B. Bystrica – Košice 3:2 (1:0 po s.n.) | Trenčín – Poprad 1:0 (kon.)
Rytíři Kladno
4:2 (2:1, 1:1, 1:0) Stav série: 3:0
Banes Motor České Budějovice
cz Sobota 17.03.2018, 16:00 • ČEZ stadion, Kladno • Play-off Chance ligy (CZ) • Semifinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Stav série 2:0

Série začala na ledě Českých Budějovic, kde Rytíři dokázali urvat oba zápasy a na domácí hřiště si tak středočeský celek přináší značnou výhodu.

1:3

V prvním utkání otevřel brankový stav kladenský Tomáš Kaut ve druhé třetině. Rytíři si dlouho drželi těsný jednobrankový náskok, ale necelé dvě minuty před závěrečnou desetiminutovkou skóroval Petr Vampola. Domácí radost nebyla ale příliš dlouhá, protože po sedmnácti vteřinách brankář Petr Kváča lovil kotouč ze své sítě, do které dopravil kotouč Jan Kloz. Budějovický Motor zkusil riskantní hru bez brankáře, kterou využil Miloslav Hořava, jenž svým zásahem pojistil Kladnu první výhru.

2:3 po prodl.

Druhé utkání už nabídlo větší drama. Hned v úvodu utkání skóroval po osmnácti vteřinách Miloslav Čermák. Něco přes minutu dokonce prvního dějství hrálo Kladno dlouhou početní výhodu, kterou nakonec využil jednadvacetiletý Daniel Kružík. Vedení na domácí stranu přelil až v páté minutě třetí třetiny Zdeněk Čáp, jehož zakončení bruslí přineslo řadu emocí. Už se zdálo, že budějovický Motor srovná stav série, ale na to měl Švéd Linus Svedlund jiný názor, když od modré zakončil přesně k levé tyčce. Utkání dospělo do prodloužení, ve kterém Jihočeši nedokázali potrestat faul Davida Šticha. Následně si zahrálo přesilovou hru i Kladno, za které nakonec vstřelil vítěznou branku Jan Kloz.

Dokážou České Budějovice urvat potřebná vítězství na kladenském ČEZ stadionu?

Rytíři Kladno: Cikánek (Kopřiva) – Štich, Svedlund, Štindl, Kehar, Lenďák, F. Matula – Redlich, T. Kaut, Kružík – J. Kloz, Kubík, D. Tůma (C) – M. Hořava, Machač, Zikmund – J. Strnad, R. Přikryl , Pekr (A) – Jágr.

ČEZ Motor České Budějovice: Kváča (Gába) – Kutlák (C), F. Novák (A), Vráblík, Fillman, Pavlin, Čáp – Čermák, Vampola, Nedorost (A) – Dostálek, Rob, Jonák – Heřman, J. Mikyska, L. Květoň – M. Bárta, Galamboš, M. Novák.

Rozhodčí: Kašík, Wagner – Hejl, Podrazil.

Jakýsi dělobuch byl odpálen v kotli Jihočechů.

00:01

00:15
    Hosté okamžitě vyrazili do útočné třetiny. Tam se Cikánek nenechal rozhodit a úspěšně zachytil první pokus. Na pomoc okamžitě dorazil Štich, který domlouval jednomu ze soupeřů.

00:29
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Hosté jdou stjeně jako ve druhém utkání velmi rychle do vedení! Novákovo nahození od pravého hrazení skončilo protečované až před levou tyč, kde se byl na pár sekund volný VÍT JONÁK, jenž doklepl puk do odkryté sítě. Asistence: Luboš Rob a Filip Novák.

01:48
    Obránce Budějovic rozehrál kotouč pouze do najíždějícího Strnada. Kladno ´tak může kombinovat v útočném pásmu.

02:10
    Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Zdeněk Čáp – 2 min., vražení na hrazení).

02:24
    Rytíři se marně snaží zbavit aktivní obrany Budějovic. Chvíli na to hosté vyhodili.

03:00
    Nedorost nahrává cenné vteřiny v útočném pásmu Kladna.

03:40
    Po Strnadově zavezení hry do pásma hostí mohl pálit Pekr z vrchu pravého kruhu, ale jeho střela na Kváču neprošla.

04:37
    Přikryl v závěru přesilové hry pobídl k zakončení Štindla, kterímu střela od modré čáry vůbec nesedla.

04:49
    Domácí se stále drží v útočném pásmu.

