Humenné – Prešov 4:3 (kon.) | Michalovce – Trnava 9:2 (kon.) | Dubnica – Skalica 8:5 (kon.)
Topoľčany – Osmos Bratislava 2:1 (1:0 po s.n.) | Martin – Spišská N. Ves 4:3 (3:0 po s.n.)
po s.n. (3:0)
HK VITAR Martin
4:3 (2:1, 1:1, 0:1 - 0:0)
HK Spišská Nová Ves
Streda 03.10.2018, 18:00 • Martinské hokejové centrum • TIPOS Slovenská hokejová liga (SR)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Martinskí hokejisti zakončovali uplynulý mesiac na prvej priečke vďaka víťazstvu 1:3 z Trnavy s ktorou sa natrápili. O góly hostí sa v zápase postarali Langhammer, Poliaček a Pokrivčák. Následne však so začiatkom nového mesiaca klesli na druhú priečku po tom ako sa Michalovce vytrápili s reprezentačnou "20" a po víťazstve 7:4 poskočili na prvé miesto.

Spišská Nová Ves si doma dokázala poradiť s Považskou Bystricou 3:2 vďaka dvom gólom Ondova a jednému Olejníka. Udržala sa tak na ôsmej priečke pričom si vybudovala 3-bodový náskok pred týmto súperom.

Domáci hokejisti týmto stretnutím začínajú 3-zápasovú šnúru na svojom ľade, zároveň by neradi stratili kontakt s lídrom tabuľky. Hostí v tomto týždni čaká náročný program, najskôr sa stretávajú s druhým tímom tabuľky, následne doma nastúpia proti Michalovciam.

HK Martin: Gavalier (Bernát) – Tabaček, Lavička – Pacalaj, Burzík – Rusina, Themár – Oravec – Markovič, Langhammer, Rudzan – Poliaček, Jurášek, Brezniak – Zeliska, Dírer, Pokrivčák – Paulíny, Barto, Brveník

HK Spišská Nová Ves: Surák (Hudáček) – Zekucia, Vantroba – Osuský, Cvengroš – Turan, Kyčák – Krmenčík – Vartovník, Nagy, Olejník – Macko, Koky, Zwick – Ondov, Pastucha, Štrauch – Ráab, Bača

Rozhodca: Druga – Knižka, Drblík, Kontšek (video).

00:01

12:44
    Lukáš Vartovník (SNV) inkasuje dve minúty za napadnutie.

14:45
    Hostia v plnom počte. Vartovník na ľadovej ploche.

17:22
    Martin dal gól!
    Martin sa ujíma vedenia v stretnutí po vybojovaní puku v strednom pásme Tomášom Rusinom. Ten prihrával na modrú Lukášovi Zeliskovi, jeho krížna prihrávka ešte bola usmernená do bránky TOMÁŠOM POKRIVČÁKOM.

18:02
    Miroslav Vantroba (SNV) inkasuje dve minúty za krosček.

19:06
    Využitá presilová hra. V tretine vybojovaný puk zásluhou Mareka Pacalaja a Jána Tabačeka. Následne od modrej čiary postupoval ANDREJ JURÁŠEK až pred hosťujúcu bránku, kde úspešne svoje sólo zakončil.

19:35
    Spišská Nová Ves dala gól!
    MIROSLAV OLEJNÍK znižuje v závere tretiny na rozdiel jediného gólu po skrumáži pred bránkoviskom domáceho tímu pomedzi betóny brankára. Asistenciu si pripisuje Lukáš Vartovník.

20:00

V úvodnej tretine sa domácim podarilo dvakrát sa presadiť. Hostia v závere znížili.

20:01

20:35
    Langhammerov strelecký pokus po tom ako domáci tím potiahol prvú akciu druhej tretiny. Surák v bránke hostí nemal problém zasiahnuť.

21:21
    Cvengroš na Kokyho, ktorý sa k vyrovnaniu nepriblížil. Hostia zatiaľ bez vážnejšej príležitosti v tejto časti hry.

21:43
    Pacalaj na Rusinu. Obaja si odovzdávali puk na modrej čiare.

22:43
    Ďalekonosný pokus Macka. Nesmeroval do priestoru bránky.

23:14
    Ondov vyčkávajúci na útočnej modrej. Hostia sa nevzdávajú snahy o získanie puku a jeho rýchly presun pred bránku.

