Montreal – Detroit 5:0 (kon.) | Tampa Bay – San Jose 1:3 (kon.) | NJ Devils – Buffalo 4:2 (kon.)
Philadelphia – Minnesota 3:2 (kon.) | Carolina – Washington 5:1 (kon.) | Florida – NY Islanders 3:2 (po pr.)
Pittsburgh – Toronto 4:1 (kon.) | Columbus – St. Louis 8:4 (kon.) | Nashville – Anaheim 5:0 (kon.)
Arizona – Boston 1:2 (kon.) | Calgary – NY Rangers 1:4 (kon.) | Winnipeg – LA Kings 3:2 (2:1 po s.n.)
Vancouver – Dallas 5:4 (po pr.) | Ottawa – Minnesota 1:2 (po pr.)
New Jersey Devils
4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
Buffalo Sabres
cz Nedeľa 13.11.2016, 01:00 • Prudential Center, Newark • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Buffalo je v Atlantické divize zatím na předposlední divizi. Šavlím se ovšem daří daleko lépe, než to vypadá. Na druhou Tampu ztrácí pouhé tři body. Sabres si zatím připsali pět výher a devět proher, z toho ale čtyři přišly v prodloužení. Buffalo nemá ani tak špatné skóre – 27:32. Důvodem je i to, že se domácím na svém ledě absolutně nedaří. Statistika 1-3-2 je hodně tristní. Dnes to tak určitě budou chtít napravit.

Robin Lehner – 10 zápasů, úspěšnost 92,9 %

New Jersey zatím hraje hodně nad očekávání. Tým, který prochází přestavbou je v Metropolitní divizi momentálně na čtvrtém místě, o dva body za Washingtonem. Ďáblové si zatím připsali šest výher a šest proher, z toho tři přišly až o základní hrací době. Rovněž skóre hostů není k zahození – 31:28. Doma jsou navíc k nezastavení!

Vzájemné zápasy

Z historického hlediska tito dva soupeři odehráli celkem 47 vzájemných zápasů. Pro Devils jich lépe skončilo 30, pro Sabres 17. Poslední vzájemný duel se odehrál včera na půdě Buffalo, odkud si Ďáblové odvezli výhru 2:1 po prodloužení.
    Yohann Auvitu ve včerejším zápase vstřelil svůj první gól v NHL.

Kulikov (BUF) – neznámé poranění

New Jersey Devils: Cory Schneider (Kinkaid) – Severson, A. Greene (C), Lovejoy, J. Moore, Quincey, Auvitu – Parenteau, Zajac, Hall – Palmieri, Henrique, B. Bennett – Smith-Pelly, Zacha, Josefson – Lappin, Fiddler, Kalinin.

Buffalo Sabres: Lehner (A. Nilsson) – Ristolainen, Gorges, Franson, McCabe, Falk, C. Nelson – Okposo, R. O'Reilly, E. Kane – B. Gionta (C), Jo. Larsson, M. Foligno – Reinhart, Girgensons, Moulson – Baptiste, D. Grant, Carrier..

00:01

00:07
    Buly vyhrávají hosté, kteří ihned zakládají útočnou akci.

00:30
    Foligno se pokusil vystřelit, mířil ovšem jen do blokujícího protihráče.

01:14
    Nejprve ve velké šanci neuspěl Bennett, následně nezamířil přesně ani další z Ďáblů.

02:17
    Domácí se snaží hrát velmi aktivně, Lehner ovšem zavřel svou svatyni.

02:48
    Sabres se osvobozují jen za cenu zakázaného uvolnění.

03:25
    Palmieri vypálil pouze do připraveného brankáře hostí.

04:01
    Devils právě vstřelili branku!
    Domácí se po zásluze ujímají vedení! Severson poslal puk od mantinelu na modrou čáru, odkud vyslal přesnou dělovku k levé tyči KYLE QUINCEY. Skvělou práci odvedl Henrique, přes něhož nemohl Lehner nic vidět. Asistence: Damon Severson, Adam Henrique.
    04:01 Kyle QUINCEY - 1:0

05:08
    Parenteau se prokličkoval až před Lehnera, jenže bekhendem minul brankovou konstrukci.

05:52
    První přesilovku si zahrají hosté. Josefson (NJD) je vyloučen na 2 minuty za nedovolenou hru vysokou holí.

05:58
    Nelsonova střela z kraje pásma byla zablokována, puk putuje k Lehnerovi.

06:22
    Hosté si dlouho přesilovku neužili. Kane (BUF) je vyloučen na 2 minuty za podražení.

06:47
    Greene zastavil útok Sabres, Devils tedy mohou zaútočit.

