóre 10:18. To im stačí ba na 10. pozíciu, čo znamená skupinu o udržanie. V minulom kole doma privítali Žilinu, no museli sa zmieriť s prehrou v pomere 2:1. Tento celok stále hľadá svojho kanoniera, keď sa ešte nikto nedokázal presadiť dvakrát. Zlaté Moravce z 5 stretnutí na ihriskách súperov nedokázali vybojovať ani jediný bod a určite sa budú snažiť zmeniť túto nepriaznivú bilanciu.

V poslednom vzájomnom zápase na tomto štadióne sa zrodila remíza 3:3 a my dúfame, že aj v tomto stretnutí uvidíme podobné gólové hody, preto si tento duel nenechajte ujsť.

FC DAC Dunajská Streda: Jedlička – Bednár, Šatka, Huk (C), Davis – Herc, Vida, Kalmár – Divković, Bayo, K. Vida.
    Náhradníci: Slančík – Koné, Bilenkyi, Špiriak, Záhumenský, Tretiakov, Almási.

FC ViOn Zlaté Moravce: Krnáč – Čögley, Banovič, Práznovský, Chren (C) – Casado, Richtárech, Ľupták, Brašeň – Paixao da Silva – Švec.
    Náhradníci: Chovan – Udeh, Duga, Urgela, Zelník, Karlík, Ďubek.

Rozhodca: Pavlík – Vorel, Ferenc.

Hráči spoločne s rozhodcami už nastupujú na hraciu plochu a zápas tak o malý okamih začne.

1

1
    Výkop mali futbalisti Zlatých Moraviec. Domáci sa predstavia v žlto-modrej kombinácii, zatiaľ čo hostia zvolili biele dresy.

2
    Ewerton bol faulovaný hlboko na svojej polovici a hostia tak môžu rozohrávať priamy kop.

3
    Pri lopte sú už však domáci futbalisti, ktorí budú vhadzovať v blízkosti pokutového územia hostí.

4
    Nepresnosti na oboch stranách a zatiaľ sme sa nedočkali streleckého zakončenia. Zmeniť sa to snažil Bayo, no neúspešne.

5
    Bayo sa snažil spätnou prihrávkou nájsť niekoho zo svojich spoluhráčov, no jeho úmysel ostal nepochopený.

6
    Švec skúšal niečo vymyslieť na polovici súpera, no jeho snaha je ukončená zdvihnutou zástavkou postranného rozhodcu, ktorý signalizuje ofsajd.

7
    Čögley teraz uspel v súboji v rohu šestnástky, nasledovať však bude rohový kop, po ktorom sa lopta sťahuje k opačnej zástavke.

8
    Črtala sa prvá veľká príležitosť tohto stretnutia, no Šatka úplne osamotený na malom vápne, nedokázal trafiť loptu.

9
    V prvých minútach sú tak aktívnejší podľa očakávania domáci, ktorí však ešte neohrozili Krnáčovú bránu.

10
    A nasledovať bude aj ďalší rohový kop domáceho celku. Obrana domácich nedokázala postrážiť Baya, ktorého gól však neplatí pre ofsajd.

11
    Ofsajdové postavenie sa však píska aj na opačnej strane a pri lopte sú tak opäť domáci, ktorí vyrážajú do útoku.

12
    Divkovič nedokázal uspieť v súboji s dvomi obrancami hostí a vhadzovať tak budú futbalisti Zlatých Moraviec.

13
    Veľa nepresností na oboch stranách a o loptu sa tak bojuje v strede ihriska, odkiaľ sa domáci snažia nájsť cestu ako ohroziť Krnáča.

14
    Davis vhadzuje v blízkosti pokutového územia hostí, no tam Vida prišiel o loptu a dopredu môžu ísť hostia.

15
    Dlhý pas na nabiehajúceho Baya, no ešte pred ním dokázal zakročiť jeden z hosťujúcich obrancov, ktorý loptu poslal mimo hracej plochy.

