Púchov – Trenčín 0:3 (kon.) | Veľké Ludince – Senica 2:1 (po pen.)
koniec po penal.
TJ Družstevník Veľké Ludince
2:1 (1:0)
FK Senica
Streda 21.09.2016, 16:30 • Štadión TJ Družstevník Veľké Ludenice • Slovenský pohár - Slovnaft cup

Sledovali sme vyrovnaný zápas, v ktorom sa zrodilo prekvapenie. Treťoligový TJ Družstevník Veľké Ludince vyhral nad tímom z najvyššej futbalovej ligy na Slovensku. Ludince porazili FK Senicu po penaltovom rozstrele 5:3, po 90 minútach sa zápas skončil remízou 1:1. Vo štvrtom kole narazia Veľké Ludince na Spišskú Novú Ves. Ďakujeme Vám za sledovanie prenosu a tešíme sa na Vás opäť niekedy nabudúce. Prajeme príjemný zvyšok večera. (19:04:49)

Dochádza k obrovskému prekvapeniu!
    TJ Družstevník Veľké Ludince poráža FK Senicu na pokutové kopy 5:3, takže po finálnom skóre 2:1 postupuje v Slovnaft cupe ďalej.

90+4
    Koniec druhého polčasu.

90+3
    Gól sme v zápase už nevideli a na rad prichádzajú pokutové kopy.

90+2
    Po faule sa teraz chvíľu nehralo, do konca zápasu zostáva posledná minúta.

90+1
    Nadstavujú sa tri minúty.

90
    Striedanie v tíme TJ Družstevník Veľké Ludince: z ihriska odchádza Horniak, prichádza Smiknya.

90
    Ďalšia žltá karta pre domácich. Štvrtú žltú kartu v zápase dostal strelec prvého gólu Adam Kosák.

89
    Obrany oboch celkov majú čo robiť, ani jedno z mužstiev sa nechce spoliehať na penalty.

88
    Domáci získali iba ďalšiu štandardnú situáciu, zahrávali rohový kop, ktorý hostia odvrátili.

87
    Štvrtá strela na bránu pre Senicu a po rýchlom prenesení hry je tu voľný kop z dobrej vzdialenosti pre Ludince!

86
    Ofenzívnu snahu hostí zastavila domáca obrana, Senica okamžite loptu súperovi odoberá a zakladá ďalší útok.

85
    Ďalší rohový kop pre hostí, dočkáme sa v posledných minútach gólového zásahu?

84
    Šance v rozmedzí 60 sekúnd na oboch stranách, roh aj pre Senicu.

83
    Rohový kop pre domácich, ktorí sa snažia o gól pred koncom zápasu.

81
    Štatistiky po 80. minúte:

Strely na bránu – 3:3.
    Strely mimo bránu – 4:8.
    Držanie lopty – 41 % : 59 %.

80
    Na prelome minút sa hostia dostali do ofsajdu, domáci si môžu vydýchnuť a nabrať sily na poslednú desaťminútovku zápasu.

79
    Ludince faulovali a hostia zahrávajú voľný kop.

78
    Striedanie v tíme TJ Družstevník Veľké Ludince: z ihriska odchádza Predajniansky, prichádza Ahmad.

77
    Strela Senice mimo brány, nasleduje odkop v podaní brankára domácich.

76
    Senica opäť zahrozila, domáci sa zbavili tlaku hostí iba za cenu odkopu a následného autu pre súpera.

75
    Strela na bránu v podaní hostí, brankár Benkó ostáva rovnako pozorný ako jeho brankársky kolega zo Senice.

74
    Senica pri útočnej snahe faulovala. Ludince založili rýchly protiútok, ten však bol neúspešný.

73
    Domáci sa nakoniec dostali ako k strele na bránu, tak aj strele mimo bránu, brankár Plach zatiaľ druhýkrát neinkasoval.