07:04
    Nebezpečně se puk povaloval v brankovišti Buffala, a tak se toho snažil využít Hall, jenže na Lehnera nevyzrál!

07:34
    Gorges přišel o puk v rohu útočného pásma, New Jersey ovšem s rozehrávkou nepospíchá.

07:52

08:19
    Severson našel od modré jen náruč hostujícího brankáře.

08:22

09:19
    Folignovu střelu z levého křídla si Schneider pohlídal.

09:49
    Domácí Smith-Pelly se dostal těsně před Lehnera, jeho bekhend ovšem vysoko přelétl břevno hostující klece!

10:30
    Nyní se bojuje o zašlápnutý puk v pásmu Sabres.

10:42
    Po dalším ofsajdu Buffala uvidíme komerční přestávku.

11:00
    Znovu se píská postavení mimo hru hostujícího celku.

11:22
    Lappin si sjel na osu hřiště, odkud málem proděravěl zadní mantinel. Uff, to byla dělovka od útočníka Devils!

11:53
    Sledujeme velmi nepřesný hokej, který nenabízí téměř žádné gólové šance.

12:29
    Lehner si připisuje další zákrok proti střele Lovejoye ze středního pásma.

12:56
    Nejdříve byla hra vykázána pro postavení Palmieriho v brankovišti, následně Cody Franson nevybíravě krosčekem poslal domácího borce k ledu. Co na to rozhodčí?

12:56
    Domácí útočník Palmieri (NJD) se provinil sekáním, Franson (BUF) zase krosčekem. Oba si odsedí 2 minuty na trestné lavici.

14:01
    Larsson předával puk do druhé vlny, bohužel pro hosty nepřesně.

14:40
    Hall projel hostující obranou jako nůž máslem, vylámal si zuby až na Lehnerovi, který si povyjel a zneškodnil pokus domácí hvězdy!

14:56
    Oba týmy jsou v plném počtu.

15:33
    Po nepřesné rozehrávce Devils byl odpískán icing.

15:44
    McCabe rozehrál na Reinharta, ten ale nedokázal projít domácí obranou.

16:17
    Franson při pokusu o střelu od modré jen zlomil hůl.

16:44
    Larsson nyní pálil na domácí bránu, jeden z Ďáblů ale jeho pokus zachytil do svých chráničů.

17:24
    Hostující Schneider nahodil puk na svého jmenovce v domácí bráně, který vyrazil puk do klubka hráčů před sebou. Kotouč se po malé chvíli vykutálel před odkrytou klec, nikdo ze Sabres ovšem nestihl dorážet.

18:06
    Všem teď muselo při zákroku domácího Halla zatrnout. Domácí útočník čistě dohrál Ristolainena, následně ovšem zvedl brusli až k hlave finského hráče. Jen se štěstím se hostujícímu obránci nic nestalo.

19:02
    Hosté přidávají na obrátkách. Troufám si říci, že jsou nyní lepším celkem.

19:29
    Lappin zkoušel zaskočit Lehnera z nulového úhlu, avšak hostující gólman utěsnil prostor u přední tyče.

20:00

Sledovali jsme nepříliš povedenou hokejovou podívanou. Jediný gól této třetiny vstřelil na začátku páté minuty Kyle Qiuncey, když dostal na modré nabito od Seversona. velkou šanci na zvýšení vedení měl Smith-Pelly, jenže bekhendem zamířil vysoko nad, a tak hráči odešli do kabin za stavu 1:0.

Další třetina začne přibližně ve 2:05!

20:01

20:41
    Obrovskou šanci měl nyní Falk ,který si sjel od modré na vrchol levého kruhu, odkud orazítkoval tyč domácí brány! Následně mohl dorážet ten samý hráč vlastní střelu, jenže Schneider si připsal skvělý zákrok holí – puk zastavil přímo na brankové čáře.

22:11
    Hosté mají velký nápor, jenže Ristolainenovu střelu zablokoval jeden z domácích.

22:45
    Domácí se osvobozují jen za cenu zakázaného uvolnění.

23:12
    Smith-Pelly nyní může konečně uklidnit hru Devils.