16
    Stále sme sa nedočkali vyloženej šanci alebo streleckej pozície a skóre je tak stále bezgólové.

17
    To sa teraz mohlo zmeniť po šanci Baya, ktorý si však opäť nedal pozor na ofsajdové postavenie.

18
    Kalmár krásne vysunul Herca, ktorý osamotený proti Krnáčovi skúšal technické zakončenie lobom, no neúspešne.

19
    Obrovská príležitosť aj na opačnej strane, v ktorej sa ocitol Švec, no jeho prízemný pokus fantasticky zlikvidoval Jedlička.

20
    Hra sa v týchto momentoch prelieva z jednej strany na druhú a oba celky si už tak mohli pripísať po jednom presnom zásahu.

21
    Rýchly protiútok hostí, po ktorom však Ewerton prichádza o loptu a Zlaté Moravce sa tak opäť musia brániť.

22
    Hostia to teraz skúšajú postupnou rozohrávkou, no proti presile domácich hráčov nevedia nič vymyslieť.

23
    V polovici prvého polčasu môžme konštatovať, že aktívnejší sú domáci, no na šance sa hrá vyrovnaný duel.

24
    Séria súbojov v strede ihriska, po ktorých budú vhadzovať futbalisti Dunajskej Stredy.

25
    Dunajská Streda dala gól!

Domáci sa ujímajú vedenia. ĽUBOMÍR ŠATKA si prebral loptu na polovici ihriska, odkiaľ sa vydal na útočný výlet a krásnou strelou spoza pokutového územia vymietol pavučinu Krnáčovej brány.

26
    Do vedenia sa tak dostali domáci, ktorí využili svoju prevahu a my sme zvedaví ako na tento priebeh zareagujú hostia.

27
    Vida sa dostal do dobrej streleckej pozície, no jeho zakončenie dokázal na rohový kop odvrátiť Richtárech.

28
    Vida sa dostal k odrazenej lopte a prízemnou strelou spoza pokutového územia preveril pozornosť Krnáča.

29
    Ewerton posielal prudký center do pokutového územia, kde však dobre zasiahol Davis a posiela loptu ďaleko na polovicu súpera.

30
    Opäť aktívny Ewerton, ktorý dobre hľadal nabiehajúceho Brašeňa, ktorému však chýbalo asi pol kroku.

31
    Davis našiel dobrým centrom na malom vápne Baya, ktorý však z ťažkej pozície nedokázal zakončiť presne.

32
    Hostia sa snažia o vyrovnávajúci presný zásah, no v poslednej fáze akcie im chýba potrebná presnosť.

33
    Divkovič si to naviedol na strelu, no jeho zakončenie dokázala obrana hostí zablokovať na autové vhadzovanie.

34
    Vida sa snažil prebrať dlhý pas, na ktorý však nemohol dosiahnuť a pri lopte sú tak futbalisti v bielych dresoch.

35
    Bude nasledovať záverečných desať minút tohto polčasu a domáci stále držia najtesnejší náskok.

36
    Krnáč posiela dlhá pas na polovicu súpera, kde však dobre zapracovala obrana domáceho celku.

37
    Davis vysunul Kalmára, ktorý sa krásne uvoľnil cez obrancu hostí, no na poslednú chvíľu jeho zakončenie dokázali hostia odvrátiť na rohový kop.

38
    Ten však nepriniesol žiadnu nebezpečnú situáciu pred Krnáčovov bránou, no domáci ostávajú pri lopte.

39
    Tvrdý zákrok na Divkoviča, po ktorom môže byť hráč Zlatých Moraviec rád, že nevidel žltú kartu.

40
    Domáci sa z následného priameho kopu pokúšali o signál, ktorý im však vôbec nevyšiel a odkopávať od brány bude Krnáč.

40
    Zlaté Moravce dali gól!

A je vyrovnané. DÁVID RICHTÁRECH sa krásne uvoľnil v pokutovom území hostí, odkiaľ aj z veľmi ťažkého uhla dokázal prekonať Jedličku.

