cz Utorok 14.11.2017, 18:30Liga mistrů • Skupina D

Ode mě je to pro tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (20:32:33)

Osobní statistiky:

Body: Lawrence (18) – Mihailovič (13)
    Doskoky: Hruban (8) – Jekiri (10)
    Asistence: Lawrence (5) – Lasisi (3)

Pumprla se v úplném závěru neprosadil, víc už se nestalo! Úvod utkání patři hostům, kteří za prvních jedenáct minut svého soupeře nepustili do vedení. Nymburk poté doslova převzal otěže zápasu a neustále navyšoval svůj náskok, který je v konečném součtu čtrnáctibodový! Domácí si tedy připisují třetí výhru v základní skupině, Belgičané naopak počtvrté prohrávají. Oostende dnes zaznamenalo hned čtrnáct ztrát, zatímco Nymburk pouhých sedm.

Konec zápasu. (86:72)

39:39
    Mihailovič neuspěl, rozehrávat bude Nymburk. Lavička domácích si vyžádala oddechový čas v samotném závěru tohoto utkání! (86:72)

39:10
    Kesteloot neuspěl, obranný doskok získal Barač. Míč má Nymburk, který už směřuje na útočnou polovinu. (86:72)

38:42
    Za tři body se teď po přihrávce Lasisiho prosadil také Mihailovič, který snížil na čtrnáct bodů. Za chvíli se rozběhne poslední minuta. (86:72)

38:23
    Lawrence přihrál na Pumprlu, který skóroval a navýšil náskok domácích už na sedmnáct bodů! (86:69)

37:44
    Domácí Barač byl úspěšnější, ten využil obě šestky a řekl bych, že o vítězi je už definitivně rozhodnuto! (84:69)

37:36
    Hra se teď kouskuje fauly. Lasisi ale proměnil pouze jeden nabídnutý trestný hod. (82:69)

37:22
    Nejprve skóroval Myers, poté Lawrence. Hosté už na útočné polovině zakončují velmi brzy! (82:68)

36:51
    Také Lawrence dostal příležitost dvou šestek. Byl ale úspěšný jen z poloviny, proměnil pouze tu druhou. (80:66)

36:39
    Dvě úspěšné šestky zaznamenal Lambrecht, Oostende snižuje na rozdíl třinácti bodů. (79:66)

36:00
    Další ztráty na obou stranách. Tu hostující potrestal Lawrence, který je s patnácti body stále nejlepším střelcem! Belgičané si vyžádali čas na poradu! (79:64)

35:23
    Útočným faulem si pomohl Myers, hostující basketbalisté tak přichází o balón! (77:64)

34:56
    Místo snížení na devět bodů je tu třináctibodový náskok! Ray to vzal na sebe, což se prokázalo jako správné řešení. (77:64)

34:13
    Salumu ovšem neproměnil po time-outu ani jeden trestný hod! Doskok získal Hruban, míč pro Nymburk. (75:64)

34:13
    Bohačík při pokusu o útočný doskok fauloval! Domácí lavička si ihned vzápětí vyžádala oddechový čas! (75:64)

33:53
    Mwema snižuje na jedenáct bodů! Každý další faul domácích teď bude trestán dvěma šestkami hostů. (75:64)

33:32
    Myers proměnil pouze jednu šestku. Po té druhé přišel obranný doskok Hrubana. (75:62)

33:00
    Oostende nakonec nedokázalo zakončit! Hosté tak o míč přeci jen nakonec přišli, směrem dopředu už míří domácí hráči. (75:61)

32:44
    Dlouhý útok Belgičanů! Mwema získal útočný doskok, hosté mají taktéž dalších čtrnáct vteřin. (75:61)

32:18
    Jenže domácí zakončují velmi rychle! Benda teď Nymburku vrátil čtrnáctibodový náskok! (75:61)

32:10
    Další dva trestné hody pro hosty. Myers byl v tuto chvíli stoprocentní! (73:61)

31:43
    Lawrence sice neskóroval, ovšem přišel útočný doskok domácích, kteří mají dalších čtrnáct vteřin na zakončení! (73:59)

31:23
    Na čáru trestného hodu se dostal Myers. Ten proměnil pouze druhou šestku! (73:59)

