Chabarovsk – Riga 5:0 (kon.) | Vladivostok – Helsinki 5:4 (po pr.) | Red Star Kunlun – Dinamo Minsk 2:3 (0:2 po s.n.)
D. Moskva – Togliatti 5:0 (kon.) | Jaroslavľ – Nižnekamsk 3:1 (kon.) | Viťaz – Kazaň 3:2 (kon.)
Lokomotiv Jaroslavľ
3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
Neftechimik Nižnekamsk
cz Sobota 14.01.2017, 15:00 • Arena 2000 • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Vítáme Vás u dalšího zápasu KHL mezi týmy Lokomotiv Jaroslavl a Neftěchimik Nižněkamsk.

Lokomotiv Jaroslavl

Jaroslavl se momentálně nachází na čtvrtém místě Západní konference s 88 body. Z posledních zápasů si udržují dobrou formu, když z poslední pěti zápasů podlehli pouze Omsku a nevyzpytatelnému Novosibirsku. Naopak si připsali tři výhry s Novokuzněckem, Dinamo Rigou a Kazaní.

Mezi největší tahouny týmu bezesporu patří Brandon Kozun (17+26), který je na 10. místě kanadského bodování KHL. Dále Petri Kontiola (16+17) a Maxime Talbot (13+14). Pozici brankářské jedničky si drží Alexei Murygin.

Neftěchimik Nižněkamsk

Nižněkamsk je účastník Východní konference, ve které se momentálně pohybuje na 9. místě a určitě se bude chtít znovu vrátit do míst zaručující účast v Play-Off. V posledních zápasech Nižněkamsku nepadalo hodně gólů. Dva z posledních pěti zápasů skončilo výsledkem 1:0 a jeden zápas byl dokonce bez branek po základní hrací době.

Největší hvězdy tohoto týmu jsou Dan Sexton (12+28), Gilbert Brule (17+20) a Richard Gynge (18+13). Neotřesitelnou brankářskou jedničkou je Ville Kolppanen.

Československá stopa

V dresu Jaroslavli uvidíme Jakuba Nakládala, který zatím ze 14 zápasů vstřelil 2 branky a na 4 přihrál.
    Jakub nakládal vstřelil v dresu Lokomotivu již dvě branky! Přidá dnes další?

Lokomotiv Jaroslavl: Murygin (Sudnicin) – Kronwall (C), Nakládal, Ljubuškin, Gavrikov, Pašnin (A), Rafikov, Koledov – Kozun, Kontiola, Talbot (A) – Iljenko, Kraskovskij, Kadějkin – E. Galimov, Kartajev, Mosaljov – Lugin, Loktionov, Averin – Polunin.

Neftěchimik Nižněkamsk: Karejev (Kasutin) – Ljamin, Kinrade, Bryncev, An. Sergejev, Lekomcev (A), Pervyšin, Fazylzjanov, Berezin – Stoljarov, Šiksatdarov, Gynge – Bortnikov, Polygalov (A), Porjadin (C) – Galiardi, Koňkov, Zdunov – N. Kvartalnov, Jakimov, Gimatov..

Týmy už nastupují na ledovou plochu.

Nyní bude následovat ruská hymna.

00:01

00:10
    Úvodní vhazování vyhrávají domácí a jedou ihned dopředu.

00:36
    Puk se dostává z obranného pásma Nižněkamsku, oba týmy střídají.

01:05
    Murygin se připsal svůj první zákrok, když vychytal protiútok.

01:35
    Jaroslavl vyváží puk do středního pásma.

01:53
    Porjadin si dobře najel do středu, ale střelu nedokázal umístit mezi tři tyče.

02:28
    Odražený puk se dostává až k Muryginovi, ten pomáhá svému týmu rozjet další akci.

02:51
    Teď se hodně bojuje za bránou Karejeva.

03:09
    Jaroslavl sice přišla o pásmo, ale u puku zůstávají.

03:29
    Ofsajd Jaroslavli. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

03:45
    Talbot si zleva najížděl do střelecké pozice, ale jeho pokus ztečoval Kinrade do ochranné sítě.

03:53
    Zakázané uvolnění Nižněkamsku.

04:09
    Karajev měl mírné problémy s nahození Kraskovského, ale puk nakonec drží.

04:13
    Vhazování vyhráli hosté a nahazují puk do útočné třetiny.

04:35
    Domácím se stále nedaří vyhodit.

04:43
    Vhazovat se bude v obranném pásmu Jaroslavli.

05:23
    Karajev drží nahozený puk ve své výstroji.

05:47
    Jakub Nakládal se snažil dostat do střelecké pozice, ale pozorní obránci mu v tom zabránili.

06:10
    Pro nahozený puk domácích si nejrychleji dojel Ljamin a zakládá akci svého týmu.

