TPS – Mníchov 5:3 (kon.) | Kometa Brno – Něman Grodno 6:2 (kon.) | Junosť Minsk – Redhawks 6:2 (kon.)
Frölunda – Zürich 4:2 (kon.) | Skellefteå – GKS Tychy 6:2 (kon.) | Salzburg – Cardiff 4:2 (kon.)
Bern – Växjö 4:3 (kon.)
SC Bern
4:3 (1:0, 2:1, 1:2)
Växjö Lakers
cz Štvrtok 06.09.2018, 19:45 • Postfinance Arena • Liga majstrov • Skupina G

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:45.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky Hokejové ligy mistrů. V tomto zápase proti sobě nastoupí SC Bern a Växjö Lakers.

SC Bern úvodní dva zápasy vyhrál. V prvním zápase porazil Växjö 2:1, a pak v prodloužení Cardiff 3:2

Växjö Lakers odehrálo ve skupině G dva zápasy. Nejprve nestačilo na Bern 1:2, a pak porazilo Salcburk 5:2.

První vzájemný zápas
    30. srpna se odehrál první vzájemný zápas. Hrálo se ve Švédsku a domácí se dostali do vedení v deváté minutě, kdy se trefil Persson. Dvě minuty před koncem první části hry vyrovnal také v přesilovce Ruefenacht. Rozhodující branka zápasu padla v čase 56:18, kdy se trefil za Bern Marc Kampf.

SC Bern: Genoni (Caminada) – Untersander, Almquist, Andersson, Gerber, Krueger, Blum, Kamerzin, Burren – Muršák, Arcobello, Moser – Sciaroni, Haas, Scherwey – Rüfenacht, Ebbett, Kämpf – Berger, Heim, Grassi

Växjö Lakers: Fast (Andrén) – Persson, Rahimi, Burström, Lundberg A., Andersson, Högberg, Bohm, Rondbjerg – Ortega, Horák, Holmberg – Netterberg, Pesonen, Shinnimin – Lundberg M., Fröberg, Kiiskinen – Carnbäck, Josefsson, Reddox

Rozhodčí: Hejduk, Hebeisen – Obwegeser, Castelli.

00:01

00:01
    Zápas začíná. Domácí hrají v červeném, hosté v bílém.

00:48
    Hostující Andersson dostal kotouč do útočného pásma. Následně zakončoval. Jeho ránu kryje domácí brankář.

01:15
    Lakers špatně rozehrávali, je z toho icign, a tak musí být pozorný domácí brankář.

01:20
    Blum rychle po vhazování vypálil, Leonardo Genoni byl pozorný, a tak přerušuje hru.

01:42
    Fanoušci Bernu vytvářejí parádní atmosféru, domácí hráči jsou aktivnější, ale na výraznější šanci v úvodu zápasu čekají.

02:21
    Shinnimin protlačil puk do útočného pásma, následně ale nedokázal přesněji vypálit, a tak mohou hrát hokejisté domácího celku.

02:59
    Genoni raději přerušuje hru, vhazovat se bude před jeho brankou.

03:31
    Haas se pokoušel rozehrávat ze svého obranného pásma, ale daleko se nedostal.

03:59
    Vyloučení v týmu Växjö Lakers (Brendan Shinnimin – 2 min., vysoká hůl).

04:42
    Bern hraje početní výhodu, ale nemůže se propracovat do výraznější střelecké pozice.

05:35
    Andersson vybojoval kotouč v útočném pásmu, a tak se pokouší rozehrát přesilovkovou akci.

05:59

06:30
    Hráči v červeném, tedy domácí, rozehrávají od své branky, přesilovou hru však neproměnili.

07:18
    Špatná domácí rozehrávka, kotouč míří přes všechny čáry. Buly před brankou Bernu,

08:01
    Hra je nyní přerušena po souboji u mantinelu. Komerční přestávka.

08:01
    Hra pokračuje dál, vhazovat se bude ve středním pásmu.

08:40
    Domácí dostali kotouč do útočného pásma, Moser nedokázal překonat z předbrankového prostoru gólmana Fastha.

08:46
    Vyloučení v týmu SC Bern (Liam Reddox – 2 min., vysoká hůl).

09:26
    Jan Muršák to zkoušel individuálně, za velké podpory fanoušků vypálil. Jeho rána byla nepřesná.

10:35
    Domácí se ani tentokrát nedaří získat si převahu v útočném pásmu. Zatím ale marně. Hostující celek hraje velmi dobře a i v početní nevýhodě.

