Taliansko – Lotyšsko 1:2 (kon.) | Slovinsko – Nórsko 1:5 (kon.) | Slovensko – Dánsko 3:4 (0:1 po s.n.)
Švajčiarsko – Francúzsko 3:4 (0:1 po s.n.)
po s.n. (0:1)
Slovensko
3:4 (0:1, 0:2, 3:0 - 0:0)
Dánsko
Utorok 09.05.2017, 20:15 • LANXESS Arena • Majstrovstvá sveta • Skupina A

Zajtra o 20:15 čaká slovenský výber ďalšie vystúpenie na pôde majstrovstiev sveta. Po necelých 24 hodinách oddychu nastúpi proti domácemu Nemecku. (22:53:40)

Slovenská hokejová reprezentácia má za sebou tretí zápas na svetovom šampionáte, v ktorom podľahla Dánsku 3:4 po samostatných nájazdoch. Výber Zdena Cíger sa dlho trápil a napriek streleckej aktivite sa mu nedarilo v útoku. Po dvoch tretinách prehrával už 0:3, keď do čierneho mierili Nichlas Hardt, Patrick Russell a Morten Poulsen. Najmä tretí gól v posledných sekundách druhého dejstva sa zdal byť rozhodujúci. V tretej tretine sa však Slováci zdvihli a nečakane zabojovali. Martin Gernát znížil na rozdiel dvoch gólov a potom zásahmi v presilovke vyrovnali Mário Bližňák s Michelom Miklíkom. Záver riadneho hracieho času patril Dánom, ktorí mali viacero šancí, no nepremenili ich a rozhodovali až samostatné nájazdy. V nich uspel iba Morten Green, ktorý pretlačil puk za ležiaceho Hudáčka.

Strely na bránu: 32 – 26.

Najlepší hráči zápasu: Michel Miklík (Slovensko) – Jesper B. Jensen (Dánsko).

65:00 Morten GREEN - 3:4

65:00
    V samostatných nájazdoch zvíťazilo Dánsko. Rozhodujúci bol presný zásah MORTENA GREENA.

3. séria
    0:1
    Vladimír Dravecký mohol odpovedať, zvolil blafák do bekhendu, ale trafil iba brvno.

3. séria
    0:1
    Máme tu prvý gól. Hudáčka prekonal Morten Green, ktorý prepasíroval puk do siete.

2. séria
    0:0
    Marcel Haščák sa nepresadil, pretože jeho bekhendový blafák zastavil Dahm.

2. séria
    0:0
    Mads Christensen išiel pomaly, vyčkával na pohyb Hudáčka, ale ten ostal stáť a zasiahol.

1. séria
    0:0
    Libor Hudáček takisto neprekonal brankára, pretože mu ušiel puk.

1. séria
    0:0
    Ako prvý išiel Nikolaj Ehlers, ktorý zvolil strelu príklepom a neuspel.

Samostatné nájazdy začínajú.

Divoké predĺženie prinieslo množstvo zaujímavých momentov, ale ani jeden nebol rozhodujúci. Po úprave ľadovej plochy prídu na rad samostatné nájazdy.

65:00
    Predĺženie sa skončilo.

64:33
    Dánsky realizačný tím zareagoval oddychovým časom. Bude sa hrať vo formáte štyroch proti trom.

64:33
    Michel Miklík išiel do útoku, aby vytvoril situáciu dvoch proti jednému. Nešťastne však vletel do brankára Dahma a hlavný rozhodca mu udelil dvojminútový trest.

63:50
    Slovenská trojica sa dostala do útočného pásma, ale chýbalo je viac síl na to, aby dokázala preveriť Dánov.

Tomáš Lengyel

Góly a asistencie: 42. Gernát (Miklík, Haščák), 47. Bližňák (Haščák, Dravecký), 52. Miklík (Čerešňák, Dravecký) – 17. Hardt (Storm, Green), 25. Russell (Bau Hansen), 40. Poulsen (O. Lauridsen, Green), rozh. náj. Green