Saint-Étienne – Bordeaux 1:3 (kon.) | Lyon – Troyes 3:0 (kon.) | Rennes – Štrasburg 2:1 (kon.)
Toulouse – Lille 2:3 (kon.) | Caen – Monaco 1:2 (kon.) | Dijon – Guingamp 3:1 (kon.)
Metz – Angers 1:2 (kon.) | Nantes – Montpellier 0:2 (kon.) | Marseille – Nice 2:1 (kon.)
AS Saint-Étienne
1:3 (1:2)
Girondins Bordeaux
cz Nedeľa 06.05.2018, 15:00 • Stade Geoffroy-Guichard, Saint-Étienne • Ligue 1 Uber Eats • 36. kolo
    90+4. MALCOM - 1:3

90+4
    Bordeaux právě vstřelilo branku!
    Je rozhodnuto! MALCOM měl před sebou na středu trávníku spoustu prázdného prostoru, udělal si rychlé dva kroky a vypálil k pravé tyči. Ani střelu ze střední vzdálenosti nedokázal Ruffier vyrazit.

90+2
    Costilovi trvala rozehrávka o něco déle a hned dostává od hlavního rozhodčího žlutou kartu.
    90. Neproměněná penalta

90
    Rémy Cabella mohl v devadesáté minutě vyrovnat z druhé nařízené penalty, ale jeho střela k pravé tyči skončila jen v rukavicích Benoita Costila.

89
    Žlutou kartu dostává Igor Lewczuk (Girondins Bordeaux FC).
    89. Penaltový zákrok

89
    Pokutový kop pro Saint-Étienne! Velký zmatek před Costilem nejprve okořenila rána do břevna, poté ještě dorážel Berič, který pálil jen do ruky Lewczuka.

86
    Bordeaux zatím hlídá jednobrankové vedení postupnou kombinací. Lewczuk ale ztratil míč a poté musel hasit situaci faulem za žlutou kartu.

85
    Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Soualiho Meïté, přichází Igor Lewczuk.

76
    Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází François Kamano, přichází Jonathan Cafú.

69
    Nepříjemný zákrok na středu trávníku schytal od Leragera Hamouma. Hostující záložník je potrestán žlutou kartou.

65
    Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Kévin Monnet-Paquet, přichází Paul-Georges Ntep.

46
    Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Ole Selnaes, přichází Jonathan Bamba.

45+3
    Ole Selnaes zastavil nedovoleně ve středu pole rychlého Leragera a je za to odměněn žlutou kartou. Vůbec první karta v zápase.

43
    Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Younousse Sankharé, přichází Jaroslav Plašil.
    37. Jules KOUNDÉ - 1:2

37
    Bordeaux ještě do poločasu otáčí vývoj zápasu! Po zmatcích po rohovém kopu se v pokutovém území nejlépe zorientoval před Ruffierem stoper hostujícího celku JULES KOUNDÉ. Stoperská dvojice Saint-Étienne naopak pořádně zaspala.
    30. Younousse SANKHARÉ - 1:1

30
    Vedení Saint-Étienne nevydrželo ani dvě minuty. Po rozehrávce volného přímého kopu hlavičkoval jen k Sabalymu Subotič, poté přišel parádní centr do pokutového území a zcela osamocený YOUNOUSSE SANKHARÉ nedal Ruffierovi žádnou šanci na zákrok.
    29. Rémy CABELLA - 1:0

29
    Saint-Étienne právě vstřelilo branku!
    K rozehrávce pokutového kopu se postavil RÉMY CABELLA. Domácí záložník nic nevymýšlel, vsadil na ranci a udělal dobře. Míč skončil přesně pod břevnem a Benoit Costil byl bez šance. Zničehonic se tak dostává Saint-Étienne do vedení.
    28. Penaltový zákrok

28
    Pokutový kop pro Saint-Étienne! Beriče sestřelil ve vápně Pablo a hlavní rozhodčí neváhal ani na chvíli.

Vít Schück

Góly: 29. Cabella (pen.) – 30. Sankharé (Sabaly), 37. Koundé, 90+4. Malcom

Karty:   45+3. Selnaes (SET) – 69. Lerager (BOR), 86. Lewczuk (BOR), 89. Lewczuk (BOR), 90+2. Costil (BOR)

Nepremenená penalta: 90. Cabella (SET), brankár Costil zneškodnil

Držení míče: 55 % : 45 %.
    Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 5:5. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 12:12.
    AS Saint-Étienne: Ruffier – Debuchy, Subotić, Perrin (C), Gabriel Silva – M'Vila, Selnaes (46. Bamba) – Monnet-Paquet (65. Ntep), Cabella, Hamouma – Berić.
    Náhradníci: Moulin – Théophile-Catherine, Ntep, Dioussé, M'Bengue, Bamba, Hernani.

Girondins Bordeaux: Costil (C) – Sabaly, Pablo, Koundé, Poundjé – Meïté (85. Lewczuk), Sankharé (43. Plašil), Lerager – Malcom, Braithwaite, Kamano (76. J. Cafú).
    Náhradníci: Poussin – Lewczuk, Plašil, Pellenard, J. Cafú, Vada, Laborde.

Rozhodca: Moreira – Aube, Mouysset