Muži HS138, Lillehammer Vítěz: K. Stoch (POL) (kon.)
koniec udalosti
SP - muži HS138, Lillehammer

Vítěz: K. Stoch (POL)

cz Nedeľa 11.12.2016, 15:00 • Lillehammer (Norsko) • Skoky na lyžiach
     
    Z mé strany vše, u dalších on-line přenosů brzy na shledanou. (17:01:40)
     
    Konečné pořadí:

    1. Kamil Stoch (POL) – 289,9 bodů
    2. Maciej Kot (POL) – 289,3 bodů
    3. Markus Eisenbichler (GER) – 286,2 bodů
    4. Daniel-André Tande (NOR) – 284,8 bodů
    5. Andreas Stjernen (NOR) – 284,0 bodů
    6. Domen Prevc (SLO) – 283,4 bodů
    6. Manuel Fettner (AUT) – 283,4 bodů
    8. Stefan Kraft (AUT) – 283,2 bodů
    9. Peter Prevc (SLO) – 282,3 bodů
    10. Andreas Wellinger (GER) – 279,8 bodů
    11. Michael Hayböck (AUT) – 276,4 bodů
    12. Dawid Kubacki (POL) – 276,2 bodů
    13. Andreas Kofler (AUT) – 273,7 bodů
    14. Karl Geiger (GER) – 272,8 bodů
    15. Daiki Ito (JPN) – 269,6 bodů
    ...
    27. Roman Koudelka (CZE) – 245,5 bodů
    28. Jakub Janda (CZE) – 244,2 bodů
    29. Lukáš Hlava (CZE) – 242,5 bodů
     
    Čeští reprezentanti ve složení Roman Koudelka (CZE), Jakub Janda (CZE) a Lukáš Hlava (CZE) si nepolepšili oproti prvnímu kolu. Vlastně ani, o jednu příčku, ale to jen díky diskvalifikaci Piotra Żyły (POL).
     
    Nebyla to dnes slovinská režie v podobě Domena Prevce (SLO). Dnes se jednoduše dařilo polským skokanům. Nejlepší byl Kamil Stoch (POL), druhý skončil Maciej Kot (POL). Jejich nadvládu na stupních vítězů akorát narušuje třetí Markus Eisenbichler (GER).
     
    2. kolo skončilo.
     
    30
    Kamil Stoch (POL) udržel vedení, ale jen o šest desetin bodu. Spolu s Maciejem Kotem (POL), jenž skončil jako druhý, tenhle úspěch oslavil. Jeho skok dlouhý 130,5 metrů nakonec opravdu stačil na konečný úspěch.
     
    29
    I Jurij Tepeš (SLO) skočil hodně podprůměrně. Na stupně vítězů mohl rovnou zapomenout. Jen 124 metrů a propad až na patnáctou pozici. Slovinec tenhle pokus opravdu hodně pokazil.
     
    28
    Andreas Wellinger (GER) nebyl spokojený se svým výkonem. Zaznamenal i poměrně špatný telemark. Pouhých 128,5 metrů. Němec se zařadil až na devátou příčku.
     
    27
    Daiki Ito (JPN) se propadne hodně výrazně dolů. Jen 123,5 metrů. To je opravdu hodně podprůměrný skok. Každopádně Japonec to bere sportovně, i když je nyní až třináctý.
     
    26
    Maciej Kot (POL) skočil 136 metrů. Tohle byl hodně povedený výkon od polského reprezentanta. Zasloužené vedení. Tady nebylo co řešit, získal celkově 289,3 bodů.
     
    25
    Markus Eisenbichler (GER) zvládl druhý skok rovněž velmi dobře a nakonec vystřídal Tandeho na prvním místě. Jeho 135 metrů stačilo. Celkově Nora porazil o 1,4 bodu.
     
    24
    Michael Hayböck (AUT) zaznamenal skok dlouhý pouhých 129,5 metrů. S takovým nemohl mířit vysoko. Propadl se na sedmou příčku.
     
