Taliansko – Lotyšsko 1:2 (kon.) | Slovinsko – Nórsko 1:5 (kon.) | Slovensko – Dánsko 3:4 (0:1 po s.n.)
Švajčiarsko – Francúzsko 3:4 (0:1 po s.n.)
po s.n. (0:1)
Slovensko
3:4 (0:1, 0:2, 3:0 - 0:0)
Dánsko
Utorok 09.05.2017, 20:15 • LANXESS Arena • Majstrovstvá sveta • Skupina A

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:15.

Pamätný kolínsky debakel
    V štatistike vzájomných duelov sme zámerne opomenuli ten z roku 2010, keď sa konali MS práve v nemeckom Kolíne. V nadstavbovej časti vtedy slovenskí hokejisti prehrali s Dánskom vysoko 0:6, keď inkasovali všetky góly už v prvej tretine. Zo súčasného kádra si tento debakel pamätá iba kapitán Vladimír Dravecký. Za Dánov sa pred siedmimi rokmi presadili Peter Regin, Philip Larsen, Stefan Lassen, Mads Christensen, Morten Green a Morten Madsen.

Vítame vás pri sledovaní on-line prenosu priamo z dejiska šampionátu MS v hokeji 2017. Slovenských reprezentantov čaká tretie turnajové vystúpenie proti Dánsku.

Slovensko získalo v úvodných dvoch súbojoch proti Taliansku a Lotyšsku dva body. V prvom zápase proti outsiderovi z Apeninského polostrova potvrdzovalo úlohu favorita iba v prvej tretine, ktorú vyhralo vďaka gólu Miklíka. Potom pustilo do hry súpera a ten skóre otočil vo svoj prospech. Slováci prehrávali tesne pred koncom duelu 1:2 a boli na prahu blamáže. Hudáček však vyrovnal a Čerešňák zabezpečil našim dva dôležité body v predĺžení.

V nedeľu proti Lotyšom podali zverenci Zdena Cígera lepší výkon, ale nedokázali ho pretaviť do lepšieho výsledku. Po dvoch tretinách prehrávali 0:2, keď sa v presilovkách trafili Sprukts a Girgensons. Slováci v záverečnom dejstve ešte viac pridali, čo prinieslo zníženie Miklíka v početnej výhode. Vtedy sa zdalo, že náš tím bude bojovať minimálne o vyrovnanie. Zbytočné vylúčenie Draveckého však potrestal Džerinš a Lotyši triumfovali 3:1.

Slovenský kouč dopísal pred druhým zápasom na súpisku Tomáša Ziga s Tomášom Matoušekom. Oboch zaradil do základnej zostavy a na tribúne nechal Andreja Šťastného s Tomášom Hrnkom. Matoušek však strávil na ľade necelé dve minúty a po vyššom treste dohral. Výrazný nebol ani Zigo, takže v zostave môžno neostane kameň na kameni. Zamotaná je aj situácia v bránkovisku. Július Hudáček chytal proti Talianom, Ján Laco proti Lotyšom a neboli medzi nimi veľké rozdiely. O trochu istejším dojmom pôsobil skúsenejší Laco, no Hudáček v príprave vychytal proti Dánom dve čisté kontá, takže tréner nebude mať jednoduchú úlohu.

Dánsko je ešte v horšej pozícii ako slovenský výber. V dvoch stretnutiach nezískalo ani jediný bod a má negatívne skóre 2:10. Na začiatok podujatia si zmeralo sily s Lotyšskom a proti papierovo vyrovnanému protivníkovi malo dobrý štart. V prvej tretine vyslalo na brankára Merzlikinsa až osemnásť striel, no nebolo efektívne a v ďalšom priebehu zápasu za to pykalo. Lotyši dvoma gólmi Indrašisa a jedným Meiju vyhrali 3:0. V nedeľu čakal dánskych hokejistov ešte náročnejší súper. Proti Američanom sa od začiatku bránili, no dlho držali prijateľný stav. V polovici zápasu prehrávali 2:3 a Mads Christensen zahodil obrovskú šancu na vyrovnanie. Ak by ju premenil, mohlo sa všetko vyvíjať inak. Zámorský výber sa však z tejto situácie poučil a vo zvyšku stretnutia dosiahol ďalšie štyri presné zásahy. Dánsko tak prehralo vysoko 2:7.

