Vigo – Levante 4:2 (kon.) | Leganés – Real Betis 3:2 (kon.) | Sevilla – Alavés 1:0 (kon.)
Malaga – Getafe 0:1 (kon.) | Las Palmas – Girona 1:2 (kon.) | Villarreal – Real Madrid 2:2 (kon.)
Villarreal CF
2:2 (0:2)
Real Madrid
Sobota 19.05.2018, 20:45Španielska LaLiga • 38. kolo

Real Madrid prišiel v druhom polčase o vedenie 2:0, pretože sa v závere presadili Roger Martínez a Samu Castillejo. Mladý Luca Zidane si teda pri svojej ligovej premiére čisté konto neudržal. Real končí ligu na treťom mieste, Villarreal piaty. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem dobrú noc. (22:37:46)

90+4

90+4
    Žltú kartu dostáva (Villarreal CF).

90+2
    Karim Benzema mohol znova dostať do vedenia Real Madrid a pravdepodobne aj rozhodnúť, lenže jeho krásnu strelu brankár Andrés Fernánez zlikvidoval.

90+1
    Nadstavajú sa 4 minúty.
    90.

90
    Center Samu Castilleja z miesta vedľa šestnástky súpera neprešiel, lopta trafila dobre postavených hráčov Realu.

89
    Žltú kartu dostáva Toni Kroos (Real Madrid CF).

88
    Žltú kartu dostáva Roger Martínez (Villarreal CF).

87
    Luca Zidane navyše potrebuje ošetrenie tváre, pretože sa mu asi niečo menšie stalo po kontakte s Castillejom. Bolo tam kus krvi, no nič vážne.

86
    Tak ako prvý polčas patril Realu Madrid, druhý je pod taktovkou Villarrealu, ktorý vyrovnáva v úplnom závere.
    85. Samuel Castillejo (VLR) - 2:2

85
    Villarreal dal gól!
    SAMUEL CASTILLEJO dostal prihrávku za obranu súpera, obišiel Lucu Zidaneho a poslal loptu do opustenej brány.

84
    Žltú kartu dostáva Casemiro (Real Madrid CF).

83
    Carvajal stihol dlhú loptu na bránkovej čiare, odkiaľ ju poslal pod seba do vápna, no našiel iba hráčov súpera.

82
    Oba tímy ako keby boli momentálne vo fáze, kedy čakajú na to, čo prinesú posledné minúty.Je dosť možné, že jeden gól rozhodne o konečnom výsledku, možno ani to.

80
    Žltú kartu dostáva Samuel Castillejo (Villarreal CF).

79
    Žltú kartu dostáva Álvaro González (Villarreal CF).

78
    Marcelo zastavil akciu súpera po krídle. Reklamoval tam ešte faul, no ten nebol. Real Madrid preto môže ísť dopredu.

77
    Striedanie v tíme Villarreal CF: z ihriska odchádza Pablo Fornals, prichádza Samuel Castillejo.

76
    Roger Martínez sa dostal do šestnástky súpera, jeho strela z rohu malého vápna bola zablokovaná Casemirom.

75
    Karim Benzema sa z krídla dostal k ohrozeniu brány súpera, z menšieho uhlu cez obrancu vystrelil iba do Andrésa.

74
    Carvajal vyhral hlavičkový súboj so Sansonem, ale následne cez neho poriadne nepríjemne prepadol na trávnik. Bude v poriadku.

73
    Striedanie v tíme Real Madrid CF: z ihriska odchádza Isco, prichádza Mateo Kovačić.
    71. Roger Martínez (VLR) - 1:2

71
    ROGER MARTÍNEZ dostal loptu do šestnástky, kde si ju hodil na pravačku a krásnou ranou do rohu brány nedal Lucovi najmenšiu šancu.

70
    Dvadsať minút do konca riadneho hracieho času. Real Madrid pohodlne vedie, avšak Villarreal zvyšuje obrátky.

69
    Pablo Fornals síce dostal presnú prihrávku do šestnástky, avšak okamžite bol prepadnutý dvojicou hráčov a prišiel o ňu.