31:08
    Hosté teď přišli o míč, Lambrechtovi byly odpískány kroky! Nymburk vzápětí hned dvakrát střídá. (73:58)

30:50
    Jenže Nymburk odpovídá, po individuální akci se prosadil Ray! (73:58)

30:27
    Djordjevič do čtvrté desetiminutovky vstoupil stejně, jak ukončil tu třetí. Skóroval a snížil! (71:58)

30:01
    Začala čtvrtá čtvrtina. (71:56)

30:00
    Třetí čtvrtina skončila. (71:56)

29:54
    V samotném závěru třetí čtvrtiny přišla individuální akce hostujícího kapitána. Djordjevič se prosadil za dva body! (71:56)

29:01
    Hruban přihrál Křížovi, ten na začátku poslední minuty třetí desetiminutovky skóroval za dva body! (71:54)

28:13
    O úspěšný pokus za tři body se na druhé straně postaral také Mwema, který snížil! (69:54)

27:53
    Benda těžil z asistence Vyorala a trefil trojku! Nymburk vede už rozdílem osmnácti bodů! (69:51)

27:13
    Neúspěšný pokus Hrubana z tříbodové hranice! Obranný doskok berou Belgičané. (66:51)

26:50
    Po koši Hrubana už deset bodů v řadě! Mwema využil přihrávky Fielera a skóroval za dva body! (66:51)

26:23
    Hostům se na útočné polovině v posledních chvílích vůbec nedaří! Mihailovičovi odpískán útočný faul. (64:49)

26:12
    Nymburk teď jasně dominuje! Prosadil se Benda, domácí získali už osm bodů v řadě! (64:49)

25:28
    Lawrence získal míč a následně skóroval! V tuto chvíli je se třinácti body nejlepším střelcem utkání, hosté si vyžádali čas na poradu! (62:49)

24:42
    Výborně! Opět to byl Bohačík, který dokázal skórovat! Nymburk tak opět odskakuje na dvouciferný náskok. (60:49)

24:06
    Individuální akce také na druhé straně, Bohačík navýšil domácí náskok znovu na devět bodů! (58:49)

23:40
    Belgičané mají v posledních chvílích navrch. Lasisi to vzal na sebe, což se ukázalo jako správné řešení! (56:49)

22:54
    Individuální akce Fielera! Hostující basketbalista byl úspěšný a snížil na rozdíl devíti bodů. (56:47)

22:24
    Lawrence se rozehrál a znovu skóroval! Jenže přišla reakce na druhé straně, Fieler se taktéž zapsal do střelecké listiny! (56:45)

21:54
    Čtvrtý pokus už ale končí úspěšně! Tři body si připsal domácí Lawrence, po kterém přišel rychlý útok hostů, snížil Mihailovič. (54:43)

21:19
    Za tři body to zkoušel Kesteloot, na druhé straně poté Hruban! Ani třetí střela v této části košem neskončila. (51:41)

20:41
    Neúspěšná tříbodová střela Barače v úvodu třetí desetiminutovky. Obranný doskok získal Mihailovič. (51:41)

20:01
    Začala třetí čtvrtina. (51:41)

Úvodních dvacet minut hry je za námi. Belgičané do zápasu vstoupili lépe, ovšem ve druhé minutě druhé čtvrtiny trefil Barač důležitou trojku a poprvé v tomto utkání poslal domácí do vedení! Nymburk nakonec v poločase vede desetibodovým rozdílem! Uvidíme, co nám nabídne druhý poločas, který začne zhruba v 19:42.

20:00
    Druhá čtvrtina skončila. (51:41)

19:59
    V úplném závěru první půle se prosadil Hruban, který vzal celou akci na sebe! (51:41)

19:53
    Nymburk bude rozehrávat! Lavička domácích si vzápětí vyžádala čas na poradu! (49:41)

19:38
    Dva trestné hody pro domácí, Vyoral proměnil obě šestky a navýšil náskok na osm bodů! (49:41)

19:09
    Jekiri proměnil pouze druhý trestný hod a snížil na rozdíl šesti bodů! (47:41)

19:09
    Kříž fauloval Jekiriho, budou z toho dvě šestky pro belgický tým. Ještě předtím je tu ale oddechový čas pro Nymburk! (47:40)

18:51
    Skoro dvě minuty bez bodu, obrany teď dominují! Oostende získalo útočný doskok a zůstává u balónu! (47:40)

