Swansea – Tottenham 0:3 (kon.) | Manchester United – Brighton 2:0 (kon.)
2:0 (1:0)
Brighton & Hove Albion
Sobota 17.03.2018, 20:45 • Old Trafford, Manchester • FA Cup • Štvrťfinále

S konštatovaním, že Manchester United bude figurovať medzi štvoricou najlepších tímov v FA Cupe za sezónu 2017/18, sa s vami lúčim. Ďakujem vám za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok večera. Textovým prenosom vás sprevádzal Viktor Kalinács. (22:46:31)

Rozhodne nemôžeme povedať, že Manchester United hral pekný futbal, to naozaj nie. Svoj účel však taktika Josého Mourinha splnila a Red Devils postupujú do semifinále FA Cupu triumfe 2:0 nad hosťami z Brightonu. Domácich fanúšikov rozjasali gólové hlavičky Lukakua a Matića. Hostia mali viac striel na bránu, no nedokázali prekonať solídne chytajúceho Romera. Ten sa predviedol najmä pri hlavičke Dunka a umiestnenej strele Locadiu.

Držení míče: 61 % : 39 %.
    Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 3:5. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 3:8.

90+3

90+3
    No, Pascal Gross chcel čestný úspech pre Brighton, Romero bol proti aj pri poslednom zakončení duelu.

90+2
    A ešte jedna príležitosť pre Brighton. Pascal Gross vyzvŕtal všetkých súperov v šestnástke United, no jeho nevýrazný strelecký pokus skončil iba u Romera.

90+2
    Na ľavom krídle pohybujúci sa Izquierdo adresoval prihrávku Murrayovi, lopta ale skončila u Younga.

90+1
    Tim Krul musel z brány von, aby odkopol loptu pred rýchlym Rashfordom. Hostia ešte azda poslednýkrát zaútočia na bránu Romera.

90+1
    Nadstavujú sa tri minúty.

90
    Martial jemným oblúčikom hľadal Fellainiho, pred Belgičanom zasiahla stopérska dvojica The Seagulls.

90
    Rozbehla sa nám už posledná minúta riadneho hracieho času. Brighton je už zmierený s faktom, že v FA Cupe skončí na méte štvrťfinále.

89
    Striedanie v tíme Manchester United: z ihriska odchádza Jesse Lingard, prichádza Marouane Fellaini.

89
    Všetko vyzerá byť v poriadku a po krátkej prestávke sa bude môcť pokračovať v dueli.

88
    Ani z tohto kontaktný gól nebude, Young ale znova na zemi. Univerzál v službách United si nepríjemne vyvŕtol nohu pri obrannom sklze.

87
    Brighton si roh zopakuje, predtým sa ale chvíľu nehralo. Young bol očividne otrasený po jednom zo súbojov.

86
    Antonio Valencia si neustrážil loptu a po pressingu protihráča neudržal ani loptu na ihrisku.

85
    Vyzerá to tak, že Red Devils dnes zvíťazia a postúpia do semifinále FA Cupu. Zmeniť to môžu ešte nasledujúce minúty.

83
    Manchester United dal gól!
    A naozaj je to tak. Centrujúci Ashley Young to nakopol na zadnú žrď, kde sa vyskytovala až trojica hráčov v červenom. Najbližšie k lopte to mal NEMANJA MATIĆ, ktorý hlavičkou do protipohybu Krula upokojuje situáciu na Old Trafford!

83
    Pripomínam dva fakty. Stále hráme bez jedinej karty z vrecka Andrého Marrinera. Tým druhým je konštatovanie, že Manchester United nevyslal na bránu Krula v druhom polčase jedinú strelu. Možno sa niečo zmení po štandardke, ktorá vzišla z faulu na Rashforda.