41
    Z ničoho nič tak prišiel gólový úder hostí, ktorí dokázali potrestať nedôraznosť domácich obrancov.

42
    Táto situácia sa však nepozdáva domácim, ktorý okamžite vyrazili do útoku, kde dokázali vybojovať rohový kop.

43
    Po centri od rohovej zástavky, nasledoval zmätok pred Krnáčovov bránou, s ktorým si však hostia dokázali poradiť.

44
    Divkovič teraz zakombinoval s Bayom, no následne prichádzajú o loptu a do útoku vyrážajú hostia.

45

Domáci strieľajú druhý gól v tomto stretnutí. CHRISTIÁN HERC si krásne nabehol do voľného priestoru a osamotený pred Krnáčom sa prízemnou strelou dokázal zapísať do listiny strelcov.

45+1

Sledovali sme zaujímavý prvý polčas tohto stretnutia. Do vedenia išli domáci, keď sa v 25. minúte krásnou strelou presadil Šatka. Hostia však dokázali odpovedať v 40 minúte po sóle Richtárecha. Domáci však ešte udreli v poslednej minúte, po zakončení Herca. Druhý polčas sa začne asi v 20:02.

46

46
    Striedanie v tíme FC ViOn Zlaté Moravce: z ihriska odchádza Jakub Švec, prichádza Ľubomír Urgela.

47
    Prvý roh tohto polčasu patril domácim futbalistom, po ktorom prišlo zakončenie Vidu, no Krnáč bol pozorný.

48
    V týchto momentoch majú loptu na svojich kopačkách domáci futbalisti, ktorí kombinujú na vlastnej polovici.

49
    Bayo v súboji na rohu šestnástky vybojoval ďalší z veľkého množstva rohových kopov domáceho celku.

50
    Kalmár sa centrom na zadnú žrď snažil nájsť Baya, ktorý však z ťažkej pozície posiela loptu vysoko nad bránu.

51
    Obrovská šanca na vyrovnanie, keď sa spätná prihrávka dostala na dobre stojaceho Casada, ktorý však namieril iba do žrde Jedličkovej brány.

52
    Hostia v týchto momentoch zvýšili svoju aktivitu a snažia sa o strelenie vyrovnávajúceho gólu.

53
    Snaha hostí sa teraz končí odkopom Jedličku od brány. Ten sa dlhým pasom snažil nájsť niekoho z domácich, no neúspešne.

54
    Domáci sa teraz nevedia presadiť a ľahko prichádzajú o loptu a do útoku tak opäť môžu vyraziť hostia.

55
    Dlhý center do pokutového územia na nabiehajúceho Brašeňa bol ľahkou korisťou pre pozorného Jedličku.

56
    Ďalšia snaha Zlatých Moraviec, no Chren z krídelného priestoru nedokázal poslať presný center.

57
    Banovič sa vydal na útočný výlet, no jeho prihrávku sklzom dokázal zastaviť jeden z domácich obrancov.

58
    Richtárech dobre zabojoval na polovici súpera a dokázal tak vybojovať rohový kop v prospech hostí.

59
    Bayo fantasticky vyviezol loptu na polovicu súpera, kde si ju však ďaleko predkopol Herc, ktorý však vybojoval aspoň roh.

60
    Chren sa dostával do dobrej pozície, no jeho ľavačka si nenašla cestu medzi tri žrde Jedličkovej brány.

60
    Striedanie v tíme FC DAC Dunajská Streda: z ihriska odchádza Martin Bednár, prichádza Timotej Záhumenský.

61
    Vida posielal dobrý center na úroveň malého vápna, kde však pred Bayom dokázala zakročiť obrana hostí.

62
    Na opačnej strane sa do sľubnej príležitosti dostával Brašeň, no jeho nedôrazné zakončenie smeruje mimo bránu.

63
    Casado sa teraz po súboji v pokutovom území domácich ocitol na trávniku, no rozhodca pískať nebude.

64
    Vida dostal nádhernú prihrávku za obranu hostí, no v súboji zoči voči brankárovi Krnáčovi nedokázal uspieť.

65
    Striedanie v tíme FC DAC Dunajská Streda: z ihriska odchádza Marko Divković, prichádza Maksym Tretiakov.

66
    Bayo sa dostal k zakončeniu na malom vápne, no jeho hlavička do zeme tesne míňa Krnáčovú bránu.

67
    Útočný faul striedajúceho Tretiakova a pri lopte sú tak hostia, ktorí sa snažia uspieť v krídelnom priestore.

