NJ Devils – Carolina 5:2 (kon.) | NY Islanders – NY Rangers 3:0 (kon.) | Pittsburgh – LA Kings 3:1 (kon.)
Tampa Bay – Detroit 4:1 (kon.) | Ottawa – Buffalo 3:2 (po pr.) | Minnesota – Washington 2:5 (kon.)
Nashville – Calgary 3:4 (kon.) | Chicago – Anaheim 2:3 (kon.) | Arizona – Montreal 5:2 (kon.)
Vegas – Edmonton 4:1 (kon.) | San Jose – Vancouver 4:1 (kon.)
Tampa Bay Lightning
4:1 (2:0, 1:1, 1:0)
Detroit Red Wings
cz Piatok 16.02.2018, 01:30 • Amalie Arena, Tampa • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Zdravím všechny příznivce ledního hokeje, vítejte při sledování zámořské NHL! Na programu nejlepší hokejové ligy světa najdete dnes porci celkem jedenácti zápasů. Zde budete moci sledovat souboj dvou mužstev z Atlantické divize. Svůj čtvrtý a zároveň poslední vzájemný souboj letos sehrají Tampa Bay Lightning a Detroit Red Wings. Úvodní buly bude v Amalie Areně vhozeno krátce po 01:30! Textovým přenosem Vás provede Jiří Sameš.

Tampa Bay Lightning (38-16-3)

Lightning prohráli dvě utkání v řadě a v čele Východní konference mají již tak pouze jednobodový náskok před druhými Boston Bruins. Ti mají navíc odehráno o dva zápasy méně.
    Ve středu Bolts prohráli na ledě Buffala Sabres 3:5. O góly se postarali Yanni Gourde, Vladislav Naměstnikov a Ryan Callahan. Čtvrtý start v dresu Tampy zaznamenal Louis Domingue, předvedl 28 zákroků.
    Proti Detroitu Red Wings dnes Lightning odstartují dvouzápasový homestand.

Detroit Red Wings (23-23-9)

Red Wings se nacházejí s 55 body na třináctém místě Východní konference. Jejich ztráta na osmou Carolinu Hurricanes činí osm bodů. Do dnešního utkání nastoupí s dvěma výhrami v řadě!
    Naposledy porazila Rudá křídla doma Anaheim Ducks 2:1. První hvězdou utkání byl vyhlášen brankář Jimmy Howard, který pochytal 32 ze 33 střel soupeře! Svůj devátý gól v sezoně vstřelil Dylan Larkin. Vítěznou branku obstaral ve 36. minutě Frans Nielsen.
    V Tampě Detroit zahajuje dvouzápasový trip. Ten poté zakončí v neděli na ledě Nashvillu Predators.

Staňte se fanoušky NHL.cz!

Dámy a pánové, vítám Vás všechny ještě jednou při sledování utkání NHL mezi Tampou Bay Lightning a Detroitem Red Wings. Začínáme zhruba za 25 minut!

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Domingue) – Hedman (A), Strålman, Sergačjov, Girardi, Coburn, Šustr – Naměstnikov, Stamkos (C), Kučerov – Gourde, B. Point, T. Johnson – Killorn, Peca, Erne – Kunitz, Paquette, Callahan (A).

Detroit Red Wings: Howard (Mrázek) – DeKeyser, Jensen, Kronwall (A), Green, Ericsson, Daley – Mantha, Zetterberg (C), Nyquist – Tatar, D. Larkin, Booth – Helm, Nielsen, Abdelkader (A) – Bertuzzi, Glendening, Frk.

Rozhodčí: Brad Watson, Frederick L'Ecuyer – Brad Kovachik, Brian Murphy.

DET: Howard – DeKeyser, Jensen – Helm, Nielsen, Abdelkader

Zahajovací formace obou mužstev jsou seřazeny na modrých čarách, v Amalie Areně nyní zazní americká státní hymna.

Hymna je minulostí, závěrečný letošní vzájemný duel mezi Lightning a Red Wings začne co nevidět!

Na úvodní vhazování se staví Vladislav Naměstnikov a Frans Nielsen, jdeme na to!

00:01

00:03
    Buly pro domácí.

00:23
    K první střele se dostal ovšem útočník Red Wings Nielsen. Vasilevskij zasahovat nemusel.

00:29
    Kotouč sražen do ochranné sítě za zády Vasilevského, hra je tedy přerušena.

00:31
    Vhazovalo se ve střední třetině u boxu časoměřičů.

00:53
    Killorn to zkusil z levé strany, Howard zapisuje první zásah.