    Doplňme, že Piotr Żyła (POL) byl diskvalifikován za špatnou kombinézu. Polák musí být zajisté hodně naštvaný z tohoto rozhodnutí.
     
    23
    Domen Prevc (SLO) stylově předvedl moc povedený skok. Jenže metry prostě chyběly. 131,5 metrů je prostě málo. Stupně vítězů z toho jsou, ale jen díky tomu, že má naprosto stejné body jako Fettner.
     
    22
    Andreas Stjernen (NOR) skočil 132,5 metrů. Určitě slušný pokus. Ale ani on na Tandeho neměl. O osm desetinek byl nakonec horší. Dva Norové na čele, Fettner je třetí.
     
    21
    Peter Prevc (SLO) jel z nájezdového okna číslo, takže z nižšího. Skočil slušných 132 metrů. Přesto se o pár bodíků nedostal na první pozici, a vlastně ani na bednu. Je až čtvrtý.
     
    Průběžné pořadí:

    1. Daniel-André Tande (NOR) – 284,8 bodů
    2. Manuel Fettner (AUT) – 283,4 bodů
    3. Stefan Kraft (AUT) – 283,2 bodů
    4. Dawid Kubacki (POL) – 276,2 bodů
    5. Andreas Kofler (AUT) – 273,7 bodů
     
    20
    Dawid Kubacki (POL) doplachtil za hranici 130 metrů, konkrétně o tři metry. Ani tak se však na bednu neposunul. Polák je čtvrtý.
     
    19
    MacKenzie Boyd-Clowes (CAN) si nevedl tak dobře jako v prvním kole. Jen 128 metrů pro nejlepšího Kanaďana. zařadil se až na desáté místo. Docela slušný propad.
     
    18
    Manuel Fettner (AUT) pod můstkem zaťal pěst. Byl evidentně spokojený. 138 metrů pro Rakušana! Tandeho sice neporazil, nicméně Krafta ano. Za první příčkou zaostal o 1,4 bodu.
     
    17
    Andreas Kofler (AUT) doplachtil na značku 127 metrů, měl nahnáno z prvního kola, přesto se zařadil až na třetí příčku. Rakušan čekal od těchto závodů určitě více.
     
    16
    Jevgenij Klimov (RUS) skočil průměrně a pohoršil si. Oproti prvnímu kolu zcela určitě. Jen 128,5 metrů. Propadl se až na osmou pozici. Ale body do světového poháru má, to je pro něj důležité.
     
    15
    Karl Geiger (GER) dal 134 metrů, rozhodně si reputaci nepokazil. Jenže bodově nebyl tolik ohodnocený. Zařadil se na třetí příčku, ve vedení stále Tande, druhý je Kraft.
     
    14
    Stephan Leyhe (GER) a jeho 132 metrů. Nebyl to špatný skok, to vůbec ne. Každopádně Tande je se svým veleskokem stále na čele. Němec je čtvrtý.
     
    13
    Piotr Żyła (POL) je dalším polským závodníkem, který už má druhé kolo za sebou. O metr nepřekonal hranici 130 metrů. A nakonec se zařadil až na pátou příčku. Tohle je poměrně značný propad pro Poláka.
     
    12
    Aleksander Zniszczoł (POL) skočil 126,5 metrů. Podal vlastně znovu poměrně optimální výkon, i když si v 1. kole vedl lépe. Zařadil se na pátou příčku.
     
    11
    Anders Fannemel (NOR) doplachtil na značku 133,5 metrů. Nestačilo to sice na nejlepší pozici, ale na tu třetí se vecpal. Nor nemůže být vyloženě nespokojený, dělal, co mohl.
     