23:41
    Sabres právě vstřelili branku!
    Velký tlak hostů, byl přetaven ve vyrovnávací branku. Nejprve puk získal po zkažené přihrávce Devils Gionta, který ho poslal jen do bruslí Josefsona, od těch černá guma putovala přímo na hůl najetého MARCUSE FOLIGNA, který tváří tvář Schneiderovi prostřelil domácího brankáře. Asistence: Brian Gionta.
    23:41 Marcus FOLIGNO - 1:1

26:11
    Domácí ale bleskurychle odpovídají! Buffalo trestuhodně propadlo, a tak Taylor Hall v přečíslení 2 na 1 vymyslel přihrávku před hostujícího brankáře na NICKA LAPPINA, který vrátil domácím Ďáblům vedení. Pro Lappina to byl druhý gól v NHL. Asistence: Taylor Hall, Ben Lovejoy.
    26:11 Nick LAPPIN - 2:1

28:00
    Josefson mířil bekhendem jen do připravené lapačky Lehnera.

28:22
    V dobré příležitosti se ocitl Smith-Pelly, jenže si dlouho rovnal puk, a tak nakonec vypálil jen do bloku hostujících hráčů.

28:54
    Druhý gól Devils nakopl, nyní si icingem pomohli hosté.

29:02
    Moore posílal puk ze strany do brankoviště, avšak kotouč jím projel bez povšimnutí hráčů.

29:44
    Po nahození Fransona měl plné ruce práce Schneider, nakonec však podivným zákrokem situaci vyřešil.

30:38
    Fiddler posílal puk spoluhráči zadovkou, ten měl ale zablokovanou hůl.

31:17
    Domácí zvyšují svůj náskok díky nádherné trefě! Severson zavezl puk přes celé hřiště až do mezikruží, odkud přihrál na pravý kruh KYLU PALMIERIMU. Domácí útočník nezaváhal a vymetl pavučinky z bližšího rohu hostující brány. Asistence: Damon Severson, Andy Greene.
    31:17 Kyle PALMIERI - 3:1

31:17
    Hosté ještě žádají o přezkoumání situaci na videu, protože se domnívají, že Palmieri byl před vstřeleným gólem v ofsajdu.

31:17
    Rozhodčí po zhlédnutí videa potvrdili platnost branky, New Jersey tedy vede 3:1!

32:09
    Schneider lapil nahození od modré do lapačky, bude se tedy vhazovat před jeho bránou.

32:33
    Smith-Pelly si sjel do mezikruží, odkud vypálil přes Gorgese. Hostující brankář dokázal pohotově zareagovat, a tak si mohl vychutnat parádní zákrok lapačkou!

33:08
    Gionta marně stíhá nahozený kotouč, hostům se nyní téměř nic nedaří.

34:44
    Carrier mířil pouze do lapačky Coryho Schneidera, následuje komerční přestávka.

34:48
    Po buly pálil opět Carrier, ale i tuto střelu dokázal domácí brankář zastavit.

35:04
    Reinhart od levého mantinelu trefil jen brankový oblouk.

36:04
    Lappin našel zpoza branky zadovkou před brankoviště Kalinina, ten ovšem nestihl vystřelit. Velká škoda pro domácí tým, protože ruský útočník stál sám proti Lehnerovi!

37:31
    Tlak domácích končí střelou Lovejoye, kterou ještě tečoval mimo Hall.

38:03
    Palmieri po obkroužení brány nahrál na najetého Yohanna Auvitua, jehož tvrdá rána bez přípravy vyprášila betony hostujícího brankáře.

38:40
    Ristolainen z otočky trefil jen chumel clonících hráčů.

39:24
    Parenteau napálil puk pouze do zadního hrazení.

39:44
    Uvidíme ještě jedno vhazování před Lehnerem, protože Buffalo vyhodilo pouze na zakázané uvolnění.

40:00

Dovoluji si říci, že domácí ve druhé třetině zápas rozhodli. Nejprve však dokázal na 1:1 srovnat Marcus Foligno, avšak domácí okamžitě odpověděli brankou Nicka Lappina. Třetí zásah do sítě Lehnera zařídil přesnou trefou do šibenice Kyle Palmieri, a tak Devils vedou po dvou třetinách 3:1.

Další třetina začne přibližně v 3:05!

40:01

40:31
    Henrique zkoušel v přečíslení 2 na 1 přihrávat na svého spoluhráče, jenže do přihrávky se položil Josh Gorges a div, že si puk nesrazil do vlastní brány!

41:13
    Greenova střela ihned po buly byla sražena do rohu kluziště.

41:36
    Hall obej branku, do které se snažil zasunout puk, Lehner s problémy udržel černou gumu před brankovou čarou.

42:21
    Čtvrtou lajnu domácích zastavil ofsajd, a tak raději odjela střídat.

43:02
    Sledujeme mnoho nepřesností, nyní přihrávku Granta vystihl jeden z hráčů v červeném.

43:43
    Opět Buffalo zastavuje velmi nepřesná přihrávka.

