Austria – Sturm Graz 2:0 (kon.)
FK Austria Viedeň
2:0 (0:0)
SK Sturm Graz
cz Nedeľa 30.10.2016, 16:30 • Franz Horr Stadion, Vídeň • Rakúska Bundesliga • 13. kolo

Přeji hezký večer a u dalšího zápasu z Rakouska na viděnou. (18:26:06)

90+5
    Konec zápasu. Ve druhé půli se podařilo Austrii vstřelit dvě branky a zaslouženě v zápase vítězí. Hosté dneska nebyli schopni si vytvořit jakoukoliv šanci a ani v závěru utkání se nedokázali dostat do tlaku. Austria si tak připisuje cenné vítězství proti lídrovi soutěže a bodově se dotahuje na třetí Salcburk.

90+5
    Žlutou kartu v závěru utkání ještě vidí Schoisengeyr za zákrok loktem na domácího Friesenbichlera.

90+4
    Střídání v týmu FK Austria Vídeň: ze hřiště odchází Venuto, přichází Tajouri.

90+4
    Přeci jen si dokázal ještě Graz vytvořit střeleckou pozici. Hierlander ale míří mimo a bude následovat odkop od brány.

90+2
    Druhá minuta nastavení se chýlí ke svému konci a u míče zůstává stále Austria. Ta si s největší pravděpodobností výsledek už pohlídá a připíše si vítězství proti prvnímu celku tabulky.

90
    Austria chytře drží míč a nedělá si problémy s případným odkopem co nejdál od své branky. Nechce pustit Graz do nějakého tlaku či šance.

89
    Střídání v týmu FK Austria Vídeň: ze hřiště odchází Kayode, přichází Friesenbichler.

88
    Už už pálil jeden z hostujících hráčů, případný gól by se stejně nepočítal, protože mu předcházela ofsajdová pozice nahrávajícího hráče.

87
    Krásným čistým obranným skluzem se blýskl Grunwald a zastavil útok soupeře. Vhazování pro Graz.

86
    Z velké dálky vypálil Holzhauser, jeho pokus skončil pár metrů na brankou Gratzeiho.

85
    Domácí se nikam neženou a místo útočné snahy raději kombinují ve svých zadních řadách.

84
    Hosté dneska kreativními nahrávkami neoplývají a často jejich snažení končí po pár dotecích s míčem. Austria se snaží v klidu dohrát zápas a případně přidat ještě nějaký gól.

82
    První střídání také na domácí straně. Na posledních deset minut příchází na hřiště Prokop místo Serbesta.

81
    Poslední střídání Grazu: ze hřiště odchází Jeggo, přichází Kienast.

80
    Austria vyčkává na své polovině a čeká, co Graz vymyslí. Tomu se zatím opravdu nedaří ani dostat do šance.

78
    Koch se dostal ke střele asi z pětadvaceti metrů, ta ale mířila vysoko nad. Graz si zatím není schopný vypracovat nějakou lepší pozici pro střelu. A čas jim neúprosně utíká.

77
    Další rychlý brejk domáícch, Kayode se ale utopil ve vlastních kličkách a bude následovat pouze odkop od brány.

76
    Hadzikič sice nedosáhl na míč, ale podle sudích se ho dotkl až za brankovou čárou a proto může odkopávat od své branky.

75
    Kayode po rohu vracel hlavou míč na některého ze svých spoluhráčů, Gratzei vše přečetl a chytl míč do svých rukavic.

73
    Sražený centr z hranice vápna musel Gratzei odvrátit na roh. Holzhauserovi se centr příliš nepovedl a Graz odvrácí míč na aut.

72
    Hosté mají dvacet minut na vyrovnání a na jejich hře to jde dost znát. Presují domácí až na jejich polovině a snaží se získat balón co nejrychleji.