01:06
    Čároví pískají Tampě postavení mimo hru.

01:25
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Steven Stamkos – 2 min., vysoká hůl).

01:25
    Detroit si zahraje první přesilovou hru! Vhazování po pravici Andreje Vasilevského.

01:32
    Frk vystřelil z levé strany, Vasilevskij vyrazil vyrážečkou do pravého rohu.

02:00
    Hedman se dostává ke kotouči a ihned jej vyhazuje až k Howardovi.

02:26
    První polovina z trestu Stamkose je pryč, Lightning se znovu osvobozují.

02:44
    Larkin zavezl puk do útočného pásma, následně o něj ale přišel a Girardi pohodlně vyhodil.

03:08
    Tampa se již zřejmě ubrání.

03:25

03:55
    Tampa právě vstřelila branku!
    Lightning otevírají na konci čtvrté minuty skóre utkání! Po krásné přihrávce Hedmana se prosazuje z pravé strany nikým nebráněný STEVEN STAMKOS. Kapitán zaznamenává dvaadvacátou trefu v letošní sezoně, 1:0! Asistence: Victor Hedman, Nikita Kučerov.
    03:55 Steven STAMKOS - 1:0

04:38
    Bertuzziho střela z první končí na zadním mantinelu.

04:56
    Střely na branku: 2 – 1

05:08
    Erne odevzdává touš soupeři, Bolts jdou vystřídat.

05:37
    Střelecký pokus Sergačjova od modré čáry byl zblokován Greenem.

05:44
    Hokejisté Detroitu vyhazují přes všechny čáry na zakázané uvolnění, hra se tak vrátí zpět před Howarda.

05:58
    Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Anthony Mantha – 2 min., držení).

05:58
    První početní výhodu si nyní zahraje také Tampa! Vhazuje se po pravici Jimmyho Howarda.

06:03
    Hosté vyhráli buly a ihned posílají kotouč pryč z vlastní zóny.

06:31
    Stamkos vypálil z první, Howard vyrazil. Kučerov se následně k dorážce nedostal.

06:38
    Nyní už ale Kučerov vyzkoušel brankáře Red Wings, ten byl pozorný.

06:59
    Začíná druhá minuta z trestu Manthy.

07:05
    Domácí využívají přesilovku a odskakují tak soupeři na rozdíl dvou branek! Po pasu od Naměstnikova prostřeluje Howarda bez přípravy z mezikruží NIKITA KUČEROV. Čtyřiadvacetiletý útočník tak vstřelil jednatřicátý gól v tomto ročníku, 2:0! Asistence: Vladislav Naměstnikov, Victor Hedman.
    07:05 Nikita KUČEROV - 2:0

07:50
    Bolts pokračují v aktivním nástupu do dnešního utkání a znovu drží Detroit v jeho obranné zóně.

08:01
    Zprava zkusil vystřelit Šustr, Howard schoval touš ve svém náručí. Následuje první reklamní přestávka.

08:01

08:15
    Kučerov střílel z pravého rohu, avšak minul Howardovu svatyni.

08:41
    Nyquist se snažil vytočit s pukem před branku, dobrou defenzivní práci ale odvedl Hedman.

09:11
    Kronwallova střela od modré zblokována před Vasilevskim.

09:27
    Obránce Green s kotoučem za vlastní brankou, obě mužstva prostřídávají své formace.

10:01
    Střely na branku: 7 – 5

10:25
    Šustr našel Gourdea, toho následně vychytal dobrým zákrokem Howard.

11:16
    Nepřesná přihrávku od Bertuzziho, puk tak opouští útočné pásmo Rudých křídel.

11:45
    Útočná akce Tatara a Larkina neměla taktéž dlouhého trvání.

12:24
    Pěkný bekhend od Nyquista, Vasilevskij dokázal vyrazit před sebe.

12:51
    Další pokus od švédského útočníka ve službách Red Wings, gólman Tampy znovu připraven.

13:17
    Nyní tu máme střelu Manthy z levé strany. Vasilevskij podržel černou pryž pod svou rukavicí a hru tím přerušil. Proběhne druhá reklamní přestávka.

13:17
    Můžeme pokračovat. Vhazuje se mezi hole Naměstnikova a Nielsena po pravici Andreje Vasilevského.

13:19
    Nielsena nakonec musel vystřídat Helm.

13:32
    Lightning se provinili icingem, hra se tak vrátí zpět před Vasilevského.

13:51
    Nahození Kronwalla od modré čáry, Vasilevskij má touš mez betony.

