Utrecht – Den Haag 3:3 (kon.) | Twente – Feyenoord 1:3 (kon.) | Heerenveen – Groningen 1:1 (kon.)
Amsterdam – Heracles 1:0 (kon.)
FC Utrecht
3:3 (1:0)
HFC ADO Den Haag
cz Nedeľa 08.04.2018, 12:30 • Galgenwaard, Utrecht • Holandská Eredivisie • 30. kolo

Druhý poločas se nám změnil v gólovou přestřelku. Utrecht byl lepší, fotbalovější, ale spálil mnoho šancí, nicméně toto družstvo má slušný potenciál byť po dnešku je bod málo a jeho protivníci v tabulce mu odskočí. Den Haag, který byl první poločas velmi slabý, se zvedl respektive z minima vytěžil maximum a to šahal těsně před koncem dokonce po třech bodech, pokud někdo výkonností vyčnívá z řad ADO Den Haag je to záložník Abdelnasser El Khayaty, který odehrál výborný zápas. Čtenářům onlajnů děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek neděle. (14:35:33)

90+4
    90+4. Zakaria LABYAD - 3:3

90+4
    Utrecht právě vstřelil branku!
    ZAKARIA LABYAD se s tím nepáral, napálil míč přímo do branky, Groothuizen se nestačil ani ohlédnout, nádherná branka – 3:3!

90+3
    Přímý kop pro Utrecht ze skvělé pozice, uvidíme co s tím nejspíše Labyad udělá. Navíc Elson Hooi za protesty vidí žluté napomenutí.
    90+2. neuznána branka Utrechtu po faulu na Kanona!

90+2
    Domácí hráči dokázali vzápětí vyrovnat, ale branka neplatí pro faul na obránce Kanona!
    90+1. Elson HOOI - 2:3

90+1
    Den Haag právě vstřelil branku!
    ELSON HOOI dostal krásný padesátimetrový pas od Abdenassera El Khayatyho, ukázal své rychlé nohy a ránou od břevna dává na 2:3!

90
    Rozhodčí nastaví 4 minuty!

89
    Den Haag dobře brání nepouští v tuto chvíli domácí hráče na svou polovinu.

88
    Střídání v týmu HFC ADO Den Haag: ze hřiště odchází Björn Maars Johnsen, přichází Erik Falkenburg.

87
    Labyad vymohl obraně a získal výkop pro svého kolegu v brance Jensena.

86
    Tenhle centr z levé strany nemohl v žádném případě překvapit Groothuizena v brance Haagu.

85
    Gürtlerův míč byl sražen mimo pokutové území.

84
    Kerk neuspěl, ale Kanon napálil míčem svého spoluhráče a tím pádem je to rohový kop pro hráče Utrechtu.

83
    Útočný faul přerušuje útočnou akci Utrechtu.

81
    Labyad se řádně ukopl těsně před hranicí pokutového území.

80
    Další závar před Groothuizenem byl vyřešen na zemi zůstává však ležet Trevor David po střetu s Cyrielem Dessersem.

79
    Střídání v týmu FC Utrecht: ze hřiště odchází Urby Emanuelson, přichází Lukas Görtler.

78
    Centry nejsou pro Utrecht to pravé a na pažitu zůstává ležet hostující Lex Immers.

77
    Domácí hráč sice spadl na hranici pokutového území, ale správně se pokračuje dále ve hře.

76
    Kanon se snaží uklidnit hru hráčů v žlutozelených dresech.

75
    A Utrecht opět produkuje svou hru z prvního poločasu, hráči hostů neví kam dřív skočit.
    73. Gyrano KERK - 2:2

73
    Z pravé strany odcentroval čerstvý Giovanní Troupee a našel přesně hlavu GYRANA KERKA, který pěknou hlavou pod břevno vyrovnává na 2:2!

72
    Uvidíme zda bude v tomto utkání další obrat v podobě domácích, hostům se už zadařilo.

71
    Hostí získali ve svůj prospěch další roh.

70
    Střídání v týmu FC Utrecht: ze hřiště odchází Sean Klaiber, přichází Giovanni Troupee.
    69. Tom BEUGELSDIJK - 1:2

69
    Tak to je dokonalý obrat! El Khayaty dobře zatočil centr a míč si našel nabíhající TOM BEUGELSDIJK a zavěsil ho do sítě za bezmocného Jensena – 1:2!