04:56
    Po vyhození se Kladno snažilo dostat rychle zpět na polovinu soupeře. Nepřesnou rozehrávku ale nikdo nezachytil a hra se vrátí před Cikánka.

05:01
    Po vhazování zkusil nahodit kotouč do brankového prostoru Čáp, ale vysoký puk nikdo nedokázal tečovat.

05:22
    Čermákovi na modré čáře přeskočil kotouč čepel hole a hosté tak musejí vyklidit obranné pásmo Kladna.

06:13
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Domácí Rytíři srovnávají. Jan Kloz našel na pravé straně rozjetého DAVIDA TŮMU, který se prosmyskl přes pravé křídlo budějovické obraně a šel sám na Kváču. Toho si roztáhl forhendovokou kličkou a záhy zasunul kotouč mezi jeho betony za braknovou čáru. Asistence: Jan Kloz.

06:44
    Rozehrávajícího Vráblíka vyrušil napadající Kružík. Z následného pobytu v útočné třetině se Kladno k ničemu nedostalo.

07:16
    Nedorost po zavezení hry do pásma Kladna přistrčil puk na Vampolu, jehož střela od levého hrazení zaplula přímo do lapačky Cikánka.

07:50
    Další útok Motoru řídil opět z osy hřiště Nedorost, který to tentokrát rozjel na druhou stranu. Tam byl připravený Čermák, proti kterému zasáhl Cikánek svou vyrážečkou.

08:10
    Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Vlastimil Dostálek – 2 min., faul loktem).

08:14
    Okamžitě po buly napřáhl k tvrdé střele Štindl. Budějovický Kváča zasahovat nemusel.

08:40
    Obranná čtyřka Budějovic úspěšně vyhazuje až za kladenskou branku.

08:58
    Hosté úspěšně ubránili modrou čáru. Kladnu dnes přesilové hry příliš nevychází.

09:45
    Hektickým přístupem Rytíři opět ztrácejí útočné pásmo.

10:01
    Květoň se objevil s pukem přímo před Cikánkem, který jeho zakončení vytěsnil mimo tři tyče!

10:30
    Na druhé straně stejná situace! Po přihrávce zpoza branky se snažil dostat do koncovky Kaut.

10:46
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Martin Kehar – 2 min., držení).

11:00
    Kladenská čtyřka začala oslabení dobře. Motor rozehrává z vlastní třetiny.

11:26
    Strnad dobře zasáhl do přihrávky podél modré čáry. Budějovice ale i nadále setrvávají v pásmu Kladna.

11:52
    Kladnu se nyní podařilo dvakrát za sebou vyhodit. Motor má problémy s přechodem útočné modré.

12:35
    Hosté teď rozestavěli svou kombinaci a velmi nebezpečně kombinují kolem Cikánkovy branky.

12:44
    Kutlákův projektil prosvištěl těsně vedle pravé tyče. Trest Kehara chýlí ke svému konci.

13:46
    Hlavní sudí signalizuje výhodu domácímu celku.

14:04
    Křižný pas na Pekra byl ale nepřesný a hosté dotekem puku přerušují hru.

14:04
    Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Martin Novák – 2 min., vysoká hůl).

14:09
    Kloz si sjel od pravého hrazení až mezi kruhy, odkud vyslal nebezpečný projektil, jenž prosvištěl těsně vedle levé tyče.

14:40
    Rytíři si vytvářejí enromní tlak a z každé pozice odstřelují Kváčovu branku.

15:01
    Po pohotovém zákroku u pravé tyče, se podařilo jihočeskému celku vyhodit.

15:27
    Kladno je nastěhováno zpět v útočném pásmu. Po přihrávce pálil Pekr příliš vysoko.

15:52
    Po kombinaci pálil Přikryl ze středu pravého kruhu. Kváča střelu ale viděl a bez větších problémů ji zlikvidoval.

16:04

16:17
    Rychlé přečíslení hostujících zlikvidoval Cikánek! Ten se proti koncovce Vampoly stihl pohotově přemístit.

16:27
    Domácí jdou zničeho nic do vedení! Kloz posunul hru na DAVIDA TŮMU, který na levém křídle neměl kudy a tak zkusil vystřeliz ke vzdálenější tyči. Jeho pokus smolně přizvedl bránící Pavliv a na tuto změnu už Kváča nestihl zareagovat. Asistence: Jan Kloz a Adam Kubík.

17:11
    Rychlou akcí se Kladno natlačilo do branky soupeře, kde celou situaci zneškodnil zasahující Kváča.

17:48
    Emoce se na ledové ploše značně stupňují.

