Jekaterinburg – Vladivostok 2:1 (kon.) | Metallurg Magnitogorsk – Red Star Kunlun 3:1 (kon.) | Riga – Čerepovec 2:3 (po pr.)
Novgorod – Barys 6:5 (po pr.) | HC Slovan – Jaroslavľ sk 1:4 (kon.)
HC Slovan Bratislava
1:4 (0:1, 1:0, 0:3)
Lokomotiv Jaroslavľ
Nedeľa 09.09.2018, 17:05 • Aréna Ondreja Nepelu, Bratislava • KHL

Je dobojované a hostia si právom dnes z Bratislavy odvezú oba body. Slovan nezvládol polovicu duelu, druhú tretinu v jej prvej polovici, no a tretiu časť sme videli na ľade len jedno fyzicky zdatné mužstvo. Lokomotiv hral čo potreboval a pohodlne dotiahol zápas do víťazného konca. Pomer striel medzi žrde v tretej tretine 4:14, celkom 20:45. Najlepšími hráčmi zápasu boli vyhlásení obaja gólmani, Alexander Salák a Marek Čiliak. Pekný nedeľný večer želá priaznivcom športu z Bratislavy Vladimír Korduliak. (19:39:14)

59:40 Brandon Kozun - 1:4

59:40
    Lokomotiv Jaroslavľ dal gól!
    Posledný kúsok do siete domácich, prečíslenie hostí tri na jeden a puk z ľavej strany dostal do siete Čiliaka po nezištnej prihrávke Loktionova BRANDON KOZUN. Asistencie: Andrej Loktionov a Zijat Pajgin.

58:27
    Hostia v plnom počte, Slovan sa bude brániť presilovej hre hostí.

58:10
    Oddychový čas hostí, ktorí volia taktiku na záver duelu.

58:10
    Hrnka dostal dve minúty za podrazenie, len čo sa Taffe vrátil späť na ľad.

57:47
    Hostia poslali puk von z pásma a uvidíme, či sa belasí postarajú o drámu v závere tretej časti hry.

56:27
    Nakládal narazil na mantinel Chipchuru, videli sme pästnú vložku a že to Chipchura Nakládalovi naložil. Nakládal podľa nových pravidiel správne dve za vrazenie + päť za bitku a do konca zápasu. Chipchura putuje na trestnú, päť minút za bitku. Slovan hrá presilovku.

56:09
    Seknutie v podaní Taffeho, dve minúty a presilovka pre rozbehnutý Lokomotiv.

56:03
    Jurtajkin vystrelil z ľavého kruhu, Čiliak cez vyrážačku poslal puk späť do hry.

55:24
    Gélinas a jeho strelecký pokus z ľavej strany od modrej, Salák si s pukom poradil a žiadne prekvapenie nepripustil.
    53:25 Grigorij Denisenko - 1:3

53:25
    Prečíslenie hostí dva na jeden, Alexejev poslal puk z ľavej strany na pravú a videli sme prvý gól mladého GRIGORIJA DENISENKA, ktorý si vypýtal po oslave gólu puk z rúk rozhodcu. Asistencie: Denis Alexejev a Danil Jurtajkin.

52:31
    Kozun vystrelil tiesnený z ľavého kruhu, puk preletel ponad bránku domácich a skončil na ochrannom skle.

52:08
    Ilienko a Nakládal na modrej, teraz však ofsajd v tábore bielo-červených.

51:43
    Buc sa už chystal k zakončeniu, jeho prípravu na streľbu prerušil čiarový pre ofsajd.

50:58
    Rau sa pokúsil prekvapiť Saláka, jeho puk od kruhov však minul priestor bránky hostí, škoda.

Vladimír Korduliak

Góly a asistencie: 34. Sersen – 11. Averin (Kraskovskij), 46. Loktionov (Kozun, Nakládal), 54. Denisenko (Alexejev, Jurtajkin), 60. Kozun (Loktionov, Pajgin)

HC Slovan Bratislava: Čiliak (Štěpánek) – Sersen (C), Gélinas, Grman, Meszároš (A), Schaus, Jánošík, Bačík – Řepík (A), Taffe, Červený – Liška, Chipchura, Lunter – Virta, Rau, Hrnka – Buc, Šimun, Sloboda
    Lokomotiv Jaroslavľ: Salák (Konovalov) – Nakládal, Afanasiev, Pajgin, Jelesin (A), Čerepanov, Koledov, Kutuzov – Kozun, Kontiola, Loktionov (A) – Averin (C), Kraskovskij, Ilienko – Sannikov, Alexejev, Jurtajkin – Kovalenko, Ivanov, Kajumov – Denisenko

Rozhodca: Vasiliev, Hofman – Sadovnikov, Sazonov

Diváci: 8.467