71
    Ludince môžu ukľudniť hru, po vyhratom súboji sa dostali k vhadzovaniu.

70
    Do konca zápasu ostáva 20 minút. Budeme svedkami aspoň jedného gólu alebo sa dočkáme pokutového rozstrelu?

69
    Hostia získali vhadzovanie v strede ihriska a usilujú sa o vstrelenie druhého gólu.

68
    Hostia zo Senice sú v druhom polčase jednoznačne lepší, nesmú však zabúdať na rýchle kontry domácich hráčov, ktoré by ich mohli veľmi mrzieť.

67
    Striedanie v tíme TJ Družstevník Veľké Ludince: z ihriska odchádza Soboňa, prichádza Hamdaoui.

67
    Po ofenzívnej snahe hostia netriafajú bránu. Domáci to budú mať v záverečnej fáze duelu naozaj ťažké.

66
    Štatistiky po 65. minúte:

Strely na bránu – 2:2.
    Strely mimo bránu – 3:5.

65
    Žltú kartu si na svoje konto pripisuje aj Senica. Kartu získal Delgado Quintana.

64
    Hostia sa okamžite chcú dostať do vedenia, ich ďalší pokus neprekvapil domáceho brankára.

62
    V krátkom slede druhá žltá karta v zápase pre Veľké Ludince. Tentokrát sa zažltilo pred kapitánom Lukášom Flídrom.

61
    Senica dala gól!

Senica po hodine hry vstrelila gól a vracia sa do zápasu. Po aktívnych pätnástich minútach druhého polčasu sa vytúžený efekt dostavil, SAMUEL MRÁZ po zakončení zvnútra šestnástky vyrovnáva na 1:1 a začíname odznova.

60
    Striedanie v tíme FK Senica: z ihriska odchádza Kopičár, prichádza Červeňák.

60
    Senica si vybojovala rohový kop po dobrej ofenzívnej snahe.

60
    Rozhodca Trenčanský ukazuje prvú žltú kartu domácemu mužstvu. Previnil sa Michal Kubala.

58
    Štvrtá strela hostí mimo bránu, Ludince loptu stratili a hostia opäť útočia.

57
    Útočný kolotoč Senice sa bude každou chvíľou zrýchľovať, pribúdajú aj fauly na konte domácich.

56
    Hostia mali k dispozícii aut, ktorý ale na nič výraznejšie nepremenili.

55
    Senica faulovala v strede ihriska, domáci ale rozohrávku nezvládli a o pár sekúnd sa dopustili faulu aj oni.

54
    Strela mimo bránu v podaní domácich.

53
    Hostia zahrávali rohový kop, domáci odvrátili.

51
    Senica drží loptu a snaží sa vymyslieť útočnú akciu.

49
    V seniorskom drese Senice debutujú na pravej obrane Stanislav Ducár a na krídle Viktor Jedinák.

47
    Hostia majú celý druhý polčas na to, aby zápas vyrovnali a následne aj otočili. Vypadnutie v treťom kole by bolo pre tento klub veľkým sklamaním.

46

Štatistiky po prvom polčase:

Strely na bránu – 1:1.
    Strely mimo bránu – 1:3.
    Držanie lopty – 42 % : 58 %.

Po prvom polčase nám na ukazovateli skóre svieti prekvapivý výsledok. Hostia zo Senice sa nedokázali gólovo presadiť a dokonca inkasovali. V 12. minúte sa presadil domáci Adam Kosák a poslal Veľké Ludince do vedenia. Druhý polčas preto bude určite zaujímavý, prvoligista má čo doháňať.

45+2

45+1
    Veľké Ludince ešte vybojovali rohový kop a loptu držia v samom kraji ihriska.

45+1
    Nadstavuje sa jedna minúta.

