2:1 (0:0)
Sporting Charleroi
cz Piatok 04.11.2016, 20:30Belgická Jupiler Pro League • 14. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.

Dobrý večer u 14. kola belgické ligy. V dnešním zápase se podíváme na utkání mezi KV Kotrijk a Sporting Charleroi.

KV Kortrijk

Kortrijk předvádí zatím hodně vyrovnané výkony. Na svém kontě má pět výher, pět remíz a tři prohry při skóre 23:20 a s dvaceti body.

V posledních zápasech je domácí celek skoro expertem na remízy. Vše začalo zápasem s ST.Liege a remízou 3:3, která se zrodila hned v prvním poločase, poté to pokračovalo remízou 2:2 s Oostende a 1:1 Eupene. Kdo čekal remízu 0:0 s Mouscronem se však mýlil, poslední zápas Kortrijk vyhrál 1:0.

Charleoi si vede poněkud lépe, je na čtvrtém místě, kde má ale stejně bodů jako Oostene a Anderlech před ním. Má však o něco horší skóre. Hosté zatím šestkrát vyhráli, šestkrát remizovali a pouze jedenkrát prohráli při skóre 16:11.

Sportingu to navíc posledních zápasech šlape. V předchozích pěti zápasech dvakrát vyhráli a třikrát remizovali. Naposledy se St.Truiden 2:2.

Vzájemné zápasy – posledních pět

Kortrijk 1-2 Charleroi
    Charleroi 1-0 Kortrijk
    Charleroi 1-1 Kortrijk
    Kortrijk 2-0 Charleroi
    Charleroi 5-2 Kortrijk
    Domácí při přípravě na utkání rozhodně nelení.

KV Kortrijk: Kaminski – Joãozinho étanire, Goutas, Gigot – Kage, Mercier, Rolland, Verstraete – Ouali, Saadi
    Náhradníci: Sifakis – De Smet, Pavlović, Papazoglou, De Mets, Van Loo, Sarr

Sporting Charleroi: Pennereau – N´Ganga, Javi, Willems – Ninis, Marcq, Tainmont, Baby, Diandy, Clinton – Bedia
    Náhradníci: Mandanda – Fall, Poulain, Pollet, Benavente, Hendrickx, Dessoleil

Rozhodčí: Lardot – Godelaine, Divincenzo.

Hráči již nastupují na travnatou plochu, utkání za chvíli započne.

1

1
    Máme za sebou rozehrávku, kterou rozehráli hosté. Ti se ihned vydávají do útoku.

2
    Domácí se ujali míče, se kterým kombinují na polovině soupeře. Charleroi jim ale zatím nenechává moc možností ke kombinaci.

3
    Domácí stále s míčem na svých kopačkách, nyní vybojovali alespoň rohový kop. Ten ale rozehráli na krátko a pokračují v kombinaci kolem půlky.

4
    Kage se snažil prostrčit míč na Saadiho, ale pomezní rozhodčí odhalil ofsajdové postavení domácího útočníka.
    Takto probíhaly přípravy před zápasem.

5
    Domácí celek opět kombinuj na vlastní polovině. Charleroi spíše vyčkává, co soupeř předvede. Ten se ale k útočení moc nemá...

6
    Nepřesná kombinace na levém křídle přisuzuje autové vhazování hostujícímu celku, ten tak bude moci snad poprvé vyrazit na polovinu Kortrijku.

7
    O míč ale přichází ještě před tím, než překročil půlku. Domácí se tak opět mohou pustit do vyměňování si míče kolem půlící čáry.

8
    Mercier se pustil do samostatné šance, navázal na sebe asi tři obránce, ale jeho kolmice na Saadiho byla o něco delší, než by měla být. Míč tak končí u Pennereaua.

9
    Po delší době jsou u míče hostující fotbalisté, kteří však praktikují stejnou hru jako jejich soupeř. S míčem si tedy přihrávají na své polovině a nikam se moc neženou.