    Průběžné pořadí:

    1. Daniel-André Tande (NOR) – 284,8 bodů
    2. Stefan Kraft (AUT) – 283,2 bodů
    3. Stefan Hula (POL) – 264,6 bodů
    4. Richard Freitag (GER) – 256,3 bodů
    5. Taku Takeuči (JPN) – 254,6 bodů
     
    10
    Stefan Kraft (AUT) si pořádně napravil reputaci. Jenže měl dobré podmínky, takže ani jeho 142 metrů nestačí na vedení. O jeden bod a šest desetin je na druhé příčce.
     
    9
    Richard Freitag (GER) skočil jen 126 metrů, takže se propadl o dvě pozice dozadu. Byl v součtu dokonce horší než Hula. Pod můstkem nebyl spokojený.
     
    8
    Daniel-André Tande (NOR) přece vystřídal dobře skákajícího Hulu na druhé místo. Logicky. 141 metr! Viděli jsme dosud nejdelší skok. jeho náskok je přímo luxusní. Nějakou dobu rozhodně povede.
     
    7
    Stefan Hula (POL) skočil 129 metrů. A vede přesně o deset bodů. Uvidíme, jak dlouho se bude držet v průběžném vedení. Nebyl to od něj vůbec špatný výkon.
     
    6
    Taku Takeuči (JPN) doplachtil na značku 126,5 metru. Šel do průběžného vedení. Zatím jsme ale nějaký veleskok neviděli. Rozestupy mezi skokany jsou minimální.
     
    5
    Markus Schiffner (AUT) překvapil už v prvním kole. A i nyní zaznamenal povedený skok. 128,5 metrů určitě není špatný výkon. I on šel do průběžného vedení.
     
    4
    Severin Freund (GER) nebude hodnotit tenhle závod vyloženě dobře. 125,5 metrů je zase spíše podprůměrný výkon. Přesto se dostal do vedení. Ale spokojený být nemůže.
     
    3
    Posledním Čechem na holení byl Roman Koudelka (CZE), a i když skočil ze všech reprezentantů nejméne, dostal se o průběžného vedení. Česko má kompletní stupně vítězů. Škoda, že je začátek druhého kola.
     
    2
    Jakub Janda (CZE) skočil o půl metru méně než Hlava, přesto se dostal 1,7 bod před něj. Opět to byl spíše jen takový průměrný výkon od českého reprezentanta.
     
    1
    Lukáš Hlava (CZE) měl dobrou nájezdovou rychlost. 125,5 metrů. To byl nakonec jeho výkon. Asi je hlavně rád, že získal body do světového poháru. Uvidíme, třeba se průběžným pořadím ještě posune.
     
    2. kolo začalo.
     
    Druhé kolo začne přibližně v 16:15.
     
    Do dalšího kola postoupila trojice Čechů, a to Roman Koudelka (CZE), Jakub Janda (CZE) a Lukáš Hlava (CZE). Ti se zařadili na 28. až 30. místo. Buďme pochopitelně rádi, že je uvidíme v akci.
     
    Kamil Stoch (POL), Jurij Tepeš (SLO) a Andreas Wellinger (GER), to je aktuální vedoucí trojice, která v prvním kole vyhrála především boj s větrem. Ten zajisté může ještě hodně zamíchat s průběžným pořadím. Můžeme se těšit na dramatickou podívanou.
     
    1. kolo skončilo.
     
    51
    Domen Prevc (SLO) skočil 131,5 metrů a zařadil se na osmou příčku. S tímhle výkonem určitě může pracovat ve druhém kole. Každopádně jeho umístění je možná malinko zklamání.
     
    50
    Daniel-André Tande (NOR) doplachtil na značku 127,5 metrů. Také on se zařadil až do třetí desítky. Pochopitelně že podmínky na můstku pořád nejsou vůbec ideální.
     
    49
    Severin Freund (GER) rozhodně nebude spokojený. Skočil jen 125 metrů, ale zařadil se ještě do postupové třicítky. Ovšem skoro na její konec. Takový výkon si určitě nepředstavoval.
     