Švédsky tréner Janne Karlsson zobral do Nemecka väčšinou hokejistov pôsobiacich v európskych súťažiach, ktorých dopĺňajú traja hráči zo zámorských súťaží. Najväčšou hviezdou je útočník Winnipegu Nikolaj Ehlers, spoločnosť mu robia Mikael Aagaard a Patrick Russell z AHL. V Kontinentálnej hokejovej lige pôsobia obrancovia Oliver Lauridsen s Jesperom B. Jensenom a útočník Peter Regin. Zvyšok tímu je poskladaný z mužov nastupujúcich vo švédskej SHL alebo Allsvenskan, nadnárodnej EBEL, nemeckej DEL či domácej najvyššej súťaži.

Na Dánov máme čerstvé spomienky, pretože Slovensko odohralo s týmto súperom dva zápasy v príprave. V úvode apríla vyhralo vonku dvakrát 2:0. Hokejisti spod Tatier lepšie zvládli aj posledné tri duely na svetových šampionátoch. Predvlani triumfovali 4:3 po samostatných nájazdoch, rok predtým 4:3 v riadnom hracom čase a v roku 2011 presvedčivejšie 4:1.

Rozhovor so slovenskými fanúšikmi

Slovensko: J. Hudáček (J. Laco) – Sersen, Čajkovský, Jánošík, Čerešňák, Mikuš, Gernát, Šedivý, Trška – Skokan, Dravecký, Zigo – Miklík, Bližňák, Haščák – Cingel, Kudrna, L. Hudáček – A. Šťastný, Hrnka, Skalický.

Dánsko: Dahm (Sørensen) – J. Jensen, N. Jensen, M. Lauridsen, Kristensen, O. Lauridsen, Lassen, Bruggisser – Ehlers, Madsen, Regin – Storm, Jakobsen, Hardt – Christensen, Green, Poulsen – Bau Hansen, Russell, Meyer.

Tribúny v LANXESS Arene sú zaplnené riedko. Viacerí slovenskí fanúšikovia po víkende v Kolíne opustili mesto a vrátili sa domov. Mierne prevahu budú mať pravdepodobne Dáni, ktorí to majú do Nemecka bližšie.

00:01

00:01
    Tomáš Zigo vyhral úvodné buly pre svoj tím. Slovensko dnes nastúpilo v modrých dresoch, Dáni v bielych s červenými prvkami.

00:23
    Michal Sersen si nedal pozor na rýchleho Nikolaja Ehlersa, ktorý dokázal v úniku vystreliť z ľavého krídla.

01:05
    Michel Miklík nepríjemne vystrelil z pravej strany. Sebastian Dahm sa pritlačil k žŕdke a odrazil puk do rohu.

01:32
    Marcel Haščák mohol skórovať v neprehľadnej situácii pred bránou, keď puk posielal na Dahma. Tesne však minul.

02:25
    Slováci boli tlakom napádajúcich Dánov a mali problém založiť akciu spoza vlastnej brány.

03:14
    Mathias Bau Hansen vystrelil švihom z pravého krídla. Puk poslal vysoko nad bránu, takmer na ochrannú sieť.

03:49
    Michal Čajkovský stratil puk na útočnej modrej čiare, ale rýchlo sa spamätal a nepustil dánskych hokejistov do brejku.

04:50
    Oba tímy sa nevedia dostať cez stredné pásmo, kde im viazne súhra. Brankári teraz nemajú prácu.

05:18
    Juraj Mikuš nedovoleným spôsobom zastavil prenikajúceho Frederika Storma. Dánskeho útočníka držal a dostal dve trestné minúty.

06:00
    Július Hudáček nedokázal pokryť strelu od modrej čiary, ale spoluhráči mu pomohli a puk dostal až za dánsku bránu.

06:32
    Július Hudáček si vyslúžil potlesk slovenských fanúšikov, keď sám vyhodil puk od vlastnej brány cez všetky čiary.