13:55
    Ihned po buly pálil z první Daley, brankář Tampy Bay vyrazil betonem do rohu.

14:25
    Mantha přihrával před branku na Zetterberga, dobře se ale vrátil Hedman.

14:52
    Abdelkader zkoušel štěstí z poměrně značného úhlu, Vasilevskij vyrazil bez větších problémů do ochranné sítě. Následně tu je další reklamní přestávka.

14:52
    Zpět do akce. Peca a Glendening v souboji na vhazování po pravici Andreje Vasilevského.

15:06
    Střely na branku: 8 – 12

15:30
    Po Paquetteovi to ještě zkoušel od modré Šustr. Gólman hostů dával v obou případech pozor.

16:23
    Nepřesná rozehrávka od Detroitu – zakázané uvolnění.

16:59
    Daleyho rána z pravé strany, Vasilevskij vyráží vyrážečkou.

17:10
    Nielsen v dobré šanci, gólman Lightning jej však vychytal levým betonem.

17:33
    Střelu Killorna na druhé straně zblokoval Ericsson do ochranné sítě.

18:00
    Puk opustil hrací plochu, vhazovat by se mělo v obranné třetině Red Wings.

18:28
    Tampě odpískána přihrávka rukou, hra je vykázána do neutrální zóny.

18:39
    Od levého mantinelu vystřelil Ericsson, Vasilevskij předvádí další jistý zákrok.

18:43
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Braydon Coburn – 2 min., podražení).

18:43
    Detroit si zahraje druhou přesilovou hru! Vhazování po pravici Andreje Vasilevského.

18:48
    Stamkos uspěl na buly proti Zetterbergovi, domácí ihned vyhazují.

19:01
    Ohlášena poslední minuta úvodní periody.

19:10
    Frk střílel z levého kruhu, brankář Blesků podržel puk ve své moci.

19:58
    V první třetině se již nic dalšího nestane.

Trestné minuty: 4 – 2

Red Wings začnou druhou třetinu ještě na přesilové hře. Do konce trestu Coburna totiž zbývá 43 vteřin.

Hokejisté Lightning a Red Wings se vrátili ze šaten zpět na ledovou plochu. Druhé dějství nám začne za několik málo okamžiků.

20:01

20:02
    Prostřední periodu otevřelo vhazování mezi Pointem a Zetterbergem.

20:20
    Zetterberg nabil Frkovi, Vasilevskij stačil vyrazit.

20:43

21:34
    Přechod Red Wings do útočného pásma nebyl dle pravidel – čároví tedy pískají postavení mimo hru.

21:58
    O puk se bojuje v levém rohu v obranné třetině hostů.

22:12
    Kunitz vybídl dvakrát ke střele Naměstnikova, Howard v obou případech na jedničku.

22:40
    Svěřenci Jona Coopera se dostávají do ofsajdu.

22:53
    Pěkná střela od Stamkose, gólman Red Wings musel předvést dobrý zákrok.

23:37
    Na opačné straně kluziště zahrozil Tatar, Vasilevskij připraven.

23:56
    Pokus DeKeysera z levé strany zblokován mimo Vasilevského dosah.

24:35
    Kučerov se dostal do samostatného úniku, Howard ale stihl včas přitisknout k sobě betony!

24:56
    Střely na branku: 16 – 20

25:20
    Útočnou akci Detroitu zastavuje ofsajd.

25:52
    Dobrá příležitost pro Nyquista, gólman Blesků si ale jeho střela z pravé strany pohlídal.

26:29
    Hra přerušena, v Amalie Areně proběhne reklamní přestávka.

26:29
    Konec reklamní přestávky, na vhazování ve střední třetině u boxu časoměřičů se staví Paquette a Glendening.

26:55
    I ve druhé třetině zatím sledujeme velmi pěknou podívanou. Obě mužstva si vytvářejí hned několik dobrých šancí.

27:31
    Střela Hedmana byla zblokována, kupředu může nyní Tatar.

27:40
    Z levé strany se odhodlal ke střele Larkin, Vasilevskij neměl příliš práce.

28:42
    Hosté s pukem za vlastním brankářem, oba trenéři zaveleli k dalšímu střídání.

29:08
    Střelecký pokus DeKeysera od modré čáry zblokován.

29:42
    Kotouč si to namířil na střídačku Tampy, vhazovat se následně bude v neutrální zóně.

30:01
    Střely na branku: 18 – 23

30:05
    Brankář hostujícího mužstva přikryl černou pryž pod svou rukavici, pokračovat budeme znovu po reklamní přestávce.