23:54
    Pokrivčák na Dírera. Domáci center si nepotykal s koncovkou.

24:53
    Na druhej strane to skúša Pastucha. Z diaľky, Gavalier však musel zasiahnuť.

25:23
    Rudzan vracia puk Langhammerovi. Ďalší pokus do stredu bránky.

25:46
    Poliaček to skúša sám. Je však vytláčaný zo streleckého uhla.

26:25
    Rusina od modrej. Tabaček cloniaci pred bránkou.

27:11
    Perfektná prihrávka Františka Kokyho na pravú stranu kam sa blížil nebránený BRANISLAV ZWICK pre ktorého nebolo problémom trafiť odkrytú bránku domáceho tímu.

27:49
    Vartovník medzi kruhmi. Máme tu vylúčenie na domácej strane.

27:59
    Ján Tabaček (MAR) inkasuje dve minúty za hákovanie.

28:31
    Cvengroš na Macka. Ten ešte nezakončoval, puk sa ale dostal k Osuskému, ktorý sa už o strelu postaral.

28:56
    Rusina nepustil do pásma Ráaba. Domáci sa dokonca na chvíľku oslobodili.

29:34
    Poliaček za bránkou hostí. Získava tak cenné sekundy.

30:00
    Domáci v plnom počte. Tabaček na ľadovej ploche.

30:52
    Pacalaj v dobrej príležitosti hákovaný. Tento faul zostal zo strany rozhodcov nepovšimnutý.

31:26
    Pokrivčákova strela. Teč zo strany Tabačeka.

31:56
    Dírer za bránkou. Domáci vyvíjajú na súpera veľký tlak.

32:19
    Zeliska nedal z vyloženej príležitosti. Mal pred sebou už len brankára.

32:44
    Rusina z ľavej strany po prihrávke Brveníka. Pokus z prvej sa neujal.

33:39
    Vartovník hľadal vpredu Nagya. Jeho prihrávka však smerovala viac na korčule zakončujúceho hráča.

34:04
    Cvengroš z prvej. Gavalier v bránke pozorný.

34:49
    Poliaček z pravej strany. Výborná hra v obrane zo strany hostí zabránila ďalšej príležitosti.

35:12
    Vybojovaný puk na polovici súperovho klziska. Po asistencii Tomáša Pokrivčáka sa puk dostal pred bránku na hokejku MATEJA DÍRERA, ktorý prekonáva Suráka. Druhú asistenciu si pripisuje Lukáš Zeliska.

35:47
    Ivan Brveník (MAR) si pripisuje dve minúty za nebezpečnú hru vysokou hokejkou.

36:30
    Nahodený puk v podaní Osuského. Nasledovaný ešte zakončujúcim Mackom.

37:09
    Cvengroš prichádza o puk na modrej čiare. Domáci však situáciu vyslovene nestíhali a tak len posúvajú puk do pásma hostí.

37:48
    Domáci v plnom počte. Brveník na hracej ploche.

38:22
    Pokrivčák sa snaží získať puk v súboji s Turanom. Hra sa odvíja v strednom pásme.

38:43
    Pokrivčák sa teraz prebil cez dvoch brániacich hráčov. Jeho pokus končí na Surákovi.

39:02
    Dírerov pokus vyrazený nad bránku. Hra je prerušená.

39:16
    Tomáš Pokrivčák (MAR) inkasuje dve minúty za hákovanie.

39:40
    Nagy nad domácu bránku. Hostia ešte zostávajú v pásme.

39:59
    Vartovník sa postaral o poslednú strelu v tomto dejstve. Viac už hostia nestihnú.

40:00

V druhom dejstve sme boli najskôr svedkami vyrovnávajúceho gólu hostí. Domácim sa ešte podarilo odpovedať, vedú tak naďalej o jeden presný zásah.

40:01

40:46
    Langhammerovi sa podarilo na druhý pokus vyhodiť puk. Domáci hráči sa oslobodzujú.

41:17
    Domáci v plnom počte. Pokrivčák na ľadovej ploche.

41:54

42:28
    Nagy nastrelil konštrukciu domácej bránky. Martinskí hokejisti mali teraz veľké šťastie.

42:56
    Koky z prvej. Tesne nad bránku.

43:21
    Pacalaj dokázal vyhodiť puk. Už bolo z pohľadu domáceho tímu načase.

