Lučenec – Slovan Bratislava 4:2 (kon.) | Wild Boys Bratislava – Banská Bystrica 11:0 (kon.)
FC Mimel Lučenec
4:2 (3:1)
ŠK Slovan Bratislava futsal
Piatok 16.02.2018, 19:00 • ŠH ARENA • Varta futsal liga

Ja vám ďakujem za pozornosť, prajem ešte príjemný zvyšok piatkového večera. Prenosom vás sprevádzal Viktor Kalinács. (20:42:23)

Nemalú úlohu dnes zohral aj Richard Oberman, ktorý zneškodnil veľký počet skvelých príležitostí Slovana, vďaka čomu Lučenec zostáva v kontakte s Wild Boys 02 Bratislava, ktorý v paralelne hranom zápase s Banskou Bystricou pohodlne vyhráva. Oslavy z víťazstva základnej časti musí ŠK Slovan ešte odložiť, na spomínaných Wild Boys má líder tabuľky náskok piatich bodov, odohrať sa musia ešte dva duely.

Domáci to dokázali! Ako prví v sezóne totiž porážajú až do dnešného dňa úplne dominantný ŠK Slovan Bratislava futsal. Mimel Lučenec vyhráva vďaka dvom gólom Alexa Vianu z prvého dejstva, na ktorého nadviazali po jednom presnom zásahu aj Ferreira Ribeiro s kapitánom Fehérvárym. Za hostí sa v oboch polčasoch presadil Kyjovský, to však na body nestačilo.

40
    Lučenec dnes vyhrá, sedem sekúnd zostáva do záverečného hvizdu.

40
    Oberman chytá aj túto príležitosť hostí, do konca zostáva niečo vyše dvadsať sekúnd.

40
    Už sa nachádzame v poslednej minúte, Belaník páli takmer z polovice ihriska iba do Csabu.

39
    Gabriel Bartošek aj z frustrácie, aj z taktických dôvodov fauluje protihráča. Prvá karta zápasu prichádza v polovici predposlednej minúty.

39
    Oddychový čas hostí.

39
    Oberman so sklzom mimo svojho vyhradeného územia, nasledovať bude roh. Predtým ale ešte time-out Slovana.

38
    Haľko zabudnutý pri tyči, jeho center ale nezachytil žiaden zo spoluhráčov.

38
    Prázdna brána Bratislavy, Belaník pálil do bočnej siete. Bolo to s domácim tečom, roh pre Slovan.

37
    Toto budú ešte krušné tri minúty a osemnásť sekúnd pre Mimel, ktorý je ale veľmi blízko prekvapeniu.

37
    Oddychový čas domácich.

37
    Slovan Bratislava dáva gól! Na konci peknej kombinácie Slovana stál MATÚŠ KYJOVSKÝ, z troch metrov prepálil aj inak vynikajúceho Obermana.

37
    Rick neprekonal Obermana, ten opäť skúšal šťastenu, no cez celé ihrisko míňa bránu hostí o zhruba dva metre.

36
    Mužom duelu bez pochyby práve domáci gólman. Zabudnutá dvojica hostí, Oberman zachytáva prudký center pred jeho svätyňu.

36
    Richard Oberman si dovolil veľmi veľa, keď si medzi trojicou futsalistov v belasom položil loptu na zem a pokúsil sa vystreliť smerom na prázdnu bránu. Gól z toho nebol.

36
    Slovan začína posledných šesť minút s piatimi hráčmi v poli, už nie je na čo čakať.

35

35
    Lučenec dáva gól! Priamočiara akcia Mimelu končí gólom! ATTILA FEHÉRVÁRI si ani nespracoval loptu, ale okamžite z otočky z voleja pálil na bránu. Karpiak zbytočne padal na zem, loptu už nezastavil. Asistenciu si pripísal Oberman.

34
    Rischer sa drží za hlavu, keď nedokázal zachytiť pas Ricka. Na fauly je to aktuálne 3:2 v neprospech domácich.

33
    Viana mal na nohe hattrick, ale ani v tejto čistej šanci po brejku neprekonáva brankára hostí!

33
    Karpiak až na polovici súpera, našiel Kyjovského, ktorý si položil protihráča aj brankára Obermana, no tiesnený Steinwandterom nedokázal presne zamieriť do odkrytej brány!