30:05
    Pokračujeme. Point a Zetterberg na buly po levici Jimmyho Howarda.

30:46
    Point nabil Kučerovovi, ten z první míjí tři tyče.

31:06
    Odehráno 31 minut, Lightning zatím vedou nad Red Wings 2:0.

31:23
    Vasilevskij má kotouč v lapačce, rozhodčí hru přerušují.

31:38
    Gourde to zkoušel zprava k bližší tyči, Howarda se ale zaskočit nenechal.

31:47
    Zakázané uvolnění ze strany Tampy Bay, hra se tak přesune před Vasilevského.

32:16
    Greenovi přejel spoluhráč dříve do útočného pásma – čároví tedy pískají ofsajd.

32:28
    Další přerušení. Rudým křídlům je totiž odpískána hra vysokou holí.

32:34
    Coburnova střela z první, Howard nachází touš ve své lapačce.

33:00
    Andrej Vasilevskij (TBL):
    Proti Red Wings – REC:5-0-0 %ÚS:94,0

33:23
    Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Danny DeKeyser – 2 min., držení).

33:23
    Využijí Lightning i druhou početní výhodu? Vhazování po levici Jimmyho Howarda.

33:27
    Stamkos vyhrál buly a po pasu od Kučerova následně střílel Hedman. Brankář Detroitu zasahuje rukavicí.

34:13
    Při vlastním oslabení se nyní dostal do šance Daley. Vasilevskij ale podržel své spoluhráče výborným zákrokem!

34:24
    DeKeyserovi již běží druhá trestná minuta.

34:58
    Přesilovka Tampy se pomalu chýlí ke konci. Howard zatím neměl příliš práce.

35:23

35:28
    Po přihrávce od Kučerova vypálil Girardi, Howard připraven. Následně přichází na řadu reklamní přestávka.

35:28
    Zpět do utkání. Point a Zetterberg v souboji na buly po pravici Jimmyho Howarda.

35:47
    Kučerov vracel Strålmanovi nepřesně. Hrát může soupeř.

36:13
    Zetterberg přihrával před branku, nikoho ze spoluhráčů ale nenašel.

36:30
    Signalizovaný trest pro Detroit, Vasilevskij míří na střídačku.

36:43
    Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Anthony Mantha – 2 min., nedovolené bránění).

36:43
    V pořadí třetí přesilovka pro domácí Tampu! Buly po levici gólmana Red Wings.

36:54
    Střelu Pointa z pravé strany se snažil dorážet důrazný Gourde, Howard ale stihl včas zakročit.

36:59
    Ihned po buly vystřelil Johnson, brankář hostů vyrazil vyrážečkou.

37:32
    Johnson nyní nabil Sergačjovovi, tomu ale střela příliš nesedla.

37:58
    Killorn udržel puk v útočném pásmu, Lightning tak mohou pokračovat v tlaku.

38:08
    Lightning přidávají třetí gól! Své kouzlo znovu předvedlo nejobávanější duo v lize Kučerov a STEVEN STAMKOS. První jmenovaný naznačil střelu z první, místo toho ale našel křižnou přihrávkou volnou jednadevadesátku na levém kruhu, která zakončovala v pádu do prázdné branky. Druhá branka pro Stamkose v dnešním utkání, 3:0! Asistence: Nikita Kučerov, Victor Hedman.
    38:08 Steven STAMKOS - 3:0

38:36
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Vladislav Naměstnikov – 2 min., sekání).

38:36
    Třetí přesilová hra v utkání také pro Red Wings. Podaří se jim před koncem druhé třetiny alespoň snížit?

39:01
    Hlasatel ohlásil poslední minutu druhé periody.

39:29
    Detroit právě vstřelil branku!
    Hosté využívají početní převahu a snižují tak 31 vteřin před koncem druhé třetiny na 1:3! Po pasu od Kronwalla překonává Vasilevského střelou z pravého kruhu pro vhazování TOMÁŠ TATAR. Pro slovenského forwarda je to patnáctý gól, pětadvacátý bod v sezoně 2017/2018! Asistence: Niklas Kronwall, Tyler Bertuzzi.
    39:29 Tomáš TATAR - 3:1

39:57
    Prostřední dvacetiminutovka nám již nic dalšího nenabídne.

Trestné minuty: 6 – 6

Obě mužstva jsou zpět na ledě Amalie Areny. Závěrečná třetí dvacetiminutovka odstartuje za malou chvíli!

40:01

40:02
    Stamkos vyhrál buly proti Larkinovi, třetí dějství odstartováno.