43:43
    Hostia usadení v pásme. Robia to veľmi umne, o puk teraz neprichádzajú.

43:55
    Osuského pokus od modrej. Domáci už medzitým hrajú v plnom počte.

44:29
    Turanova strela a dorážajúci Ráab. Domáci opäť museli tŕpnuť.

45:11
    Langhammer na útočnom výlete. Podarilo sa mu i zakončiť.

45:23
    Vartovník stíhal Burzíka. Ten mal problém ubrániť hosťujúceho hráča.

45:35
    Tretia dorážka v podaní MIROSLAVA OLEJNÍKA končí v bránke. Akciu však začali Marek Nagy a Lukáš Vartovník.

46:04
    Brveník s Bartom sa postarali o pekné prečíslenie. Koncovke chýbalo len veľmi málo.

46:54
    Vhadzovanie v útočnom pásme domáceho tímu. Burzík ako prvý skúšal šťastie od modrej.

47:34
    Zlá prihrávka na Nagya. Ten bol medzi kruhmi.

48:11
    Burzík neuspel. V bránkovisku bola teraz až trojica brániacich hráčov.

48:44
    Tabaček ešte získava puk po zlom vyhodení. Domáci sa ale očividne v útoku trápia.

49:01
    Tabaček opäť zachytáva puk po buly. Domáci to môžu skúsiť zásluhou Pokrivčáka.

49:46
    Pokus Poliačeka po ktorom sa domáci musia vrátiť dozadu. Hostia teraz bránia za každú cenu.

50:12
    Rudzan končí v posunutej bránke. Hra je prerušená.

50:43
    Nahodenie zo strany Dírera. Themár sa už k odrazenému puku nedostal.

51:05
    Zakázané uvoľnenie na strane hostí. Opäť budeme svedkami vhadzovania v pásme Spišskej Novej Vsi.

51:38
    Lavička nezachytil akciu hostí. Tí zásluhou Ráaba získavajú útočné pásmo.

51:43
    Tabaček atakovaný súperom do hlavy. Vidieť tam krv, ktorá tečie z nosa.

51:43
    Marko Ondov (SNV) inkasuje 2 + 2 minúty za nebezpečnú hru vysokou hokejkou.

52:18
    Nagy atakajúci súpera v hĺbke jeho pásma. Hostia nechcú v tejto chvíli inkasovať.

52:56
    Domáci sa nemôžu usadiť v útočnom pásme. Hostia výborne bránia.

53:40
    Dírer sa dostal k odrazenému puku. Je to však veľmi nepresné.

54:22
    Zeliska na Paulínyho. Ten netrafil bránku.

54:59
    Zeliska teraz vracal puk Dírerovi. Ten z prvej nenachytal brankára.

55:16
    Pacalaj láme hokejku pri strele. Domáci ešte uhájili pásmo.

55:44
    Hostia v plnom počte. Ondov sa vrátil na ľad.

56:15
    Jakub Kyčák (SNV) inkasuje dve minúty za hákovanie.

56:51
    Langhammer na modrej. Domáci rotujú s hráčmi v pásme, zatiaľ bez strely.

57:55
    Rusina a semafor Suráka. Fantastický zákrok hosťujúceho gólmana.

58:06
    Zeliska sa pošmykol. Domáci tak prichádzajú o výhodu.

58:16
    Hostia v plnom počte. Kyčák na ľadovej ploche.

58:46
    Burzík s Brezniakom sa postarali o ďalšiu akciu domáceho tímu. Opäť je to neúspešné snaženie.

59:16
    Tabačekov pokus zblokoval Nagy. Domáci ešte bojujú v rohu klziska.

59:40
    Alexander Zekucia (SNV) inkasuje dve minúty za nedovolené bránenie.

59:40
    Oddychový čas domácich.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

V riadnom hracom čase sa zrodila remíza. Domácim sa nepodarilo profitovať ani z presilových hier.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

60:58
    Poliaček napriahol a jeho pokus hostia tečovali. Vhadzovanie sa tak zopakuje.

61:23
    Pacalaj tesne minul tvrdou strelou bránku. Domáci priaznivci si pýtajú gól.

61:30
    Koky vypichol puk. Následne sa však pošmykol a nemohol tak pokračovať v útoku.

61:40
    Hostia v plnom počte. Zekucia na ľadovej ploche.

62:15
    Vantroba vyskúšal pozornosť Gavaliera. Ten si v uplynulých minútach veľmi nezachytal.