68
    Real Madrid neprešiel ďaleko, po krátkej kombinácii na útočnej polovici o loptu "biely balet" prišiel.

67
    Striedanie v tíme Villarreal CF: z ihriska odchádza Enes Ünal, prichádza Roger Martínez.
    66.

66
    Hráči Villarreal sa krásnou kombináciou takmer dostali k zníženiu. Sansone prehodil loptu okolo brankára Zidaneho na Unala, ktorý hlavičkoval do prázdnej brány, na čiare v poslednej chvíli zaskočil Sergi Ramos.

65
    Stretnutie pokračuje najmä v strede poľa, nejaké strely sú už skôr raritou, čo sa týka posledných minút. Momentálny obrázok ovplyvnili aj striedania.
    64.

64
    Real Madrid mohol viesť už o tri góly, pretože prišlo ku kontre štyroch hráčov tímu hostí. Brankár Andrés Fernández ako posledná inštancia podržal svoj tím.

63
    Striedanie v tíme Real Madrid CF: z ihriska odchádza Luka Modrić, prichádza Lucas Vázquez.

62
    Striedanie v tíme Real Madrid CF: z ihriska odchádza Cristiano Ronaldo, prichádza Karim Benzema.

61
    Luca Zidane síce nezachytil loptu po centri do jeho šestnástky na Unala, ale posunul ju od tureckého útočníka a ten teda nezakončoval.

60
    A turecký útočník Enes Unal to vôbec nekopol zle. Lopta prešla ponad múr, letela by presne do rohu brány, teda podľa výšky, avšak tento priestor tesne minula.

59
    Sergio Ramos fauluje niekoľko málo metrov pred vlastnou šestnástkou, Enes Unal si už stavia loptu na priamy kop.

57
    Mario Gaspar si nabehol na pravé krídlo, kde ho ale telom zastavil Sergio Ramos. V súboji kapitánov ten domáci navyše fauloval.

55
    Villarreal sa snažil v posledných minútach hrať s loptou v blízkosti šestnástky Realu, no teraz je to znova favorit, kto kombinuje.

54
    Rodrigo Hernández vystrelil z diaľky tiahlu strelu, tento pokus smeroval poriadne vysoko nad bránu protivníka.

53
    Soriano sa pokúsil o zaujímavú kolmicu do šestnástky pre Sansoneho, pri lopte bol ako prvý brankár Luca Zidane.

52
    Sansone centrom z rohu nenašiel nikoho v rovnakých dresoch, Real sa bez problémov ubránil.

51
    Andrés Fernández si dával na čas s rozohrávkou od vlastnej brány. Domáci to skúsili postupe a prešli k šestnástke protivníka, Carvajal zastavil akciu za cenu rohu.

50
    Roh sa hráčom Villarreal nepodaril. Real Madrid prešiel do kontry, tú poriadne ďaleko od vlastnej brány preťal sklzom Andrés.

49
    Sansone poslal krásnu strelu smerom do brány, lenže proti bol Luca Zidane a jeho parádny zákrok, ktorým zamedzil inkasovaniu.
    48. Luka Modrić (REA)

48
    Žltú kartu dostáva Luka Modrić (Real Madrid CF).

47
    Druhý polčas začína z oboch strán pomerne opatrne. Real Madrid sa bude sústrediť hlavne na to, aby kontroloval priebeh, avšak Villarreal musí zvýšiť obrátky.

46

Real Madrid mal hru v prvom polčase jasne pod kontrolou a postupne sa dostal do zaujímavého vedenia 2:0. O góly sa postarali Gareth Bale a Cristiano Ronaldo. Druhý polčas sa začne o 21:45.

45+0

44
    Carvajal a Bale sa sprava do zakončenia nedostali, dopredu ide Villarreal, avšak Sergio Ramos zastavil Unala.

43
    Real Madrid pokračuje v kombinácii na útočnej polovici ihriska, momentálne sa k strelám dostať nevie.

42
    Isco a Marcelo kombinovali na ľavej strane, odkiaľ center neprišiel. Real po trávniku presunul hru doprava, pas Balea jeho ponuka nebola zakončená.

41
    Mario Gaspar prebehol k šestnástke po svojej pravej strane, center do vápna odvrátil dobre postavený Varane.

40
    Päť minút do konca prvého polčasu Real Madrid stále vedie o dva góly a tento stav bude chcieť minimálne udržať.

39
    Cristiano Ronaldo sa k hlavičke po centri z rohu nedostal, následne lopta vypadla Andrésovi a Portugalčan z prvej pálil mimo bránu.