45
    Ešte jeden útočný výpad od hostí, loptu už ale má pod kontrolou brankár Benkó.

44
    Senica sa snažila niečo vymyslieť, domáca obrana zafungovala na výbornú a útok odvrátila.

43
    Do konca polčasu ostávajú dve minúty, dočkáme sa ešte presného zápasu pred odchodom do kabín?

42
    Ludince teraz faulovali a Senica rozohráva od vlastnej šestnástky.

41
    Domáci sú v tejto fáze zápasu jednoznačne aktívnejší a získavajú roh.

40
    Sledujeme ulietanú časť duelu, Senica faulovala v stredovom kruhu a Ludince môžu hru aspoň na pár momentov ukľudniť.

39
    A opäť rovnaký scenár, hostia loptu stratili, domáci založili rýchly protiútok, ktorý ale nedokázali pretaviť do úspešného konca.

38
    V posledných chvíľach sa nám nakopili chyby na oboch stranách, ťažia z toho domáci, ktorí sa ale k streleckému pokusu nakoniec nedostali.

37
    Ludince mali veľkú šancu na zvýšenie náskoku! Po rýchlej akcii po ľavom krídle prišiel center do vápna, domáci ale následne z niekoľkých metrov míňajú priestor brány!

36
    Akcia hostí končí iba odkopom od domácej brány.

35
    Senica udržala loptu aj po rohovom kope, v pokutovom vápne sa však nedokázala presadiť a domáci sa zbavujú tlaku ďalekým odkopom na polovicu súpera.

34
    Nebezpečný ofenzívny výpad Senice končí rohovým kopom.

33
    Už aj hostia si pripisujú prvú strelu do priestoru brány, brankár Benkó ale loptu chytá a pripisuje si dôležitý zákrok!

32
    Štatistiky po 30. minúte:

Strely na bránu – 1:0.
    Strely mimo bránu – 0:3.
    Držanie lopty – 39 % : 61 %.

31
    Ludince zahrávajú nebezpečný voľný kop z ľavého krídla, centrovaná lopta sa dostala až do vápna, tam už bol pískaný útočný priestupok domácich hráčov.

30
    Striedanie v tíme FK Senica: z ihriska odchádza Astray Lopez, prichádza Blažek.

30
    Tretia strela mimo bránu a tretíkrát to bola Senica.

29
    Domáca záloha odvádza dobrú robotu a hosťom odoberá lopty už v zárodku akcie.

28
    Máme za sebou takmer polhodinu duelu a hostia sa nedostali k vážnejšej šanci.

27
    Ludince faulovali v strede ihriska, Senica následne netriafa priestor troch žrdí a aj druhý pokus hostí končí mimo brány.

26
    Hostia sa v útoku snažia, pridávajú už štvrtý ofsajd. Domáci majú ofsajdovú pascu veľmi dobre nacvičenú.

25
    Ďalší ofsajd senických hráčov.

24
    Domáci odkopom od svojej svätyne založili útok, ten sa však končí faulom Senice. Ludince sú zatiaľ vyrovnaným súperom a hlavným faktom zostáva, že sú najmä efektívne.

22
    Senica s prvým streleckým pokusom mimo brány.

21
    Na konci uplynulej minúty sa Senici pískal ďalší ofsajd. Hostia momentálne obliehajú pokutové územie domácich.

20
    Center bol dobre mierený, domáci štandardku dobre zahrali, obrana na čele s brankárom Plachom bola pozorná.

19
    Senica faulovala na svojej polovici a domáci zahrávajú nebezpečný voľný kop.

18
    Hostia držia loptu na svojich kopačkách, avšak po nepresnosti loptu strácajú a Veľké Ludince sa dostávajú k vhadzovaniu.

17
    Domáci opäť zahrozili, Senica si už ale dala pozor a útok odvrátila. Následne hostia založili protiútok, ten sa končí iba odkopom od brány domáceho brankára.

16
    Štatistiky po 15. minúte:

Strely mimo bránu – 0:0.
    Držanie lopty – 36 % : 64 %.