10
    Pennereau spolu s obranou hodně podcenili nakopnutý balón a málem z toho byl gól! Minela však nakonec končí šťastně pro hosty, kteří obětavým skluzem zamezili míči v cestě do brány. Saadi to udělal hodně chytře, ale nakonec nestihl rychle dohnat míč.
    10. Obří šance Saadiho.

11
    S míčem kombinují hosté, ale nikam nespěchají.

12
    Jejich nepřesná kombinace vyústila v autové vhazování Kortrijku, ten tak bude moci zaútočit.

13
    Jeho snaha však neměla dlouhého snažení, hned v dalším souboji získal míč Charleroi, který se postupnou kombinací dostává k bráně Kaminskiho.

14
    Baby střílel zpoza šestnáctky, ale trefil pouze obránce. A jelikož ani následný odražený míč neskončil u nikoho poblíž brány, tak musí hosté znova útočit od půlky hřiště.

15
    Sporting je nyní o něco lepším týmem, kombinuje s míčem a vlastní polovině a čeká na vhodný okamžik k útočnému výpadu.

16
    Tainmont se hnal po pravé straně k míči, ale Metanire ho šikovně zablokoval a nechal míč doputovat na odkop od brány.

17
    Hned z odkopu šel do úniku Ouali. Za záchranou brzdu musel zatáhnout Willems, který za svůj skluz získává žlutou kartu.

18
    Hlavička z následného centru však končí hodně nad hostující bránou. Žádné vzrušení nás tak bohužel nečekalo...

19
    Domácí jsou při chuti, ale nedaří se jim najít recept na pozornou obranu soupeře. Ten brání hodně na těsno a nedává domácím moc možností ke kombinaci.

20
    Ti však vybojovali alespoň první rohový kop dnešního utkání.

20
    Ten letěl na vzdálenější tyč, kde se od obránce odrazil na další roh. Bude úspěšnější?

21
    Mercier poslal načechraný míč do malého vápna, ale tam nejvýše vyskočili fotbalisté Charleroi, kteří balón dokázali dostat daleko od své brány.

22
    Po chvilkové pasáži, kdy se zdáli lepší hosté, jsou opět lepší domácí fotbalisté. Ti se snaží najít skulinku v neprostupném obranném valu.

23
    Kortrijk to nakonec zkusil dlouhým nákopem, ale ten skončil nedorozuměním a odkopem od brány Pennereaua.

24
    Z levé strany poslal do vápna centr Saadi, ale jeho spoluhráč Mercier byl v ofsajdu.

25
    Po delší době jsou u míče hráči Sportingu, podaří se jim vymyslet něco pohledného směrem dopředu?

26
    Nejspíše ne. Zmohli se pouze na vysoký nákop, který s poklidem ukryl v náručí Kaminski. Ten tak může poslat míč někam na polovinu soupeře.
    27. Diváci, kteří dnes přišli, zatím asi spíše litují svého rozhodnutí...Sledujeme hodně nudné utkání.

28
    Kage se pokoušel v šestnáctce probojovat k míči, ale dopustil se nedovoleného zákroku, za který jej rozhodčí okamžitě trestá.

28
    Na druhé straně míří zblokovaná střela do zámezí. Budeme tak svědky rohového kopu Charleroi.

29
    Ten skončil odraženým míčem, který se dostal až na kopačky Marcqe, ale jeho střela byla opět sražena na rohový kop.

30
    Ten rozehráli hosté na krátko, ale následný centr byl opět sražen. Další rohový kop.

31
    Ten už se ale hodně nepovedl. Domácí ihned vyrazili do protiútoku, ale Diandy ukázal jak je rychlý. Útočící hráče dohnal a dokonce čistě připravil o míč.

32
    Sporting kombinuje na vlastní polovině, kde vyčkává na vhodný okamžik k útočnému výpadu. zatím tomu z obou stran chybí nějaká překvapivá kombinace.

