Tím Severnej Ameriky – Rusko 3:4 (kon.) | Fínsko – Švédsko 0:2 (kon.)
Tím Severnej Ameriky
3:4 (1:0, 1:4, 1:0)
Rusko
Utorok 20.09.2016, 02:10 • Air Canada Centre (Toronto) • Svetový pohár • Skupina B

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Svetový pohár pokračuje zápasom 2. kola B-skupiny, v ktorom sa Tím Severnej Ameriky stretne s Ruskom. Úvodné buly je naplánované na 2:00.

Tím Severnej Ameriky je po prvom kole na čele B skupiny, keď v úvodnom kole zdolal hokejistov Fínska vysoko 4:1. Rusko prvý zápas na Svetovom pohári nezvládlo, keď prehralo so Švédskom 1:2.

Oba tímy sú už pripravené na ľadovej ploche. Obaja kapitáni Ovečkin a McDavid sa podzravili a v hale Air Canada Centre v Toronte už znejú hymny USA, Kanady a Ruska.

Tím Severnej Ameriky: M. Murray (Gibson) – Rielly, Ekblad, Jones, R. Murray, Parayko, Gostisbehere – MacKinnon, Nugent-Hopkins, Drouin – Scheifele, McDavid, Matthews – D. Larkin, Eichel, Gaudreau – Saad, Couturier, Trocheck.

Rusko: Bobrovskij (Varlamov) – N. Zajcev, Orlov, Jemelin, Markov, Marčenko, D. Kulikov – Kučerov, Dacjuk, Ovečkin – Tarasenko, Malkin, N. Kuljomin – Dadonov, Šipačjov, Panarin – Kuzněcov, Anisimov, Tělegin..

00:00

00:01
    Úvodné buly vyhrali hokejisti Ruska.

01:14
    Tím Severnej Ameriky sa usadil v pásme Rusov, ale brankára Bobrovského neotestoval.

01:36
    Vylúčenie v tíme Rusko (Jevgenij Kuzněcov – 2 min.).

01:44
    Rusko sa oslobodzuje a vyhadzuje puk cez všetky čiary.

02:11
    Rielly nabil na modrej Paraykovi. Tvrdá bomba letela tesne vedľa Ruske bránky.

03:11
    Gaudreau sa po získaní puku v rohu klziska natlačil pred Bobrovského, ale brankár Ruska si výborne pokryl bližšiu žŕdku a šancu Tímu Severnej Ameriky zneškodnil.
    03:11 Johnny Gaudreau (TNA)

03:36
    Rusko v plnom počte. Počas presilovky súpera do veľkej šance nepustili.

04:20
    Malkinova formácia pritlačila súpera. Strela Zajceva bola len propagačného charakteru.

05:14
    Tím Severnej Ameriky práve strelil gól!
    McDavid vyhral súboj s Dacjukom, vytvoril tak prečíslenie dvaja proti jednému, z ktorého následne skóroval AUSTON MATTHEWS – 1:0.
    05:14 Auston Matthews (TNA) - 1:0

06:02
    Tím Severnej Ameriky je od úvodných minút aktívnejší. Puk zrazil jeden z obrancov Ruska na ochrannú sieť. Vhadzovať sa bude po Bobrovského pravici.

06:33
    Larkin sa dostal do útočného pásma, ale jeho spoluhráč Eichel tam bol skôr. Odpískaný bol ofsajd. Vhadzuje sa v strednom pásme.

06:55
    Larkin získal puk na útočnej modrej, zatiahol ho do pásma, kde si ho naviedol medzi kruhy, no strelou zápästím netrafil bránku Ruska.

07:23
    Tím Severnej Ameriky získal útočné pásmo, ale po krátkom pobyte sa nepresnou prihrávkou mladíci museli vrátiť pre puk naspäť do stredného pásma.