06:43
    Následuje komerční přestávka.

07:03
    Nižněkamsk kombinuje v útočném pásmu, ale nedaří se jim najít prostor ke střele.

07:16
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Michail Pašnin – 2 min., nedovolené bránění).

07:39
    Sergejev vyslal nepříjemnou střelu, ale Murygin si ji pohlídal.

08:04
    Hosté stále kombinují v útočném pásmu.

08:21
    Až nyní domácí vyhazují puk.

09:08
    Nižněkamsk právě vstřelil branku!
    Nedůrazu Jaroslavli před vlastní brankou využil GENNADY STOLJAROV, který až na třetí pokus dokázal dostat svou dorážku za záda Murygina.
    Bez asistence
    09:08 Gennadij STOLJAROV - 0:1

10:11
    Kartajev si dovolil a zleva zkusil střelu, kterou ale drží ve své výstroji hostující brankář.

10:19
    Domácí drží puk v útočné třetině.

10:37
    Velmi nepříjemné nahození Gavrikova teď musel betonem vyrážet Karejev.

11:00
    Galiardi vybojoval pro svůj tým vhazování v útočné třetině.

11:50
    Talbot se nyní skvěle uvolnil, ale v nejdůležitější chvíli nechal puk za sebou.

12:00
    Komerční přestávka

12:25
    Domácí drží puk ve své moci a střídají.

12:46
    Karajev vyrazil Talbotovu střelu z první.

13:04
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Kirill Ljamin – 2 min., podražení).

13:06
    Domácí sice vyhráli buly, ale nepřesnou přihrávkou se vyhnali z útočného pásma.

13:29
    Přesilovková formace Jaroslavli zamkla hosty před brankou.

13:52
    Ale další nepřesností se připravili o šanci.

14:04
    Navíc hosté vyhazují kotouč a mění formaci na ledě.

14:35
    Kontiola žabkou nikoho nenašel a opět domácí musejí začít od znova.

14:58
    Kronwall vypálil po přihrávce Nakládala, ale Karejev se střelou neměl žádný problém.

15:04

15:34
    Ljubuškin skvělým křižným pasem našel před brankou volného Iljenka, ale Karejev se skvěle přesunul!

16:33
    Galimov se dostal k odraženému puku a hned jej vyslal na branku, ale Karejev stále drží jednogólový náskok.

17:01
    Karejev drží puk. Vhazovat se bude v obranném pásmu Nižněkamsku.

17:42
    Do velké šanci se dostal Kadějkin, ale střelu nedokázal ideálně umístit.

18:02
    Hosté se vyhozením osvobozují.

18:33
    Vhazuje se před brankou Karejeva.

18:44
    Po dlouhé době se dostali do tlaku také hosté, ale přišli o něj nepřesnou přihrávkou.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:21
    Nyní se spíše bojuje o puk za brankou hostů.

19:30
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Andrej Pervyšin – 2 min., podražení).

19:32
    Domácí vyhrávají důležité vhazování.

19:38
    O střelu se pokusil Kronwall.

19:57
    Kontiola najížděl před Karejeva, ale ten mu sebral puk a drží ho.

19:57
    Domácí to zkusí bez brankáře.

20:00

Nic z této šance nebylo. V první třetině padla pouze jedna branka, o kterou se postaral v přesilové hře Stoljarov. Domácí budou chtít určitě výsledek minimálně vyrovnat, takže se máme do druhé třetiny na co těšit!

Další třetina začne přibližně v 15:52.
    Andrej Karejev pokračuje ve skvělých výkonech, po první třetině drží na ledě Lokomotivu čisté konto.

Andrej Karejev z @hcnkh ???????????????? #CCMGoalie #MadeOfHockey #repost @hcnkh

Fotka zveřejněná uživatelem CCM Hockey Czech Republic (@ccmhockeyczechrepublic),

Střely na branku po první třetině

Jaroslav – 16
    Nižněkamsk – 6

20:01

20:17
    Jaroslavl se ihned nastěhovala o útočného pásma.

20:38
    Hosté vyjíždějí s pukem.

21:08
    Domácí se stále nemohou dostat ke střele.

21:30

21:55
    Hosté získávají puk a uklidňují hru.

22:08
    Karejev nyní musel být ve střehu na pokus Pašinina.

24:13
    K nahození domácích se nejdříve dostal Bryncev.

24:43
    V obrovské šanci se ocitl Petri Kontiola, který měl před sebou úplně prázdnou bránu, ale na poslední chvíli se po puku natáhl Jakimov a střelu z bezprostřední blízkosti zablokoval.

25:00
    Karejev raději podržel puk a uklidňuje hru.

25:45
    Po dlouhé době se do útočného pásma podíval také hostující celek.