18:08
    Neprosadil se ani Salumu, obranný doskok tentokráte patřil domácím, postaral se o něj Kříž. (47:40)

17:52
    Hruban netrefil svůj pokus za tři body. Jekiri získal důležitý obranný doskok pro belgický celek. (47:40)

17:11
    Na jedné straně palubovky skóroval Mihailovič, na té druhé poté Kříž! Rozdíl mezi oběma tak zůstává sedmibodový! (47:40)

16:26
    Snad nejdelší úsek bez bodů. Ten ukončil Kříž, který skóroval po přihrávce Pumprly! Belgičané si vyžádali oddechový čas! (45:38)

15:21
    Nymburk šel rychle dopředu, za devět vteřin od inkasovaného koše se dostal ke střele a Hruban trefil trojku! (43:38)

15:12
    Velmi krátké útoky na obou stranách! Opět se prosadil hostující kapitán, Oostende se znovu přiblížilo ve skóre! (40:38)

14:52
    Těch faulů je dnes zatím opravdu mnoho. Djordjevič byl stoprocentní a zase snížil! (40:36)

14:15
    Předchozí faul vyšel hosty hodně draho! Dva body přidává také Lawrence a Nymburk odskakuje na šest bodů! (40:34)

13:57
    Nesportovní faul Myerse! Hruban proměnil oba nabídnuté trestné hody, Nymburk navíc zůstává u míče! (38:34)

13:43
    Po dvou bodech Kříže přišla osobní chyba Bohačíka, který fauloval Myerse. Oba týmy teď střídají! (36:34)

12:31
    Belgičané po oddechovém čase srovnávají zásluhou Myerse, který se prosadil po individuální akci! (34:34)

12:11
    Ray vybídl Vyorala, který skóroval z tříbodového oblouku a poslal Nymburk do dvoubodového vedení! Hostující lavička si vyžádala time-out! (34:32)

11:27
    Kapitán Djordjevič proměnil oba trestné hody, skóre je v těchto chvílích jako na houpačce. (31:32)

11:05
    I druhá desetiminutovka začala ve vysokém tempu a hraje se rychlý basketbal! Na jedné straně Kesteloot, na té druhé Barač. Ten trefil dokonce trojku a poslal domácí do vedení! Vůbec poprvé v tomto utkání! (31:30)

10:17
    V úvodu druhé čtvrtiny srovnal Barač, který zužitkoval přihrávky Bohačíka. (28:28)

10:01
    Začala druhá čtvrtina. (26:28)

10:00
    První čtvrtina skončila. (26:28)

09:59
    Pět vteřin před koncem srovnal Kříž. V úplném závěru byl faulován Salumu, který se dostal na čáru trestného hodu, kde byl stoprocentní. (26:28)

09:27
    Dva rychlé koše, o které se postarali Kříž a Barač! Nymburk se v závěru první desetiminutovky dotahuje na dva body! (24:26)

08:43
    Koš s faulem zaznamenal Myers. Ten ale nedokázal zužitkovat následnou šestku, po které přišel obranný doskok! (20:26)

08:26
    Obrovské tempo pokračuje! Nejprve skóroval Myers, po něm uspěl také Lawrence, který proměnil oba trestné hody! (20:24)

07:59
    Lawrence našel Bohačíka, který zaznamenal velmi důležitý tříbodový pokus! (18:22)

07:48
    Dvěma úspěšnými šestkami snížil Barač. Hosté však znovu odskakují po úspěšné střele Fielera. (15:22)

07:08
    Salumu to vzal na sebe, jeho individuální akce skončila dvěma body pro Oostende! (13:20)

06:46
    O první body se postaral také Salumu, který trefil trojku! Vzápětí ale snížil Barač! (13:18)

06:06
    Oba týmy střídaly. Bohačík sice neuspěl, ovšem následný doskok patřil domácím, kteří zůstávají i nadále u míče. (11:15)

05:38
    Nezastavitelný Jekiri znovu skóroval. Po něm se prosadil také Kesteloot, hosté opět odskakují! (11:15)

05:01
    Lawrence našel Peterku, ten už svůj tříbodový pokus přetavil v body! Nymburk tak po pěti minutách hry srovnává! (11:11)