07:18
    Dánska presilovka je na konci. Náš súper sa nedokázal na dlhší čas udržať v útočnom pásme a nemal gólovú príležitosť.

07:35
    Slovenskí hokejisti si teraz môžu na chvíľu oddýchnuť a skonsolidovať sa po oslabení, pretože nasleduje reklamná prestávka.

08:22
    Dáni dostávajú ďalšiu presilovkovú príležitosť. Juraj Mikuš inkasoval druhýkrát dve minúty za držanie.

09:30
    Peter Trška mal dostatok času a podarilo sa mu vyhodiť puk cez všetky čiary. Dáni zatiaľ neohrozili Hudáčka.

10:22
    Slovenský výber zvládol druhé oslabenie po sebe. V tomto prípade Dánov k ničomu nepustil a pohodlne vyhadzoval puky.

10:35
    Až po skončení presilovky sa Dáni dostali k strele. Z ľavej strany švihom vypálil skúsený Peter Regin.

11:20
    Dáni pokračujú v držaní puku aj počas hry piatich proti piatim, ale do streleckých pozícií sa dostávajú len ťažko.

11:40
    Na opačnej strane klziska nepríjemne zakončoval Marcel Haščák, ale jeho pokus neprešiel za chrbát Sebastiana Dahma.

12:25
    Martin Gernát si nakorčuľoval medzi kruhy, v dobrej pozícii mal čas namieriť, ale puk poslal nad bránu.

12:51
    Prvá presilovka pre Slovensko. Oliver Lauridsen si odsedí dve trestné minúty za nedovolené bránenie.

13:40
    Slováci mali dlho problém s tým, aby sa usadili v útočnom pásme. Potom prišla zblokovaná strela Miklíka z ľavého krídla.

14:21
    Po Čerešňákovej strele pred bránou aktívne dorážal Marcel Haščák, ale Dahm s pomocou svojich spoluhráčov napokon odolal.

14:51
    Slovenskí hokejisti predviedli v presilovke zlepšenú hru, ale veľa času stratili naháňaním puku po rohoch.

15:01
    Libor Hudáček rozsekol hokejku jednému z dánskych hokejistov. Slovenský útočník si odsedí dve trestné minúty.

15:36
    Slováci ponúkli veľmi veľa priestoru Frederikovi Stormovi, ktorý si potiahol puk do tesnej blízkosti brány, ale stroskotal na Hudáčkovi.

16:20
    Dánsko dalo gól! Morten Gren v jednej výbornej príležitosti zaváhal, ale o pár sekúnd neskôr prišiel puk k voľnému NICHLASOVI HARDTOVI, ktorý po ideálnej nahrávke na ľavý kruh vypálil príklepom priamo pod brvno. Asistencie: Frederik Storm, Morten Green.
    16:20 Nichlas HARDT - 0:1

17:30
    Marcel Haščák mal na hokejke vyrovnanie. Dostal prihrávku do voľného priestoru na ľavej strane, odkiaľ prestrelil odkrytú bránu.

18:10
    Slováci musia rovnako ako v predchádzajúcom zápase doťahovať. Opäť doplácajú na vylúčenia a góly v oslabeniach.

18:58
    Emil Kristensen mohol pridať druhý dánsky gól. Vo výbornej pozícii na pravom krídle trafil pripraveného Hudáčka.

19:43
    V úplnom závere prvého dejstva je tu vylúčenie v dánskom tábore. Dve minúty za faul lakťom dostal Nikolaj Ehlers.

20:00

Slovenská hokejová reprezentácia prehráva po prvej tretine zápasu s Dánskom 0:1. Zverenci Zdena Cígera hrali počas dvadsiatich minút až trikrát v oslabení a práve v početnej nevýhode inkasovali jediný gól. Nechytateľnou strelou z pravého kruhu sa prezentoval Nichlas Hardt.

Strely na bránu: 12 – 8.

20:01

20:30
    Marcel Haščák výborne prihral voľnému Michelovi Miklíkovi, ktorý bez prípravy zakončoval. Sebastian Dahm bol na svojom mieste.