25:54

26:08
    Střela Polygalova letěla mimo bránu.

26:27
    Nyní mají hosté dobrou pasáž, kdy drží puk a jsou i nebezpeční.

27:07
    Domácí vyhazují získaný puk do středního pásma.

28:41
    Puk byl vyhozen na střídačku. Vhazuje se ve středním pásmu.

29:27
    K puku se dostávají domácí a vyjíždí.

29:39
    Loktinov si dobře najel do střelecké pozice, ale narazil na připraveného Karejeva.

30:07
    Karejev vystrčil svou lapačku a chytá zleva nahozený puk.

30:13
    Jaroslavl právě vstřelila branku!
    A máme vyrovnáno! Z nenápadné střely od modré čáry srovnal STAFFAN KRONWALL, kterého střela z první propadla Karejevovi mezi betony.
    Asistence: Brandon Kozun, Petri Kontiola
    30:13 Staffan KRONWALL - 1:1

30:39
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Ilja Ljubuškin – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Geoffrey Kinrade – 2 min., hrubost).

30:39
    Bude se hrát 4 na 4.

31:24
    Karejev schoval střelu do lapačky

31:33
    Vhazování vyhráli hosté a jedou dopředu.

31:58
    Probíhá boj o puk za Muryginovou brankou.

32:22
    Domácí se dostali do přečíslení, ale Staffan Kronwall nedokázal dostat za Karejevova záda.

32:39
    Oba týmy hrají v plném počtu.

33:20
    Druhá třetina se nese ve znamení bojovnosti, chybí jí více střeleckých pokusů.

33:30

33:50
    Domácí získávají puk a drží jej.

34:07
    Do obrovské šance se po skvělé individuální akci dostal Kadějkin, ale střelu z bezprostřední blízkosti vychytal skvělý Karejev.

34:50
    A Karejev stále drží svůj tým! Připisuje si další skvělý zákrok.

36:10
    Domácí dostávají puk pod svou kontrolu a stále tlačí hosty.

36:51
    V další šanci se ocitl Loktionov, ale Karejev je dnes opravdu skvělý!

36:55
    Vhazování vyhrávají hosté a vyvážejí puk.

37:20
    Bylo odpískáno zakázané uvolnění Jaroslavli.

37:30
    Skvělý zákrok Murygina zachránil Jaroslavl od obdržení branky! Ve velké šanci se octil Gynge.

37:50
    Karejev podržel puk a poté se před jeho brankou strhla šarvátka.

37:52
    Hosté vyhráli buly a vyhazují puk.

38:23
    Jaroslavl ztrácí puk a hosté vyjíždí do útočného pásma.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

39:21
    Zdá se, že se už třetina dohraje bez obdrženého gólu.

39:40
    Karejev ještě musel zasáhnou proti střele Nakládala.

39:59
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Brandon Kozun.

40:00

Druhá třetina skončila. Jaroslavli se povedlo vyrovnat zásluhou Kronwalla. Do třetí třetiny jdou hosté s výhodou dvouminutové přesilovky.

40:01

40:20
    Hosté se nastěhovali před branku Jaroslavli

40:38
    Obránci domácího týmu vyhazují puk do bezpečí.

41:59

42:37
    Puk mají pod kontrolou hráči domácího týmu.

43:30
    Ljubuškin se šikovně uvolnil, ale Karejeva nepřekonal.

43:43
    Domácí vyhazují puk do ptočné třetiny, u kterého jsou rychleji obránci Nižněkamsku.

44:48
    Domácí měli dobrou příležitost, když jeli 2 na 1, ale přihrávkou se vyhnali až k mantinelu.

45:22
    Lekomcev drží puk za brankou, oba týmy střídají.

45:45
    Domácí rozjíždějí další akci.

46:30
    Ale ztrácejí puk a hned se musejí bránit.

46:45

46:45

47:05
    Jaroslavl otáčí tento zápas! Nejprve se v obrovské šanci ocitl Kadějkin, který ji ale promrhal, ale poté nahrál volnému ARTYOMU ILJENKOVI, který překonal Karejeva.
    Asistence: Alexander Kadějkin, Pavel Kraskovskij

47:47
    Hosté drží puk a hledají volný prostor k útoku.

48:48
    Po domácím tlaku hosté uklidňují hru.

49:35
    Averin se dostal do pěkné příležitosti, když si najel do prostoru mezi kruhy, ale jeho střelu schoval do lapačky Karejev.

49:45
    Střela Brynceva byla sražena mimo.

51:04
    Nižněkamsk se stále nemůže dostat do vyložené brankové příležitosti, naopak nyní musel Karejev opět hasit šanci domácích.

51:52
    Gavrikov nahazuje, ale žádná šance z toho není.