SR 18 – Bielorusko U18 sk 1:4 (kon.) | Olomouc – Třinec 2:4 (kon.) | Slavia – Benátky n/J 4:1 (kon.)
Chomutov – Liberec 1:6 (kon.) | Plzeň – Mladá Boleslav 1:4 (kon.) | B. Bystrica – Cracovia sk 9:4 (kon.)
Poprad – Zvolen 6:1 (kon.) | Kometa Brno – HC Slovan sk 3:0 (kon.) | Vítkovice – Znojmo 4:3 (kon.)
HC Kometa Brno
3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
HC Slovan Bratislava
cz Štvrtok 03.08.2017, 18:00 • DRFG Arena, Brno • Prípravný zápas

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Vítám všechny fanynky a fanoušky ledního hokeje! Přes horké letní dny a vysoké teploty je příprava na novou hokejovou sezónu v plném proudu a poprvé od dubnového titulu se před svým publikem představí úřadující mistr české extraligy HC Kometa Brno, jejímž soupeře bude slovenský účastník KHL HC Slovan Bratislava. Utkáním vás provede Daniel Kinc.

Kometa má za sebou první přípravné utkání na ledě Horácké Slavie Třebíč, které vyhrála po samostatných nájezdech 3:2. Nyní se od posledního finálového utkání s Libercem představí poprvé před svým publikem.

„Máme v plánu nasadit do zápasů zkušené borce, ale nastoupí také i mladší kluci, které chceme vidět v akci, například Střondalu s Králem. V bráně bude chytat Marek Čiliak. Nenastoupí Honza Káňa, Leoš Čermák a Jan Štencel, kteří doléčují zranění, nebudou také Mallet s Eratem. Přesto by měla nastoupit většina základního kádru," nastínil čtvrteční sestavu Komety trenér Kamil Pokorný.

Před novou sezónou Slovan houfně posiloval. Přišli například útočníci Jan Buchtele, Tomáš Hrnka, Lukáš Kašpar, Teemu Ramstedt, Michal Řepík, do brány se vrátil Jaroslav Janus, další kvalitní posilou je gólman Jakub Štěpánek, obranu vyztužil Lukáš Kozák, kterého můžete znát i způsobení v brněnské Kometě. Změn bylo skutečně hodně, cíl je jasný, postup do play-off.

Zatímco Slovan už pozvolna vyhlíží start KHL, Kometa na ledě v podstatě začíná. Miloš Říha samozřejmě uzpůsobil program tak, aby byl jeho tým v co největším zápřahu a byl připraven na 23. srpna, kdy jeho mužstvo startuje soutěž na ledě SKA Petrohrad. Zatím odehrál čtyři přípravné mače, dvakrát na ledě Pardubic (prohrál 2:5 a 1:2 po nájezdech). Doma pak porazil na nájezdy 3:2 Spartak Moskva. Ve středu se "belasí" představili na svém zimáku proti Zlínu, ovšem padli 4:6.

Loňský vzájemný duel

Slovan je tradičním soupeřem Komety v přípravě. I v loňské sezóně se oba celky potkaly. Brňané se nejprve představili před svým publikem a vyhráli po gólech Marka Kvapila, Martina Zaťoviče, Vojtěcha Němce, Hynka Zohorny a Patrika Kocha 5:3. V odvetě vyhrál Slovan těsně 2:1, jedinou trefu Brna zaznamenal Jan Hruška.

HC Kometa Brno: Čiliak (Vejmelka) – Krejčík, O. Němec (C), Gulaši, Král, Malec (A), Bartejs, Mikyska – Svoboda, Hruška, Vincour – Zaťovič (A), V. Němec, Haščák – R. Zohorna, Nahodil, H. Zohorna – Havránek, Střondala, Dočekal.

HC Slovan Bratislava: Štěpánek (Janus) – Bačík (A), Hedera, Taimi, Fereta, Voráček, Kozák, Černý, Boldižár – Kašpar (C), Smoleňák, Řepík – Hrnka, Mikúš (A), Buchtele – Skalický, Sádecký, Šťastný – Hlinka, Hecl, Liška – Sloboda.

