Chabarovsk – Dinamo Minsk 3:2 (po pr.) | Vladivostok – Jaroslavľ 0:2 (kon.) | Novosibirsk – Barys 4:0 (kon.)
Čerepovec – Togliatti 5:4 (2:0 po s.n.) | Kazaň – Omsk 3:4 (0:1 po s.n.) | Novgorod – Metallurg Magnitogorsk 2:1 (po pr.)
po s.n. (2:0)
Severstaľ Čerepovec
5:4 (3:1, 1:2, 0:1 - 0:0)
Lada Togliatti
cz Pondelok 20.11.2017, 17:00 • Ice Palace • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Severstal Čerepovec
    Čerepovec v Západní konferenci drží sedmé místo s 50 body. V těsném závěsu za ním se nachází Spartak Moskva a před ním jsou bodově nejblíže celky ze Soči či Nižného Novgorodu.

Čerepovec a jeho forma v posledních dvou kolech byla zabrzděna dvěma prohrami a to 0:1 s Magnitogorskem a 2:5 s Jekatěrinburgem. Oba zápasy Čerepovec hrál na svém ledě.

Československá stopa v Čerepovci
    Brankář Juliu Hudáček – odehrál celkem 25 zápasů; úspěšnost 93,2%; průměr obdržených branek – 1,91.
    Matěj Stránský – 3+2 = 5 bodů; +/- = -2; průměrný čas na ledě = 13:32.

Lada Toljatti
    Lada se nachází na třinácté pozici ve Východní konferenci. S posledním týmem, Jugrou, se bodově prakticky dělí o poslední místo v tabulce. Na dvanáctý Vladivostok ztrácí již devět bodů, což je propastný rozdíl.
    Lada si v minulém kole připsala již třetí porážku za sebou.3:1 prohrála na ledě Novgorodu. Venkovní trip se zatím hráčům Lady příliš nedaří a po šesti venkovních zápasech za sebou má jen jedno vítězství (překvapivé) 3:1 s Magnitogorskem a bod po remíze s Dinamem Riga.

Československá stopa v Ladě
    Jiří Novotný – 1+1 = 2 body; +/- = -7; průměrný čas na ledě = 18:24.

Severstal Čerepovec: J. Hudáček (Artamkin) – Jevsejenkov, Verjovkin, Kornějev, Masuhr, Višněvskij, V. Vasiljev, Kudako – Kagarlickij (C), Jašin, Bumagin – Stránský, Trubačjov (A), Vovčenko – Ugarov, Mereskin, Kazakovcev – Karlin, Monachov.

Lada Toljatti: Krasotkin (Ivannikov) – D. Vorobjov, Ch. Genoway, D. Ježov (C), Ďjakov, Kostromitin, Kirillov, Morenec – Bočarov, Zernov, Bělousov – Soin (A), Achmetov, A. Strelcov – Valujskij, Babenko, Novotný (A) – Harper, Mastrjukov, Kapustin.

Rozhodčí: A. Vasiljev – E. Gamalej.

00:01

03:03
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Alexandr Ščerbina – 2 min., hákování).

04:18
    Lada právě vstřelila branku!
    Hosté využívají přesilovou hru a branku dává český hráč JIŘÍ NOVOTNÝ. Asistence: Shane Harper a Charles Genoway.

09:13
    Čerepovec právě vstřelil branku!
    Domácím se daří ještě v první desetiminutovce srovnat stav zápasu a to zásluhou DMITRIJE KAGARLICKÉHO. Asistence: Konstantin Kornějev a Oleg Jašin.

10:33
    Vyloučení v týmu Lada Toljatti ( Alexej Kirillov, 2 min., hákování).

12:33

12:36
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Alexej Ugarov – 2 min., sekání).

12:55
    Vyloučení v týmu Lada Toljatti (Jiří Novotný – 2 min., nedovolené bránění).

14:36

14:52
    Domácí využívají přesilovou hru a brankou VALERIJE VASILJEVA otáčí průběh první třetiny. Asistence: Alexandr Bumagin a Dmitrij Kagarlickij.

15:45
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Alexandr Mereskin – 2 min., hákování).

16:20
    Autorem branky je DANIIL VOVČENKO, který přidává třetí branku svého celku a to v oslabení. Tohle je určitě pro tým hostů velká rána. Asistence: Jurij Trubačjov.

20:00

Hosté se ujali vedení brankou Jiřího Novotného. Avšak pak domácí dokázali vyrovnat. Následně otočit vývoj zápasu, když využili přesilovou hru. Ke konci první třetiny měla Lada další přesilovou hru, avšak v ní inkasovali potřetí.

Statistiky po první třetině
    Střely na branku: 10:7
    Vyloučení: 3:2 (domácí i hosté využili jednu přesilovou hru)
    Hity: 4:7
    Vyhraná vhazování: 10:10

20:01

20:01
    Střídání v týmu Lada Toljatti: ze hřiště odchází Anton Krasotkin, přichází Jevgenij Ivannikov.

21:39
    Vyloučení v týmu Lada Toljatti (Semjon Valujskij – 2 min., sekání).

23:39

24:11
    Hosté se ubránili přesilové hře soupeře a následně po jejím skončení se jim daří snížit stav utkání. Branku dává KIRILL KAPUSTIN. Asistence: Semjon Valujskij.

27:55
    Vyloučení v týmu Lada Toljatti (Kirill Kapustin – 2 min., podražení).

29:55

33:49
    Ve druhé třetině se prosazují i domácí a díky brance RUSLANA KARLINA, Čerepovec odskakuje opět do dvoubrankového vedení. Asistence: Alexandr Ščerbina.

37:50
    KIRILL KAPUSTIN dává v této třetině svou druhou branku a snižuje stav na 3:4. Asistence: Alexandr Strelcov.

40:00

Druhou třetinu ovládli hosté poměrem 2:1 ve svůj prospěch. Čerepovec vždy odskočí do vedení a Lada se však vždy dotáhne na rozdíl jedné branky. Třetí třetina bude určitě zajímavá, dokáže Lada vyrovnat, případně otočit tento duel?

50:02
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Nikolaj Kazakovcev – 2 min., hákování).

52:02

52:14
    Krátce po uplynutí přesilové hry se přece jen hosté prosazují. Autorem branky je SEMJON VALUJSKIJ. Asistence: Denis Zernov a Georgij Bělousov.

54:51
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Nikolaj Kazakovcev – 2 min., sekání).

60:00

Třetí třetina nám přinesla vyrovnávací branku hostů a zápas bude muset rozlousknout prodloužení, případně dovednostní soutěž.