32
    Oberman drží celý Lučenec v napätí, celá hala skanduje jeho meno.

32
    Matúš Kyjovský zahadzuje obrovskú možnosť na kontaktný gól. Jediný autor gólu hostí v tomto stretnutí si nespracoval loptu päť metrov od brány, hoci tam bol úplne sám.

32
    Mimel sa v posledných momentoch zatiahol do ulity a vyčkáva na aktivitu súpera. Snaha Slovana končí na nepresných prihrávkach.

31
    Karpiak bude čoraz častejšie pomáhať svojim spoluhráčom pri rozohrávke od vlastnej brány.

31
    Dlhý pas cez celú palubovku na Brunovského, jeho hlavička nemala nárok na úspech.

31
    Medzitým sme sa ocitli v záverečnej desaťminútovke, na gól čakáme najdlhšie v celom zápase.

30
    V pravý čas sa Richard Oberman presunul na druhú stranu, aby kryl jedovatú strelu Haľka.

30
    Fehérváry avizuje faul lakťom na jeho osobu, arbitri si nič nevšimli.

30
    Belaník skúšal hľadať efektnou pätičkou Kozára, lopta zrazená na roh.

29
    Na Karpiaka už mieril Matheus Ferreira Ribeiro, brankár Slovana čítal hru na jednotku.

29
    Haľko a ani Solano na dvakrát neprekonali Obermana z niekoľkých metrov, teraz sa stretnutie láme.

29
    Kuhajdík odchádza radšej na striedačku, Bratislava bude zahrávať veľmi nebezpečnú štandardku.

29
    Rischer po rohovom kope páli iba do hradby tiel, veľké emócie lomcujú hráčmi na ploche.

29
    Rozhodcovská dvojica rieši niekoľko problémov naraz. Lavička Slovana na nohách, nastali aj problémy s časomierou.

28
    Prvý faul FC v tomto polčase. Kyjovský si nabehol na pas z ľavej strany a ranou z prvej preveril pozornosť Obermana.

28
    Kuhajdík nechtiac pristúpil loptu Karpiakovi, ten sa na chvíľu ocitol v bolestiach na zemi.

27
    Obrana Mimelu funguje naozaj výborne, ani týchto šesťdesiat sekúnd neprinieslo vážnejšiu príležitosť.

26
    Zbytočná prenechávajúca pätička od Kuhajdíka. Rick síce vystreliť nestihol, získal aspoň roh.

26
    Celá hala povzbudzuje svojich miláčikov dopredu, Slovan má problém niečo vymyslieť.

26
    Rick opäť raz zachránil perfektným sklzom svoje mužstvo, na zakončenie sa už pripravoval Viana.

25
    Ubehla nám ďalšia minúta a v nej sme videli faul na Ferreiru.

24
    Zaujímavá prihrávka po strede ihriska končí iba u Karpiaka. Na druhej strane avizuje Belaník rohový kop, rozhodcovská dvojica zostáva ticho.

23
    Steinwandter odvracia pred Rickom na roh, ten bol rozohraný úplne zle...

23
    Rohový kop Bratislavy rozohraný až dozadu na Karpiaka, Oberman chytá hlavičku súpera do rúk.

23
    Matúš Kyjovský znechutený po nespracovaní lopty, Lučenec zvláda tieto minúty na jednotku.

22
    Fehérvári páli po zemi iba do Ricka.

21
    Kozár na konci minúty ľavačkou zamieril na zadnú tyč z ľavej strany, lopta končí na obrannej sieti.

21
    Chabé rozohrávky Obermana, ktorý často nemá komu prihrať. Aj preto končí lopta často až pri Brndiarovi. V druhom polčase háji svätyňu hostí už Karpiak.

21
    Už po šiestich sekundách zostáva na palubovke ležať Peter Kozár. Hráč v belasom drese sa drží za pravý bok.

21

Lučenec prekvapivo vyhráva nad Slovanom pred prestávkou o dva góly. Za domácich sa presadili Brazílčana, za hostí pohotovo korigoval Kyjovský. Po zmene strán možno očakávať stupňujúci sa tlak hosti z Bratislavy.

20

20
    Camara Filho si vypýtal faul od súpera, ešte je tu čas na jednu šancu. To využil Rick na pas pred bránu, k zakončeniu sa belasí nedostali.

20
    Gabriel Rick z rohu nenašiel adresáta, plynie nám posledná minúta tejto časti duelu.

19
    Haľko najprv zamedzil gólu do prázdnej brány, aby o päť sekúnd neskôr Rick vytiahol Obermana z brány, avšak strela bola rovnako zrazená.