20:55
    Ďalšia delovka Michela Miklíka z ľavého krídla, preletela cez lapačku dánskeho brankára a smerovala tesne vedľa.

21:43
    Slovenskí hokejisti si vytvorili tlak v početnej výhode, zovreli svojho súpera, ale zbytočne váhali so streľbou.

22:20
    Hra bola dvakrát po sebe prerušená. Bude sa však vhadzovať pred útočnou modrou čiarou slovenského tímu.

23:13
    Slováci trávia čas v útočnom pásme, ale rovnako ako v predchádzajúcich dueloch, aj teraz ťahajú puk prevažne okolo mantinelov.

24:14
    Po chybnej rozohrávke dánskeho tímu sa dostával Zigo do nádejnej pozície, ale na modrej čiare mu rozhodca odpískal ofsajd.

24:46
    Dánsko dalo gól! Slovenskí hokejisti najskôr pohrozili z krídelnej akcie, ale potom sa nestihli vrátiť do obrany a druhýkrát inkasovali. Mathias Bau Hansen našiel pred bránou voľného PATRICKA RUSSELLA, ktorý namieril do odkrytej siete. Asistencia: Mathias Bau Hansen.
    24:46 Patrick RUSSELL - 0:2

25:36
    Slováci dostávajú príležitosť na zníženie. Emil Kristensen sa previnil krosčekom a inkasoval dve minúty.

26:05
    Michel Miklík zakončoval príklepom bez prípravy, ale strela mu vôbec nesadla a puk poslal mimo brány.

26:46
    Dáni pohodlne vyviezli puk až k slovenskej bráne a odišli striedať. Slovákom ostáva v presilovke menej ako minúta.

27:36
    Vylúčený Emil Kristensen sa vrátil na ľadovú plochu. Slovenskému tímu presilovka vôbec nevyšla.

28:11
    Morten Green nebezpečne nahodil puk pred bránu, kde sa ho snažil tečovať Peter Regin. Július Hudáček pohotovo zasiahol.

28:54
    Slovenskí hokejisti ťažko hľadajú spôsob na prekonanie dánskej defenzívy. Pod vplyvom dvojgólového manka sa im ruky čoraz viac zväzujú.

29:35
    Peter Trška zastavil prenikajúceho dánskeho útočníka iba za cenu faulu. Previnil sa sekaním a dostal dve trestné minúty.

30:16
    Pavol Skalický dobre odtlačil od puku Petra Regina a nedovolil mu prejsť do útočného pásma. Slováci vyhodili cez všetky čiary.

31:00
    Dáni rýchlo zakombinovali a spred brány mal zakončovať voľný Patrick Russell. Nezasiahol však letiaci puk.

31:35
    Slovensko bez väčších problémov prežilo oslabenie pri vylúčení Petra Tršku, no potrebuje sa prebrať v ofenzíve, ak chce dnes bodovať.

31:40
    Dáni mali najväčšiu príležitosť až po skončení presilovky. Rýchly prechod do útoku zakončil strelou spomedzi kruhov Nichlas Hardt.

32:19
    Oliver Lauridsen podrazil pri mantineli Dávida Skokana. Hlavný rozhodca udelil dánskemu obrancovi dve trestné minúty.

33:15
    Slovenská snaha v presilovke sa skončila trápením pri mantineli. Dáni vyhodili puk až za našu bránu.

34:04
    Libor Hudáček dvakrát po sebe obkrúžil dánsku bránu, následne prihral na modrú čiaru Jurajovi Mikušovi, ale ten nezasiahol puk ideálne.

34:19
    Slováci v druhej polovici početnej výhody povozili Dánov na kolotoči, no v koncovke je to veľmi slabé.

35:24
    Puk sa odrazil na slovenskú striedačku. Nasleduje vhadzovanie na útočnej modrej čiare nášho tímu.

35:50
    Morten Madsen si nakorčuľoval do tesnej blízkosti slovenskej brány, puk nebezpečne tečoval, ale nemieril presne.

36:23
    Michel Miklík sa ocitol v dobrej pozícii na ľavom kruhu po rýchlom prečíslení. Jeho pohotový príklep skončil tesne vedľa brány.