71
    Střídání v týmu SK Sturm Graz: ze hřiště odchází Edomwonyi, přichází Zulechner.

70
    Pires a Schoissengeyr se srazili hlavami a domácí hráč zůstává ležet na hrací ploše. Bude potřeba ošetření.
    67. KAYODE - 2:0

67
    Austria právě vstřelila branku!
    Austria přidává druhý gól a to konkrétně Kayode, který skluzem dopravil míč do branky těsně před tím než balón doletěl ke Gratzeimu. Holzhauser skvěle kopl standartní situaci a Kayode toho dokázal využít.

67
    Nešetrný zákrok Lykogiannise. Zajímavá situace pro Austrii.

65
    Je pískán faul Grunwaldovi a tak hosté znovu začínají svou snahu o vyrovnání skóre. Austria jim ale nedává ani kousek místa a díky skvělému napadání se často dostává zpátky k míči.

63
    Hosté se snaží vytvořit si nějakou šanci, která by vedla k vyrovnání. Zatím ale domácí pozorně brání a spíše jsou to oni, kdo se začínají dostávat do otevřené obrany Grazu.

62
    Střídání v týmu SK Sturm Graz: ze hřiště odchází Schmerbock, přichází Hierlander.

62
    Na zemi zůstává jeden z domácích hráčů a mezitím se připravuje střídání Grazu.

61
    Austrii se čím dál víc otevírají okénka v obraně Grazu, zatím ale vše hostující obrana včas zastavuje.

60
    Huspekovi se vůbec nepovedl centr z kraje hřiště. Míč v klidu chytá Hadzikič a s rozehrávkou určitě nebude spěchat.

58
    Hosté teď sice vstřelili branku, ale jejich oslavy zastavil hvizd rozhodčího. Praporek pomezního sudího je nahoře a je pískán ofsajd.

57
    Graz začíná otevírat svoji obranu tím, jak se tlačí za vyrovnáním. Austria pronikla až do šestnáctky soupeře, tam ale její počin skončil.

56
    Graz dneska nedokáže ve spoustě případech déle podržet míč a přesněji rozehrát. Austria se někdy opravdu lehce dostává zpátky k míči. Hosté se budou muset výrazně zlepšit, pokud chtějí pomýšlet na vyrovnání.

55
    Gratzei si došel pro centrovaný míč z rohového kopu a výkopem zakladá novou akci svého týmu.
    54.

54
    Velká šance Austrie! Pires si krásně pustil míč, ale ve výborné příležitosti dlouho čekal se střelou až se hostující obránce stihl vrátit a skluzem mu ji zablokovat. Roh pro domácí.

53
    Teď to jsou hosté, kteří musejí hrát a pokoušet se o vstřelení branky. Huspek se o to snažil střelou z dálky, ta ale letěla vysoko na branku domácích.
    51. HOLZHAUSER - 1:0

51
    Holzhauser se štěstím proměnil penaltový kop a Austria se dostává do vedení ! Míč kopl k pravé tyči a tak tak že tato střela prošla pod Gratzeim.
    49. Žlutá karta

49
    Lykogyannis vidí žlutou kartu za zákrok na Kayodeho a je nařízena penalta !

48
    Obrázek z prvního poločasu pokračuje. Austria je u míče a hleda prostor k nebezpečným centrům či střelám.

47
    Obrovská hrubka v domácí rozehrávce, kterou ale nepotrestal Venuto. Měl dostatek času na zakončení, ale vypálil jen do gólmana domácích.

46
    Domácí rozehráli a okamžitě letěl dlouhý nákop na půli soupeře. Graz centr odvrátil, aut pro domácí.

46

45
    První poločas skončil. Domácí jsou zatím aktivnější, více drží míč a hledají mezery v obraně Grazu. Ten se snaží hrozit z brejků, ty ale většinou končí u pozorné defenzívy domácích. Pokud by ve druhém poločase padl gól, hra by se určitě více rozhýbala. Zatím můžeme vidět spíše taktickou hru z obou stran.