    48
    Stefan Kraft (AUT) se umístí zřejmě až ve druhé desítce. Skok dlouhý 128,5 metrů má jen průměrnou hodnotu. Bude muset ve druhém kole zabrat.
     
    47
    Maciej Kot (POL) skočil 129,5 metrů, protože měl však těžko podmínky, dost bodů přičítal A umístil se na průběžné páté místo. Může být spokojený.
     
    46
    Manuel Fettner (AUT) doplachtil na značku 128,5 metrů. Nebyl to úplně povedený skok, on se ale vítr na můstku značně točí.
     
    45
    Vincent Descombes Sevoie (FRA) neměl vůbec dobré podmínky. Takže nakonec padal hodně brzo. A jen 114 metrů. Francouz nemohl počítat s postupem do další fáze.
     
    Vítr nyní hodně komplikuje situaci pořadatelům. Musejí opět změnit nájezdové okno. Na můstku je ještě sedm skokanů.
     
    44
    Markus Eisenbichler (GER) zaznamenal také nevalný výkon. Pouze 128,5 metrů pro Němce. Ale měl poměrně slušné body, takže nakonec je z toho aspoň pátá pozice.
     
    43
    Zato Andreas Kofler (AUT) určitě nebude spokojený. Jen 127 metrů pro Rakušana. Je z toho až desátá pozice. Přitom nájezdovou rychlost neměl vyloženě špatnou.
     
    42
    Kamil Stoch (POL) doplachtil na značku 134 metrů. Určitě velmi dobrý výkon od polského reprezentanta. Počty trošku trvaly, nakonec však posunuly tohoto závodníka do průběžného vedení. Vede o 4,1 bodu.
     
    Průběžné pořadí:

    1. Jurij Tepeš (SLO) – 133,6 bodů
    2. Andreas Wellinger (GER) – 133,5 bodů
    3. Daiki Ito (JPN) – 132,7 bodů
    4. Michael Hayböck (AUT) – 129,0 bodů
    5. Andreas Stjernen (NOR) – 128,6 bodů
     
    41
    Karl Geiger (GER) skočil průměrně. 127 metrů pro Němce. Je na desáté příčce. Určitě umí předvést daleko delší a lepší lety.
     
    Bereme zpět! Oficiální skóre FIS se trošku pobláznilo, takže Michael Hayböck (AUT) ve vedení není. Jeho výkon opravdu nebyl tak famózní. Aktuálně je na čtvrté příčce.
     
    40
    Peter Prevc (SLO) doplachtil na značku 130,5 metrů. Dávno pryč jsou jeho famózní výkony z loňského roku. Pořád to prostě není ono. Je z toho šestá pozice.
     
    39
    132 metrů, to je délka dalšího skoku, který předvedl Andreas Stjernen (NOR). Zařadil se na pátou příčku.
     
    38
    Michael Hayböck (AUT) zatím trošku hledá svou zašlou slávu. Zaznamenal skok dlouhý 131,5 metrů, takže zklamaný určitě nebude. A proč? Jelikož bodově na tom byl přímo skvěle, dokonce se vecpal do průběžného vedení. A s docela velkým náskokem! Tepeše porazil přesně o 10 bodů.
     
    37
    Dawid Kubacki (POL) předvedl slušný výkon. Alespoň dosáhl přesně na 130 metrů. Polák se umístil na čtvrtou pozici. Rozhodně si stěžovat nemůže.
     
    36
    Piotr Żyła (POL) skočil 128 metrů. Podmínky na můstku už zase nejsou tak ideální jako před pár okamžiky. Evidentně se skáče méně. Polák je sedmý, jeho výkon byl slušně bodově ohodnocený.
     
    35
    Richard Freitag (GER) se umístil na devátou příčku. Předvedl vlastně dost obdobný výkon jako jeho reprezentační kolega Leyhe. 127,5 metrů, to byla délka jeho skoku.
     