18:34
    Kružík vyslal od pravého hrazení tvrdou střelu, kterou Kváča srazil vyrážečkou přímo před sebe! Tam se kotouč odrazil do Čápa, od něhož se kotouč se štěstím srazil do levého rohu.

19:00
    Běží poslední minuta první třetiny.

19:39
    Po zakázaném uvolnění se hra vráti před branku Motoru.

19:43
    Redlich, Kaut a Kružík. Tato kladenská trojice vystartovala okamžitě po buly do brankového prostoru, kde byl Kváča o něco rychlejší a kotouč schoval pod lapačku.

19:59
    Štichova dělovka prošla těsně vedle vzdálenější levé tyče!

20:00

Prvních dvacet minut nám přineslo velmi aktivní hokej a šance na obou stranách. České Budějovice podobně jako ve druhém vzájemném utkání šli velmi rychle do vedení. V sedmé minutě si ale Jihočeši neuhlídali Tůmu, který stav utkání vyrovnal. Šťastnějším týmem v první třetině je nakonec domácí Kladno, které díky dvěma brankám Tůmy odešlo do kabin za těsného vedení.

20:01

20:06
    Rychlé založení útočné akce Motoru nevyšlo – postavení mimo hru.

20:25
    Po protečované přihrávce vyrazil na pravém křídle do zakončení Redlich, jehož zakončení slikvidoval Kváča.

20:47
    Vampola se dostal do koncovky před levou tyčí, kde na poslední chvíli zasáhl kladenský Cikánek!

21:40
    Proti nahození ze střední třetiny třetiny nastavil kladenský brankář svou lapačku. Hra přerušena.

21:53
    Mikyskův úmysl o přihrávku mezi kruhy nikdo nepřečetl a hra tak pokračuje na levém hrazení.

22:29
    Domácí pod tlakem rozehráli pouze na zakázané uvolnění.

22:52
    Křižný pas prošel až na rozjetého Vampolu, který neměl kudy a proto zkusil pouze zakončení bekhendem, které Cikánek srazil za svou branku.

23:25
    Rytíři navyšují své vedení! Strnad vytáhl hru na modrou čáru, kde měl napřaženo k tvrdé střele David Štich. Jeho projektil tečoval těsně před Kváčou clonící MATĚJ PEKR, kterému se podařilo změnit trajektorii střely k pravé tyči. Asistence: David Štich a Jakub Strnad.

24:56
    Pronikajícího Machače zastavil na modré čáře Galamboš, díky kterému se Kladno nedostalo do úniku.

25:20
    Rozjetý Strnad si stáhl puk pod své brusle a náhle vypálil pod horní tyč. Kváča ale díky zásahu Kutláka nemusel zasahovat.

25:43
    Zbrklou rozehrávkou Kladno odevzdalo kotouč Motoru, jehož následná dorehrávka skončila mimo hrací plochu.

26:13
    Domácí se na malou chvíli usadili v útočné třetině, ale hráči Motoru jej nenechali od hrazení rozehrát.

26:44
    Ohromná šance Kladna! Tůmovo nahození vyrazil Kváča před sebe, kde vznikly obrovské zmatky. V těch domácí prošťouchli kotouč, který směřoval za brankovou čáru, ale na té zasáhl Rob, který s velkou dávkou štěstí vykopl puk pryč.

27:09
    Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Zdeněk Kutlák – 2 min., podražení).

27:42
    Motor úspěšně vyhodil puk až za branku Cikánka.

28:02
    Po přihrávce pálil z první Pekr, jehož střela prolétla kolem levé tyče.

28:46
    Domácí si komplikují přesilovou hru nepřesnou rozehrávkou.

29:09

29:54
    Vampola to po zavezení zkusil individuální zakončení, které šlo příliš vysoko.

30:04
    Další střelu Budějovic pokryl Cikánek. Krátcé poté vznikla u levé tyče tlačenice a sudí budou vylučovat.

30:04
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Roman Přikryl – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Michal Bárta – 2 min., hrubost).

30:30
    Důležitá branka pro Motor. Kotouč po vyhraném vhazování přístál přímo na čepeli MILOSLAVA ČERMÁKA, který po krátkém zpracování nasměroval kotouč k levé tyči. Asistence: Václav Nedorost a Zdeněk Kutlák.

31:41
    Hra se teď přelévá ze strany na stranu. Nikomu se nedaří usadit se v útočné třetině.

32:00
    Zakázané uvolnění Budějovic.

32:04
    Oba týmy hrají v plném počtu hráčů.