19
    Prichádza šanca po šanci, Oberman sa musel činiť aj v predposlednej minúte prvého polčasu.

18
    Kozárov pokus zráža Kočiš na roh, Belaník po štandardke z prvej na bránu. Skvelý Oberman, Lučenec odkopáva loptu radšej do autu.

18
    Rick so skvelým pressingom, všetko ale pohotovým sklzom zachránil dvojgólový Viana.

18
    Obermanova rozohrávka rukami končí na hlave Brndiara, autový kop pre Mimel.

17
    Slovan Bratislava dáva gól! MATÚŠ KYJOVSKÝ dostatočne dôrazný pred ľavou žrďou Obermana, Marek Belaník si pripisuje gólovú asistenciu.

16
    Bratislavčania zatlačili na súpera, chcelo by to čo najskôr aspoň jeden gól.

15
    Kozárov nepresný pokus letel vysoko nad, Oberman rozohral iba do autu. Lopta zadarmo pre Slovan.

15
    Vianu je dnes plná hracia plocha, 19-ročný Brazílčan získal loptu na vlastnej polovici, vyrazil do brejku, no v ťažkej pozícii triafa iba Brndiara.

15

15
    Lučenec dáva gól! Rýchla akcia po ľavej strane, Attila Fehérvári vylákal Brndiara z brány, aby prihral na os ihriska, kde sa objavil MATHEUS FERREIRA RIBEIRO. Nechytateľná rana do šibenice brány, razom je to rozdielom triedy!

15
    Martin Zdráhal s druhým faulom Slovana v stretnutí, Lučenec má v tejto štatistike štvorku.

14
    Oberman späť v hre, prvé dejstov sa rýchlo chýli ku svojmu koncu. Fanúšikovia tretieho mužstva tabuľky robia fantastickú atmosféru v takmer vypredanej hale.

13
    Richard Oberman si zvolil správne miesto pri bránení, Marek Belaník triafa gólmana Lučenca do hlavy, hra je prerušená.

13
    Nevydarený signál Slovana po rohovom kope, hostia však získavajú dva fauly v krátkom časovom slede. Po tom druhom nasleduje výhodná pozícia na rozohrávku priameho kopu.

12
    Najprv to bola dôrazná defenzívna robota a následne zakončenie, ktoré skončilo na žrdi. V hlavnej úlohe kto iný, ako Alex Viana.

12
    Aj následný rohový kop Lučenca priniesol menšiu šancu, Brndiar loptu skrotil až na druhý pokus.

11
    Alex Viana mal na halovke hattrick! Kozár naivne rozohral, Viana ťažil z čiernej roboty spoluhráča, no zo šiestich metrov pálil iba do Brndiara!

11
    Kozár využil moment, keď Belaník vymánil Obermana z brány. Kozár si dal loptu na silnejšiu nohu a prízemnou strelou necháva vyniknúť reprezentačného kolegu, ktorý zasiahol nohami.

10
    Belaník triafa iba hráča Lučenca, favorita ale zostáva pri lopte.

10
    Rovnaký hráč na domácej strane fauloval Ricka asi osem metrov od brány.

9
    Adrián Hricov povodil za nos Zdráhala, píska sa obranný faul.

9
    Kyjovský na začiatku deviatej minúte nepresne, keď jeho volej po rohovom kope smeroval iba na ochrannú sieť.

8
    Richard Oberman drží Mimel nad vodou. Najprv skúsil skórovať Belaník, po ňom aj Kyjovský, gól však nepadol.

8
    Škoda zlej prihrávky Féhérváriho, ktorý už prihrával na Brunovského. Brdiar sa zapojil do útočnej akcie, potom však musel rýchlo späť. Dôležitý defenzívny zákrok obrancu Slovana.

7
    Bratislavčania sa nevedia presadiť, finálne prihrávky končia buď mimo ihriska, alebo na pozornej obrane Lučenca.

7
    Skúsený Rick vytiahol Obermana spomedzi troch žrdí, dostal sa cez neho, no strelecký pokus bol iba tečovaný. Rohový kop.

6
    Lučenec dáva gól! Adam Zdráhal nepochopiteľne zazmätkoval pred vlastným bránkoviskom, napádal ho aktívny ALEX VIANA DA SILVEIRA JUNIOR. Ten získava loptu, zase raz oklamal Brndiara a strelou po zemi zvyšuje na 2:0.