    34
    Stephan Leyhe (GER) zaznamenal průměrný skok, o půl metru nepřekonal hranici 130 metrů. Ale postup si zaručil a to je pro něj důležité. Je z toho aktuální šestá příčka.
     
    33
    Andreas Wellinger (GER) byl horší než vedoucí Tepeš o pouhou jednu desetinku bodu! 136 metrů pro Němce. To je v posledních minutách magické číslo tohoto závodu.
     
    32
    Taktéž Jevgenij Klimov (RUS) šel za 130 metrů, konkrétně ještě o dva metry dále. Povedený ruský skok. Zařadil se na čtvrtou příčku. Rus bude určitě spokojený.
     
    Průběžné pořadí:

    1. Jurij Tepeš (SLO) – 133,6 bodů
    2. Daiki Ito (JPN) – 132,7 bodů
    3. MacKenzie Boyd-Clowes (CAN) – 125,8 bodů
    4. Aleksander Zniszczoł (POL) – 122,3 bodů
    5. Anders Fannemel (NOR) – 121,7 bodů
     
    31
    Daiki Ito (JPN) taktéž skočil 136 metrů! Podmínky na můstku jsou zřejmě lepší než ped pár minutami. Přesto to na první místo nestačilo. Tepeš je nakonec o devět desetin bodu lepší.
     
    30
    Tak konečně jsme viděli skok opravdu světové úrovně! Jurij Tepeš (SLO) doplachtil na 136 metrů! Skvělý let, opravdu skvělý. Je z toho zasloužené první místo. Před Boydem-Clowesem vede o 7,8 bodu.
     
    29
    Zklamání zavládne u české reprezentace u výkonu Vojtěcha Štursy (CZE). Tenhle skok bude totiž zřejmě nepostupový. Jen 118,5 metrů pro Mladého Čecha, až osmnáctá pozice.
     
    28
    Začíná se skákat dál, je to vidět. Taku Takeuči (JPN) zaznamenal 127,5 metrů. Ale je z toho nakonec jen pátá pozice. Bodové ohodnocení nebylo prostě takové.
     
    27
    Stefan Hula (POL) nezklamal, ani nezazářil. Průměr, asi tak se dá zhodnotit jeho výkon. 123,5 metrů, průběžná čtvrtá pozice, neboť Polákův skok byl velmi dobře bodově ohodnocený.
     
    26
    Anders Fannemel (NOR) rozhodně zaútočil na čelní pozice, alespoň v tuhle chvíli. 126 metrů patří rozhodně k těm lepším skokům. Nakonec ho počítače zařadily na třetí příčku.
     
    25
    Simon Ammann (SUI) se se závody v norském Lillehammeru asi rovněž rozloučí. Délka skoku jen 155,5 metrů, navíc klasicky špatné body pro Švýcara. Aktuálně je čtrnáctý.
     
    24
    Veterán Noriaki Kasai (JPN) skočil o půl metru méně, než je hranice sto dvaceti metrů. Je z toho devátá příčka. A Japonec se o postup musí strachovat. Nebyl to ideální výkon.
     
    23
    Robert Johansson (NOR) skočil průměrně, 122,5 metrů mu určuje aktuální sedmou příčku. O postup by mohl usilovat, to zcela určitě.
     
    22
    Viděli jsme po dlouhé době skok na 130-metrovou hranici. Postaral se o to MacKenzie Boyd-Clowes (CAN), který střídá ve vedení Zniszczoła. Moc pěkný výkon od nejlepšího Kanaďana současnosti.
     
    21
    Jakub Janda (CZE) taktéž zaskákal slušně. Zatím čeští reprezentanti nezklamávají české fanoušky. Zaznamenal stejnou délku jako Koudelka, jen byl hůře ohodnocený. Zařadil se na čtvrtou pozici.
     
    20
    Roman Koudelka (CZE) doplachtil na značku 124,5 metrů. I když má daleko jiné cíle a chtěl by být dlouhodobě aspoň v první desítce, dnes může být za tento výkon rád. Je třetí. A postup by už mu neměl uniknout.
     