10:46
    Oddechový čas pro hosty.

10:54
    Hostující Ortega se dostal do postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.

11:20
    Bern se propracoval do útočné třetiny, Andrew Ebbett nedokázal přesněji vypálit.

11:46
    Fasth musel být pozorný, hostující brankář přerušuje hru.

12:15
    Arcobello se pokoušel propracovat do střelecké pozice, už měl napřaženo, jenže puk výborně vybojoval obránce.

13:12
    Växjö to zkoušelo středem hrací plochy, kotouč se dokázala vybojovat domácí defenziva, která rychle otáčí směr hry.

14:34
    Vyloučení v týmu Växjö Lakers (Linus Fröberg – 2 min., podrážení).

15:00
    Třetí přesilovku v první třetině hraje domácí a znovu se nemůže stabilněji usadit na útočné polovině.

15:23
    Bude se znovu vylučovat.

15:39
    Vyloučení v týmu Växjö Lakers (Viktor Fasth – 2 min., sekání). Trest odpyká Daniel Rahimi.
    Vyloučení v týmu Växjö Lakers (Liam Reddox – 2 min., hrubost + 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu SC Bern (Thomas Rüfenacht – 2 min., hrubost + 2 min., hrubost).

16:19
    Bern právě vstřelil branku!
    Tentokrát to už domácím vyšlo na výbornou. Ramon Untersanter vypálil, jeho rán se odrazila k volnému spoluhráči. Tím byl SIMON MOSER, jehož rána mířila do odkryté branky. Asistence: Ramon Untersander.
    16:19 Simon MOSER - 1:0

17:39
    Oba týmy hrají v plném počtu.

17:43
    Vyloučení v týmu Växjö Lakers (Brendan Shinnimin – 2 min., sekání).

17:50
    Vyloučení v týmu SC Bern (Jan Muršák – 2 min., podrážení).

17:50
    Hrát se bude čtyři na čtyři, a pak uvidíme krátkou přesilovku hostujícího celku.

18:16
    Växjö se propracovalo do útočné třetiny, kde se pokouší něco vymyslet.

18:29
    Vyloučení v týmu SC Bern (Beat Gerber – 2 min., podrážení).

18:30
    Hosté hrají početní výhodu, sledujeme hodně vyhrocený hokej.

19:00
    Oznámena byla poslední minuta hry v první třetině.

19:07
    Lakers rozehrávají od své branky, následně se ale hosté dostali do postavení mimo hru.

19:27
    Pesonen byl volný před brankou, ale přihrávka na něj postrádala přesnost.

20:00
    Vyloučení v týmu SC Bern (Justin Krueger – 2 min., nedovolené bránění).

20:00

Domácí celek vstoupil aktivně do zápasu, soupeř nestačil bruslit, a tak musel faulovat. Viděli jsme také šarvátku. Hodně vyhrocený duel po první třetině lépe hrající Bern, trefil se Simon Moser.

20:01

20:20
    Hostující celek se dostal do útočného pásma, kde kombinuje. Výborně ale hokejkou zasáhl brankář.

20:24
    Vyloučení v týmu SC Bern (Ramon Untersander – 2 min., vražení na hrazení + 2 min., vražení na hrazení).

21:06
    Vyloučení v týmu Växjö Lakers (Martin Lundberg – 2 min., podrážení).

21:10
    Sledujeme krátkou pasáž hry, ve které hrají oba celky tři na tři.

21:45
    Přesilovka pro Lakers, domácí ihned vyhazují přes všechny čáry, a tak šetří čas.

22:16
    Minutu se nyní bude hrát čtyři na čtyři. Rahimi vypálil, jeho rána byla zblokovaná.

22:43
    Blum to udělal výborně, obkroužil branku a pokoušel se rychle zakončit, ale minul branku.

23:12
    Další vyloučený hráč se vrací do hry, nyní přesilovka pro hostující celek.

23:30
    Växjö Lakers rozehrává od své branky.

24:07
    Shinnimin vybojoval kotouč na útočné části hrací plochy, do střelecké pozice se nedostal.

24:50
    Adré Heim měl velkou šanci, sám mířil na brankáře soupeře, ale Fasth výborně dokázal zakročit.

26:10
    Komerční přestávka. Sledujeme nyní rychlý hokej, který se musí fanouškům líbit. Navíc domácí celek vede o jednu branku a dál hraje aktivně.