62:49
    Barto na Paulínyho. Ten len do bočnej siete.

63:21
    Cvengroš nad bránku. Veľká smola na strane hostí.

63:23
    Faul na Paulínyho, ktorý sa rútil na bránku. Bude sa vylučovať.

63:23
    Miroslav Vantroba (SNV) inkasuje dve minúty za podrazenie.

63:55
    Tabaček len nahodil puk smerom na bránku. Surák ho ešte vytlačil.

64:32
    Dírer netrafil odkrytú bránku. To je naozaj na domácich priaznivcov už veľa.

64:58
    Vyhodený puk zásluhou Osuského. Hostia predĺženie prečkajú bez újmy.

65:00
    Predĺženie sa skončilo.

V predĺžení sme gól nevideli. Na rad tak prídu nájazdy.

1:0
    Andrej Jurášek krásne si obišiel brankára.

2. séria
    1:0
    Marko Ondov neuspel. Brankár vykryl strelecký uhol.

3. séria
    2:0
    František Poliaček sa presadil ako druhý domáci hráč. Puk prešiel popod brankárove betóny.

3. séria
    2:0
    František Koky z uhla triafa brankára.

4. séria
    3:0
    Jaroslav Markovič oklamal brankára. Následne už len trafil odkrytý priestor.

65:00
    V samostatných nájazdoch zvíťazil tím HK Martin.
    Rozhodujúci nájazd premenil ANDREJ JURÁŠEK.

Martin si poradil so Spišskou Novou Vsou 4:3 po nájazdoch. Góly: 18. Pokrivčák (Zeliska, Rusina), 20. Jurášek (Tabaček, Pacalaj), 36. Dírer (Pokrivčák, Zeliska), rozh. náj. Jurášek – 20. Olejník (Vartovník), 28. Zwick (Koky), 46. Olejník (Vartovník, Nagy).

Vyjadrenia po zápase:

Vladimír Turan (tréner HK Spišská Nová Ves): "Vedeli sme, že ideme na horúcu pôdu. Vedeli sme aké je v Martine zázemie, predovšetkým divácke. Odrazili sme sa takisto od kvality tímu, na túto skutočnosť sme sa zodpovedne pripravovali. Stále sme v oklieštenej zostave, najväčším problémom pre nás je fakt, že nemôžeme hrať na štyri päťky. V zápase strácame sily, do Martina sme cestovali s úmyslom uchmatnúť bodík. Nie sú to veľké slová, po zápase s takým tímom ako Michalovce prichádza k poklesu výkonnosti, na čo som hráčov upozorňoval. Nevyzeralo to s nami najlepšie, najmä ak sme prehrávali po dvoch hrubých chybách. Dokázali sme vyrovnať na 2:2, odvtedy sa hra vyrovnala i keď sme po ďalšej hrubej chybe opäť inkasovali. Znova sme ale vyrovnali, čo svedčí o veľkej vnútornej sile tohto kolektívu. To, čo sme ubránili v tretej tretine a predĺžení, toho bolo naozaj veľa. Málokedy sa stáva, že je toľko vylúčených, opäť to ale dokazuje vnútornú silu i keď často pri prázdnej bránke, ktorú domáci netrafili, zohralo svoju rolu aj šťastie. Za obetavosť a bojovnosť sme si ale bod určite zaslúžili. V nájazdoch už vnútorná sila chýbala, prvé tri nepremenené nájazdy nás dali do kolien. Domáci, naopak okrem úvodného nájazdu boli v ostatných bezchybní. Gratulujem súperovi k víťazstvu, zároveň však ďakujem našich hráčom za predvedený výkon."

Radovan Somík (asistent trénera HK Martin): "Určite nemôžeme byť spokojní s predvedeným výkonom. Do zápasu sme nevstúpili zle, dostávali sme sa do tlaku. Až v závere tretiny sa nám ale podarilo dvakrát skórovať. Prišlo však k uspokojeniu, ktoré bolo potrestané niekoľko sekúnd pred odchodom do šatní. Tento gól nás poznačil do nasledujúcich minút. Začiatok druhej tretiny bol z našej strany veľmi zlý. Úvodných desať minút druhej tretiny, rovnako ako začiatok tretej bolo z našej strany veľmi zlých. Súper si minimálne bod z tohto stretnutia zaslúžil. V tretej tretine sme dokázali trikrát súperovi nabiť, vyrovnávajúci gól sa takpovediac pýtal do bránky. Nakoniec môžeme byť radi za uhratý bod z riadnej hracej doby, i za bod z nájazdov. S predvedenou hrou ale nemôžeme byť určite spokojní."