Rozhodčí: Jeřábek, Franěk – Svoboda, Lhotský..

Oba celky jsou již nastoupeny na hrací ploše. Domácí nastupují v modrých dresech, hosté se oděli do bílého.

Před začátkem utkání byla ještě věnována minuta ticha na památku nedávno zesnulého bývalého útočníka Komety Františka Ševčíka.

Brňané dnes vyrukují do hry s velkou částí základního kádru, poprvé v přípravě se tak objeví ve hře hráči jako Jakub Krejčík, Ondřej Němec, Tomáš Vincour nebo Martin Zaťovič.

00:01

00:05
    Slovan vyhrál úvodní buly a ihned se vydal dopředu, ovšem Krejčík dokázal kotouč vyhodit a Kometa otáčí hru.

00:37
    Vincour projel po levém křídle, zpoza branky hledal na brankovišti spoluhráče, ale jeden z hostů srazil puk mimo nebezpečnou zónu.

00:57
    První formace Komety pokračovala v útoku, Krejčíkova střela od modré byla zblokována a Slovan poté dokázal vyhodit.

01:20
    Několik nepřesností přerušilo akce obou celků ve střední třetině, kotouč končí za brankou Čiliaka.

01:42
    Domácím se znovu nepovedlo překonat hradbu soupeře ve střední třetině, Slovan se ubránil a oba celky střídají.

02:16
    Radim Zohorna dostal kousek prostoru na pravé straně, chtěl se dostat ke střele, ale bránící hráč mu na poslední chvíli kotouč vypíchl.

02:58
    Zohorna tak zkusil průnik po levém křídle a prudkou střelou protáhl Štěpánka. K dorážce se dostal Vincour, který trefil puk z voleje, leč těsně vedle levé tyč.

03:18
    Domácí svírali slovenského soupeře i nadále a akci zakončoval nahozením Ondřej Němec, Jakub Štěpánek ale puk ukryl ve své rukavici.

03:45
    Na druhé straně dostal prostor na vrcholku levého kruhu Hrnka, jeho střelu po ledě ale připravený Čiliak pohotově vykopl betonem.

04:25
    Radim Zohorna ve středním pásmu uvolnil svého bratra Hynka, ten se ale proti dvojnásobné přesile kupředu neprobil.

04:55
    Následně na opačné straně mohl podobně jako Hrnka zahrozit Řepík, jeho tvrdá střela byla ale zablokována.

05:23
    Čiliak ale přeci jen musel zasahovat po nahození od modré, výhled měl však odkrytý a jeho pravý beton byl na místě.

05:55
    Slovan je znovu usazen v pásmu domácích a aktivně kombinuje, střeleckou pozici si však ne a ne vypracovat.

06:27
    A nakonec se domácí osvobodili, oba celky odjíždějí střídat a Jakub Štěpánek pomůže spoluhráčům za brankou s rozehrávkou.

07:00
    Zaťovič zůstal sám na útočné modré, kam mu také spoluhráči adresovali přihrávku, ovšem brněnský forvard těžký pas nezpracoval.

07:31
    David Boldižár pohotově nahazoval od modré čáry, jeho pokus chtěl tečovat Smoleňák, ale na puk nedosáhl.

07:55
    Marek Čiliak navíc dokázal poté uklidnit celou situaci a pohodlným zákrokem přerušil hru.

08:43
    Na jedničku si brněnský strážce brankoviště vedl i o několik desítek vteřin později, když pohotově sklapl betony proti dorážce Buchteleho a znovu přerušil hru!

09:15
    Hruška v akci 3 na 2 na druhé straně přenechal kotouč Svobodovi, ten ale ranou příklepem trefil jen svého spoluhráče před brankou.

09:49
    Zaťovič projel od poloviny hřiště kolem tří hráčů až na úroveň brankové čáry, z levé strany a nulového úhlu ale Štěpánka nepřekvapil.

10:17
    Ihned po buly Nahodil povedenou žabičkou bekhendem naše před brankou H. Zohornu, ten ale netrefil puk podle představ.

10:44
    Nejmladší článek brněnské sestavy Střondala se nyní prohnal po pravé straně a zkusil vystřelit bekhedem, ovšem zařízení minul.

