Eibar – Villarreal 2:1 (kon.) | Bilbao – Osasuna 1:1 (kon.) | Real Betis – Espanyol 0:1 (kon.)
Las Palmas – Vigo 3:3 (kon.)
Real Betis
0:1 (0:0)
RCD Espanyol Barcelona
Nedeľa 30.10.2016, 18:30 • Estadio Benito Villamarín • Španielska LaLiga • 10. kolo

Vážení diváci, vitajte pri priamom prenose zo zápasu 10. kola Primery Division. V dnešnom súboji sa stretnú Real Betis a RCD Espanyol Barcelona. Stretnutie sa začne o 18:30.

Espanyol sa pred 10. kolom nachádzal na 16. mieste, ktoré zabezpečuje záchranu. Z deviatich zápasov vyhrali hostia iba jediný, ale až 5-krát sa im podarilo remizovať, čo nám dáva dokopy 8 bodov. Menší klub z Barcelony ťahá trojzápasovú šnúru remíz, v dnešnom súboji s Betisom by to už chcelo naplno zabodovať. Podarí sa to Espanyolu?

Real Betis

Domáci celok tohto zápasu vyhral v poslednom kole na trávniku Osasuny 2:1. O kolo skôr však dostal hanebnú nakladačku od Realu Madrid, Betis zápas prehral 1:6. Výsledky tohto tímu sú ako na hojdačke, čo potvrdzuje aj tabuľka. Real Betis sa v nej nachádza na 12. mieste, na Espanyol má náskok troch bodov. Betis triumfoval v tejto sezóne už trikrát a body si so súpermi podelil po dvoch remízach. Každé zaváhanie môže byť nemilosrdné a môže znamenať prepad niekoľkých pozícii. Dokážu Béticos poraziť Periquitos?

Real Betis: Adán – R. Navarro, Mandi, Pezzella, Á. Martínez – Joaquín (C), Martin, Petros, Gutiérrez – A. Sanabria, Rubén Castro.

RCD Espanyol Barcelona: Diego López – V. Sánchez (C), López, D. Reyes, Aarón – H. Pérez, Fuego, Roca, Piatti – Baptistão, G. Moreno.
    Náhradníci: Roberto – Demichelis, Diop, R. Duarte, J. A. Reyes, Sevilla, Jurado.

Rozhodca: R. Bengoetxea.

1

2
    Domáci Betis v zeleno-bielej kombinácii ovládol úvod duelu. Hostia z Barcelony majú na sebe oblečené červeno-biele dresy.

3
    Real Betis sa snaží o tlak na súpera, hostia ale využili chybu domácich a založili rýchly brejk, tam už ale fauloval útočník Espanyolu.

4
    Druhý faul hostí v krátkom čase, naskytá sa šanca na center pred brankára Diega Lopéza.

5
    Štandardku hostia ubránili a Espanyol je na polovici domáceho tímu.

6
    Pokus o kolmicu za obranu hostí nevyšiel, navyše sa faulom previnil Jonas Martin.

7
    Betis drží loptu na vlastnej polovici a súper sa nevie dostať k lopte.

8
    Prvý strelecký pokus v zápase. Postaral sa o to Sanabria, ktorého krížna strela skončila tesne vedľa pravej tyče brány hostí.

9
    Dôrazný Petros teraz fauloval v strede ihriska, voľný kop pre hostí. Zápas sa hraje v pokojnom tempe.

10
    Antonio Adán sa musel realizovať, keď vybehol po loptu a zneškodnil tak akciu Espanyolu.

11
    Domáci napádajú svojho súpera už na jeho polovici, Espanyol sa pokúša skôr o rýchle protiútoky ako o postupné zakladanie akcíí.

12
    Prvá strela na bránu! Hlavičkou sa prezentoval Antonio Sanabria, jeho pokus smeroval iba doprostred brány, kde už číhal pozorný Diego López!

13
    Útočný faul Espanyolu v pokutovom vápne, Betis opäť ovládol loptu a drží svojho súpera v šachu.

14
    Vysoký pressing domácich znemožňuje presnú a rýchlu rozohrávku Barcelony.

15
    Prehraný súboj Betisu a lopta pre hostí. Centrovaná lopta do vápna domácich. Tam sa nevyskytol žiaden hráč hostí, čistá lopta pre Adána.

