NJ Devils – NY Rangers 5:2 (kon.) | Columbus – Detroit 5:4 (po pr.) | NY Islanders – Philadelphia 5:4 (kon.)
Tampa Bay – Boston 4:0 (kon.) | Florida – Nashville 2:1 (kon.) | Montreal – Winnipeg 4:5 (po pr.)
Calgary – Arizona 1:4 (kon.) | Vancouver – Vegas 4:5 (0:1 po s.n.) | San Jose – Dallas 2:4 (kon.)
New York Islanders
5:4 (1:1, 3:0, 1:3)
Philadelphia Flyers
cz Streda 04.04.2018, 01:10 • Barclays Center, New York • NHL

Z tohoto utkání je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek noci. (03:50:04)

3. John Tavares (NYI) 2+0

Islanders sice ve třetí třetině ztratili třígólový náskok, když k mohutné stíhací jízdě zavelel dvěma přesilovkovými trefami Patrick a na 4:4 následně srovnal Giroux, ale nakonec to byli domácí, kteří zasadili poslední úder. Jen 28 vteřin po vyrovnávacím gólu se do úniku dostal Barzal, který vsítil za Mrázkova záda pátý gól Islanders a rozhodl o výhře domácích.

60:00
    Dodatečně je udělen dvouminutový trest Johnymu Boychukovi za krosček a také dvě minuty za hrubost. Za stejné prohřešky dostává dvakrát dvě minuty i na druhé straně Patrick. A dvě minuty za hrubost obdržel také Jakub Voráček.

Po závěrečném hvizdu se do sebe oba týmy znovu pouští, na led jsou odhazovány hokejky, rukavice i helmy. Flyers však ze zápasu odchází jako poražení.

59:53
    Vylučovat se ale nebude.

59:53
    Greissova branka je posunuta a hokejisté Flyers se pouští do soupeře u mantinelu.

59:30
    Konecny a Patrick pokračovali v náporu, ale trefili pouze Greisse.

59:13
    Greiss nemá přehled o tom, kde je puk, před ním je změť těl spoluhráčů i protihráčů, ale Nelson nepropustil střelu Gostisbehera.

58:56
    Ani Voráček nenašel recept na brankáře domácích.

58:47
    Giroux si z levého kruhu na Greisse nepřišel a německý brankář přerušuje hru.

58:22
    Philadelphia si bere oddechový čas, vhazovat se bude před Greissem. Mrázek už vyjel na střídačku a Flyers budou hrát v šesti.

57:46
    Český útočník to zkoušel z prostoru mezi kruhy, ale byl zblokován.

57:04
    Voráček je na ledě, hosté hrají v plném počtu.

56:50
    Couturier se v oslabení hnal do útoku, ale neměl dostatečnou rychlost a byla mu zkřížena cesta vracejícím se obráncem.

56:30
    Hostům se daří vyhodit.

56:20
    Tavares přestřelil, následně Lee bekhendem Mrázka nepřekonal.

Jan Vojkůvka

Góly a asistencie: 8. Tavares (Barzal), 24. Beauvillier (Hickey, Pulock), 32. Tavares (Jo. Bailey), 37. Barzal (Beauvillier, Eberle), 54. Barzal (Beauvillier, Eberle) – 20. Simmonds (Patrick, Lindblom), 45. Patrick (Gostisbehere, Giroux), 49. Patrick (Voráček, Gostisbehere), 54. Giroux (Couturier, MacDonald)

New York Islanders: Greiss (Gibson) – Boychuk, Leddy, Pulock, Hickey, Pelech, Mayfield – Jo. Bailey, Tavares (C), Lee – Eberle, Barzal, Beauvillier – Fritz (A), B. Nelson, Ladd (A) – Clutterbuck, Wagner, Johnston.
    Philadelphia Flyers: Mrázek (Lyon) – Gostisbehere, Provorov, MacDonald, Sanheim, Gudas, Manning – Konecny, Couturier, Giroux (C) – Voráček, Patrick, Lindblom – Simmonds (A), Filppula (A), Weal – Read, Lehterä, M. Raffl.

Rozhodca: O'Rourke, Rank – MacPherson, Berg