11:25
    Jan Hruška nyní projel do třetiny a dobrých dvacet vteřin držel kotouč za brankou, žádný z jeho parťáků si ale nedokázal najet do střelecké pozice.

12:03
    Slovan se poté snažil rychle přejít dopředu, ale jeho akce ztroskotala na nepřesné přihrávce – zakázané uvolnění.

12:31
    Ihned po buly se sice Brňané usadili na kotouči, ale ke střele se nikdo z druhé formace nedostal, a po tečovaném vyhozením jednoho z hráčů Slovanu skončil kotouč na tribuně.

13:30
    Dobrý tlak, téměř minutový, předvedla také třetí lajna Brna. Radim Zohorna ukázal neskutečnou sílu na kotouči, tělem si odstavil dva soupeře a vyháčkoval se až před brankou, kde ale bekhendem trefil beton připravného Štěpánka!

13:58
    Slovan po buly nic neřešil, zkušeně vyhodil a jeho vyčerpaná pětice odjela střídat.

14:19
    Toho mohli rázem využít V. Němec s Dočekalem, na pravé straně si ale oba dávali přednost, a o kotouč zbytečně přišli.

14:38
    Na levém křídle už se ale naopak ke střele dostal Svoboda, obětavý obránce Taimi do jeho rány ale lehl a zblokoval ji.

15:02
    Na druhé straně pálil téměř totožně Juraj Mikúš, Čiliak se svým betonem opět bezchybný.

15:44
    Radim Zohorna zatím hraje velmi aktivně. Nyní si najel na přihrávku z obranného pásma a přes obránce pohotově vypálil, ale jeho schovaný pokus skončil těsně nad břevnem.

16:31
    Slovan se vydal opět dopředu, Malec však rodící se přečíslení obětavě zablokoval a poté slovenský celek v dalším útočném rozletu zastavil ofsajd.

17:05
    První velká šance! Vincour dostal parádní pas zpoza branky, osamocen před brankou však trefil jen rameno připraveného Jakuba Štěpánka!

17:32
    A uvidíme také první přesilovku, kterou si zahrají hosté. Vyloučen je domácí obránce Filip Král na dvě minuty za podražení.

17:51
    Hederovi ale hned v jejím úvodu uskočil kotouč od hokejky a hosté musejí začít ze středního pásma.

18:20
    Kometa se poté znovu osvobodila a třetí útočné snažení slovenského klubu zastavil ofsajd.

18:53
    Brno hraje oslabení zatím skvěle a již potřetí dokázalo vyhodit.

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:32
    Vyloučený bek Král je zpět na ledě, domácí přestáli přesilovku bez úhony.

20:00

Další třetina začne přibližně v 18:46.

První dějství je minulostí a zaplněná DRFG Arena se zatím branky nedočkala. Za zmínku stojí šance Radima Zohorny a Tomáše Vincoura, oba však kotouč za zatím bezchybného Jakuba Štěpánka nedostali. Uvidíme, co nám přinese druhá třetina. Buďte u ní s námi.

20:01

20:19
    Hned v úvodu druhé třetiny se domácí po úspěšném buly vydali dopředu, Hruška zkoušel tečovat přihrávku zleva, ale nepovedlo se mu to podle představ.

20:47
    Na opačné straně ujel Slovan do přečíslení 3 na 1, avšak úplně volný Smoleňák přesný pas po teči obránce nedostal!

21:20
    Hra má od začátku druhé třetiny velké tempo. Vojtěch Němec se jako vítr prohnal po křídle a snažil se naslepo dát pas před branku, jenže trefil jen oblouk branky a Štěpánek pohotově přikryl kotouč.

21:42
    Střondala nabral rychlost ve střední třetině, vypálil přes obránce, ale branku netrefil. Kotouč dojel R. Zohorna, nicméně neadresoval před branku přesný pas.

22:09
    Akce domácích pokračovala a na modré čáře se dostal ke střele Mikyska, jeho pokus skončil přesně v náručí připraveného brankáře Slovanu.