37:27
    Andrej Kudrna stál úplne voľný na modrej čiare a mohol ísť do samostatného úniku. Musel by však dostať lepšiu prihrávku, ako tú, ktorá smerovala na zakázané uvoľnenie.

37:45
    Ďalšie zakázané uvoľnenie slovenského tímu. Naši priaznivci musia veriť, že sa cez prestávku udeje v šatni zázrak, pretože v inom prípade uvidia len ďalšiu prehru.

38:30
    Slovenský výber má puk častejšie na svojich hokejkách, ale pôsobí kŕčovito a nedokáže sa presadiť vo finálnej fáze.

39:58
    Dánsko dalo gól! Toto bude definitíve klinec do slovenskej rakvy. Síce je len záver druhej tretiny, no inkasovaný gól v tomto čase je pre vývoj duelu kľúčový. V prečíslení dvoch na jedného našiel Oliver Lauridsen MORTENA POULSENA, ktorý nemal problém trafiť odkrytú sieť. Asistencie: Oliver Lauridsen, Morten Green.
    39:58 Morten POULSEN - 0:3

40:00

Slovenská reprezentácia naďalej dopláca na slabú efektivitu v útoku. Napriek snahe a streleckej prevahe sa nedokázala presadiť a paradoxne dvakrát inkasovala z protiútokov. V brejku sa najskôr presadil Patrick Russell a potom aj Morten Poulsen.

Strely na bránu: 21 – 13.

40:01

40:34
    Tomáš Zigo sa snažil nájsť prihrávkou spoza brány voľného spoluhráča pred Dahmom, ale Dáni mu to prekazili.

41:03
    Frederik Storm takmer prekvapil Júliusa Hudáčka spoza brány. Slovenský gólman chvíľu nevedel, kde má puk.

41:22
    Slovensko dalo gól! Rýchle zníženie by ešte mohlo prebrať výber Zdena Cígera. Delovkou od modrej čiary sa presadil obranca MARTIN GERNÁT. Asistencie: Michel Miklík, Marcel Haščák.
    41:22 Martin GERNÁT - 1:3

41:50
    Mikkel Aagaard takmer usmernil puk do slovenskej siete, keď ho tečoval korčuľou. Potom sa ešte dostal k nepríjemnej dorážke.

43:14
    Dáni sa usadili v útočnom pásme, ale chýba im väčší pohyb. Rovnako však vyčkávajú brániaci sa Slováci.

43:54
    Frederik Storm zakončoval spoza Michala Sersena. Slovenský obranca zblokoval puk na plexisklo za bránou.

44:31
    Slovensko dostáva presilovkovú príležitosť. Matias Lassen vyhodil puk do hľadiska a dostal dve minúty za zdržiavanie hry.

45:04
    Slováci výborne zakombinovali v presilovej hre. Marcel Haščák dostal puk medzi kruhy, odkiaľ tesne minul bránu.

46:05
    Slovensko dalo gól! Našim hokejistom vyšla podobná kombinácia ako pred približne minútou. Marcel Haščák opäť zakončoval spomedzi kruhov, no tentoraz MÁRIO BLIŹŇÁK úspešne dorážal a dotlačil puk za Dahma. Asistencie: Marcel Haščák, Vladimír Dravecký.
    46:05 Mário BLIŽŇÁK - 2:3

46:30
    Slovensko výborne vstúpilo do záverečnej tretiny a ešte má dostatok času na prípadné vyrovnanie. Ožili aj fanúšikovia na tribúnach.

47:02
    Michal Sersen vystrelil švihom po prejdení modrej čiary, ale vzrušenie bolo zbytočné, pretože rozhodcovia videli ofsajd.

48:10
    Oba tímy sa nedokážu presadiť v strednom pásme. Akcie končia ešte pred modrou čiarou.

48:51
    Marcel Haščák sa ocitol vo výbornej pozícii na ľavom krídle, ale jeho strela švihom skončila na pripravenom dánskom brankárovi.

49:19
    Martin Gernát bol úplne sám medzi kruhmi, mal strieľať, ale úplne zbytočne prihrával ešte na ľavú stranu Liborovi Hudáčkovi, ktorý neprekonal Sebastiana Dahma.