    19
    Kento Sakujama (JPN) si vedl průměrně. A těžko říci, jestli tenhle průměr bude stačit na postup – ale spíše ne. 112 metrů zaznamenal Japonec, jenž se zařadil na 15. pozici.
     
    18
    Ale jo, nebylo to špatné. Přístroje naměřily skok dlouhý 123 metrů, který v této konkurenci patří k těm lepším. Lukáš Hlava (CZE) se zařadil na třetí příčku. A mohl by rozhodně proklouznout dále.
     
    17
    Kevin Bickner (USA) si v Lillehammeru odskákal svůj poslední pokus, neboť 109 metrů na postup do další fáze rozhodně stačit nebude.
     
    16
    Ville Larinto (FIN) skočil oproti tomu, co jsme doteď viděli, spíše nadprůměrně. Doletěl na značku 121 metrů. Zařadil se před Vančuru na pátou pozici.
     
    15
    Oproti tomu, jak se vedlo jeho konkurentům, neskočil Tomáš Vančura (CZE) vyloženě špatně. 118,5 metrů pro Čecha. Zařadil se na pátou příčku. S postupem do dalšího kola to spíše nevypadá, ale nechme se překvapit.
     
    14
    Ronan Lamy Chappuis (FRA) skočil o něco dále než předchozí dva reprezentanti, že by však byl u vytržení, to se říci určitě nedá. 115 metrů pro Francouze, průběžná šestá pozice.
     
    13
    Michael Glasder (USA) a jeho 107,5 metrů. Platí to samé jako před pár okamžiky u Peiera. Žádná sláva a zařazení se na chvost průběžného pořadí.
     
    12
    Killian Peier (SUI) předvedl druhý nejhorší skok tohoto kola. 107,5 metru pro Švýcara. Slabý, slabý výkon. Zařadil se na předposlední příčku.
     
    11
    Pokračujeme v nastoleném trendu nevalných výkonů. William Rhoads (USA) doplachtil na značku 112,5 metrů. Osmá příčka pro Američana.
     
    10
    Joachim Hauer (NOR) se taktéž nevyznamenal. Že by podmínky na můstku nebyly ideální? Spíše to nevypadá. 110 metrů pro norského reprezentanta, je z toho až předposlední příčka.
     
    9
    Nejc Dežman (SLO) své fanoušky rovněž moc nepotěšil. Nevidíme zatím nijak povedené závodění. Alespoň ne kvalitní. 114 metrů pro Slovince, průběžná sedmá pozice.
     
    8
    Jaj, tak tohle se vůbec, ale vůbec nepovedlo. Gregor Deschwanden (SUI) skončil jen na 106,5 metrech. Naštvaně odešel do útrob stadionu. Je pochopitelně až na posledním místě.
     
    7
    Neskáče se zatím nijak daleko, což teď určitě potvrdil i Děnis Kornilov (RUS). Ještěže jeho skok byl aspoň dobře ohodnocený. Se 122,5 metry se zařadil na třetí pozici.
     
    6
    Zatím nejslabší skok tohoto kola. Joacim Ødegård Bjøreng (NOR) opravdu nebude spokojený. Jen 113 metrů pro Nora, zařadil se na samotný chvost průběžného pořadí.
     
    5
    Ani Andreas Wank (GER) nijak nezazářil. Jen 121 metrů znamená pro Němce průběžné třetí místo. Každopádně tenhle výkon rovněž na postup zřejmě stačit nebude.
     
    4
    Anže Lanišek (SLO) nebude spokojený se svým výkonem. Délka skoku jen 119,5 metrů, to je hodně málo. S druhým kolem prakticky již teď počítat nemůže.
     
    3
    Také Aleksander Zniszczoł (POL) si vedl velmi dobře. Skočil 130 metrů, byl i lépe bodově ohodnocený, takže se dostal do průběžného vedení. Tenhle výkon by mu měl zaručit druhé kolo.
     