04:29
    Na další body čekáme. Tříbodová střela Hrubana nakonec ke smůle domácích v koši neskončila! (8:11)

03:53
    Jekiri proměnil pouze jednu šestku. Následný útok českého týmu končí dvěma body, skóroval Benda! (8:11)

03:33
    Dva rychlé koše na obou stranách, útoky zatím dominují. Na jedné se prosadil Jekiri, na té druhé Benda! (6:10)

02:58
    Lawrence to vzal na sebe. Zatím nejlepší střelec domácích v základní skupině skóroval za dva body! (4:8)

02:31
    Míč putoval po ose Lasisi – Jekiri. Druhý jmenovaný se prosadil při střele za tři body, Belgičané vedou šestibodovým rozdílem! (2:8)

02:03
    Na druhé straně dvě šestky pro Jekiriho. Také hostující hráč proměnil oba trestné hody! (2:5)

01:46
    Faulovaný Peterka se dostal na čáru trestného hodu. Domácí hráč byl stoprocentní! (2:3)

01:21
    Další body hosté nepřidávají, Kesteloot neskóroval, další doskok získal opět Hruban. (0:3)

00:59
    Jekiri posunul na Mihailoviče, který skóroval z tříbodového oblouku a otevřel skóre tohoto utkání! (0:3)

00:27
    Zhruba dvanáct minut se nehraje, to basketbalistům rozhodně neprospívá! (0:0)

00:27
    Rozhodčí řeší nějaké nesrovnalosti u stolku časoměřičů! Už minimálně tři minuty se nehraje, oba celky se znovu rozehrávají! (0:0)

00:21
    O první střelu se postaral hostující Lasisi, který neuspěl. Obranný doskok získal Hruban! (0:0)

00:01
    Utkání právě začalo. (0:0)

ČEZ Basketball Nymburk: Ray, Benda, Pumprla (K), Kolář, Lawrence, Diggs, Peterka, Bohačík, Barač, Kříž, Vyoral, Hruban

Telenet Oostende: Lambrecht, Buysse, Lasisi, Mwema, Kotrulja, Salumu, Myers, Djordjevič (K), Kesteloot, Jekiri, Fieler, Mihailovič.

Jeden z týmů si stoprocentně srovná bilanci vítězství a porážek. Favoritem je domácí Nymburk. Dokáže potvrdit tuto roli a porazí belgického soupeře? Sledujte náš online přenos a určitě se to dozvíte!

Na druhé straně Telenet Oostende. Belgický tým je na tom hodně podobně. Z pěti utkání zaznamenal taktéž dvě vítězství a tři prohry, má sedm bodů a v tuto chvíli je na páté příčce. Hostům se příliš nedaří na útočné polovině, ze všech osmi celků v této skupině naházeli nejméně bodů! Tonye Jekiri má 11.6 bodů na zápas, což je naprosto shodné číslo, jako Lawrence na druhé straně. Belgičané zvítězili v prvním a poté zatím v posledním utkání skupiny.

ČEZ Basketball Nymburk se nachází na šesté příčce. Domácí na svém kontě mají dvě výhry a tři porážky, momentálně tedy sedm bodů. Klíčovým hráčem českého celku je Eugene Lawrence, který je nejvytěžovanějším basketbalistou svěřenců trenéra Orena Amiela a zároveň jejich nejlepším střelcem. Na svém kontě má průměrně 11.6 bodů na utkání. Nymburk do skupiny nevstoupil vůbec špatně, jenže poté přišly prohry s tureckým Besiktasem a italským Avellinem.

Hezký den přeji všem příznivcům basketbalu. Liga mistrů má na programu šesté zápasy a jedním z nich bude také duel ze skupiny D, ve kterém ČEZ Basketball Nymburk na své palubovce přivítá Telenet Oostende.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Štěpán Slovák

ERA Basketball Nymburk: Ray, Benda, Pumprla (K), Kolář, Lawrence, Diggs, Peterka, Bohačík, Barač, Kříž, Vyoral, Hruban
    BC Oostende: Lambrecht, Buysse, Lasisi, Mwema, Kotrulja, Salumu, Myers, Djordjevič (K), Kesteloot, Jekiri, Fieler, Mihailovič
    Štvrtiny: 26:28, 25:13, 20:15, 15:16