49:54
    Emil Kristensen vypálil príklepom od modrej čiary. Július Hudáček jeho pokus vytlačil na plexisklo za bránou.

50:45
    Dáni napádajú s jedným hráčom a ďalší štyria čakajú v strednom pásme. Slováci sa nedokážu presadiť.

51:15
    Július Hudáček nepodržal skackajúci puk, ale nedošlo k žiadnemu problému, pretože mu pomohli spoluhráči.

51:39
    Slovensko si zahrá presilovú hru. Lukáš Cingel bol zasiahnutý do tváre vysokou hokejkou súpera. Štyri minúty dostal Nicholas Jensen, ktorý mu spôsobil krvavé zranenie.

51:53
    Slovensko dalo gól! Je vyrovnané. Zverenci Zdena Cígera bleskovo využili presilovku a stále budú mať výhodu dvojminútovej početnej prevahy. Pohotovým príklepom skóroval MICHEL MIKLÍK, ktorý nedal šancu Dahmovi. Asistencie: Peter Čerešňák, Vladimír Dravecký.
    51:53 Michel MIKLÍK - 3:3

52:20
    Slováci stále pokračujú v početnej prevahe, ale nedokážu sa prebojovať do útočného pásma.

53:33
    Neuveriteľný moment v kolínskej hale. Juraj Mikuš stratil puk na modrej čiare a pustil do brejku Juliana Jakobsena. Dánsky útočník síce nepremenil svoj nájazd, ale slovenský obranca snahe zastaviť ho natlačil Hudáčka aj s pukom do brány. Videorozhodca však ukázal, že ešte predtým slovenská svätyňa opustila svoje miesto.
    53:33 Neuznaná branka Dánska

54:18
    Iba chvíľu sa hralo v režime piatich proti piatim. Michel Miklík podrazil dánskeho hráča a dostal dve trestné minúty.

54:50
    Mário Bližňák vyviezol puk do bezpečnej vzdialenosti od vlastnej brány a získal cenné sekundy pre slovenský tím.

55:02
    Tresty na oboch stranách. Po vzájomnej roztržke vylúčil hlavný rozhodca za hrubosť Frederika Storma a Petra Tršku.

55:30
    Stále sa hrá vo formáte piatich proti štyrom. Dáni získali útočné pásmo a rozbiehajú presilovkovú kombináciu.

56:18
    Slovenskí hokejisti prežili presilovku, ale aj malú zástavu srdca, pretože delovka Nichlasa Hardta len tesne minula cieľ.

57:00
    Hra sa konečne upokojila. Do konca riadneho hracieho času zostávajú posledné tri minúty.

57:48
    Michal Čajkovský zaváhal na modrej čiare, ale potom dokázal zastaviť rozbehnutého Mortena Madsena, ktorý sa mohol dostať do brejku.

58:11
    Dáni boli blízko rozhodnutia. Nikolaj Ehlers našiel v tesnej blízkosti brány Mortena Madsena, ktorého vychytal Július Hudáček.

58:54
    Ďalšia tutovka dánskeho tímu. Odrazený puk pred bránou našiel úplne voľného Juliana Jakobsena, proti ktorému skvele zasiahol Július Hudáček.

59:45
    Hráči bojujú pri mantineli o puk. Čas na rozhodnutie sa kráti veľmi rýchlo pre oba tímy.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

Slovenská reprezentácia predviedla výborný návrat do zápasu. Po znížení Martina Gernáta využila dve presilovky po sebe a zásluhou Mária Bližňáka s Michelom Miklíkom vyrovnala na 3:3. Potom však čelila viacerým gólovým šanciam dánskeho tímu, ktoré vyriešil brankár Hudáček. V jednom prípade bol dokonca v akcii videorozhodca.

Strely na bránu: 28 – 21.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

60:22
    Nikolaj Ehlers zaviezol puk do útočného pásma, posielal prihrávku pred slovenskú bránu, ale Július Hudáček ju vytlačil na ochrannú sieť.