26:45
    Vyloučení v týmu SC Bern (Danielle Grassi – 2 min., vysoká hůl).

27:48
    Växjö Lakers sice kombinuje na útočné polovině, ovšem se nemůže dostat do šancí. Domácí čtveřice hraje výborně.

28:23
    Högberg rozehrává od své branky, mnoho času už hostující celek nemá.

28:45

28:54
    Velkou šanci měl nyní jeden z domácích hráčů. Z bezprostřední blízkosti však trefil brankáře.

29:12
    Vyloučení v týmu SC Bern (Justin Krueger – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu SC Bern (Pontus Netterberg – 2 min., hrubost).

29:45
    Sledujeme hru čtyři na čtyři. Tu jsme už dlouho neviděli.

30:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i zápase. Bern stále vede o jednu branku a je dál aktivnější.

31:14
    Vyloučení v týmu Växjö Lakers (Austin Ortega – 5 min., vražení na hrazení + osobní trest do konce utkání, vražení na hrazení).
    Vyloučení v týmu Växjö Lakers (Janne Pesonen – 2 min., hrubost).

31:32
    Dlouhou přesilovku zatím mají k dispozici domácí, ale je možné, že v takto vyhroceném duelu přijdou další tresty.

31:53
    Vhazovalo se ve středním pásmu, domácí hokejisté se pokouší prokombinovat se do útočného pásma.

32:14
    Přesilová hra je proměněná. První střelu brankář vyrazil jen před sebe a puk dostal GEÄTEN HAAS za brankovou čáru. Úmyslné kopnutí prokázáno nebylo, a tak branka platí.
    32:14 Geäten HAAS - 2:0

33:04
    Vyloučení v týmu SC Bern (Thomas Rüfenacht – 2 min., sekání).

33:11
    Växjö právě vstřelilo branku!
    Bleskově hostující celek snižuje. Lundberg výborně naznačil střelu a přihrál napříč pásmem do prostoru, kde byl volný NICLAS BURSTRÖM. Jeho rána zapadla přesně pod horní tyčku. Je sníženo. Asistence: Arvi Lundberg.
    33:11 Niclas BURSTRÖM - 2:1

34:27
    Fanoušci ženou domácí hokejisty za vstřelením další branky, nicméně Bern na výraznější šanci čeká.

34:53

35:06
    Přesilovou hru pět na tři hraje nyní domácí celek, který také kombinuje v útočném pásmu.

35:30
    Ebbett vypálil od modré čáry, jeho projektil zblokoval dobře postavený obránce.

35:47
    Fasth drží své spoluhráče. Nyní si poradil s brejkem soupeře.

35:56
    Přesilovka pět na tři je proměněná. Arcobello výborně poslal kotouč před branku, a tak mohl jen JAN MURŠÁK nastavit hokejku a nasměrovat kotouč mezi betony. Asistence: Mark Arcobello.
    35:56 Jan MURŠÁK - 3:1

36:53
    Marc Kämpf měl další šanci, jeho rána z bezprostřední pozice končí mimo.

37:17
    Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, domácí vedou o dvě branky a dál pokračují v aktivní hře.

38:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině. Bern má převahu, hosté se jen těžko brání.

38:33
    Komerční přestávka. Domácí branka vypadla ze svého postavení.

38:33
    Po krátké přestávce hra pokračuje dál.

38:46
    Pontus Netterberg vypálil a jeho projektil kryje brankář domácí komandy.

39:33
    Holmberg hledal spoluhráče, jeho pas nebyl přesný.

40:00

Hodně vyhrocený duel má za sebou druhou třetinu – trestné minuty 22:49. Domácí celek dokázal navýšit své vedení z první třetiny. Ve druhé části upravil na 2:0 Haas, za hosty snížil Burström a dvoubrankový náskok dal Bernu Muršák.

Střely na branku 24:17.

40:01

40:18
    Zápas pokračuje třetí třetinou. Domácí celek do ní vstupuje v dobré pozici.

42:27
    Sledujeme rychlý hokej, brankáři ve třetí třetině zatím zasahovat nemuseli. Mnoho šancí k vidění není.

42:50
    Hra je nyní přerušena, vhazovat se bude podle všeho ve středním pásmu.

43:02
    Mark Arcobello výborně vypálil z předbrankového prostoru, jeho rána však končí vysoko nad horní tyčkou.