22:41
    Domácí po buly opět zamkli svého soupeře, ten se sice dostal na chvíli na puk, ale osvobodil se jen za cenu zakázaného uvolnění.

23:12
    Opět bylo k vidění několik nepřesností ve středním pásmu, kotouč je nyní za brankou Komety, která rozjíždí další akci směrem dopředu.

23:44
    Voráček ve střední třetině zastavil postup Brna a ještě stihl nahodit na Čiliaka, ten však pohodlně sebral kotouč rukavicí a jednoduše rozehrává.

24:16
    Mikyska nyní dobře zasáhl před brankou před dojíždějícím soupeřem a na poslední chvíli kotouč odehrál, Slovan se poté už k další šanci nedostal.

24:55
    Hra nyní hodně ztratila na tempu, sledujeme velké množství nepřesných přihrávek, hokejových akcí je naopak pomálu.

25:40
    Až nyní Havránek v tísni posunul kotouč Dočekalovi, který z první vypálil po ledě a Štěpánek betonem odrazil střelu domácího útočníka do rohu hřiště.

26:10
    Hostující celek navíc poté zahrál kotouč na další zakázané uvolnění, hra se stěhuje opět před Jakuba Štěpánka.

26:37
    Tutovka Slovanu! Ten se po buly vydal dopředu, Hrnka byl úplně sám před brankou, ale bekhendem trefil jen vyrážečku připraveného Čiliaka, jenž vyškrábl puk nad branku!

26:54
    Na opačné straně nabil Vincour na střelu z první Gulašimu, tomu rána nesedla. Štěpánek přesto musel zasahovat, a to když pálil Svoboda, ale brankář Slovanu pohotově zasáhl.

27:38
    Podobně na druhé straně dostal chvíli prostoru Mikúš a okamžitě dostal nabito, Čiliak ale na poslední chvíli vytěsnil tvrdou střelu vyrážečkou.

28:05
    Na druhé straně pak najížděl před branku Zohorna, posunul kotouč doprava Dočekalovi, jehož prudkou ránu ze zápěstí vyrazil Štěpánek se štěstím ramenem.

28:42
    Zakázané uvolnění Komety, hra se vrátí před Marka Čiliaka.

29:08
    Kometa právě vstřelila branku!
    Domácí se ujímají chvíli před polovinou zápasu vedení! Radim Zohorna skvěle obkroužil téměř celé pásmo, z pravé strany si vyjel až na modrou čáru, kde z otočky nahodil před branku a tam jeho pokus umně tečoval TOMÁŠ HAVRÁNEK. Pro brněnského mladíka je to první trefa za A-tým Komety – 1:0! Asistence: Radim Zohorna.

29:50
    Slovan však nechce dát svou kůži lacino a po chvíli vybojoval opět vhazování před Markem Čiliakem.

30:18
    Po něm se ale žádné šance nedočkal, domácí pohodlně vyvezli kotouč a sami se ženou do útoku.

30:51
    Třetí lajna Brna předvedla nakonec dobrý tlak na kotouči, ale chyběla tomu střela. Po nepřesné pasu Nahodila získal puk Slovan a jeho hráči mohou vystřídat.

31:30
    Radim Zohorna dobruslil za bránou puk a ihned hledal najíždějícího Střondalu, ovšem ten měl zablokovanou hokejku.

31:59
    Na druhé straně mohl zakončovat Hecl, kterému se otevřela střelecké pozice, Čiliak ale opět pohotově zasáhl svou připravenou vyrážečkou.

32:51
    První přesilovku si zahraje také Brno. Vyloučen je hostující útočník Pavol Skalický, a to na dvě minuty za vysokou hůl.

33:30
    V jejím úvodu našel Svoboda křižně Hruška, jeho rána příklepem se ale mezi tyče nevešla.

33:58
    Poté to z křídla zkoušel i sám Svoboda, a sice příklepem. Štěpánkovi puk vypadl z náručí, ale jeh spoluhráči celou situaci vyřešili.

34:20
    Nahodil si několikrát vyměnil puk s Havránkem, nakonec z mezikruží vypálil první jmenovaný, Štěpánek vůbec nic neviděl přes clonícího hráče, ale kotouč jej trefil do betonu!