33
    Ta se objevila teď od domácích a hned z toho bylo hodně rušno před hostující bránou. Kolmici si našel na hranici malého vápna Mercier, ale už se mu nepovedlo přihrát na některého spoluhráče.

34
    Nepřesný pas Sportingu končí v náručích Kaminskiho, ten tak může poslat míč opět do útoku.

35
    Kage dokázal na levém křídle vybojovat míč, poslat ho do vápna, ale tam souboj o míč vyhráli bránící fotbalisté. Ti urychleně odkopávají míč pryč.

36
    Kortrijk s míčem kombinuje na vlastní polovině, soupeř velmi dobře napadá a nenechává šanci k rozehrávce.

37
    Domácí zamkli soupeře na vlastní polovině a snaží se ho dostat pod tlak. To se ale po špatné rozehrávce nakonec nedaří. Charleroi se může osvobodit a vymanit z tlaku.

38
    Teď už ale musí být opět v pohotovosti Kageho střela byla zblokována na rohový kop.

39
    Odražený míč se dostal k Metaniremu, který se opřel do míče, ale spíše než gólmana Pennereaua ohrozil diváky v horní části stadionu.

40
    Začíná nám posledních pět minut prvního poločasu, který nám zatím moc fotbalové parády nepředvedl... Změní se to ještě a uvidíme nějakou zajímavou šanci a nebo dokonce gól?

41
    Zatím to tak nevypadá. Sporting kombinuje s míčem na vlastní polovině a nikam se moc nežene. Útočení nechává na Kortrijku.

42
    Ti se sice dostali až k centru do vápna, ale ten je opět bez problémů odvrácen obranou soupeře. Gigot navíc fauluje a daruje tak volný kop Sportingu.

43
    N´Ganga se pokoušel poslat načechraný míč do šestnáctky domácího celku, ale nenašel nikoho ze svého týmu. Hra se tak opět přesouvá na polovinu Charleroi.

44
    V posledních minutách prvního poločasu vybojoval Kortrijk volný přímý kop z nějakých pětadvaceti metrů. Ninis si totiž při souboji pomohl rukama.

45
    Nakonec z toho byla poměrně zajímavá šance. Centr letěl na vzdálenější tyč, odkud se vrátil před bránu, ale tam nikdo z domácích fotbalistů na míč nedosáhl.

45

Máme za sebou první poločas, který nám moc zajímavých situací nepřinesl. Za zmínku snad stála pouze šance Saadiho ze začátku utkání a pak poslední volný přímý kop poločasu. Po ani jedné z těchto šancí však gól nepadl a první část utkání tak skončila bezgólově. Mírně lepší byl domácí celek, který hosty k ničemu moc nepouštěl. Doufejme, že druhý poločas bude o něco zajímavější.

46

46
    Střídání v týmu Sporting Charleroi: ze hřiště odchází Bedia, přichází Pollet.

46
    Hosté nastoupili do druhého poločasu v pozměněné sestavě a dokonce s vystřídaným útočníkem. Pomůže jim to?

47
    Zatím to vypadá, že ano Tainmont zkusil střelu z velké vzdálenosti, která sice dosti minula bránu, ale dala předznamenat, že Sporting bude v druhém poločase více bojovat.

48
    Na druhé straně se pokusil Kortrijk k centru do vápna, ale ani on neuspěl. Hostující obrana byla skvěle připravena a bez problému míč odvrátila.

49
    Kage motal hlavy obránců na levém křídle, ale nakonec zamotal i hlavě a pokazil celou akci. Domácí celek musí začít znova od svého brankáře.

50
    To se mu ale nedaří a do útoku se tak mohou pět hnát hosté, kteří ve druhém poločase poněkud pookřáli.

51
    Pollet je hodně aktivní, oproti Bediovi, kterého nahradil, předvádí daleko lepší výkon.

52
    Zatím je to však plné nepřesností v druhé části zápasu... Týmy se sice snaží o útočné akce, ale ty často končí špatnou kombinací.