32:43
    Redlich v neutrální zóně zachytil rozehrávku Motoru. Hosté to nyní zkusí znova.

33:22
    Filip Novák jako poslední hráč vzadu zabránil Kladu přejít do slibného přečíslení dva na jednoho.

34:08
    Svedlundovo střelu od modré čáry tečoval těsně mimo branku Redlich, který si vybojoval postavení na hranici brankoviště.

34:48
    Hosté vytlačili Kladno z obranné třetiny a hra pokračuje ve středním pásmu.

34:57
    Kladno pojede trestné střílení.

34:57
    Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Roman Vráblík – trestné střílení, hákování).

34:57
    David Tůma v trestném střílení neprostřelil Kváču, který pohotově zasáhl svou vyrážečkou.

35:42
    Po souboji asi šesti hráčů v levém rohu obranného pásma Motoru rozhodčí přerušují hru.

36:03
    Střelu z levé strany vytěsnil Cikánek a Kladno vyráží do protiútoku.

36:41
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Daniel Kružík.

37:10
    Úderná pětka Motoru ztratila útočné pásmo a za kotoučem musí až na vlastní polovinu.

37:44
    Čáp svou střelou od modré sice minul branku, ale kotouč se odrazil do zadního mantinelu přímo před levou tyč, kde Cikánek čelil řadě dorážek!

38:00
    Redlich zezadu vypíchl puk rozehrávajícímu soupeři, čímž ušetřil cenné vteřiny.

38:18
    Po nahození od modré vznikly v klanském brankovišti velké zmatky, ve kterých se Cikánek dokázal orientovat a rychle schoval kotouč pod lapačku.

38:25
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Linus Anders Svedlund – 2 min., držení hole).

38:40
    Rychlou kombinaci na jednu přihrávku Cikánek nepropustil za svá záda! Motor to ale nemyslel vůbec špatně. Do návratu Kehara schází jedna sekunda.

38:48
    Vampola to zkusil po vyjetí zpoza branky u pravé tyče, kam se přiřítil z trestné lavice Kehar.

38:54
    Hosté byli na buly sice úspěšnější, ale u puku byl první Strnad, který s velkou pohodou vyhodil přes celé hřiště.

39:38
    Nahození obloučkem si kladenský brankář pohlídal.

39:48
    Po předávce puku pálil z levé strany modré čáry Fillman, jehož pokus srazil Cikánek do ochranné sítě.

39:54
    Fillman nahodil puk do brankového prostoru, kde kotouč projel brankovištěm až k pravému hrazení.

40:00

Druhá třetina byla velmi vyrovnaná. Ve dvacáté čtvrté minutě posunul Kladno k vítězství svou trefou Pekr, který úspěšně tečoval Štichovu střelu od modré. V polovině utkání ale hosté zvládli dobře buly, po které se dostal ke střele z mezikruží Čermák. Ten srazil vedení Rytířů na nejtěsnější možné vedení. Do závěrečné třetiny nastoupí Motor v početní výhodě.

40:01

40:14
    Napadající Čermák zabránil Kladnu vyhodit. To se ale o pár vteřin později stejně osvobodilo.

40:59
    Vráblík se snažil vytáhnout hru do středního pásma, ale odtamtud Rytíři rychle vracejí hru před Kváču.

41:29
    Zakázané uvolnění Motoru.

41:43
    Po vhazování se to Pekr snažil udělat podobně jako ve druhé třetině Čermák, ale při jeho smůle ho zablokovala hned dvojice Jihočechů.

42:32
    Nikomu se nedaří nic vymyslet. Oba týmy posílají na led čerstvé síly.

42:53
    Na přihrávku zpoza branky si počkal před pravou tyčí Svedlund, který tak ukončil počínání Budějovic v kladenském pásmu.

43:40
    Cikánek jistým zákrokem ukryl střelu z pravé strany modré čáry.

44:17
    Budějovice jsou mnohem aktivnější a poctivě se tlačí do kladenské branky. Rytíři nyní tahají za kratší konec provazu.

44:52
    Hosté se snažili rychle přejít do protiútoku, ale nervy pracují a po odpískaném ofsajdu je hra přerušena.

44:56
    Po delší době se do hry dostal opět Kváča, který pokryl Machačovu koncovku bekhendem z ostrého úhlu.

45:57
    Obrovská radost na kladenských ochozech. Po nevydařeném přečíslení Kladna pokračovali domácí v tlaku, z kterého vznikly na hranici brankoviště velké zmatky. V těch se nejlépe zorientoval PATRIK MACHAČ, který přehodil kotouč za položeného Kváču. Asistence: Petr Štindl.

