Lučenec – Slovan Bratislava 4:2 (kon.) | Wild Boys Bratislava – Banská Bystrica 11:0 (kon.)
FC Mimel Lučenec
4:2 (3:1)
ŠK Slovan Bratislava futsal
Piatok 16.02.2018, 19:00 • ŠH ARENA • Varta futsal liga

Ja vám ďakujem za pozornosť, prajem ešte príjemný zvyšok piatkového večera. Prenosom vás sprevádzal Viktor Kalinács. (20:42:23)

Nemalú úlohu dnes zohral aj Richard Oberman, ktorý zneškodnil veľký počet skvelých príležitostí Slovana, vďaka čomu Lučenec zostáva v kontakte s Wild Boys 02 Bratislava, ktorý v paralelne hranom zápase s Banskou Bystricou pohodlne vyhráva. Oslavy z víťazstva základnej časti musí ŠK Slovan ešte odložiť, na spomínaných Wild Boys má líder tabuľky náskok piatich bodov, odohrať sa musia ešte dva duely.

Domáci to dokázali! Ako prví v sezóne totiž porážajú až do dnešného dňa úplne dominantný ŠK Slovan Bratislava futsal. Mimel Lučenec vyhráva vďaka dvom gólom Alexa Vianu z prvého dejstva, na ktorého nadviazali po jednom presnom zásahu aj Ferreira Ribeiro s kapitánom Fehérvárym. Za hostí sa v oboch polčasoch presadil Kyjovský, to však na body nestačilo.

40
    Lučenec dnes vyhrá, sedem sekúnd zostáva do záverečného hvizdu.

40
    Oberman chytá aj túto príležitosť hostí, do konca zostáva niečo vyše dvadsať sekúnd.

40
    Už sa nachádzame v poslednej minúte, Belaník páli takmer z polovice ihriska iba do Csabu.

39
    Gabriel Bartošek aj z frustrácie, aj z taktických dôvodov fauluje protihráča. Prvá karta zápasu prichádza v polovici predposlednej minúty.

39
    Oddychový čas hostí.

39
    Oberman so sklzom mimo svojho vyhradeného územia, nasledovať bude roh. Predtým ale ešte time-out Slovana.

38
    Haľko zabudnutý pri tyči, jeho center ale nezachytil žiaden zo spoluhráčov.

38
    Prázdna brána Bratislavy, Belaník pálil do bočnej siete. Bolo to s domácim tečom, roh pre Slovan.

37
    Toto budú ešte krušné tri minúty a osemnásť sekúnd pre Mimel, ktorý je ale veľmi blízko prekvapeniu.

37
    Oddychový čas domácich.

37
    Slovan Bratislava dáva gól! Na konci peknej kombinácie Slovana stál MATÚŠ KYJOVSKÝ, z troch metrov prepálil aj inak vynikajúceho Obermana.

37
    Rick neprekonal Obermana, ten opäť skúšal šťastenu, no cez celé ihrisko míňa bránu hostí o zhruba dva metre.

36
    Mužom duelu bez pochyby práve domáci gólman. Zabudnutá dvojica hostí, Oberman zachytáva prudký center pred jeho svätyňu.

36
    Richard Oberman si dovolil veľmi veľa, keď si medzi trojicou futsalistov v belasom položil loptu na zem a pokúsil sa vystreliť smerom na prázdnu bránu. Gól z toho nebol.

36
    Slovan začína posledných šesť minút s piatimi hráčmi v poli, už nie je na čo čakať.

Viktor Kalinács

Góly: 5. Viana Da Silveira, 6. Silveira, 15. Ferreira Ribeiro, 35. Fehérvári – 17. Kyjovský, 37. Kyjovský

Karty:   39. Bartošek (SLB)

FC Mimel Lučenec: Oberman, Klema – Csaba, A. Hricov, Ribeiro, Kočiš, Brunovský, Fehérvári (C), Kuhajdík, Petík, Steinwandter, Filho, Da Silveira
    ŠK Slovan Bratislava futsal: Karpiak, Brndiar – Kyjovský, Rick, Kozár (C), Haľko, Belaník, Rischer, A. Zdráhal, Bartošek, Solano, M. Zdráhal, Péchy, Rafaj

Rozhodca: Mário Bohun – Lukáš Peško