Mechelen – Waasland-Beveren 1:3 (kon.) | Kortrijk – Roeselare 0:3 (kon.) | Lierse – St.Gilloise 2:1 (kon.)
Lokeren – Mouscron 2:2 (kon.) | Sint-Truiden – Liége 1:0 (kon.)
Lierse SK
2:1 (0:0)
Royale Union St-Gilloise
cz Sobota 06.05.2017, 20:00 • Het Lisp (Lierse) • Belgická Jupiler Pro League • O Evropskou ligu

Tímto se s vámi loučím a přeji pěkný zbytek víkendu! (22:02:25)

Žluté karty 1 – 2

Dnešní utkání je za námi a tři body si z něj odnese favorizovaný domácí výběr. Hosté tak už potřetí za sebou vyšli bodově na prázdno.

90+4

90+1
    Střídání v týmu Lierse SK: ze hřiště odchází De Belder, přichází El Ansri.

90+1
    Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Cabeke (Royale Union Saint-Gilloise).

90
    Elgabas mohl domácí výhru zpečetit. Ani jeho pokus na vzdálenější tyč se do brány nevešel.

88
    Nápor Royale Union pokračuje a Joachim musel nakonec po rohovém kopu odvracet hlavou míč mimo vlastní pokutové území.

86
    Žlutou kartu dostává Vinck (Lierse SK).

84
    Hosté tlačí, dokáží dát ale potřebný vyrovnávací gól? Dost blízko k tomu měl Okita, když překonal Vanhamela, ale kousek před brankovou čarou vykopl domácí obránce míč letící do brány.

80
    Hostující tým se snaží o vstřelení vyrovnávací branky. Poslední z řady pokusů vyprodukoval Aguemon, s jehož pomalou střelou neměl Vanhamel žádné problémy.

79
    Střídání v týmu Lierse SK: ze hřiště odchází Tahiri, přichází Elgabas.

75
    Z hranice vápna pálil Rajsel a jeho pokus o snížení minul branku jen o metr.

74
    Střídání v týmu Lierse SK: ze hřiště odchází Bougrine, přichází Ankomah.

72
    Na hřišti se konečně odehrává útočná podívaná. De Belder se opět pokusil a střelu, která zamířila několika metrů mimo tyč.
    70. AOULAD - 2:1

70
    Tým Saint Gilloise právě vstřelil branku!
    V úvodních padesáti minutách jsme sice gól neviděli, avšak za posledních jedenáct minut přišly hned tři gólové zásahy. Po Rajselově náhře snižuje MOHAMMED AOULAD.
    66. De BELDER - 2:0

66
    Lierse právě vstřelilo branku!
    Hosté otevřeli obranu a dali tak prostor DYLANU DE BELDEROVI, aby rozvlnil síť.

66
    Střídání v týmu Royale Union Saint-Gilloise: ze hřiště odchází Mombongo, přichází Aoulad.

65
    Konečně se hraje útočný fotbal a důkazem toho je i další hlavičkový pokus, tentokrát však na druhé straně hřiště. Mombongova hlavička byla zblokovaná a bude z toho rohový kop.

62
    De Belder tvrdě hlavičkoval a Sadin musel opět předvést skvělý zákrok. Po bleskovém reflexu odráží míč na roh.

61
    Union se ihned po obdržené brance vrhá do útoku. Baherle prokličkoval mezi několika obránci a než stihl zakončit, byl o míč obrán.
    59. VINCK - 1:0

59
    Domácí jsou od začátku zápasu aktivnějším týmem a zaslouženě otevírají skóre. Úvodní branku vstřelíl po asistenci Bensona JONAS VINCK!

57
    Střídání v týmu Royale Union Saint-Gilloise: ze hřiště odchází Vandiepenbeeck, přichází Neels.

53
    O první větší šanci v druhé půli se postaral Tahiri, když vyslal daleký centr na Joachima. Ten napřáhl na velmi dobrou střelu, kterou skvělým zákrokem dlaněmi zlikvidoval Sadin.

49
    V druhé půli zatím není k vidění žádná změna v herním stylu. Oba týmy produkují nepřesnost z nepřesností a brankáři jsou prakticky bez šancí.