44
    Austria ukončila útočné snažení Grazu a znovu se připravuje ke své další útočné akci.

42
    Pěkná akce Austrie. Po pravém křídle se dostali k centru do vápna, který sice hosté odhlavičkovali ven, ale poté si míč sebral ze vzduchu jeden z domácích záložníků a vypálil na branku hostí. Gólman Gratzei byl pozorný a včas střelu zlikvidoval skokem k levé tyči své branky.

41
    Hosté jsou ke konci poločasu malinko aktivnější. Žádná větší šance ale z jejich aktivity zatím neplyne a tak to vypadá, že se poločas dohraje za bezbrankového stavu.

39
    Ten už pro hosty dopadl lépe, když se ke střele z voleje dostal jeden z hostů. Bohužel mu střela vůbec nesedla a tak Hadzikič neměl žádnou práci míč chytit.

38
    Graz po jedné z mála slibných akcí v tomto zápase zahrával roh, který domácí odvrátili bez větších problémů. Graz má ovšem výhodu další rohového kopu.

37
    V prvním poločase vidím zatím pořád skoro ten samý obrázek. Austria drží míč, kombinuje a snaží se vytáhnout hosty ze svého obranného bloku. Ti napadají rozehrávku domácích pouze v malém počtu a soustředí se, aby do konce poločasu nedostali branku.

35
    Zajímavý pas za obranu dostal hostující Alar, snažil se si míč navést na střelu, ale obrana Austrie mu ho odebrala dříve než mohl zamířit.

34
    Graz po několika minutách drží déle balón na svých kopačkách, ale jeho rozehrávka je dneska zatím mizerná. O míče přichází opravdu snadno.

33
    Domácí hráči obtížně hledají skulinky v obraně Grazu. Ta v posledních minutách působí pevně a tak domácí raději volí nahrávku až na svého gólmana.

32
    U míče znovu Austria, která zatím suveréně vede na držení míče a to v poměru 70% ku 30%.
    31.

31
    Po dvojitém odrazu od domácích hráčů míč nakonec doskákal až ke Gratzeimu. Ten dlouhým výhozem nastartoval útočnou akci svého týmu, která skončila slabou střelou na branku domácích.

30
    Další faul hostí a další přímý kop, který bude zahrávat Austria. Je to z větší vzdálenosti a proto můžeme očekávat centr do vápna.

29
    Graz odvrací míč na autové vhazování, které se, naštěstí pro něj bude odehrávat daleko o jeho branky.

28
    Domácí se snažili o rychlý protiútok, hosté ale byli proti a tak Austria znovu začíná od začátku.

27
    Na centrovaný míč z rohového kopu si naskočil Hadzikič a stáhl balón do svého náručí.

26
    Graz začíná vystrkovat růžky a postupně se tlačí za svojí první větší příležitostí. Bude mít teď výhodu rohového kopu.

24
    Po delším časovém úseku se k míči dostali konečně i hosté. V zajímavých situacích se ocitli hned po sobě dva hráči Grazu, ale domácí obrana byla schopná jejich pokusy zablokovat. Aut pro hosty.

23
    Krásně kopnutý přímý kop vychytal gólman hostí. Poté hostující obrana odvrátila míč raději na rohový kop.

23
    Žlutou kartu dostává Jeggo (FK Austria Vídeň).

22
    Zajímavý centr letěl do pokutového území Grazu a málem se k míči dostal jeden z domácích hráčů, poté zazněl hvizd sudího po tvrdém zákroku hostujícího hráče.

21
    Austria pouští Graz minimálně k míči a stále hledá další skulinku v obraně hostí.

20
    Všechny útoky hostí jsou zatím marné a končí na zatím skvěle zformované obraně Austrie.

19
    Centr ze standartní situace hostující obrana odvrací a tak domácí budou znovu zakládat svou útočnou akci ze zadních řad.