53
    Už to vypadalo, že centr do vápna Kortrijku skončí hodně zajímavou akcí. Ale všechno snažení nakonec překazil praporek pomezního.

54
    Na druhé straně další ofsajd. Z opakovaných záběrů je jasně vidět, že ani jednou se o ofsajdové postavení nejednalo. Rozhodčí se teď upískli na obou stranách hřiště.

55
    Charleroi vypadá být ve druhém poločase aktivnějším celkem. Kortrijk se však zatím úspěšně brání.

56
    Gól Saadiho neplatí. Ten se dostal k míči za obranou soupeře a povedlo se mu překonat i brankáře, ale francouzský útočník byl v opravdu výrazném ofsajdu.

58
    Nyní je hra poměrně kouskovaná, nepřesnost střídá nepřesnost...

59
    Kortrijk kombinuje s míčem na vlastní polovině. Fotbalisté Charleroi ale výborně napadají a nedávají moc šancí k dobré rozehrávce.

60
    Jejich snaha se jim vyplácí, ale hned následný nákop končí pouze na kopačkách Kaminskiho, který tak opět bude moci vyslat svůj tým do útočení.

61
    Kortrijk právě vstřelil branku!
    IDRIS SAADI posílá svůj tým do vedení! Brilantním lobem totiž překonal bezmocného Pennereaua. Všemu však přecházel nádherný centr Verstraeta z poloviny hřiště, který našel nabíhajícího Saadiho, jenž neméně pěkně překonal brankáře. Výstavní akce!
    61. SAADI - 1:0

62
    Sporting sice podává v druhé polovině utkání daleko lepší výkon,ale bude muset dotahovat.

63
    Kage navíc vybojoval volný přímý kop ze zajímavé pozice poblíž šestnáctky.

64
    Tentokrát se však nic zajímavého neodehrálo, míč skončil hodně mimo.

65
    Hostům už se podařilo uklidnit hru a udržet míč na kopačkách. Čeká nás honba za vyrovnáním?

66
    Zatím to tak nevypadá. Domácí obrana vcelku bez obtíží znova získala míč, se kterým teď operuje na vlastní polovině. Pokud budou chtít hosté vyrovnat, tak budou muset hodně přidat.

67
    Střídání v týmu Sporting Charleroi: ze hřiště odchází Ninis, přichází Fall.

68
    Sporting se ihned dostal do velké šance, míč propadl až do vápna, kde ale Polletovu střelu reflexivním zákrokem zneškodnil hrdina Kaminski. Ten tak udržel svému týmu vedení.
    68. Perfektní zákrok Kaminskiho.

69
    Domácí se pomalu, ale jistě dostávají pod tlak. Charleroi začíná přidávat na obrátkách. Přeci jen hosté nechtějí na své konto přidat teprve druhou prohru.

70
    Budou to mít však hodně těžké. Domácí brání velmi dobře.

71
    Nyní se jim dokonce povedlo podívat se po delší době na polovinu soupeře, tam se snaží přidat pojišťující gól.

72
    Střídání v týmu KV Kortrijk: ze hřiště odchází Mercier, přichází Sarr.

73
    Od domácího trenéra je střídání jasným pokynem k defenzivní hře. Mercier byl totiž po většinu utkání ofenzivním mozkem svého celku. Za svůj výkon si určitě vyslouží nejednu pochvalu.

74
    Domácí celek se po levé straně hnal do protiútoku, ale následný centr byl sražen mimo. V pokračování akce se dostal Saadi do obrovské šance, ale z hranice malého vápna trestuhodně minul bránu!
    74. Velká šance Saadiho.

75
    Na druhé straně se k zakončení zpoza vápna odhodlal Mata, ale jeho projektil skončil dobré dva metry nad bránou Kaminskiho.

76
    Hosté začínají trochu otevírat obranu. Kortrijk se tak dostává do rychlých protiútoků, tentokrát to však nebylo tolik nebezpečné jako v případě Saadiho.

