Mechelen – Waasland-Beveren 1:3 (kon.) | Kortrijk – Roeselare 0:3 (kon.) | Lierse – St.Gilloise 2:1 (kon.)
Lokeren – Mouscron 2:2 (kon.) | Sint-Truiden – Liége 1:0 (kon.)
Lierse SK
2:1 (0:0)
Royale Union St-Gilloise
cz Sobota 06.05.2017, 20:00 • Het Lisp (Lierse) • Belgická Jupiler Pro League • O Evropskou ligu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Pěkný večer, vítejte u dnešního zápasu ze skupiny o Evropskou ligu. Domácí Lierse SK přivítá hosty z bruselské čtvrti Saint-Gilloise.

Základní část sezóny má belgická Jupiler League za sebou. Poslední víkendy už probíhají souboje o titul a Evropskou ligu. A právě o ní oba celky zabojují! Lierse okupuje po šesti nadstavbových utkáních čtvrtou příčku a zatím domácí dokázali nastřádat pouhých sedm bodů. O něco lepší pozici mají hosté, jenž jsou po třech výhrách, dvou prohrách a jedné remíze na druhé příčce a na postupové první místo Mechelenu ztrácí jen tři body.

21.8.2016 St. Gilloise – Lierse 2:2

Lierse SK: Vanhamel – Benson, Bougrine, De Belder, Joachim, Kasmi, Mazoulouxis, Tahiri, Vinck, Weuts, Yakubu
    Náhradníci: Ankomah, Boussaid, El Ansri, Elgabas, Goris, Kwateng, Poelmans

Royale Union Saint-Gilloise: Sadin – Aguemon, Baherle, Cabeke, Fixelles, Massengo, Mambongo-Dues, Mpati Bibuangu, Perdichizzi, Rajsel, Vandiepenbeeck
    Náhradníci: Cipollina, Aoulad, Kaminiaris, Neels, Okita, Salah, Wallaert

Rozhodčí: Sebastien Delferiere.

1

4
    Benson rozehrával volný přímý kop. Mladý záložník však o několik metrů přestřelil branku.

6
    Hostující Rajsel se pokusil o individuální průnik na jehož konci byl dalekonosný pokus. Střele ale chyběla razance a Vanhamel jí bez problémů chytil.

11
    Týmy do zápasu nevkročily zrovna aktivně. Tempo je pomalé a šance zatím nepřicházejí.

15
    Favorizovaní domácí jsou v posledních minutách aktivnější. Z jejich kopaček šla ale zatím jen jedna střela na branku.

18
    Jediné, co z posledních minut stojí za zmínku jsou nebezpečné střety. Spíše než pohledné akce jsou na hrací ploše k vidění tvrdé zákroky zavánějící zraněním.

19
    Bensonův další střelecký pokus se už mezi tři tyče vešel. Tentokrát technická, avšak velmi pomalá střela nenadělala Sadinovi žádnou práci a vyboxoval jí.

Hosté před vlastní brankou zachytili nahrávku a do rychlé protiakce mířil Rajsel. Ten ve finální fázi vyslal křižnou přihrávku, ale zadní řady Lierse zpacifikovaly jeho úmysl a na balónu už jsou zase domácí.

27
    Vanhamel dostal konečně prostor vyniknout. Mambongo napřáhl z úctyhodné vzdálenosti a a domácí brankář musel velmi rychle zasahovat.

28
    Žlutou kartu dostává Cabeke (Royale Union Saint-Gilloise).

32
    Hostující fanoušci se teď dost bouří a rozhodně mají proč! Joachim totiž zajel nevybíravě nad kotník Rajsela. Hrubý zákrok bez úmyslu hrát balón by měl být podle pravidel oceněn červenou kartou. Rozhodčí ale pravděpodobně celý střet přehlédl a nepíská.

36
    Joachim ukázal všem přítomným i svojí fotbalovou stránku. Zpracoval si míč, bleskově se otočil a nakonec i vypálil na branku. Sadin ale neměl s chycením sebemenší problém, neboť rána domácího hráče šla přímo doprostřed branky.

39
    A další akce Lierse, na jejímž konci měl být opět Joachim. Křižný pas z kopačky Beldera byl příliš vysoký a Joachim ho podskočil.