17
    Dva fauly hostů během pár sekund a hned se tu rýsuje zajímavá standartní situace pro domácí.

17
    Austria zakládá další útok až ze svých zadních řad.

16
    Zajímavý centr letěl do vápna Sturm Grazu, Gratzei si na míč šáhnul a i přesto, že se mu ho nepodařilo udržet v rukavicích, hosté nebezpečí odvrátili.
    14.

14
    Lykogyannis se postavil k míči, ale bohužel pro hosty svou levačkou mířil hodně mimo bránu Austrie. Hadzikič může zůstat v klidu a vykopnout od své branky.

14
    Zajímavá možnost pro hosty. Zahrávají přímý kop těsně za hranicí šestnáctky. Uvidíme první gól zápasu ?

12
    Přímý kop pro Graz, který domácí obrana odvrátila na roh.

11
    Austria je zatím výrazně lepší. Dokáže udržet míč a kombinovat i přes vysoký pressing hostí.

9
    Škoda špatného zpracování jednoho z domácích hráčů. Kdyby lépe zpracoval nadýchaný centr, tak by se Austria ocitla v brejku tři na dva. Takhle byla obrana hostí schopná míč odkopnout a zamezit nebezpečné akci.

8
    Třetí rohový kop domácí rozehráli nakrátko a poté se jeden s hostujících hráčů dopustil faulu. Přímý kop pro Austrii.

7
    Graz odvrátil dva rohové kopy po sobě. Nebezpečí dál trvá, protože Austria bude zahrávat třetí roh v krátkém časovém úseku.
    6.

6
    Ve velké šanci se právě ocitl Kayode. Po krásné přihrávce byl tváří tvář Gratzeimu, který stihl včas vyběhnout a velkou příležitost zlikvidovat. Poté ještě dorážel Pires, který se snažil přelobovat hostujícího gólmana, ten se ale včas vrátil na svou pozici.

5
    Austria se prokombinovala až k hranici šestnáctky hostů. Nakonec jeden z domácích záložníků zvolil nahrávku zpět brankaři. Ani jeden tým nechce riskovat inkasování brzkého gólu.

3
    První ofsajd zápasu, který mají na starosti domácí hráči. Kayode si nepohlídal své postavení a tak bude rozehrávat Sturm Graz.

1
    Hosté se postarali o úvodní výkop a dlouhým pasem se snažili překonat obranu soupeře. Ta byla připravená a tak Austria už kombinuje v zadních řadách.

1

FK Austria Vídeň: Hadzikič – Martschinko, Filipovič, Rotpuller, Larsen, Holzhauser, Serbest, Pires, Grunwald (C), Venuto, Kayode
    Náhradníci: Friesenbichler, Kvasina, Pentz, Prokop, Salamon, Stronati, Tajouri

SK Sturm Graz: Gratzei – Lykogiannis, Schoissengeyr, Spendlhofer (C), Koch, Matič, Jeggo, Schmerbock, Alar, Huspek, Edomwonyi
    Náhradníci: Hierlander, Kienast, Lovric, Luck, Potzmann, Stankovic, Zulechner

Rozhodčí: Ouschan D..

Sturm Graz má výhodu, že nehraje Evropskou ligu, a proto se může soustředit pouze na domácí soutěž. V ní dokázal z poledních pěti zápasů čtyřikrát vyhrát a jednou remizovat. Právem je tak na prvním místě Tipico Bundesligy, kde v případě výhry navýší svůj náskok na Altach na šest bodů.

Austria se nachází na 4. místě rakouské ligy. V případě výhry se bodově dotáhne na třetí Salcburk a odskočí Rapidu Vídeň na 5 bodů. Austria dokázala v posledních třech zápasech v lize třikrát vyhrát, tuhle formu si ale nedrží i v Evropské lize. V té dokázala porazit Astru, ale poté jen remizovala s Plzní a s AS Řím.

Vítejte u online přenosu utkání třináctého kola rakouské Tipico Bundesligy, v němž domácí Austria přivítá vedoucí celek rakouské ligy Sturm Graz.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.