Vladivostok – Petrohrad 0:2 (kon.) | Red Star Kunlun – D. Moskva 1:2 (po s.n.) | Čerepovec – Čeljabinsk 3:2 (kon.)
Novgorod – Jekaterinburg 2:4 (kon.) | S.Moskva – Metallurg Magnitogorsk 3:2 (1:0 po s.n.) | Riga – Togliatti 2:1 (3:2 po s.n.)
Admiral Vladivostok
0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
SKA Petrohrad
cz Utorok 14.11.2017, 10:30 • Fetisov Arena • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.

Hokejisté Petrohradu budou plnit úlohu velkých favoritů na půdě Admiralu Vladivostok a vzhledem k aktuální pozici se nic jiného než tříbodový zisk pro SKA očekávat nedá. Hosté jsou znovu považováni za největší adepty na vítězství, v dosavadních jednatřiceti zápasech vybojovali těžko uvěřitelných 81 bodů a celé KHL vévodí o fantastických 20 bodů před CSKA s Jokeritem. O jejich dominanci nemůže být pochyb, naopak domácí Vladivostok čeká tuhý boj alespoň o play-off.

Admiral je ve Východní konferenci až na dvanácté pozici s třiatřiceti body a na osmý Sibir má manko devíti bodů, což rozhodně nebude jednoduché stáhnout. Na svého úterního protivníka ztrácí 48 bodů a rozdíl v kvalitě je tak obrovský. Admiral naposledy zdolal Soči celkem snadno v poměru 4:0, předtím přehrál hladce také Ufu 5:1 a jeho forma těsně před reprezentační přestávkou nebyla vůbec špatná.

Petrohrad zdolal Novgorod 5:4 až po samostatných nájezdech, předtím podlehl Spartaku 1:3 (což byla vůbec jeho první porážka v sezóně v základní hrací době) a přehrál Rigu 3:2. Ani v jednom týmu nepůsobí žádný český nebo slovenský krajánek. V domácím dresu hraje Slovinec Robert Sabolič, jenž je dobře znám z působení z české extraligy.

Já Vás ke sledování tohoto přenosu srdečně zvu a přeji příjemnou zábavu.

Admiral Vladivostok: Nalimov (Bobkov) – Bartulis, S. Iljin, Volčenkov, Morrisonn, N. Gluchov, Mnacjan, Miščenko, Gičibekov – Wright, Manukjan, Sabolič – Tkačov, Sajustov, Alexandrov – Kazakov, Fiščenko, Žafjarov – Makarenko, Krasnoslobodcev, K. Voronin.

SKA Petrohrad: Koskinen (Šesťorkin) – Zubarev, Vojnov, Hersley, Chafizullin, J. Jakovlev, Rundblad, Rykov, Gavrikov – Kalinin, Kovalčuk, Prochorkin – Šipačov, S. Plotnikov, N. Gusev – Tichonov, Koskiranta, Karpov – Ketov, Kablukov, Barabanov.

Rozhodčí: Bělov, Fatejev – Zacharenkov, Michel.

Utkání za malý okamžik začne, právě zní ruská hymna.

00:01

00:31
    Vladivostok se dopustil zakázaného uvolnění.

00:56
    Ofsajd Petrohradu, zatím sledujeme opatrný duel z obou stran.

01:27
    Po střele od modré musel zasahovat Nalimov, ten si poradil i s následnou dorážkou.

01:47
    Po ráně z mezikruží od Tichonova zasahuje pozorný Nalimov.

02:46
    Hosté byli usazeni v útočném pásmu soupeře, závěrečná střela se mezi tři tyče nevešla.

03:34
    Admiral rozjíždí akci zpoza vlastní branky.

04:00
    Hosté měli šanci na pravé straně, nicméně Nalimov znovu zasahuje.

04:26
    Po přečíslení dva na jednoho se na druhé straně musel činit také Koskinen.

05:03
    Tempo hry je vysoké, oba celky hrají nahoru dolů.

05:13
    SKA se osvobozuje pouze za cenu zakázaného uvolnění.

05:53
    Petrohrad na chvíli udržel útočné pásmo, ale ke střele se nedostal.

06:35
    Po ráně od Gluchova vznikla před Koskinenem mírná potyčka, brankář SKA ukrývá kotouč v lapačce. Následuje první komerční přestávka.

06:41
    Vhazuje se ve středním pásmu blíže brance SKA.

07:36
    SKA se pokusil založit postupný útok, po střele Guseva znovu zasahuje pozorný Nalimov.

08:07
    Střelu z levého kruhu vyráží Nalimov betonem před sebe.

08:33
    Ohánět se musel také Koskinen, před nímž vznikl závar.