68
    Hostia zvýšili svoju aktivitu, no to im prináša iba autové vhadzovanie v blízkosti pokutového územia domáceho celku.

68
    Žltú kartu dostáva José Casado (FC ViOn Zlaté Moravce).

69
    Nasledovať bude posledných 20 minút tohto stretnutia, v ktorom domáci stále držia najtesnejšie vedenie.

70
    Davis posielal výborný prízemný center do pokutového územia, no tam rovnako dobre sklzom zasiahol Banovič.

71
    Hostia sa v týchto momentoch dokázali usadiť na polovici súpera, kde sa však nedokážu prepracovať k streleckému zakončeniu.

72
    Striedanie v tíme FC ViOn Zlaté Moravce: z ihriska odchádza José Casado, prichádza Tomáš Ďubek.

72

Domáci zvyšujú svoj náskok. Po centri Davisa sa k hlavičkovému zakončeniu dostal ISSOUF BAYO, ktorý to trafil presne k žrdi.

73
    Domáci tak navyšujú náskok na rozdiel dvoch gólov a zdá sa, že dnes si pripíšu na svoj účet ďalšie tri body.

73
    Žltú kartu dostáva Patrik Banovič (FC ViOn Zlaté Moravce).

74
    Prichádza však faul domácich a hostia tak majú k dispozícii priamy kop na polovici súpera.

75
    Z toho však nič nehrozilo a naopak sa hostia museli brániť po rýchlom protiútoku domácich, no Krnáč dobre zakročil.

76
    Záhumenský sa dostal k centru z krídelného priestoru, no ten smeroval iba na bočnú sieť Krnáčovej brány.

77
    Črtal sa nádejný protiútok domácich, no prišla iba nepresná prihrávka. Z následnej akcie sa do zakončenia ešte dostal Tretiakov, no tiež neuspel.

78
    Brašeň posielal center na úroveň malého vápna, kde však kraľovali domáci obrancovia, ktorí včas zasiahli.

79
    Na opačnej strane mohol definitívu pridať Tretiakov, no jeho prízemná strela z uhla skončila iba na pozornom Krnáčovi.

81
    Bayo sa rútil v ďalšom samostatnom úniku na Krnáča, no ani tentokrát ho domáci hráč nedokázal prestreliť.

82
    Už mohlo byť po zápase no Krnáč fantasticky podržal svoj celok.

83
    Budú nasledovať záverečné minúty tohto duelu a domáci tak smerujú za ďalším víťazstvom.

84
    Striedanie v tíme FC ViOn Zlaté Moravce: z ihriska odchádza Dávid Richtárech, prichádza Denis Duga.

85
    Bayo sa ocitol v ďalšom samostatnom úniku, no tentokrát preváhal ideálny moment na zakončenie a Ľupták ho ešte dokázal odzbrojiť.

86
    Ľupták sa však pri tomto defenzívnom zákroku zranil a kedže hostia vyčerpali všetky striedania, budú tento zápas dohrávať v desiatich.

87
    Žltú kartu dostáva Kristopher Vida (FC DAC Dunajská Streda).
    Žltú kartu dostáva Jakub Brašeň (FC ViOn Zlaté Moravce).

88
    Pekný pokus hostí, ktorí sa snažili využiť vyššieho postavenia Jedličku, no ich ďalekonosný lob letí tesne nad bránu.

89
    Na trávniku sa tentokrát ocitol Bayo, ktorý však bude môcť pokračovať aj bez pomoci lekárskeho tímu.

90
    Nadstavovať sa budú ešte dve minúty.

90+1
    Striedanie v tíme FC DAC Dunajská Streda: z ihriska odchádza Zsolt Kalmár, prichádza Souleymane Koné.

90+2
    Posledná minúta tohto zápasu nič zaujímavé nepriniesla a tak sa môžu radovať domáci futbalisti.

Fauly: 7:12.

Druhý polčas priniesol iba jeden presný zásah, o ktorý sa postaral v 72. minúte domáci Bayo, ktorý tak spečatil víťazstvo domácich. To je z mojej strany všetko, prajem vám ešte príjemný zvyšok dňa. (19:53:44)