44:27
    A je zaděláno na drama. Výborně puk před branku poslal Peter Andersson, jehož projektil výborně poslal mezi betony brankáře Genoniho českým fanouškům dobře známý ROMAN HORÁK. Asistence: Peter Andersson.
    44:27 Roman HORÁK - 3:2

45:24
    Genoni musí být znovu pozorný. Hostující celek zlepšil hru, dostává se do šancí, a tak se musí bránit domácí mužstvo.

45:58
    Fasth byl pozorný, a tak si dokázal poradit se střelou soupeře ze střední vzdálenosti. Vhazovat se bude před jeho brankou.

46:13
    Växjö Lakers hraje nyní výrazně lépe, domácí zapomínají na defenzivu, což se jim málem nyní nevyplatilo.

46:30
    Komerční přestávka.

47:27
    Hostující obrana rozehrává od své branky, oba týmy střídají.

47:45
    Almquist vybojoval puk za svou brankou, rychle dostal hru na útočnou polovinu. Nikdo z jeho kolegů však nedokázal vypálit.

49:05
    Bern spoléhá na výborné fanoušci, ti znovu ženou své oblíbence v cestě za navýšením náskoku.

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině. Hostující celek sice dokázal snížit, ale další šance si už nyní vypracovat nedokáže.

50:51
    Pro domácí hráče se jedná o hodně krutý trest. Ujala se nenápadná rána LINUSE FRÖBERGA. Genoni zakročil jako obvykle, ale tentokrát puk nezastavil, a tak se od jeho brusli odrazil do branky. Nikdo z beků jej nedokázal zastavit, a tak je vyrovnáno.
    50:51 Linus FRÖBERG - 3:3

53:00
    Až nyní se pokouší domácí hokejisté hrát aktivně a snaží se něco vymyslet před brankou soupeře. Fasth zatím mnoho složitostí řešit nemusel.

Dnešní utkání sleduje 6 071 diváků.

54:36
    Po krátké komerční přestávce pokračuje zápas dál.

54:45
    V hostující brance neskončil puk, nýbrž domácí hráč. Sudí tak museli přerušit hru a vrátit branku do svého postavení.

55:10
    Domácí se dostávají do vedení. Blesková přesun hry, Moser procpal puk na JANA MURŠÁKA, jehož blafáku nelze vytknout vůbec nic. Asistence: Simon Moser.
    55:10 Jan MURŠÁK - 4:3

56:10
    Rázem je všechno jinak, smutná nálada domácích fanoušků je ta tam, nyní už znovu slyšíme skandovaný potlesk a chorály.

56:50
    Hostující celek už na vyrovnání mnoho času nemá, pokouší se ale s výsledkem něco udělat.

57:12
    Vyloučení v týmu SC Bern (Adam Almwquist – 2 min., nedovolené bránění).

57:30
    Bern hrající oslabení vyhodil kotouč přes všechny čáry.

58:00
    Genoni první střelu vyrazil před sebe, a pak vyhodili obránci přes všechny čáry.

58:21
    Přesilovka Lakers pokračuje dál, hosté hrají v šesti.

58:40
    Rahimi to zkoušel individuálně, ale neuspěl. Pák následně kryje domácí gólman.

58:58

59:16
    Hosté se nastěhovali do útočného pásma, snaží se za každou cenu vyrovnat. Už nemají mnoho času.

59:40
    Domácí výborně brání, Lakers nemohou vystřelit.

V tomto velmi vyhroceném a dramatickém zápase vyhrává domácí celek 4:3. Viděli jsme hodně šancí, potyček, šarvátek a v neposlední řadě také branek. Hrdinou utkání se stal domácí Jan Muršák, který vstřelil poslední dva góly zápasu a výrazně se podepsal pod výhru Bernu. (22:22:38)

Jan Prošek

Góly a asistencie: 17. Moser (Untersander), 33. Haas, 36. Muršák (Arcobello), 56. Muršák (Moser) – 34. Burström (Lundberg), 45. Horák (Andersson), 51. Fröberg

Växjö Lakers: Fasth (Andrén) – Persson, Rahimi, Burström, Lundberg A., Andersson, Högberg, Bohm, Rondbjerg – Ortega, Horák, Holmberg – Netterberg, Pesonen, Shinnimin – Lundberg M., Fröberg, Kiiskinen – Carnbäck, Josefsson, Reddox

Rozhodca: Hejduk, Hebeisen – Obwegeser, Castelli

Diváci: 6 071