47:22
    Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Petr Vampola – 2 min., podražení).

47:36
    Nepřesnou přihrávku zachytil Jonák, jenž bez váhání vyrazil ven z obranné třetiny.

48:34
    České Budějovice nelítostně vyráží do útoku i ve vlastním oslabení. Také jim to docela vychází, hraje se převážně na polovině Kladna.

49:04
    Cikánek vystartoval pro puk až na levý kruh, kde schytal menší spršku od Jonáka.

49:22

49:47
    Čápova dělovka proletěla přes kladenské brankoviště.

50:00
    V přečíslení Kladna mohl zakončovat Zikmund, který dostal přihrávku příliš za sebe, díky čemuž se ke střele nedostal.

51:15
    Kladno vyhodilo puk na zakázané uvolnění.

Dnešní utkání sleduje diváků 5200. ČEZ stadion je vyprodaný.

51:46
    Domácí se nevymanili od levého hrazení do žádné šance. Rytíři nyní uklidňují hru za svou brankou.

52:16
    Útočící Rob zavezl hru do útočné třetiny, kde Rytíři velmi rychle kotouč získali zpět.

52:52
    Machač se dostal do vyložené šance na hranici brankoviště, ale kotouč dostal příliš mezi brusle á útočník Kladna tak nemohl zakončit tak jak by si přál.

53:57
    Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Miloslav Čermák.

54:01
    Čápův pokus o vyhození zastavil na modré čáře Svedlund, který záhy po tvrdém hitu skončil málem na střídačce hostí.

54:03
    Střela Štindla z levé strany proletěla skrz brankoviště. Rytíři hnání domácími přízvnici nebezpečně kombinují.

55:12
    Filip Novák srazil kotouč za branku, zpoza které následně vytáhl hru do střední třetiny.

55:30
    Rytíři se dopustili zakázaného uvolnění.

55:58
    Střílená přihrávka Šticha šla přímo na Tůmu, který ale prudký pas nedokázal sklepnout mezi betony roztáhlého Kváči!

56:26
    Galamboš se měl k tvrdé střele od modré čáry, ale branku minul.

56:46
    Po přejetí středové čáry Hořava pouze odevzdal kotouč soupeři.

57:35
    Rozehrávku Jihočechů přerušil Kubík, který následně poslal do koncovky Redlicha! Kváča teď důležitým zákrokem drží dvoubrankovou ztrátu.

58:10
    Oddechový čas pro ČEZ Motor České Budějovice.

58:10
    Kváča po oddechovém čase zůstává na střídačce hostí.

58:20
    Kladno dostalo hru ven z obranné třetiny. Budějovice se při snaze o ryhclém návratu dopustili postavení mimo hru.

58:55
    Střela od jednoho hostujících hráčů šla příliš nad brankovou konstrukci. Kotouč pro smůlu Jihočechů skončil až ve středním pásmu.

59:38
    Kladno se chystalo zakončovat do odkryté branky, ale celou situaci Rytíři překombinovali.

59:46
    Zakázané uvolnění Kladna.

59:50
    Sražený puk zachytil Filip Novák těsně za modrou čarou. Odpískaný ofsajd.

Kladenští Rytíři uspěli v dosavadních třech zápasech a do čtvrtého utkání nastoupí s prvním mečbolem, který se České Budějovice budou snažit odvrátit. (18:38:57)

Lukáš Ureš

Góly a asistencie: 7. D. Tůma (J. Kloz), 17. D. Tůma (J. Kloz, Kubík), 24. Pekr (Štich, J. Strnad), 46. Machač (Štindl) – 1. Jonák (Rob, F. Novák), 31. Čermák (Nedorost, Kutlák)

Rytíři Kladno: Cikánek (Kopřiva) – Štich, Svedlund, Štindl, Kehar, Lenďák, F. Matula – Redlich, T. Kaut, Kružík – J. Kloz, Kubík, D. Tůma (C) – M. Hořava, Machač, Zikmund – J. Strnad, R. Přikryl, Pekr (A) – Jágr.
    Banes Motor České Budějovice: Kváča (Gába) – Kutlák (C), F. Novák (A), Vráblík, Fillman, Pavlin, Čáp – Čermák, Vampola, Nedorost (A) – Dostálek, Rob, Jonák – Heřman, J. Mikyska, L. Květoň – M. Bárta, Galamboš, Martin Novák.

Rozhodca: Kašík, Wagner – Hejl, Podrazil