69
    Rohový kop pro hostující celek.

68
    Dessers s Labyadem tak dlouho mezi sebou kombinovali bez ohledu na další své volné spoluhráče až o míč přišli.

67
    Hostující hráč Hooi se dopustil útočného faulu ačkoli se mu to pranic nelíbí.

66
    Rohový kop pro hráče v červeném.

65
    Střídání v týmu FC Utrecht: ze hřiště odchází Mateusz Klich, přichází Cyriel Dessers.

64
    Klichova bomba byla brankářem sražena na tyč, odražený míč pak domácí hráč napálil do břevna!

63
    Nepřesná střela Abdenassera El Khayatyho.

62
    Pokus Labyada byl příliš vysoký na to, aby se vešel mezi tři tyče.

61
    Přímý kop pro domácí, 23,5 metru od branky Den Haagu.

60
    Střídání v týmu HFC ADO Den Haag: ze hřiště odchází Thijmen Goppel, přichází Melvyn Lorenzen.

58
    Utrecht bude zahrávat rohový klub, ačkoli hosté se domáhají odpískání faulu na svého obránce.

57
    Elooi utekl opět po levé straně předložil míč El Khayatymu a jeho sraženou střelu pokryl brankář Jensen.

56
    Fanoušci Utrechtu pochopili, že jejich hráči potřebují podporu.
    54. Björn Maars Johnsen - 1:1

54
    To je blesk z čistého nebe! Akci polevé straně začal Hooi, pasem za obranu našel přesně BJORNA JOHNSENA, který se zasekávačkou v pokutovém území zbavil beka a prostřelil brankáře Jensena 1:1!

53
    Brejkovou akci dva na čtyři zhatila nepřesná finální fáze.

52
    Domácí kombinace byla pěkná, ale hosté to vyřešili, následně byl odpískán útočný faul domácímu hráči a chvíli poté dostal řádně naloženo domácí Rico Strieder.

51
    Trevor David se dívá vyčítavě na rozhodčího, že po souboji nepískl faul na jeho osobu.

50
    Klichův centr bere ze vzduchu brankář Groothuizen.

49
    Před Kerkem odkopl míč za postranní čáru Wilfried Kanon.

48
    Immers sice svého spoluhráče oslovil, ale už jej poslaným míčem nenašel.

47
    Kombinace Utrechtu je více než rozvážná.

46
    Míč se odrazil po vzdušném souboji ke Kerkovi ten si s ním vůbec neporadil.

46

Domácí FC Utrecht měl po celý poločas jasnou převahu, kterou gólově dokázal korunovat po spálených tutovkách až ve 43. minutě po střele van de Streeka . Uvidíme co gól do šatny provede s hráči Den Haagu. druhý poločas začne cca ve 13:33 hodin.

43
    Utrechtu to tam nakonec spadlo ještě před koncem první půle! SANDER VAN DE STREEK dvakrát naznačil, počkal si a střelou z hranice pokutového území překonává brankáře soupeře – 1:0!

41
    Po rohu domácí hráč polonůžkami trefuje jen horní síť branky soupeře.

40
    Bombu Mateusze Klicha z hranice pokutového kopu s vypětím všech sil vytěsnil na rohový kop brankář Groothuizen!

39
    Den Haag přežilo úvodní tlak a tak jeho hráči nikam nespěchají jen v klidu dohrát poločas bez inkasované branky.

38
    Gyrano Kerk fauloval pronikajícího Lexe Immerse přímo před rozhodčím a má to tak za žlutou kartu.

37
    Domácí útočník Kerk podklouzl nejméně vhodnou chvíli a proto finální přihrávka neprošla.

36
    Hooi špatně odcentroval, tento centr nemohl v žádném případě najít Johnsena, byť jmenovaný hráč měl být původním adresátem.

35
    Nákop Klicha hlavou prodloužil Beugelsdijk až ke svému brankáři Groothuizenovi.

34
    Domácí hráči jsou zdvojováni a tak Kerk o míč přišel.

33
    Hosté se osvobozují odkopem mířícím za postranní čáru.

32
    Hooi si příliš dlouho rovnal míč na silnější nohu, kdyby neváhal se střelou mohl domácím způsobit daleko větší škodu.

30
    Tlak domácích opadl, převahu tu sice je, ale hráči v červeném marně hledají cestu jak překonat žlutozelenou obranu formou postupného útoku.

29
    Další roh pro Utrecht, tentokrát ho kopal Emanuelson a bez většího úspěchu stejně jako jeho předchozí kolega Labyad.

28
    Po rohu následuje nepřesná koncovka hlavou hostů mimo branku Utrechtu.

27
    David dobře potáhl míč, ale jeho pas byl zblokován na rohový kop pro Den Haag.

25
    Střídání v týmu HFC ADO Den Haag: ze hřiště odchází Sheraldo Becker, přichází Elson Hooi.

24
    Po rohovém kopu je odpískán útočný faul hostí.

24
    Hosté chystají střídání.

23
    Domácí obránce odvrátil míč raději na rohový kop.

22
    Kombinace hostí byla nepřesná a k žádnému úspěchu nevedla.

21
    Další roh ve prospěch svého celku vybojoval Klaiber na Kanonovi.

20
    Hostující hrot Johnsen prověřil středně prudkou střelu ze střední vzdálenosti pozornost brankáře Jensena.

19
    Vypadá to, že centry nebudou právě to nejlepší proti obraně Den Haagu, spíše bych to viděl na hru po zemi.

18
    Pas na domácího hráče byl příliš dlouhý atak si pro něj v klidu došel brankář Groothuizen.

17
    Thijmen Goopel sice předvedl slušnou rychlost, ale neodhal jak si správně předkopnout míč a ten končí za brankovou čárou navíc ho dobře pokryl domácí kapitán Willem Janssen, ačkoli byl běžecky pomalejší.