16
    Pokus o presun hry na ľavé krídlo hosťom nevyšiel, Adán bude odkopávať z päťky.

17
    V týchto momentoch bol zatlačený Real Betis a loptu získal Espanyol.

18
    Jonas Martin teraz vysunul jedného zo svojich útočníkov, ten však časovanú loptu do vápna Espanyolu nedostihol.

19
    Hra sa nám ako-tak ustálila, Pablo Piatti si teraz nespracoval dlhú prihrávku od spoluhráča.

20
    Dvadsať minút je za nami, pre nezainteresovaného diváka je to skôr nudný duel.

21
    Álex Martínez vyviezol loptu po ľavom krídle, jeho prihrávka adresáta nenašla, hostia sa lopty zbavili odkopom.

22
    Prenesenie hry na Navarra úspešné nebolo, vhadzovanie pre hostí.

23
    Strely na bránu – 1:0.
    Strely mimo bránu – 2:0.
    Držanie lopty – 58% : 42%.
    Rohové kopy – 0:0.

24
    Sledujeme kombináciu domácich, ktorí si ale nevedia vypracovať vážnejšiu šancu.

25
    Teraz ale domáci zahrozili, prihrávku do vápna zachytil Joaquín, ktorý ju sklepol pre Rubéna Castra. Ten z otočky strieľa vysoko nad.

26
    Joaquín bol teraz tvrdo atakovaný Aarónom, domáci hráč si pýta žltú kartu pre svojho súpera. Z poskytnutej výhody sa k strele dostal Gutiérrez, jeho strela po zemi končí mimo ľavej žrde brankára Lópeza.

27
    Čo neprišlo na strane jednej, prichádza na strane druhej. Tvrdý sklz Pezzella bude odmenený žltou kartou.

28
    Žltú kartu dostáva Germán Pezzella (Real Betis).

29
    Poskytnutý priamy kop zahral Aarón, lopta pristála priamo v náručí Adána.

30
    Aáron sa pripomína opäť! Aj jeho druhý strelecký pokus chytá domáci brankár.

31
    Diego Reyes teraz predviedol dôležitý obranný zákrok, keď center do vápna zblokoval na roh. Štandardka domácich žiadne peklo hosťom nenarobila.

32
    Roh si zahral aj Espanyol, ale ani hosťujúci tím sa po tejto situácii gólovo nepresadil.

33
    Prvý polčas plynie veľmi rýchlo, hraje sa bez prerušenia, rozhodca teraz ponecháva výhodu pre hostí.

34
    Espanyol útočí po ľavom krídle, avšak center z tejto strany už strelca nenašiel.

35
    Lopta pre hostí, ktorí chcú skórovať ešte v prvej časti hry.

36
    Gerard Moreno mal dobrú príležitosť na skórovanie! Po zmätkoch v obrane domáceho tímu sa vo vápne k lopte dostal útočník hostí, ktorý Adána neprekonal. Ten si s jeho strelou poradil až na druhýkrát!
    36. Gerard Moreno (ESB)

37
    Zasiahnuť musel aj Diego López, ten ale z brány musel vybehnúť a odkopnúť loptu, ktorá smerovala za bránkovú čiaru, hrozil totiž roh pre Real Betis.

39
    Prvý polčas nám zatiaľ čistú tutovku nepriniesol, do jeho konca chýba približne šesť minút.

40
    Pri postrannej čiare sa nahromadilo viacero hráčov, víťazne z týchto mini-súbojov vyšli hostia.

41
    Hernán Pérez sa postaral o strelu, tá však míňa bránu domácich.

42
    Real Betis drží loptu na svojej polovici a nič nenasvedčuje tomu, že v prvom polčase uvidíme gól.

43
    Rozhodca teraz stál pri domácich hráčoch, keď sa rozhodol nepotrestať sklz Petrosa.

44
    Pablo Piatti teraz zahodil obrovskú šancu! Jeho strelecký pokus z malého vápna zneškodnil brankár Adán.

45
    Štvrtý rozhodca sa zatiaľ nevyskytol pri postrannej čiare, v prvom polčase tak budeme bez nadstaveného času. Lopta je na polovici domácich.

45+1

Diváci, ktorí merali cestu na štadión, nadšení určite nie sú. Domáci hráči zatiaľ neprejavili výraznejšiu aktivitu smerom dopredu. To isté platí aj pre hostí z Barcelony. Bezgólový a najmä nudný duel bude pokračovať približne o 19:31.