38
    Isco dostal prihrávku na krídlo, odkiaľ loptu dostal pred malé vápno. Vystrelil cez trojicu súperov, tečovaný pokus skončil rohom.

37
    Center Marcela zľava Bale hlavou nezakončil. K lopte sa ešte dostal Modrič, jeho pokus pod brvno išiel tesne nad.

36
    Budem sa opakovať, takže len napíšem, že typický obrázok z posledných minút pokračuje.

35
    Bale strieľal medzi tri žrde brány Villarrealu, Andrés Fernández s pokusom Walesana nemal vážnejší problém.

34
    Real stále kombinuje v strede poľa a Villarreal púšťa k lopte veľmi málo. Za každú cenu sa však neženia do zakončení, radšej si počká na vhodnú chvíľu.

33
    Real Madrid v ešte lepšej pozícii a zatiaľ jasne kráča za tromi bodmi, ktorými by ukončil túto nie príliš vydarenú ligovú sezónu.
    32. Cristiano Ronaldo (REA) - 0:2

32
    Real Madrid dal gól!
    CRISTIANO RONALDO strieľa druhý gól stretnutia po tom, ako ho našiel presným centrom Marcelo a Portugalčan sa uvoľnil v malom vápne, kde si na neho defenzíva súpera nedala dostatočný pozor.
    30.

30
    Veľmi dobrá príležitosť pre Villarreal, pretože Pablo Fornals poslal kvalitný pokus. Jeho strela išla tesne vedľa Zidanovej brány.

28
    Cristiano Ronaldo by síce mohol ísť po pase za obranu sám na Andrésa, o túto možnosť ho obralo ofsajdové postavenie.

27
    Mario Gaspar nakopol loptu sprava na hrot ofenzívy, Sergio Ramos Unala okamžite zastavil.

26
    Kombinácia Realu Madrid na útočnej polovici momentálne nevedie bližšie k šestnástke. Villarreal súpera dobre vytláča.
    25. Cristiano Ronaldo (REA)

25
    Strela Unala spoza vápna neprešla, pretože mladíkov pokus bol okamžite zastavený. Varane vyráža dopredu, dlhým pasom našiel Ronalda, ktorý spadol v šestnástke, faul tam nebol.

24
    Carvajal prišiel o loptu v súboji v rohu pri bránkovej čiare, nebude z toho ani rohový kop, ako by si Španiel želal.

23
    Varane založil akciu Realu Madrid dlhým nákopom dopredu, jeho spoluhráči sa k lopte dostali, no nedokázali zakončiť.

22
    Sansone padá na útočnej polovici po kontakte s Iscom, Villarreal získal priamy kop, rozohrávka prišla na krátko.

21
    Pablo Fornals dostal loptu pred šestnástku, na strelu to nemal. Villarreal ešte kombinoval v okolí vápna, do zakončenia sa nedostal.

20
    Dvadsať minút stretnutia máme za sebou. Real Madrid sa snaží kontrolovať hru, čo sa mu zatiaľ aj darí a navyše vďaka gólu Balea aj vedie.

18
    Cristiano Ronaldo zakončoval spoza veľkého vápna, prudká strela pravačkou letela vysoko nad priestor brány Andrésa.

17
    Sergio Ramos zrazil center sprava, Villarreal získal rohový kop. Práve kapitán Realu odhlavičkoval centrovaný pas.

16
    Isco bol na krídle zastavený, španielsky záložník nezískal ani rohový kop, preto rozohráva brankár Andrés.

15
    Mario Gaspar fauluje v strede poľa, čo sa mu síce vôbec nepáči, ale rozhodnutie rozhodcu už nezmení.

14
    Villarreal na chvíľu upokojil hru tým, že jeho hráči držia loptu v strede poľa. Casemiro vedľa svojho vápna čistým sklzom zastavil Unala.

13
    Real Madrid po strelenom góle pokračuje v ofenzívnej hre. Ronaldo bol síce zastavený, hostia na lopte ostali.
    11. Gareth Bale (REA) - 0:1

11
    Hostia postupne zvyšovali svoj tlak a výsledkom toho je prvý gól. GARETH BALE dostal loptu na hranicu šestnástky, kde sa uvoľnil k strele a trafil presne k žrdi.