44:03
    Střelu Caseyho Nelsona vykopává Schneider betonem do rohu.

44:57
    Sabres by potřebovali vstřelit rychlý gól, jenže New Jersey si v obraně počíná skvěle.

45:32
    Situaci Buffala teď navíc komplikuje dnes neviditelný Evander Kane (BUF). Ten si odsedí 2 minuty za hákování.

46:02
    Hostům se daří vyhodit až na polovinu Devils.

46:14
    Počet sil na ledě se srovná. Severson (NJD) je vyloučen na 2 minuty za krosček.

46:32
    Nejspíš poslední naději Buffala maří branka Devils při hře 4 na 4! Adam Henrique se dostal do přečíslení 2 na 1, ve kterém naservíroval puk mezi bruslemi hostujícího obránce přesně na hůl JOHNA MOORA. Střelu domácího beka mezi betony Lehner nezastavil, a tak se puk pomalu došoural za brankovou čáru. Asistence: Adam Henrique, Taylor Hall.
    46:32 John MOORE - 4:1

46:52
    Domácí navíc budou hrát přesilovku 4 na 3. Baptiste (BUF) je vyloučen na 2 minuty za podražení.

47:32
    Kane se vrací na led, hosté hrají ve čtyřech.

48:08
    Zajac přistrčil puk bekhendem na Halla, jehož ránu z první zneškodnil skvělým semaforem Robin Lehner!

48:14

48:52

49:47
    Buffalo přeci jen ještě snižuje! Po kostrbaté kombinaci hostí se v předbrankovém prostoru dostal k puku MATT MOULSON, ten vypálil z otočky do hole domácího Auvitua, která puk nasměrovala přímo pod horní tyč. Asistence: Will Carrier, Cody Franson.
    49:47 Matt MOULSON - 4:2

51:27
    Folignovo nahození od modré podržel ve své náruči domácí gólman.

52:10
    Adam Henrique pouze protečoval kotouč do útočného pásma, to Devils zatím stačí.

53:16
    Ristolainen poslal puk zadovkou na Granta, jemuž puk na poslední chvíli vypíchl domácí brankář.

53:57
    Hosté se snaží napadat velmi vysoko, domácím obráncům ovšem problémy nedělají.

54:31
    Mohli jsme vidět několik velmi sporných momentů za bránou Sabres, rozhodčí ale vylučovat nebudou.

55:22
    Domácí vyhání z útočného pásma ofsajd, ti však tuší, že dnes už jim výhru nic nevezme.

55:46
    Palmieri se vřítil do útočného pásma, natlačil se před Nelsona, který ho fauloval, a tak si bude muset odpykat 2 minuty za držení.

56:04
    Severson svou dělovku od modré otřel jen o bok napadajícího hráče.

56:53
    Tentokrát ránu Seversona zachytil Gorges.

57:30
    Střelu Josefsona z mezikruží vyráží hbitý Lehner.

57:50

58:08
    Foligno (BUF) je vyloučen na 2 minuty za nedovolenou hru vysokou holí.

59:01
    Hosté se osvobozují vyhozením přes všechny čáry.

Ve třetí třetině jsme mohli vidět po jedné brance na každé straně, a tak dva bodyzůstávají v New Jersey. V poslední herní části si branky připsali domácí John Moore a hostující Matt Moulson. Já se s Vámi loučím a přeji příjemný zbytek víkendu!

Hvězdy utkání

1. Kyle Palmieri (NJD) – 1+0
    2. Adam Henrique (NJD) – 0+2
    3. Taylor Hall (NJD) – 0+2

Československá stopa

Pavel Zacha (NJD) – 0+0, 0 střel, čas na ledě 10:24 (03:50:23)

Jan Brabec

Góly a asistencie: 5. Quincey (Severson, Henrique), 27. Lappin (Hall, Lovejoy), 32. Palmieri (Severson, A. Greene), 47. J. Moore (Henrique, Hall) – 24. M. Foligno (B. Gionta), 50. Moulson (Carrier, Franson)

New Jersey Devils: Cory Schneider – Severson, A. Greene (C), Lovejoy, J. Moore, Quincey, Auvitu – Parenteau, Zajac, Hall – Palmieri, Henrique, B. Bennett – Smith-Pelly, Zacha, Josefson – Lappin, Fiddler, Kalinin.
    Buffalo Sabres: Lehner – Ristolainen, Gorges, Franson, McCabe, Falk, C. Nelson – B. Gionta, Jo. Larsson, M. Foligno – Okposo (C), Cole Schneider, E. Kane – Reinhart, Girgensons, Moulson – Baptiste, D. Grant, Carrier.