46

47
    Rubén Castro teraz odviedol dobrú robotu v súboji v súperovej šestnástke. Lluis López sa zbytočne rozčuluje, bude to roh pre Betis.

48
    Rohový kop gól nepriniesol, ale hostia sa dopustili faulu a je tu priamy kop pre domácich.

49
    K centru sa dostal Pezzela, jeho strelu k tyči kryje López! Ďalší roh pre Real Betis!
    49. Rubén Castro (RBE)

50
    Ani táto štandardka gól nepriniesla, domáci celok sa snaží, ale pokračuje sa stále bez streleného gólu.

51
    Domáci zatlačili svojho súpera a ten má veľké problémy s bránením!

52
    Do útoku vyrazili hostia, center z pravej strany vo vápne nikoho nenašiel a do protiútoku vyrazil Jonas Martin.

53
    Žltú kartu dostáva Jonas Martin (Real Betis).

54
    Čo sa to len na trávniku deje? Na zemi ostali ležať až traja hráči, z toho jeden domáci, ktorý ostáva ležať na ihrisku už dobrú polminútu. Antonio Sanabria dostal kopačkou do oblasti krku od Hernána Peréza a tento zákrok zatiaľ nebol ocenený žltou kartou! Na zemi sa neskôr ocitli práve spomínaný Peréz po zákroku Martina a s ním aj Baptistão.

55
    Žltú kartu dostáva Hernán Pérez (RCD Espanyol Barcelona).

56
    Dodatočne bol potrestaný aj hráč hostí a po dvoch minútach sa môže pokračovať v zápase.

57
    Espanyol prepol do útočného módu a po rýchlej akcii si hostia vybojovali roh.

58
    Center na prednú tyč bol odvrátený hlavou vďaka Navarrovi.

59
    Konečne tento zápas naberá podobu futbalu prvej španielskej ligy. Dôležitý obranný zákrok teraz predviedol domáci futbalista a založil bleskový protiútok. Jeho spoluhráč však loptu stratil a pri lopte boli zrazu hostia! Toto sa nestrannému divákovi musí páčiť!

60
    Ani jeden z trénerov v priebehu zápasu nevyužil možnosť striedania, tých sa dočkáme najskôr až po hodine hry.

61
    Real Betis oblieha bránu hostí, avšak stále bez úspechu.

62
    Do rýchlej kontry vybehol Hernán Peréz, ktorý svojou dobrou prácou vybojoval rohový kop.

63
    Espanyol Barcelona dala gól! Gól strelil DIEGO REYES! Center Pabla Piattiho našiel presne hlavu obrancu v službách Espanyolu a ten prudkou hlavičkou prekonáva brankára Adána! Asistencia: Pablo Piatti.
    63. Diego Reyes (ESB) - 0:1

64
    Striedanie v tíme Real Betis: z ihriska odchádza Joaquín, prichádza Álvaro Cejudo.

65
    Rubén Castro teraz zahrával priamy kop z hranice vápna, keď hostia len o vlások unikli pokutovému kopu. Jeho pokus však mieri vysoko nad...

66
    Žltú kartu dostáva Pablo Piatti (RCD Espanyol Barcelona). Hráč Espanyolu vidí žltú kartu za nešportové správania a simulovanie.

67
    Zápas sa posúva do svojej poslednej štvrtiny a sledujeme čoraz lepší futbal! Domáci tlačia, lebo chcú vyrovnať, ich posledný center bol zblokovaný pozornou obranou Espanyolu.

68
    Adán teraz musel vybehnúť z brány až mimo šestnástku, aby zneškodnil šancu hostí! Domácemu brankárovi sa to podarilo!

69
    Felipe Gutiérrez (Real Betis) teraz dostal žltú kartu za zbytočné sotenie súpera po odohraní lopty.

70
    Striedanie v tíme RCD Espanyol Barcelona: z ihriska odchádza Léo Baptistão, prichádza José Antonio Reyes.

71
    Do konca riadneho hracieho času ostáva ešte 20 minút a domáci sa snažia o vyrovnanie.

72
    Obliehanie brány Lópeza pokračuje, Espanyol je stiahnutý hlboko na svojej polovici, do útoku posiela iba dvoch hráčov.

73
    Ďalší tvrdý zákrok pri postrannej čiare, vhadzovanie získali hostia.