34:30
    Síly na ledě se vyrovnají. Tomáš Havránek zasáhl soupeře v rohu hřiště vysokou holí a odpyká si dvě minuty na trestné lavici.

35:04
    No a pozor, Slovan si zahraje dlouho přesilovku 5 na 3. Radim Zohorna je vyloučen na 2+2 minuty za vysokou hůl.

35:33
    Bratislava ale nic v první půlminutě nepředvedla, Čiliak nemusel zasahovat a Zaťovič poté dokázal vyhodit.

36:00
    A znovu obrana Brna svou práci zvládla, Dočekal pokryl v mezikruží křižný pas a dokázal z otočky nekompromisně vyhodit až k Štěpánkovi.

36:29
    A podobně si vedl také Krejčík, který na brankovišti zastavil pas a po mantinelu poslal kotouč z obranné třetiny.

36:30
    Domácí jsou ve čtyřech.

37:07
    Slovanu se přesilovka ale vůbec nedaří, Krejčík znovu vyhodil a podobný kousek se poté povedl také Vincourovi.

37:40
    Domácí se nebojí ani zaútočit, Nahodil nyní dobře vyvezl puk, ale nakonec se na pravé straně ke střele nedostal.

38:17
    A hostující celek nakonec po nepřesné přihrávce zahrál i na zakázané uvolnění. Tuhle početní převahu si hosté za rámeček nedají.

38:49
    Navíc mohli i inkasovat! Dočekal vybojoval puk pro Zaťoviče, který přetlačil dva soupeře, ovšem v mezikruží v tutové pozici těsně přestřelil branku!

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

39:50
    Svoboda se v jejím závěru dokázal protáhnout za obranu, ale v pádu nakonec vypálit nedokázal.

40:00

Další třetina začne přibližně v 19:32.

Druhá třetina je za námi a domácí jsou zatím o krok blíž výhře. Skóre duelu otevřel v polovině duelu Tomáš Havránek, jenž umně tečoval nahození Radima Zohorny, a vůbec poprvé v nové sezóně rozjásal ochozy brněnské DRFG Areny. Slovan mohl kontrovat v přesilovce 5 na 3, ale z té nevytěžil vůbec nic. Uvidíme, co nám nabídne třetí část hry. Buďte u ní s námi.

40:01

40:17
    Hned v úvodu třetiny mohlo být vyrovnáno! Před brankou zůstal sám Smoleňák, ale z první trefil jen beton připraveného Čiliaka!

40:51
    Slovan vstoupil do třetí části mnohem aktivněji a znovu se usazen v pásmu, leč ke střele se dostal zatím nemůže.

41:09
    A taky ani nedostal, domácí obratem vyrazili dopředu. Zaťovič našel Vojtěcha Němce, který pohotově vypálil zprava, ale Štěpánek proti jeho střele nastavil svou rukavici.

41:20
    Podobnou možnost měl vzápětí také Martin Dočekal, ale ani on nenašel z brankoviště recept na Štěpánka.

41:41
    Tlak Brna po buly pokračoval, a to když Nahodil nabil na modré čáře Malcovi, příklep brněnského beka ale jeden z hostů obětavým pádem zablokoval.

42:24
    Slovenský celek se po delší době osvobodil a po levém křídle dokonce vyrazil dopředu, nicméně ke střele se znovu nepropracoval.

43:00
    To se povedlo až Marku Heclovi, jenž štiplavou střelou prověřil pozornost Marka Čiliaka, ten je ale zatím naprosto bezchybný.

43:36
    Vojtěch Němec se pokusil projet kolem dvou soupeřů na pravém křídle, to se mu sice povedlo, ale poté mu kotouč utekl od hokejky.

44:14
    Na druhé straně se u pravé tyče strhla velká trma vrma, puk se potuloval pod těly ležících hráčů a rozhodčí po chvilce přerušil raději hru.

44:47
    A přerušil ji taky na druhé straně, a to poté co Štěpánek nastavil ráně Zohorny svou lapačku a pohodlně zasáhl.

45:10
    Havránek za brankou zadovkou pod sebe hledal volného R. Zohornu, k tomu se kotouč se štěstím dostal, ale netrefil jej podle představ.