    2
    Z nájezdového okna číslo šest se spustil Markus Schiffner (AUT). Doletěl na značku 128 metrů! Tohle rozhodně není špatný výkon od Rakušana. Zaútočil na druhé kolo.
     
    1
    Rjoju Kobajaši (JPN) doplachtil na značku 118 metrů, s takovým výkonem asi nemůže počítat na postup do dalšího kola. Onu již postup z kvalifikace byl vlastně úspěch.
     
    Závod začal.
     
    Startovní listina:

    1. Rjoju Kobajaši (JPN)
    2. Markus Schiffner (AUT)
    3. Aleksander Zniszczoł (POL)
    4. Anže Lanišek (SLO)
    5. Andreas Wank (GER)
    6. Joacim Ødegård Bjøreng (NOR)
    7. Děnis Kornilov (RUS)
    8. Gregor Deschwanden (SUI)
    9. Nejc Dežman (SLO)
    10. Joachim Hauer (NOR)
    11. William Rhoads (USA)
    12. Killian Peier (SUI)
    13. Michael Glasder (USA)
    14. Ronan Lamy Chappuis (FRA)
    15. Tomáš Vančura (CZE)
    16. Ville Larinto (FIN)
    17. Kevin Bickner (USA)
    18. Lukáš Hlava (CZE)
    19. Kento Sakujama (JPN)
    20. Roman Koudelka (CZE)
    21. Jakub Janda (CZE)
    22. MacKenzie Boyd-Clowes (CAN)
    23. Robert Johansson (NOR)
    24. Noriaki Kasai (JPN)
    25. Simon Ammann (SUI)
    26. Anders Fannemel (NOR)
    27. Stefan Hula (POL)
    28. Taku Takeuči (JPN)
    29. Vojtěch Štursa (CZE)
    30. Jurij Tepeš (SLO)
    31. Daiki Ito (JPN)
    32. Jevgenij Klimov (RUS)
    33. Andreas Wellinger (GER)
    34. Stephan Leyhe (GER)
    35. Richard Freitag (GER)
    36. Piotr Żyła (POL)
    37. Dawid Kubacki (POL)
    38. Michael Hayböck (AUT)
    39. Andreas Stjernen (NOR)
    40. Peter Prevc (SLO)
    41. Karl Geiger (GER)
    42. Kamil Stoch (POL)
    43. Andreas Kofler (AUT)
    44. Markus Eisenbichler (GER)
    45. Vincent Descombes Sevoie (FRA)
    46. Manuel Fettner (AUT)
    47. Maciej Kot (POL)
    48. Stefan Kraft (AUT)
    49. Severin Freund (GER)
    50. Daniel-André Tande (NOR)
    51. Domen Prevc (SLO)
     
    Do hlavního závodu se nakonec kvalifikovalo celkem 51 závodníků, tedy o jednoho více. Z Čechů se do hlavní fáze nedostal pouze Jan Matura (CZE), který skončil až na 50. příčce. K postupu přitom bylo potřeba umístit se do 41. pozice.
     
    Jan Matura (CZE), Tomáš Vančura (CZE), Lukáš Hlava (CZE), Roman Koudelka (CZE), Jakub Janda (CZE) a Vojtěch Štursa (CZE), to je složení odpolední kvalifikace, která čítá celkem 63 jmen. Přejme všem českým reprezentantům daleký let a hlavně postup do hlavní fáze.
     
    Na můstku kategorie HS138 se nejprve ve čtvrt na dvě odpoledne poskáče kvalifikace, z níž vzejde padesátka nejlepších pro hlavní závod. V něm pak do druhého postoupí třicítka. Zkrátka žádné novinky nenabízí v pořadí páté individuální měření sil v tomto světovém poháru.
     