41
    Střídání v týmu Royale Union Saint-Gilloise: ze hřiště odchází Fixelles, přichází Okita.

44
    Po dlouhé době přišlo ofenzivní procitnutí Saint-Gilloise. Vandiepenbeeck neměl patřičnou stabilitu, aby mohl kvalitně zakončovat a jeho střela jde mimo bránu.

45

První poločas je za námi a nutno podotknout, že se nejedná o divácky pohledné utkání. Týmy si vytvářejí minimum šancí a logicky tak stále čekáme na první gól, který by snad mohl celý zápas rozhýbat.

49
    V druhé půli zatím není k vidění žádná změna v herním stylu. Oba týmy produkují nepřesnost z nepřesností a brankáři jsou prakticky bez šancí.

53
    O první větší šanci v druhé půli se postaral Tahiri, když vyslal daleký centr na Joachima. Ten napřáhl na velmi dobrou střelu, kterou skvělým zákrokem dlaněmi zlikvidoval Sadin.

57
    Střídání v týmu Royale Union Saint-Gilloise: ze hřiště odchází Vandiepenbeeck, přichází Neels.

59
    Lierse právě vstřelilo branku!
    Domácí jsou od začátku zápasu aktivnějším týmem a zaslouženě otevírají skóre. Úvodní branku vstřelíl po asistenci Bensona JONAS VINCK!
    59. VINCK - 1:0

61
    Union se ihned po obdržené brance vrhá do útoku. Baherle prokličkoval mezi několika obránci a než stihl zakončit, byl o míč obrán.

62
    De Belder tvrdě hlavičkoval a Sadin musel opět předvést skvělý zákrok. Po bleskovém reflexu odráží míč na roh.

65
    Konečně se hraje útočný fotbal a důkazem toho je i další hlavičkový pokus, tentokrát však na druhé straně hřiště. Mombongova hlavička byla zblokovaná a bude z toho rohový kop.

66
    Střídání v týmu Royale Union Saint-Gilloise: ze hřiště odchází Mombongo, přichází Aoulad.

66
    Hosté otevřeli obranu a dali tak prostor DYLANU DE BELDEROVI, aby rozvlnil síť.
    66. De BELDER - 2:0

70
    Tým Saint Gilloise právě vstřelil branku!
    V úvodních padesáti minutách jsme sice gól neviděli, avšak za posledních jedenáct minut přišly hned tři gólové zásahy. Po Rajselově náhře snižuje MOHAMMED AOULAD.
    70. AOULAD - 2:1

72
    Na hřišti se konečně odehrává útočná podívaná. De Belder se opět pokusil a střelu, která zamířila několika metrů mimo tyč.

74
    Střídání v týmu Lierse SK: ze hřiště odchází Bougrine, přichází Ankomah.

75
    Z hranice vápna pálil Rajsel a jeho pokus o snížení minul branku jen o metr.

79
    Střídání v týmu Lierse SK: ze hřiště odchází Tahiri, přichází Elgabas.

80
    Hostující tým se snaží o vstřelení vyrovnávací branky. Poslední z řady pokusů vyprodukoval Aguemon, s jehož pomalou střelou neměl Vanhamel žádné problémy.

84
    Hosté tlačí, dokáží dát ale potřebný vyrovnávací gól? Dost blízko k tomu měl Okita, když překonal Vanhamela, ale kousek před brankovou čarou vykopl domácí obránce míč letící do brány.

86
    Žlutou kartu dostává Vinck (Lierse SK).

88
    Nápor Royale Union pokračuje a Joachim musel nakonec po rohovém kopu odvracet hlavou míč mimo vlastní pokutové území.

90
    Elgabas mohl domácí výhru zpečetit. Ani jeho pokus na vzdálenější tyč se do brány nevešel.

90+1
    Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Cabeke (Royale Union Saint-Gilloise).

90+1
    Střídání v týmu Lierse SK: ze hřiště odchází De Belder, přichází El Ansri.

90+4

Dnešní utkání je za námi a tři body si z něj odnese favorizovaný domácí výběr. Hosté tak už potřetí za sebou vyšli bodově na prázdno.