Miroslav Olejník (útočník HK Spišská Nová Ves): "Do zápasu sme išli s tým, že sme vedeli, kto je favoritom. Nemali sme čo stratiť, kvalitu súpera sme poznali. Som rád, že sme aj my previedli bojovný výkon, a to až do konca. Mali sme v stretnutí veľa vylúčených hráčov, čo nás stálo veľa síl. Za získaný bod sme preto vďační. Gól na 2:1 nám pomohol po stránke psychickej, dodal nám novú silu, začali sme si veriť. Martin má doma silnú podporu zo strany fanúšikov. My sme sa snažili to nevzdať, pokračovali sme až do samotného záveru, čo sa nám vyplatilo. Treba vyzdvihnúť prácu trénera, ktorú si zorganizoval. Náš systém hry bol orientovaný na hru Martina, čo bolo kameňom úspechu. Hráčov treba pochváliť predovšetkým za hru v oslabení. Obetovali sa, na tele určite budú modriny, za získaný bod, ktorý má pre nás z klziska súpera cenu zlata, to však stálo. Samozrejme, nemôžeme zabudnúť na výkon brankára Suráka, v tomto zápase bol pre nás neskutočnou oporou. Určite nechcem hodnotiť náš tím z pohľadu tabuľky. Na každé stretnutie sa snažíme maximálne koncentrovať, verím, že aj tento výsledok z Martina nás povzbudí. Zároveň je pozvánkou pre náročného fanúšika na najbližšie domáce stretnutie s Michalovcami. Ak sleduje naše výkony, musí si byť vedomý, že do každého zápasu dávame srdce. Je to pre neho pekná pozvánka, verím, že príde v hojnejšom počte."

Andrej Jurášek (útočník HK Martin): "Teší nás, že sme dokázali doviesť zápas do víťazného konca, aj keď až v nájazdoch, ktoré trénujeme po každom tréningu. Všetci hráči sa im venujú, ja mám takisto nacvičenú istú kľučku, ktorá dnes vyšla. Som tomu rád, v nájazdoch si veríme, keďže je to po Michalovciach druhé takéto víťazstvo v sezóne. Môžeme to považovať za našu silnú stránku i keď to stojí pomerne veľa síl. Dnes to bol ťažký a utrápený zápas z naše strany. Niečo si povieme pred zápasom v kabíne, potom príde stretnutie a každý hráč rieši situácie po svojom. Musíme hrať ako tím, robiť to, čo nám povedia tréneri. Potom to bude oveľa ľahšie a budeme porážať aj takýchto súperov v riadnom hracom čase. V takýchto stretnutiach, najmä ak veľmi chcete, to tam nedokáže padnúť. Pri situáciách kedy nedokážete trafiť ani prázdnu bránku, je to jednoducho smola, berie nám to psychické sily. V nájazdoch sa nám našťastie podarilo zvíťaziť, berieme dva body a myslíme už na ďalší zápas. Nemôžeme však nikdy poľaviť v závere tretiny ako sa nám to stalo dnes 25 sekúnd pred odchodom do šatní. Z takýchto smolných gólov je však potrebné sa poučiť a do ďalšej časti hry vstúpiť s úmyslom túto chybu napraviť. I tak sme ale úvod dejstva zaspali a potom sa to s nami vlieklo. To, či sme sa poučili z tohto výsledku, o tom sa budeme môcť presvedčiť už v nasledujúcom domácom stretnutí. Ja verím, že to, čo sme si s trénermi povedali, padne na úrodnú pôdu." (22:32:45)
    Športové stávky - recenzie, tipy, triky!
    Pridaj sa ku nám aj na Facebooku!

Daniel Modrovský

Hľadáme spravodajcu pre tím HK Spišská Nová Ves. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 18. Pokrivčák (Zeliska, Rusina), 20. Jurášek (Tabaček, Pacalaj), 36. Dírer (Pokrivčák, Zeliska), rozh. náj. Jurášek – 20. Olejník (Vartovník), 28. Zwick (Koky), 46. Olejník (Vartovník, Nagy)