    Loni si světový pohár ve skocích a lyžích podmanil Peter Prevc (SLO), letošní ročník světového poháru má nyní pod palcem jiný Slovinec, a to jeho mladší bratr Domen Prevc (SLO). Tomu se podařilo triumfovat ve třech ze čtyř závodů, včetně toho včerejšího, který ovládl před Danielem-Andrém Tandem (NOR) a Stefanem Kraftem (AUT). Pokud v Lillehammeru předvede obdobně povedený výkon znovu, mohl by znovu stanout na nejvyšším stupínku.
     
    Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 15:00.

    Patrik Sandev

    Konečné pořadí:
    1. Kamil Stoch (POL) – 289,9 bodů
    2. Maciej Kot (POL) – 289,3 bodů
    3. Markus Eisenbichler (GER) – 286,2 bodů
    4. Daniel-André Tande (NOR) – 284,8 bodů
    5. Andreas Stjernen (NOR) – 284,0 bodů
    6. Domen Prevc (SLO) – 283,4 bodů
    6. Manuel Fettner (AUT) – 283,4 bodů
    8. Stefan Kraft (AUT) – 283,2 bodů
    9. Peter Prevc (SLO) – 282,3 bodů
    10. Andreas Wellinger (GER) – 279,8 bodů
    11. Michael Hayböck (AUT) – 276,4 bodů
    12. Dawid Kubacki (POL) – 276,2 bodů
    13. Andreas Kofler (AUT) – 273,7 bodů
    14. Karl Geiger (GER) – 272,8 bodů
    15. Daiki Ito (JPN) – 269,6 bodů
    ...
    27. Roman Koudelka (CZE) - 245,5 bodů
    28. Jakub Janda (CZE) - 244,2 bodů
    29. Lukáš Hlava (CZE) - 242,5 bodů
    Startovní listina:
    1. Rjoju Kobajaši (JPN)
    2. Markus Schiffner (AUT)
    3. Aleksander Zniszczoł (POL)
    4. Anže Lanišek (SLO)
    5. Andreas Wank (GER)
    6. Joacim Ødegård Bjøreng (NOR)
    7. Děnis Kornilov (RUS)
    8. Gregor Deschwanden (SUI)
    9. Nejc Dežman (SLO)
    10. Joachim Hauer (NOR)
    11. William Rhoads (USA)
    12. Killian Peier (SUI)
    13. Michael Glasder (USA)
    14. Ronan Lamy Chappuis (FRA)
    15. Tomáš Vančura (CZE)
    16. Ville Larinto (FIN)
    17. Kevin Bickner (USA)
    18. Lukáš Hlava (CZE)
    19. Kento Sakujama (JPN)
    20. Roman Koudelka (CZE)
    21. Jakub Janda (CZE)
    22. MacKenzie Boyd-Clowes (CAN)
    23. Robert Johansson (NOR)
    24. Noriaki Kasai (JPN)
    25. Simon Ammann (SUI)
    26. Anders Fannemel (NOR)
    27. Stefan Hula (POL)
    28. Taku Takeuči (JPN)
    29. Vojtěch Štursa (CZE)
    30. Jurij Tepeš (SLO)
    31. Daiki Ito (JPN)
    32. Jevgenij Klimov (RUS)
    33. Andreas Wellinger (GER)
    34. Stephan Leyhe (GER)
    35. Richard Freitag (GER)
    36. Piotr Żyła (POL)
    37. Dawid Kubacki (POL)
    38. Michael Hayböck (AUT)
    39. Andreas Stjernen (NOR)
    40. Peter Prevc (SLO)
    41. Karl Geiger (GER)
    42. Kamil Stoch (POL)
    43. Andreas Kofler (AUT)
    44. Markus Eisenbichler (GER)
    45. Vincent Descombes Sevoie (FRA)
    46. Manuel Fettner (AUT)
    47. Maciej Kot (POL)
    48. Stefan Kraft (AUT)
    49. Severin Freund (GER)
    50. Daniel-André Tande (NOR)
    51. Domen Prevc (SLO)