Taliansko – Lotyšsko 1:2 (kon.) | Slovinsko – Nórsko 1:5 (kon.) | Slovensko – Dánsko 3:4 (0:1 po s.n.)
Švajčiarsko – Francúzsko 3:4 (0:1 po s.n.)
po s.n. (0:1)
Slovensko
3:4 (0:1, 0:2, 3:0 - 0:0)
Dánsko
Utorok 09.05.2017, 20:15 • LANXESS Arena • Majstrovstvá sveta • Skupina A

64:33
    Michel Miklík išiel do útoku, aby vytvoril situáciu dvoch proti jednému. Nešťastne však vletel do brankára Dahma a hlavný rozhodca mu udelil dvojminútový trest.

55:02
    Tresty na oboch stranách. Po vzájomnej roztržke vylúčil hlavný rozhodca za hrubosť Frederika Storma a Petra Tršku.

54:18
    Iba chvíľu sa hralo v režime piatich proti piatim. Michel Miklík podrazil dánskeho hráča a dostal dve trestné minúty.

51:39
    Slovensko si zahrá presilovú hru. Lukáš Cingel bol zasiahnutý do tváre vysokou hokejkou súpera. Štyri minúty dostal Nicholas Jensen, ktorý mu spôsobil krvavé zranenie.

44:31
    Slovensko dostáva presilovkovú príležitosť. Matias Lassen vyhodil puk do hľadiska a dostal dve minúty za zdržiavanie hry.

32:19
    Oliver Lauridsen podrazil pri mantineli Dávida Skokana. Hlavný rozhodca udelil dánskemu obrancovi dve trestné minúty.

29:35
    Peter Trška zastavil prenikajúceho dánskeho útočníka iba za cenu faulu. Previnil sa sekaním a dostal dve trestné minúty.

25:36
    Slováci dostávajú príležitosť na zníženie. Emil Kristensen sa previnil krosčekom a inkasoval dve minúty.

19:43
    V úplnom závere prvého dejstva je tu vylúčenie v dánskom tábore. Dve minúty za faul lakťom dostal Nikolaj Ehlers.

15:01
    Libor Hudáček rozsekol hokejku jednému z dánskych hokejistov. Slovenský útočník si odsedí dve trestné minúty.

12:51
    Prvá presilovka pre Slovensko. Oliver Lauridsen si odsedí dve trestné minúty za nedovolené bránenie.

08:22
    Dáni dostávajú ďalšiu presilovkovú príležitosť. Juraj Mikuš inkasoval druhýkrát dve minúty za držanie.

05:18
    Juraj Mikuš nedovoleným spôsobom zastavil prenikajúceho Frederika Storma. Dánskeho útočníka držal a dostal dve trestné minúty.

Tomáš Lengyel

Góly a asistencie: 42. Gernát (Miklík, Haščák), 47. Bližňák (Haščák, Dravecký), 52. Miklík (Čerešňák, Dravecký) – 17. Hardt (Storm, Green), 25. Russell (Bau Hansen), 40. Poulsen (O. Lauridsen, Green), rozh. náj. Green