6
    Líder tabuľky prekvapený úvodom, Slovan bude zahrávať rohový kop.

5
    Lučenec dáva gól! Neuveriteľný prienik od stredu poľa! ALEX VIANA DA SILVEIRA JUNIOR prešiel cez dvoch hráčov v belasom, Brndiar opäť vysoko z brány. Viana Da Silveira si ho krásne položil na zem, obišiel ho a pohodlne zakončil do prázdnej brány.

4
    Nová príležitosť pre nováčika, Kočiš neprepasíroval na spoluhráča v tandeme.

4
    Na Féhérváriho zabudli obrancovia Slovana, domáci kapitán ale nedokázal prekonať Brndiara, ktorý včas vyšiel z brány a zmenšil strelecký uhol.

3
    Brunovský vyšiel zo súboja so súperom úspešne, Mimel nestratil loptu na vlastnej polovici.

3
    Hostia od začiatku kontrolujú priebeh duelu, loptu majú na halovkách a Lučenec si len ťažko vypracováva nejakú tú šancu.

2
    Solano po spolupráci s Rickom zahrával roh, Kyjovského rana zrazená.

2
    Po rohovom kope došlo k zakončeniu z veľkej vzdialenosti, Oberman tentokrát bez práce.

1
    Belaníkova strela zrazená, domáci gólman rozohráva od brány.

1
    Výkop patril domácemu Mimelu, Slovan okamžite s vysokým napádaním, ktoré mu získalo autový kop.

1

FC Mimel Lučenec: Oberman, Klema – Csaba, A. Hricov, Ribeiro, Kočiš, Brunovský, Fehérvári (C), Kuhajdík, Petík, Steinwandter, Filho, Da Silveira

ŠK Slovan Bratislava futsal: Karpiak, Brndiar – Kyjovský, Rick, Kozár (C), Haľko, Belaník, Rischer, A. Zdráhal, Bartošek, Solano, M. Zdráhal, Péchy, Rafaj

Rozhodca: Mário Bohun – Lukáš Peško.

Tieto dva celky sa proti sebe v tejto sezóne postavili už deviateho novembra uplynulého roka. Slovan si s nováčikom poradil jednoznačným spôsobom, keď ho zosmiešnil výsledkom 17:1. Za ŠK sa presadili hattrickmi Rafaj, Záruba, Zdráhal a Haľko, po dva góly pridali Kyjovský s kapitánom Kozárom, jeden gól zaznamenal aj Michalec. Za hostí uzatváral na konečných 1:17 v 37. minúte Lukáš Hricov.

V Lučenci môže panovať spokojnosť. Tri kolá pred koncom ligy patrí nováčikovi zo stredného Slovenska tretia pozícia a v hre je stále aj druhá priečka. Tú aktuálne okupuje Wild Boys '02 Bratislava, Mimel na ňu stráca iba jediný bod. FC má po doterajších odohraných zápasoch pozitívnu bilanciu desiatich výher, dvoch remíz a troch prehier, za zmienku stojí aj aktívne skóre 87:58, ktoré robí z ofenzívy Lučenca druhý najlepší útok ligy. Minulý týždeň vo štvrtok odohral Mimel vyrovnaný duel v Banskej Bystrici, domáca MIBA stále iba doťahovala náskok súpera, aby mu napokon nestačila a podľahla mu pomerom 4:5.

Suverén ligy si dnes môže definitívne zaistiť prvenstvo po základnej časti. Neuveriteľných 140 vstrelených a iba 23 inkasovaných gólov je jasným odkazom pred play-off. Slovan z pätnástich duelov vyhral trinásť, remizoval iba v dvoch prípadoch. V uplynulom týždni futsalisti z hlavného mesta Slovenska doslova rozobrali Bílích Andelov z Trnavy po výsledku 10:2. Aj dnes budú hostia favoritom duelu.

Vážení diváci, vitajte pri priamom textovom prenose zo zápasu 16. kola 1. slovenskej ligy vo futsale. V šlágri prebiehajúceho kola vyzve Mimel Lučenec na svojej pôde ŠK Slovan Bratislava futsal.
    Stretnutie sa začne o 19:00.

Viktor Kalinács

Góly: 5. Viana Da Silveira, 6. Silveira, 15. Ferreira Ribeiro, 35. Fehérvári – 17. Kyjovský, 37. Kyjovský

Karty:   39. Bartošek (SLB)

Rozhodca: Mário Bohun – Lukáš Peško