77
    Sporting kombinuje na polovině soupeře, ale nedaří se mu najít cestu ke skórování. Jejich soupeř brání velmi poctivě.

78
    Domácí navíc vybojovali volný kop, Diandy to totiž na polovině hřiště přehnal s agresivitou. Kortrijk tak bude moci ušetřit několik cenných vteřin.

79
    Tomu se sice nepodařilo vymyslet nějakou kloudnou akci, ale alespoň uběhlo několik vteřin, než se do útoku mohli vrhnout hosté. Ke střele se odhodlal po rychlé akci Tainmont, ale opět minul bránu.

80
    Kortrijku se zatím daří kouskovat tlak soupeře a často vyvážet míč na jeho polovinu. Tam dokonce opět získávají volný kop. Tentokráte se nedovoleného zákroku dopustil Fall.

81
    Střídání v týmu Sporting Charleroi: ze hřiště odchází Martos, přichází Benavente.

82
    Domácí se ujímají dvougólového vedení. Metanire se dostal do rychlého protiútoku, pasem přes celé vápno našel volného IDIRA OUALIHO, který střelou na vzdálenější tyč překonal hostujícího brankáře.

83
    Hosté ihned vybojovali rohový kop, podaří se jim utkání zdramatizovat?

84
    Zatím to vypadá, že ne. Domácí jej bez problémů odklidili do bezpečí. Sporting však stále zůstává u míče.

85
    Střídání v týmu KV Kortrijk: ze hřiště odchází Verstraete, přichází De Smet.

86
    Kortrijk pokračuje v aktivním pojetí hry, jeho soupeř se nemůže dostat do uceleného tlaku.

87
    Máme zde druhou žlutou kartu utkání. Za taktický faul ze zadu jí vidí Ouali.

88
    N´Ganga se snaží na pravé straně něco vymyslet, ale domácí hráči nechtějí dopustil jakékoliv problémy. Kortrijk brání velmi poctivě, troufnu si říci, že o vítězi je rozhodnuto.

89
    Domácí celek se opět dostal do protiútoku, ale tentokrát nebyl úspěšný. Hostující obrana nebezpečí zažehnala a ihned posílá dlouhý míč na druhou stranu hřiště.

90
    Jde už však vidět, že šancí moc není. Domácí fotbalisté opět sbírají míč a posílají ho až k Pennereauovi.

90
    Střídání v týmu KV Kortrijk: ze hřiště odchází Saadi, přichází Papazoglu.

90+1
    Rozhodčí nastavuje tři minuty.

90+1
    Domácí fanoušci jsou ve varu, jejich tým drží míč a je hodně blízko výhře v dnešním zápase.

90+2
    Útok Charleroi je už hodně bezzubý. Nakopávané míče končí často hodně mimo. Nyní nás dokonce čeká odkop od brány Kaminskiho.

90+3
    Běží nám poslední minuta dnešního utkání, domácí si vybojovali volný kop. Vítězství už jim dnes nikdo nevezme.

90+4
    Sporting Charleroi právě vstřelil branku!
    Tak jsem to možná zakřikl! V poslední minutě se dostal k odraženému míči DAVID POLLET, který výstavní střelou z voleje na vzdálenější tyč připravil Kaminskiho o čisté konto.

Rohy: 3:3.

Máme za sebou utkání dvou rozdílných poločasů. Ten první byl festivalem na nudu. Ve druhé části však oba týmy předvedly, že umí hrát fotbal. Jako první vstřelili branku domácí, po parádním centru Metanirea totiž předvedl neméně hezký lob Saadi. Hosté pak museli více útočit, což se jim nakonec stalo osudným. Z protiútoku totiž přidal druhý gól Ouali. Sporting se sice snažil o zdramatizování zápasu, ale gól vstřelil až v poslední minutě utkání. Do míče se opřel Pollet, který předvedl parádní trefu. Všechny tři body ale i přes to zůstávají na domácím stadionu. (22:25:43)