Žluté karty 0 – 1

První poločas je za námi a nutno podotknout, že se nejedná o divácky pohledné utkání. Týmy si vytvářejí minimum šancí a logicky tak stále čekáme na první gól, který by snad mohl celý zápas rozhýbat.

45

44
    Po dlouhé době přišlo ofenzivní procitnutí Saint-Gilloise. Vandiepenbeeck neměl patřičnou stabilitu, aby mohl kvalitně zakončovat a jeho střela jde mimo bránu.

41
    Střídání v týmu Royale Union Saint-Gilloise: ze hřiště odchází Fixelles, přichází Okita.

39
    A další akce Lierse, na jejímž konci měl být opět Joachim. Křižný pas z kopačky Beldera byl příliš vysoký a Joachim ho podskočil.

36
    Joachim ukázal všem přítomným i svojí fotbalovou stránku. Zpracoval si míč, bleskově se otočil a nakonec i vypálil na branku. Sadin ale neměl s chycením sebemenší problém, neboť rána domácího hráče šla přímo doprostřed branky.

32
    Hostující fanoušci se teď dost bouří a rozhodně mají proč! Joachim totiž zajel nevybíravě nad kotník Rajsela. Hrubý zákrok bez úmyslu hrát balón by měl být podle pravidel oceněn červenou kartou. Rozhodčí ale pravděpodobně celý střet přehlédl a nepíská.

28
    Žlutou kartu dostává Cabeke (Royale Union Saint-Gilloise).

27
    Vanhamel dostal konečně prostor vyniknout. Mambongo napřáhl z úctyhodné vzdálenosti a a domácí brankář musel velmi rychle zasahovat.

Hosté před vlastní brankou zachytili nahrávku a do rychlé protiakce mířil Rajsel. Ten ve finální fázi vyslal křižnou přihrávku, ale zadní řady Lierse zpacifikovaly jeho úmysl a na balónu už jsou zase domácí.

19
    Bensonův další střelecký pokus se už mezi tři tyče vešel. Tentokrát technická, avšak velmi pomalá střela nenadělala Sadinovi žádnou práci a vyboxoval jí.

18
    Jediné, co z posledních minut stojí za zmínku jsou nebezpečné střety. Spíše než pohledné akce jsou na hrací ploše k vidění tvrdé zákroky zavánějící zraněním.

15
    Favorizovaní domácí jsou v posledních minutách aktivnější. Z jejich kopaček šla ale zatím jen jedna střela na branku.

11
    Týmy do zápasu nevkročily zrovna aktivně. Tempo je pomalé a šance zatím nepřicházejí.

6
    Hostující Rajsel se pokusil o individuální průnik na jehož konci byl dalekonosný pokus. Střele ale chyběla razance a Vanhamel jí bez problémů chytil.

4
    Benson rozehrával volný přímý kop. Mladý záložník však o několik metrů přestřelil branku.

1

Lierse SK: Vanhamel – Benson, Bougrine, De Belder, Joachim, Kasmi, Mazoulouxis, Tahiri, Vinck, Weuts, Yakubu
    Náhradníci: Ankomah, Boussaid, El Ansri, Elgabas, Goris, Kwateng, Poelmans

Royale Union Saint-Gilloise: Sadin – Aguemon, Baherle, Cabeke, Fixelles, Massengo, Mambongo-Dues, Mpati Bibuangu, Perdichizzi, Rajsel, Vandiepenbeeck

8.4. Waasland-Beveren – St. Gilloise 1:4

Základní část sezóny má belgická Jupiler League za sebou. Poslední víkendy už probíhají souboje o titul a Evropskou ligu. A právě o ní oba celky zabojují! Lierse okupuje po šesti nadstavbových utkáních čtvrtou příčku a zatím domácí dokázali nastřádat pouhých sedm bodů. O něco lepší pozici mají hosté, jenž jsou po třech výhrách, dvou prohrách a jedné remíze na druhé příčce a na postupové první místo Mechelenu ztrácí jen tři body.

Pěkný večer, vítejte u dnešního zápasu ze skupiny o Evropskou ligu. Domácí Lierse SK přivítá hosty z bruselské čtvrti Saint-Gilloise.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.