16
    Domácí Utrecht to zkouší postupným útokem.

15
    Nepřesný pas z pravé strany neprošel do hostujícího pokutového území.

14
    Nákop hostí nedopadl dobře a znamená to ztrátu míče.

13
    Rohový kop ve prospěch získali i hosté z Den Haagu.

12
    Defenzivně výborně zasáhl obránce Mark Van der Maarel.

12
    Držení míče je neskutečné 79% ku 21%.

11
    Další roh pro Utrecht.

10
    Kerk prošel přes čtyři protihráče v pokutovém území na pátém již ztroskotal.

9
    Tlak Utrechtu je neskutečný, hraje se pouze na polovině Den Haagu.

7
    Hráči Utrechtu získali ve svůj prospěch další rohový kop.

6
    Tento roh byl zakončen nepřesnou střelou.
    4. Hostující Meijers vykopává míč z brankové čáry!

4
    Domácí tlak začíná být drtivý. Hostující brankář prohrál souboj s Labyadem, který předložil míč do tutové pozice spoluhráči jehož střelu z brankové čáry na roh odkopává hostující kapitán Meijers!

3
    Další rohový kop pro Utrecht po sražené střele van de Streeka.

2
    Kerk skluzem vybojoval rohový kop v souboji s Trevorem Davidem od kterého šel míč za brankovou čáru.

1
    Pro průnik Striedera u postranní čáry neměl vůbec žádné pochopení hráč z Den Haagu a poslal ho nemilosrdně k zemi.

1
    Domácí zahajují zápas dlouhým nákopem až k brankáři Groothuizenovi.

1

Utrecht nastoupí kompletně v červené barvě, Den Haag v pruhovaných zelenožlutých dresech.

FC Utrecht: D. Jensen – van der Maarel, Leeuwin, W. Janssen (C), Klaiber – Klich, Strieder, Emanuelson – van de Streek – Labyad, Kerk.
    Náhradníci: Marsman – Dumić, van der Meer, Troupee, Velanas, Kali, Dessers, Görtler.

HFC ADO Den Haag: Groothuizen – Meijers (C), Kanon, Beugelsdijk, David – Immers, El Khayaty, D. Bakker – Becker, Johnsen, Goppel.
    Náhradníci: van der Sar, Coremans – N. Kuipers, B. Kuipers, Gorter, Falkenburg, Hooi, Lorenzen, Duplan.

Rozhodčí: Higler – Goossens, Jansen.

Poslední utkání FC Utrecht:

Willem II Tilburg – FC Utrecht 3:2 (2:2)

Branky: 40. Haye, 45. Tsimikas, 50. Sol – 20. Kerk, 31. Van de Streek

Utrecht: D. Jensen – Klaiber, W. Janssen, Leeuwin, van der Maarel (68. Görtler) – Klich (60. Dessers), Strieder (86. Dumić), Emanuelson, Kerk – van de Streek, Labyad.

Poslední utkání ADO Den Haag:

ADO Den Haag – AZ Alkmaar 0:3 (0:3)

Branky: 18. Weghorst, 31. Idrissi, 43. Jahanbakhsh

Den Haag: Zwinkels – Ebuehi (50. Hooi), Kanon, N. Kuipers, Meijers (C) – Immers, El Khayaty, D. Bakker – Goppel, Johnsen, Falkenburg (67. Lorenzen).

Sparta Rotterdam – Den Haag 2:1

Ve 30. kole se utká FC Utrecht (5) s ADO Den Haag FC (9). Mírným favoritem by měl býti domácí celek.

Vzájemné utkání 2017 – 18:

ADO Den Haag – FC Utrecht 0:3 (0:1)

Branky: 15. a 81. Dessers, 55. van de Streek.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.

Rostislav Králik

Góly: 43. van de Streek, 73. Kerk, 90+4. Labyad – 54. Johnsen, 69. Beugelsdijk, 90+1. Hooi

Karty:   38. Kerk (UTR) – 90+3. Hooi (HAA)

Držení míče: 68 % : 32 %.
    Střely na branku: 9:4. Střely mimo: 8:7. Rohy: 13:5. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 11:7.
    FC Utrecht: D. Jensen – van der Maarel, Leeuwin, W. Janssen (C), Klaiber (70. Troupee) – Klich (65. Dessers), Strieder, Emanuelson (79. Görtler) – van de Streek – Labyad, Kerk.

HFC ADO Den Haag: Groothuizen – Meijers (C), Kanon, Beugelsdijk, David – Immers, El Khayaty, D. Bakker – Becker (25. Hooi), Johnsen (88. Falkenburg), Goppel (60. Lorenzen).

Rozhodca: Higler – Goossens, Jansen

Diváci: 20145