61:03
    Michel Miklík sa dostal do dvojnásobného zakončenia. Jeho dorážka letela iba pár centimetrov vedľa brány.

61:46
    Andrej Kudrna obkrúžil bránu, zasúval puk do odkrytej siete, ale v poslednej chvíli sa mu skĺzol z hokejky.

62:20
    Obrovská šanca Dánov na opačnej strane. Július Hudáček zlikvidoval zakončenie z tesnej blízkosti po prečíslení nášho súpera.

62:54
    Michal Čajkovský sa dokázal natlačiť pred dánsku bránu, zblízka aj zakončil, ale Sebastian Dahm pohotovo zasiahol.

63:50
    Slovenská trojica sa dostala do útočného pásma, ale chýbalo je viac síl na to, aby dokázala preveriť Dánov.

64:33
    Michel Miklík išiel do útoku, aby vytvoril situáciu dvoch proti jednému. Nešťastne však vletel do brankára Dahma a hlavný rozhodca mu udelil dvojminútový trest.

64:33
    Dánsky realizačný tím zareagoval oddychovým časom. Bude sa hrať vo formáte štyroch proti trom.

65:00
    Predĺženie sa skončilo.

Divoké predĺženie prinieslo množstvo zaujímavých momentov, ale ani jeden nebol rozhodujúci. Po úprave ľadovej plochy prídu na rad samostatné nájazdy.

Samostatné nájazdy začínajú.

1. séria
    0:0
    Ako prvý išiel Nikolaj Ehlers, ktorý zvolil strelu príklepom a neuspel.

1. séria
    0:0
    Libor Hudáček takisto neprekonal brankára, pretože mu ušiel puk.

2. séria
    0:0
    Mads Christensen išiel pomaly, vyčkával na pohyb Hudáčka, ale ten ostal stáť a zasiahol.

2. séria
    0:0
    Marcel Haščák sa nepresadil, pretože jeho bekhendový blafák zastavil Dahm.

3. séria
    0:1
    Máme tu prvý gól. Hudáčka prekonal Morten Green, ktorý prepasíroval puk do siete.

3. séria
    0:1
    Vladimír Dravecký mohol odpovedať, zvolil blafák do bekhendu, ale trafil iba brvno.

65:00
    V samostatných nájazdoch zvíťazilo Dánsko. Rozhodujúci bol presný zásah MORTENA GREENA.
    65:00 Morten GREEN - 3:4

Najlepší hráči zápasu: Michel Miklík (Slovensko) – Jesper B. Jensen (Dánsko).

Strely na bránu: 32 – 26.

Slovenská hokejová reprezentácia má za sebou tretí zápas na svetovom šampionáte, v ktorom podľahla Dánsku 3:4 po samostatných nájazdoch. Výber Zdena Cíger sa dlho trápil a napriek streleckej aktivite sa mu nedarilo v útoku. Po dvoch tretinách prehrával už 0:3, keď do čierneho mierili Nichlas Hardt, Patrick Russell a Morten Poulsen. Najmä tretí gól v posledných sekundách druhého dejstva sa zdal byť rozhodujúci. V tretej tretine sa však Slováci zdvihli a nečakane zabojovali. Martin Gernát znížil na rozdiel dvoch gólov a potom zásahmi v presilovke vyrovnali Mário Bližňák s Michelom Miklíkom. Záver riadneho hracieho času patril Dánom, ktorí mali viacero šancí, no nepremenili ich a rozhodovali až samostatné nájazdy. V nich uspel iba Morten Green, ktorý pretlačil puk za ležiaceho Hudáčka.

Zajtra o 20:15 čaká slovenský výber ďalšie vystúpenie na pôde majstrovstiev sveta. Po necelých 24 hodinách oddychu nastúpi proti domácemu Nemecku. (22:53:40)

Tomáš Lengyel

Góly a asistencie: 42. Gernát (Miklík, Haščák), 47. Bližňák (Haščák, Dravecký), 52. Miklík (Čerešňák, Dravecký) – 17. Hardt (Storm, Green), 25. Russell (Bau Hansen), 40. Poulsen (O. Lauridsen, Green), rozh. náj. Green