45:46
    Ofsajd nyní zastavil v útočném rozletu svěřence Libora Zábranského.

46:15
    Slovan se vydal dopředu a Mikúš zůstal sám v mezikruží, vypálil, ale jeho pokus byl zablokován. Čiliak měl v této chvíli úplně zakrytý výhled.

46:36
    Dnešní utkání sleduje 3 105 diváků!

46:36
    Chvíli předtím navíc mohli domácí vést 2:0, když Vincour projel až před branku, zkoušel vystřelit na zadní tyč, ale rána mu nesedla.

47:05
    Další možnost měl Vojtěch Němec, který si řekl před brankou o střílenou přihrávku, ale puk nedokázal nasměrovat přesně na svatyni soupeře.

47:38
    Na druhé straně zahrozili také hokejisté slovenského klubu, když se po sérii přihrávek dostal k puku z druhé vlny najíždějí Buchtele, ale jeho střela byla v poslední chvíli zablokována.

47:57
    Malec na modré čáře nic neřešil a pohotově nahodil, Nahodil sice kotouč tečovat nedokázal, ale i tak měl Štěpánek co dělat, aby udržel hrací předmět v náručí.

48:40
    Hrnka zpracoval těžký puk na útočné modro, poslal jej najíždějícímu obránci Taimimu, ale Čiliak opět bezstarostně zasáhl.

49:20
    Domácí jdou zase blíže vítězství, a to po naprosto parádní akci! Vincour ještě ve vlastním pásmu nastartoval TOMÁŠE SVOBODU, který se jako tank protáhl mezi oběma obránci Slovanu a ačkoliv byl na brankovišti ve svém úniku tísněn, jednoruč dokázal elegantně píchnout do kotouče a přehodit jej přes pravý beton Štěpánka – 2:0! Asistence: Tomáš Vincour.

50:00
    A Kometa pokračuje ve své aktivitě, druhá vstřelená branka ji vlila novou krev do žil.

50:38
    A málem to bylo o tři branky! Lukáš Nahodil se s ladností sobě vlastní kolem tří hráčů protáhl až před branku, kde ale svůj blafák do bekhendu nedotáhl do zdárného konce a ztroskotal na vytyčeném betonu Štěpánka!

51:10
    Štěpánek musel o několik chvil znovu zasahovat, proti střele Dočekala vytyčil znovu svou rukavici. Brankář Slovanu se v posledních minutách rozhodně nenudí.

52:04
    Slovan pod tlakem vyhodil opět jen na zakázané uvolnění, Kometa je v této fázi hry jasně lepší.

52:04
    Oddechový čas pro Slovan Bratislava!

52:33
    Bratislavský celek po buly přešel dopředu, ale ke střele se nedostal. Kombinace však nevyšla ani Brňanům, ti zahráli na zakázané uvolnění.

53:05
    Utkání opět nabízí za bouřlivé atmosféry množství nepřesností, diváci se však i přes tuto malou kaňku skvěle baví.

53:45
    Nakonec musel zasahovat opět Jakub Štěpánek, ale jeho lapačka byla opět připravena a schovala puk po ráně Nahodila.

55:11
    Nahodil projel s kotoučem do pásma a chtěl jej rychle prostrčit Dočekalovi, ale pas byl zblokován.

55:40
    Čas nyní pádí velmi rychle, Slovanu zbývá necelých pět minut, aby dokázal případně utkání ze svého pohledu zdramatizovat.

56:14
    Šance domácích! Svoboda zachytil kotouč a vypálil příklepem, ovšem Vincour jeho pokus tečoval těsně vedle! Právě Vincour poté našel úplně volného Hrušku, ale ten z první prověřil pouze pevnost masky Jakuba Štěpánka!

56:50
    Další šanci si mohl vytvořit v útočné třetině Zaťovič, ale nakonec mu rána nesedla.

57:30
    Další šance Komety! Nahodil zůstal úplně sám před brankou, položil si Štěpánka, ovšem jeho lapačku nepřehodil!

