Kanada – Švajčiarsko 7:3 (kon.) | USA – Česko 5:2 (kon.) | Rusko – Bielorusko 4:1 (kon.)
Slovensko – Lotyšsko 4:0 (kon.)
Slovensko
4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Lotyšsko
Pondelok 17.04.2017, 19:38 • Zimný štadión mesta Poprad • Majstrovstvá sveta U18 • Skupina A

58:50
    Hrehorčák inkasoval tvrdý hit pri mantineli od Rudolfsa Builisa. Lotyšský hokejista dostáva trest 5+10 a aj do konca zápasu.

48:29
    Trošku sporné vylúčenie. Matúš Havrila neúmyselne atakoval gólmana Janisa Vorisa, dostáva však dve minúty za nedovolené bránenie, pretože došlo k ataku v bránkovisku.

42:56
    Po góle sa niečo dlho riešilo. Nakoniec sa ukázalo, že Filip Krivošík dostal osobný trest v dĺžke 10 minút za nešportové správanie.

42:21
    Presilovku bude hrať slovenská reprezentácia. Rudolf Builis si odsedí 2+10 minút za napdnutie hlavy a krku.

33:43
    Dobrá správa, získavame presilovku. Rudolfs Builis dostáva dve minúty za faul kolenom.

25:35
    Tak toto už vyzerá lepšie. O osem sekúnd sa začne naša presilovka. Andrejs Kostjuks dostáva dve minúty za držanie.

23:43
    Zbytočný útočný faul od nášho hráča. Za držanie hokejky dostáva dve minúty Marek Korenčík.

20:20
    Druhú tretinu začneme hrou v oslabení. Za podrazenie si dve minúty odsedí Adam Ružička.

14:06
    Vypýtali sme si prvú presilovku v zápase. Regnars Udris dostáva dve minúty za hákovanie.

Lukáš Rastislav Ovšonka

Góly a asistencie: 18. Havrila (Hrehorčák, Regenda), 27. Ružička (Liška, Žiak), 32. Miloš Roman (Hrehorčák), 43. Fehérváry (Ružička, Fafrák)

Slovensko: Kostelný (Sklenár) – Ivan, Fehérváry (C), Kupec (A), Žiak, Korenčík, Dúžek, Demo – Ružička, Fafrák, Liška (A) – Miloš Roman, Krivošík, Hrehorčák – Köver, Pospíšil, Urbánek – Stacho, Havrila, Regenda – Baláž.
    Lotyšsko: Voris (Rauza) – Karkls, Smons, Kostjuks, Krollis, Udris, Žulevs, Bergmanis, Barkans – Smirnovs (C), Gegeris (A), Paškausks – Egle, Berzinš (A), Sičevs – Opelts, Vjaters, Petrovs – Builis, Lapiks, Jašunovs.

Rozhodca: Heikkinen, Iwert – Caillot, Hancock