08:52
    Z pravé strany z hodně ostrého úhlu se neprosadil Karpov.

09:30
    Vhazuje se ve středovém kruhu, hra prozatím plyne celkem rychle.

09:30
    Admiral si zahraje svou první přesilovku, Petrohrad totiž hrál v šesti.

10:27
    Vhazovat se bude po pravici Koskinena.

10:58
    Domácí drží útočné pásmo, ale Koskinena ohrozit nedokážou.

11:30

11:47
    Před Nalimova se tlačil Tichonov, ale na domácího strážce si nepřišel.

11:57
    Nahození od Koskiranty sbírá Nalimov.

12:19
    Hra je přerušena ve středu kluziště, následuje druhá komerční přestávka.

13:07
    Petrohrad si zahraje svou první přesilovku, dvě minuty odsedí Voronin.

13:33
    Admiral se dostal do rychlého brejku, ale zakončit ho nedokázal.

13:42
    Kazakov dostal tvrdý direkt kotoučem do kolene a v bolestech odjíždí na střídačku.

14:14
    Nalimov odolává, kotouč udržel před brankovou čarou!

15:07

16:00
    Nalimov musel být v pohotovosti a ukrývá kotouč do lapačky.

17:01
    SKA má tlak, jenomže na Nalimova prozatím nemůže najít recept.

17:37
    Admiral se dopustil zakázaného uvolnění.

17:39
    Domácí si zahrají svou druhou přesilovku, na trestnou usedl Prochorkin.

18:07
    SKA napoprvé nevyhodil, při druhém pokusu už byl ale úspěšnější.

18:41
    Admiral přesilovku celkem zvládá, nicméně Koskinen nemusel výrazněji zasahovat.

19:26
    Blíží se konec přesilové hry Admiralu i první třetiny.

19:39

20:00

Úvodní třetina je za námi. Diváci se branky nedočkali. Petrohrad zatím nenaplňuje papírové předpoklady a Admiral mu je více než vyrovnaným soupeřem. Druhá třetina začne přibližně v 11:21.

20:09
    Hned v úvodu druhé části zasahuje Nalimov po střele z levé strany.

21:03
    Tkačov přihrával před branku, ovšem kotouč nakonec skončil v lapačce Koskinena.

21:30
    SKA nezakončil protiútok dva na jednoho, neprosadil se ani z následné dorážky. Nalimov ležel v brankovišti jak dlouhý, tak široký.

22:19
    Karpov se snažil prosadit z pavé strany, ale zblízka na pozorného Nalimova nevyzrál.

23:08
    Nájezd Ketova z pravé strany likviduje Nalimov.

23:32
    Ketov je otřesen a odjíždí na střídačku.

23:32
    Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Shaone Morrisonn – 2 min., vysoká hůl).

23:46
    Petrohrad právě vstřelil branku!
    Favorit tohoto duelu početní výhodu bleskově využívá. Už po necelých čtrnácti sekundách se prosazuje VADIM ŠIPAČOV, který u pravé tyče doklepl puk do odkryté branky. Asistence: Nikita Gusev.
    23:46 Vadim ŠIPAČOV - 0:1

24:12
    Koskinen nyní zasahuje po střele z mezikruží, vhazovat se bude po jeho levici.

24:57
    Petrohrad po vedoucí trefě ožil a drží se v útočném pásmu soupeře.

26:00
    Koskinen se musel ohánět po krásné akci Voronina na pravé straně a poté přikrývá kotouč lapačkou.

26:18
    Na druhé straně se blýskl Nalimov po střele Ketova!

27:11
    SKA se znovu delší dobu nachází před Nalimovem.

27:21
    Nalimov kryje střelu Guseva, máme tu první komerční přestávku druhé třetiny.

28:05
    Obrázek hry se nemění, v tuto chvíli má jasnou převahu Petrohrad.

28:23
    Tvrdou ránu Prochorkina z pravého křídla kryje Nalimov.

29:00
    Po střele Žafjarova byla v pohotovosti lapačka Koskinena.

29:38
    Admiral se zvedá a v tuto chvíli se častěji tlačí před brankáře Petrohradu.

29:52
    Nalimov byl znovu pozorný, nyní vykryl ránu Tichonova.

30:45
    Petrohrad si "hraje" s kotoučem ve vlastní třetině.

31:17
    Nalimov přežil další velký tlak hostů.

31:26
    SKA si zahraje svou třetí početní výhodu po hákování Alexandrova.

32:06
    Během ní se Admiralu podařilo už dvakrát vyhodit.

32:44
    O sólové zakončení se pokusil Karpov, Nalimov bez potíží zasahuje.

33:26

33:31
    Hra se přesouvá do středního pásma, následuje komerční přestávka.