57:51
    Výhra domácích je zpečetěna! H. Zohorna projel po pravé straně a povedenou přihrávku našel v mezikruží volného MARTINA DOČEKALA, který nic neřešil a z první poslal kotouč nad rameno Štěpánka o břevno do sítě – 3:0! Asistence: Hynek Zohorna, Lukáš Nahodil.

58:33
    Čiliak musel ještě jednou zasahovat, ale znovu byl připraven a brněnský muž s maskou je blízko vychytané nule.

58:56
    Navíc si Kometa vyzkouší ještě jednu přesilovku. Vyloučen je hostující útočník Michal Řepík, a to na dvě minuty vražení na hrazení.

59:16
    Kometa dohrává přesilovku v pohodové kombinaci, ráda by však přidala ještě jednu trefu.

59:46
    Vojtěch Němec sice na modré přišel o kotouč, ale Slovan už se do útoku nedostane.

Po předzápasové domluvě obou týmů bude nyní ještě následovat pětiminutové prodloužení hrané 3 na 3! Po jeho skončení uvidíme také nájezdy, s pěti střelci na obou stranách.

Prodloužení začalo!

Hned v úvodu prodloužení se snažil branku objet Střondala, ovšem to se mu nepovedlo. Slovan otáčí hru.

61:03 – Po minutě prodloužení je u puku stále Slovan, ale zatím jen ve středním pásmu, ze kterého se nemůže dostat do útoku.

61:30 – Kotouče se zmocnil Hruška, jenž bez přípravy nahodil od modré čáry, ale jeho pokus byl sražen nad branku.

61:59 – Na druhé straně ujel hráči Slovanu do brejku 2 na 1, Smoleňák dostal pas před prázdnou branku ale přestřelil.

63:13 – Prodloužení je zatím oboustranně opatrné, žádný z tým se do útoku nijak vehementně nežene.

63:42 – Další akci hostů zastavuje ofsajd.

64:20 – Mikyska si nyní dobře počínal proti Heclovi, hostující útočník se ke střele nedostal.

64:44 – Prodloužení se chýlí ke svému konci a vypadá to, že se branky nedočkáme.

Prodloužení skončilo!

Nyní budeme svědky samostatných nájezdů, po pěti střelcích na obou stranách.

Nájezdy začínají!

Jako první se rozjel Tomáš Vincour a bekhendovým blafákem proměnil – 1:0!

Na druhé straně jel Pavol Skalický, ale z blízkosti branku přestřelil – 1:0.

Jako druhý z Brna je Tomáš Havránek, ten si fantasticky roztáhl Štěpánka a kotouč mu ladně po ledu poslal mezi betony – 2:0!

Juraj Mikúš naznačil střelu, cuknul doleva a bekhendem poslal kotouč pod břevno – 2:1!

Vojtěch Střondala zkusil kličku do bekhendu, Štěpánek vyjel hluboko z branky a domácí borec nenašel prostor pod jeho tělem – 2:1.

Neuspěl na opačné straně ani Smoleňák, Čiliak zasáhl betonem – 2:1.

A neproměnil ani Filip Král, který si počkal na pohyb Štěpánka, a podél jeho pravého betonu loboval puk těsně vedle pravé tyče – 2:1.

Tomáš Hrnka také nenašel recept na Čiliaka, ten u pravé tyče vyrazil kotouč betonem – 2:1.

Tomáš Svoboda si najel od levého mantinelu, naznačil střelu a poté parádní kličkou do bekhendu poslal puk pod víko – 3:1!

Jako poslední se rozjel Michal Řepík, dlouho otálel se střelou, ale nakonec mezi betony Čiliaka místo nenašel.

Konec nájezdů!

Kometa tak vítězí i v nájezdech, a to poměrem 3:1, zatímco v základní hrací době zvítězila 3:0. Pro domácí takřka ideální scénář a druhá výhra v rámci příprav, zatímco Slovan si připisuje druhou porážku ve dvou dnech. (20:22:49)

Daniel Kinc

Góly a asistencie: 30. Havránek (R. Zohorna), 50. Svoboda (Vincour), 58. Dočekal (H. Zohorna, Nahodil)

Rozhodca: Jeřábek, Fraňo – Svoboda, Lhotský.