40:28
    Kapitán Bolts přihrál na modrou pro Hedmana, ten ale následně minul.

40:38
    Stamkos to vzal nyní na sebe, Howarda ale k zákroku nedonutil.

41:14
    Kučerov a jeho střela z levé strany, brankář Red Wings má puk ve své moci.

41:35
    4:1 pro domácí! Po přihrávce od Kučerova se prosazuje zkušeně ALEX KILLORN. Rodák z Halifaxu se prosadil pojedenácté v sezoně! Asistence: Nikita Kučerov, Brayden Point.
    41:35 Alex KILLORN - 4:1

43:08
    Larkin to zkusil z úctihodné vzdálenosti, Vasilevskij rychle vytřepal touš z lapačky.

43:40
    Johnsonův bekhend z levého kruhu, Howard sbírá kotouč do své lapačky.

43:44
    Kučerov mohl přidat svůj druhý gól a pátý bod v utkání! Bekhendem si ale po vhazování na Howarda nepřišel.

44:10
    Od pravého mantinelu střílel na druhé straně Zetterberg, Vasilevskij vyrazil bez větších problémů.

44:46
    Střely na branku: 29 – 31

45:29
    Naměstnikov hledal Callahana, do přihrávky ale vložil hůl Ericsson.

45:55
    Green nabral slušnou rychlost, po přechodu do útočného pásma ale o puk přišel.

46:17
    Ofsajd Detroitu, ke slovu se hlásí první reklamní přestávka ve třetí třetině.

46:17

46:36
    Nikita Kučerov (TBL):
    Dnes celkem třináct střeleckých pokusů

47:24
    Abdelkader to zkoušel z pravého kruhu pro vhazování, jeho střela ale postrádala přesnost.

48:29
    Tatar vybídl ke střele Bertuzziho, Vasilevskij dokázal vyrazit.

48:54
    Do zajímavé šance se nyní dostal Larkin, gólman Bolts ovšem znovu pozorný.

49:22
    Callahan nabil Killornovi, prudká rána druhého jmenovaného minula branku.

49:51
    Střely na branku: 31 – 33

50:31
    Daleyho střela z první, Vasilevskij kryje. Před námi je další reklamní přestávka.

50:31
    Můžeme opět pokračovat. Peca a Glendening na vhazování po levici Andreje Vasilevského.

51:37
    Puk skončil mimo hrací plochu, nyní se vhazuje ve středovém kruhu.

51:53
    Girardiho pokus od modré byl zblokován Daleym.

52:53
    Icing ze strany Rudých křídel, vhazovat se tedy následně bude poblíž Howarda.

53:44
    Vasilevskij zasahuje proti střele Nielsena – čtyřiatřicátý zásah brankáře Tampy.

54:17
    Helm se nedostal ke střele – dobrou defenzivní práci totiž odvedl Callahan.

54:32
    Touš někdy mezi střídačkami, v Amalie Areně proběhne další z reklamních přestávek.

54:32
    Pokračujeme vhazováním ve střední třetině.

55:12
    Stamkos tečoval Hedmanovu střelu od levého mantinelu, hattricku se však nedočkal.

55:32
    Lightning v postavení mimo hru.

55:57
    Ericsson zblokoval střelecký pokus Kučerova od modré čáry, Howard tedy bez práce.

56:06
    Necelé čtyři minuty do konce utkání, Tampa porazí s největší pravděpodobností Detroit i ve čtvrtém vzájemném zápase letošní sezony.

56:33
    Jensenův pokus od modré končí vedle Vasilevského svatyně.

57:20
    Střela Šustra od modré končí na zadním mantinelu.

58:09
    Lakin obkroužil branku a následně to zkusil z pravé strany. Vasilevskij vyrazil levým ramenem.

58:38
    1 minuta a 22 vteřin do konce, ofsajd Red Wings.

59:01
    Probíhá poslední minuta dnešního utkání.

59:32
    Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Frans Nielsen – 2 min., krosček).

59:32
    28 vteřin před koncem tu je ještě čtvrtá přesilová hra pro Lightning!

59:55
    Diváci v Amalie Areně děkují vstoje svým oblíbencům za dnešní výkon.

Lightning porazili Red Wings 5:2 a ukončili tím tak sérii dvou proher v řadě. Domácí byli v utkání o něco lepší mužstvem, dva body tak berou zaslouženě. Gól a tři asistence zapsal útočník Nikita Kučerov.

DET: Niklas Kronwall (O) – 22:18
    Victor Hedman: ,,Chtěli jsme dobře začít a hrát po návratu zpět domů naší hru."