34:20
    Petrohrad vyhodil na zakázané uvolnění.

34:55
    Tentokráte je pískáno zakázané uvolnění také Admiralu.

35:17
    Nalimov opět fantasticky zasahuje po střele z levé strany!

36:04
    Petrohrad nyní vytvořil před Nalimovem obrovský závar a je ve velkém tlaku.

36:41
    Admiralu se dlouhou dobu nedaří opustit obranné pásmo.

37:13
    Nalimov dalším zákrokem zabraňuje gólu a v tuto chvíli drží šance Admiralu nad vodou.

38:03
    Hráči SKA po většinu času drží kotouč na svých holích.

38:40
    Hezkou akci hostů překazil Admiral až na poslední chvíli.

39:13
    Vladivostok dobře brání a nenechá soupeře střílet.

39:35
    Domácí vyhazují, ve druhé třetině se zřejmě už nic nestane.

40:00

Druhá třetina je za námi. V ní se dostal do vedení favorit z Petrohradu, který měl naprostou převahu. Ovšem z velkého tlaku vytěžil pouze jeden gól z přesilové hry, o tři body tak bude muset hodně bojovat ještě ve třetí třetině. Ta začne přibližně ve 12:11.

40:51
    Koskinen pro jistotu přikryl kotouč do lapačky před dotírajícím protihráčem.

42:27
    Admiral drží kotouč ve vlastním pásmu a snaží se něco vymyslet směrem dopředu.

43:23
    Hra se spíše odehrává ve středním pásmu, častěji u kotouče jsou hosté.

44:03
    Petrohrad se nyní usadil v útočném pásmu Admiralu.

44:39
    Šipačov nyní z levé strany z mírného úhlu nevyzrál na Nalimova.

45:48
    Po střele z mezikruží předvádí jistý zákrok Nalimov.

46:25
    Petrohrad šel do přečíslení tři na dva, ale brankář Nalimov vážněji zasahovat nemusel.

46:57
    Admiral na chvíli uklidnil hru, jenomže o kotouč ihned přišel.

47:13
    SKA vyhodil pouze za cenu zakázaného uvolnění.

47:37
    Střela z levého kruhu prosvištěla nad brankou Nalimova.

48:57
    Hosté jsou znovu dlouhou dobu usazeni před brankářem Vladivostoku.

49:08
    Koskiranta se ocitl zcela osamocen před Nalimovem, ale puk do sítě nedostal!
    49:08

50:15
    Po delší době měl práci také Koskinen, jenž si poradil s tvrdou ranou Volčenkova.

50:16
    Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Ilja Kablukov – 2 min., podražení).

50:49
    Admiralu se dnešní třetí početní výhoda příliš nedaří.

51:06
    Rána Gluchova byla sražena do ochranné sítě.

51:20
    SKA vyhodil přes všechny čáry, minuta z přesilovky Admiralu je pryč.

51:44
    Kotouč znovu končí až u Nalimova.

52:04
    Domácí mají tlak, nicméně Koskinen stále odolává.

52:15

52:26

53:34
    Nalimov si poraadil u své levé tyče betonem po střele z hodně ostrého úhlu.

54:03
    Z mezikruží to zkusil Tichonov, na Nalimova si znovu nepřišel.

54:39
    Admiral se pokusil rozjet akci z vlastní třetiny, ovšem hráči SKA skvěle napadají.

55:06
    Ofsajd pro Petrohrad.

56:35
    Domácím se krátí čas a stále se nemohou dostat blíže ke Koskinenovi.

57:05
    Po střele od Karpova předvedl snadný zákrok lapačkou Nalimov.

57:10
    Tohle je velká šance pro Admiral, dvě minuty za podražení totiž odsedí hostující Koskiranta.

57:44
    Domácí jsou usazeni za brankou soupeře, ovšem ke střele se dostat nemohou.

58:33
    Petrohrad zvládá oslabení skvěle a znovu vyhazuje.

58:53
    Admiral je vůbec rád, že se dostane z vlastní třetiny.

59:10

59:22
    Admiral zkusil hru bez brankáře a to se mu hned vymstilo, do prázdné branky se bez větších potíží trefil JARNO KOSKIRANTA. Asistence: Alexander Barbanov, Patrik Hersley
    59:22 Jarno KOSKIRANTA - 0:2

Dnešní zápas je u konce. Příliš krásy nepřinesl, z vítězství se nakonec raduje favorizovaný Petrohrad. Ten svou první branku vsítil na začátku druhé části z přesilové hry, svůj náskok pojistil trefou Koskiranty do prázdné branky. Já se tímto s Vámi loučím a přeji hezký zbytek dnešního dne.