74
    Rohový kop číslo tri pre domácich bol zahraný na vzdialenejšiu tyč, píska sa útočný faul.

77
    Striedanie v tíme RCD Espanyol Barcelona: z ihriska odchádza Pablo Piatti, prichádza Papakouli Diop.

78
    Do konca duelu zostáva približne štvrťhodina a domáci naďalej útočia.

79
    Žltú kartu dostáva Víctor Sánchez (RCD Espanyol Barcelona).

80
    Veľké zmätky vo vápne hostí! Domáci si žiadali penaltu po ruke jedného zo stopérov, tá však neprišla!

80
    Striedanie v tíme Real Betis: z ihriska odchádza Álex Martínez, prichádza Alex Alegría.

81
    Real Betis pokračuje vo svojom tlaku, domáci si pripisujú na konto ďalší rohový kop, pred ním ale uvidíme striedanie Espanyolu.

82
    Striedanie v tíme RCD Espanyol Barcelona: z ihriska odchádza Hernán Pérez, prichádza Martín Demichelis.

83
    Rohový kop bol rozohraný asi najhorším možným spôsobom, loptu získali hostia a vystrelili do protiútoku! Prihrávku vzduchom však útočník Espanyolu nedokázal zachytiť.

84
    Za dvadsať minút tréneri využili všetky striedania a zápas dohrá maximálne týchto 22 mužov, samozrejme, pokiaľ nedôjde k vylúčeniu.

85
    Tak toto bol bolestivý stret hráčov vo vápne Espanyolu! Vo vzdušnom súboji sa stretli Demichelis, do ktorého doslova vletel buď Sanabria, alebo Castro.

86
    Demichelis bol ošetrovaný aj za postrannou čiarou, obaja hráči ale môžu pokračovať v hre.

87
    Rohový kop číslo päť pre Real Betis, do konca zápasu ostávajú tri minúty plus nadstavený čas.

88
    Ofsajdové postavenie hráčov Betisu, ďalšie sekundy k dobru pre hostí...

89
    Nepresný center smerom na brankára Lópeza, jeden z domácich hráčov už ide po loptu a stavia ju pred brankára hostí. Domácim ide o veľa!

90
    Faul v strede ihriska, lopta pre Espanyol. Čas na gól sa neúprosne skracuje.

90+1
    Nadstavuje sa až päť minút!

90+1
    Gerard Moreno teraz nezachytil prihrávku a zahodil tak šancu na protiútok.

90+2
    V pokutovom vápne hostí hneď šesť hráčov domácich, Diego López teraz vyskočil najvyššie a loptu si uchmatol.

90+3
    Cejudo mal dostatok času na zakončenie, keďže sa k nemu dostala odrazená lopta. Bohužiaľ, nemal už dostatok miesta na zakončenie, hoci jeho strela si našla cestu do rukavíc brankára Lópeza. Ten mal situáciu pod kontrolou a pozemnú strelu bez problémov chytá!

90+4
    Jedna z posledných šancí na vyrovnanie, rohový kop pre domácich!

90+5
    Pezzela mal na hlave vyrovnávajúci gól, ten však neprišiel! Ťažko povedať, či jeho hlavičku vytesnil na brvno brankár López, alebo obranca Betisu poslal loptu priamo na konštrukciu brány! Každopádne to bol okamih, pri ktorom sa každý domáci fanúšik chytil za hlavu!
    90+5.

90+5
    A posledná šanca Betisu, nasleduje siedmy roh Realu Betis. Do vápna si nabehol aj brankár Adán.

90+6

Držení míče: 61 % : 39 %.
    Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 6:3. Rohy: 8:3. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 15:15.

Espanyol Barcelona po vyrovnanom a nakoniec napínavom zápase poráža domáci Real Betis. Jediný gól stretnutia prišiel v 63. minúte po rohovom kope z hlavy Diega Reyesa. Domáci už na tento zásah odpovedať nedokázali, hoci k tomu boli niekoľkokrát veľmi blízko. V poslednej minúte mal na svojej hlave vyrovnávajúci gól Pezzela, jeho hlavička ale skončila na brvne! Espanyol sa po tomto zápase dostáva pred svojho dnešného súpera, Real Betis klesá na 13. priečku, Espanyol je dvanásty.

Odo mňa je to na dnes všetko, prajem vám ešte príjemný zvyšok nedele. (20:26:19)