Everton – Manchester City 4:0 (kon.) | Manchester United – Liverpool 1:1 (kon.)
Everton FC
4:0 (1:0)
Manchester City
Nedeľa 15.01.2017, 14:30 • Goodison Park, Liverpool • Anglická Premier League • 21. kolo
    Štyri strely na bránku, štyri góly pre Everton.

Víťazom tohto zaujímavého stretnutia sa stáva domáci Everton, ktorý dokázal zverencov Pepa Guardiolu poraziť jednoznačne pomerom 4:0.

Úvodný gól sme videli desať minút pred koncom prvého polčasu, keď si presná prihrávka Mirallasa našla Lukakua a ten pohotovo zakončil. V polčase druhom sa diváci ledva usadili na svoje miesta a vďaka Mirallasovej presnej strele viedli Toffes už o dva góly!

Na 3:0 upravil skóre perfektne hrajúci Tom Davies a o víťazovi nemohlo byť pochýb. Keď už sa však zdalo, že sa oba tímy rozídu týmto výsledkom, tak využil chybu Stonesa striedajúci Ademola Lookman, ktorý prekonal Brava po štvrtý krát! (16:26:47)

90+5
    90+4. Ademola Lookman (EVE) - 4:0

90+4
    Everton FC dal gól!
    Tak predsa len ešte jeden gól v sieti Brava! Gólovo sa presadil aj striedajúci ADEMOLA LOOKMAN, ktorý využil neistý odkop Stonesa a tvrdou strelou pomedzi gólmana dáva na 4:0.

90+3
    Minúta dokonca stretnutia a zápas sa naozaj už len dohráva. Everton je zaslúženým víťazom.

90+2
    Žltú kartu dostáva Nicolás Otamendi (Manchester City).

90+2
    Žltú kartu dostáva Romelu Lukaku (Everton FC).

90
    Rozhodca nadstavil k tomuto zápasu ešte posledné štyri minútky.

89
    Striedanie v tíme Everton FC: z ihriska odchádza Ross Barkley, prichádza Ademola Lookman.

88
    Lukaku prichytený v ofsajde, lopta pre Manchester City.

87
    Do šance sa už už predieral po prihrívke Barkleyho aj Lukaku, tentokrát ale na opačnej strane reagoval výborne gólman Bravo.

86
    De Bruyne teraz hľadal chytrou prihrávkou Iheanacha, ten sa však nedostal do zakončenia vďaka skvelému vybehnutiu Roblesa.

85
    Opäť veľká šanca pre domácich a tentokrát sa v nej ocitol Lukaku! Ten ale nezakončil presne, čo belgického útočníka veľmi mrzí.

84
    Útočný faul Sterlinga na perfektne hrajúceho Daviesa, lopta tak ostáva domácim.

82
    Sterling si zabehol za obranu, následne odcentroval, ale jeho center mu vôbec nevyšiel. Vidíme tak odkop od domácej svätyne.

81
    Individuálne to skúsil Aguero, ani ten však neskóroval a to hlavne vďaka skvelému zákroku Roblesa, ktorý jeho pozemnú strelu pokryl.