15
    Tím z tretej ligy zatiaľ pozorne bráni, navyše vstrelil gól a pod tlak dostal favorita zo Senice.

13
    Domáci po vstrelenom góle zapracovali v obrane a momentálne brankár Benkó odkopáva do stredu ihriska.

12
    Veľké Ludince dávajú gól!

Domáci sa prekvapivo ujímajú vedenia v zápase! ADAM KOSÁK strieľa gól a dáva Ludinciam jednogólový náskok. Hostia ostávajú mierne v šoku!

11
    Hosťom sa kopia fauly, Ludince rozohrávajú zo svojej polovice.

10
    Fortunaligista zahrozil po pravom krídle, domáca obrana zatiaľ odoláva.

9
    Nasledovalo viacero vhadzovaní za sebou, pri lopte sú hostia.

8
    Senica nezakombinovala dobre, napriek tomu získava vhadzovanie.

7
    Seničania opäť faulovali a dávajú tak domácim šancu na ukľudnenie hry.

6
    Ludince sa previnili faulom pri útočnej snahe, hostia zakladajú postupný útok.

5
    Prvý ofsajd v zápase, útočný atak Senice zastavil jeden z čiarových rozhodcov.

4
    Ludince sa snažia podržať loptu čo najdlhšie, Senica sa ale chce dostať do vedenia čo najskôr a preto to budú mať domáci s loptou veľmi ťažké.

3
    Senica na konci tretej minúty faulovala v strede ihriska a domáci zahrávajú voľný kop.

2
    Senica okamžite po začatí zápasu kontroluje loptu na vlastnej polovici. Hostia sa pokúsili aj o prvý útok zápasu, domáce obranné rady boli ale pozorné.

1

TJ Družstevník Veľké Ludince: Benkó – Flídr (C), Varga, Kosák, Kubala, Predajniansky, Soboňa, Petráš, Cingel, Hlaváčik, Horniak
    Náhradníci: Smiknya, Straňák, Klimaj, Ahmad, Hamdaoui, Predajnianský, Vadkerti,

FK Senica: Plach – Delgado Quintana, Ducár, Březina, Kopičár, Mráz, Astray Lopaz, Pillár (C), Quaye, Turyna, Jedinák
    Náhradníci: Šulla, Honchar, Červeňák, Blažek

Rozhodca: Tomáš Trenčanský – Tomáš Somoláni, Martin Borsányi.

Víťaz tohto zápasu sa v nasledujúcom 4. kole pohára stretne so Spišskou Novou Vsou.

Domáci v tomto zápase nemajú čo stratiť. Pre túto obec z okresu Levice to bude určite futbalový sviatok. V druhom kole si Ludince tesne poradili s tímom FKM Nové Zámky po výsledku 1:0 na ihrisku súpera. V poslednej edícii Slovnaft Cupu sa celok z Tipos 3. ligy Západoslovenského futbalového zväzu dostal iba do 3. kola, keď nestačil na ŠK Blava 1928 Jaslovské Bohunice. Veľké Ludince sa momentálne nachádzajú v spomínanej 3. lige na 6. pozícii.

FK Senica

Fortunaligista zo Senice má za sebou iba jediný duel v tomto ročníku Slovnaft Cupu. V druhom kole si jednoznačne poradil s tímom zo 4. ligy skupiny Sever – OŠK Rosina – na ihrisku súpera 5:0. V minulom ročníku sa dostala Senica až do štvrťfinále, tam ju ale zastavil ŠK Slovan Bratislava po pokutových kopoch, ktoré skončili 3:4 z pohľadu Senice – po 90 minútach bol stav 1:1. Hostia sú momentálne na 7. priečke vo vyrovnanej Fortuna lige. Senica je jednoznačne v úlohe veľkého favorita a očakáva sa jasný postup do ďalšieho kola.

Vážení diváci, Vítame Vás pri textovom prenose zo stretnutia 3. kola Slovnaft Cupu medzi mužstvami TJ Družstevník Veľké Ludince a FK Senica. Jasným favoritom je celok z Fortuna ligy. Stretnutie sa začne o 16:30.