10
    Toni Kroos si vypýtal faul na útočnej polovici. Isco s Baleom vzápätí kombinovali na ľavej strane, do šestnástky sa nedostali.

9
    Real Madrid to skúsil kombináciou po pravom krídle, tadiaľ cesta do šestnástky protivníka neviedla. Villarreal loptu získal iba na chvíľu.
    8. Cristiano Ronaldo (REA)

8
    Cristiano Ronaldo vyslal poriadne jedovatý strelecký pokus z nejakých 25 až 30 metrov. Mieril presne k žrdi, ďalší dôležitý zákrok Andrésa.

7
    Real však pokračuje v kombinácii ďaleko od brány Andrésa, ktorý už ale musel čeliť nepríjemnej strele Sergia Ramosa z diaľky.

6
    Ronaldo predviedol na vlastnej polovici niekoľko zaujímavých kľučiek, čo mu pomohlo dostať loptu na útočnú časť ihriska.

6
    Dobrý center na hranicu malého vápna zakončený nebol, Villarreal sa posúva smerom dopredu veľmi pomaly.

5
    Luka Modrič poslal pas na ľavé krídlo, kde loptu skrotil Marcelo. Sergio Ramos si nabehol pred šestnástku, jeho zakončenie k žrdi vyrazil Andrés Fernández.
    4. Sergio Ramos (REA)

4
    Real Madrid kombinuje v strede poľa, odkiaľ sa snaží presadiť do prvej šance v tomto stretnutí.

3
    Enes Unal dostal krásny pas k šestnástke. Z jej hranice vystrelil krížnu strelu po trávniku, bránu Lucu Zidanea tesne minul.

2
    Po dlhom pase za obranu domácich Bale vo vzduchu fauloval Álvara Gonzáleza. Rozohrávať môže Villarreal.

1
    Villarreal začína stretnutie kombináciou na vlastnej polovici ihriska. Real Madrid s vysokým presingom, loptu však ešte nezískal.

1

Villarreal CF: Andrés Fernández – Marín, Bonera, Álvaro González, M. Gaspar – Fornals, Fuego, Hernández, R. Soriano – Ünal, N. Sansone.
    Náhradníci: Barbosa – V. Ruiz, Čeryšev, Castillejo, J. Costa, R. Martínez.

Real Madrid CF: L. Zidane – Marcelo, Ramos, Varane, Carvajal – Modrić, Casemiro, Kroos – Isco – Bale, Ronaldo.
    Náhradníci: Casilla – Nacho Fernández, Benzema, Hernández, L. Vázquez, Asensio, Kovačić..

"Žltá ponorka" môže odohrať stretnutie proti veľkému favoritovi uvoľnene, pretože na piatej priečke už má istú účasť v skupinovej fáze Európskej ligy. Villarreal má síce rovnako 60 bodov, ako šiesty Betis, avšak obe pozície zabezpečujú rovnaké privilégia. Štvrtá Valencia má 70 bodov, siedma Sevilla 55. Villarreal vyhral v La Lige 18 stretnutí, šesť remizoval a v trinástich prehral. Najlepším strelcom vo všetkých súťažiach je osemnásťgólový Carlos Bacca. V prvom vzájomnom dueli tejto sezóne vyhral outsider na Santiago Bernábeu 1:0.

Real Madrid CF

"Biely balet" je na tom podobne, ako jeho dnešný súper. Taktiež má zabezpečenú účasť v skupinovej fáze Ligy majstrov, aj keď z tretej pozície stráca na druhé Atlético Madrid iba tri body, čo je pri istej zhode ešte dobrá šanca mestského rivala predbehnúť, v konečnom dôsledku to už ale nezmení nič. Navyše, Zinedine Zidane a jeho zverenci môžu zobrať tento duel ako prípravu na veľké finále Ligy majstrov, ktoré je na programe o týždeň, 26.5.2018 v sobotu v Kyjeve proti Liverpoolu. Real teda môže získať po španielskom aj európskom Superpohári a MS klubov, svoju štvrtú trofej v sezóne. To by zároveň znamenalo, že by "ušatý pohár" získal trikrát po sebe, čo by bol v novodobej histórii prestížnej súťaže rekord.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:45.