09:00
    McDavid si nakorčuľoval z ľavej strany až pred brankára Bobrovského, ale gólman Ruska si výborne postrážil svoju bližšiu žŕdku.
    09:00 Alexandr Ovečkin (RUS)

09:34
    Po rýchlom protiútoku to skúsil z ľavého kruhu spoza obrancu Rielly. Gólman Ruska skryl puk do výstroje.
    09:34 Morgan Rielly (TNA)

10:33
    Ovečkinova formácia zatlačila súpera, ale puk sa pohyboval len po okraji mantinelu. Napokon prišla nevýrazná strela od modrej v podaní Markova, s ktorou si Murray bez problémov poradil.

11:18
    Rusko drží súpera v zámku. Z tlaku však Rusi vyťažili len strelu Kuzněcova od modrej čiary, ktorá nebola presná.

11:38
    Veľká šanca Tímu Severnej Ameriky, keď sa pred Bobrovským ocitol osamotený Larkin. Skóre sa po jeho koncovke nemení.

12:56
    Hra sa prelieva z jednej strany na druhú. Po koncovke Jemelina výborne zasiahol Murray.

13:56
    Rusko sa po rýchlom prechode do pásma dostalo do zakončenia. Kuljominovu strelu Murray vyrazil len pred seba. Rusi sa už k dorážke nedostali.

14:32
    Strely na bránku 10:8 v prospech Ruska.

15:20
    Orlov si nerozumel s Anisimovom a je z toho zakázané uvoľnenie. Hra sa presťahuje pred Bobrovského.
    15:20 Connor McDavid (TNA)

15:57
    Larkin zatiahol puk do útočného pásme. Tím Severnej Ameriky si vypracoval dobrú šancu. Gaudreau hľadal pri opačnej žŕdke Eichela, ale Kulikovova hokejka zblokovala prihrávku a zabránila najhoršiemu.

16:21
    Rusko obstrelovalo brankára Murraya, no skóre sa nemení. Aktívny bol najmä obranca Markov.

16:51
    Po Malkinovej zblokovanej strele letel puk len tesne nad Murrayovou bránkou.

17:45
    Rusko drží súpera v obrannom pásme. Po srele Kuzněcova bol v permanencii Murray.

18:11
    Jeden z rozhodcov signalizuje vylúčenie. Rusko bude hrať v oslabení.

18:38
    Kuzněcov po kroščeku na Couturiera odchádza na 2 minúty na trestnú lavicu.

19:11
    Rusko sa oslobodzuje. Puk odpálilo cez všetky čiary.

19:43
    Hra je prerušená. Vhadzuje sa v strednom pásme.

19:57
    Rusom sa opäť podarilo odpáliť puk z obranného pásma.

20:00

V prvej tretine mal Tím Severnej Ameriky viac z hry a svoju prevahu vyjadril aj gólom. V 6. minúte sa po peknej prihrávke McDavida presadil Matthews. Rusko sa snaží hrať jednoduchý hokej a ohrozuje Murraya prakticky z každej pozície, ale brankár Tímu Severnej Ameriky si so streleckými pokusmi súpera zatiaľ dokáže poradiť.

Ďalšia tretina sa začne približne o 3:03.

20:01

20:01
    Rusko vyhralo úvodné buly. Ešte stále sa musí brániť presilovej hre, keď na trestnej lavici sedí Kuzněcov.

20:38
    Rusko sa ubránilo ďalšej presilovke súpera a sú už v plnom počte.

20:54
    McDavid poslal pred Bobrovského nebezpečnú bekhendovú prihrávku, ale ani jeden z jeho spoluhráčov na ňu nedokázal dobre zareagovať. Puk preletel až do rohu klziska.

21:03
    Parayko za držanie odchádza na trestnú lavicu. Posedí si tam 2 minúty.

21:54
    Rusko sa zatiaľ nevie na dlhšie usadiť v útočnom pásme. Tím Severnej Ameriky sa dobre bráni.

23:03
    Tím Severnej Ameriky už v plnom počte. Rusko si v početnej výhode nevypracovalo ani jednu gólovú šancu.

23:18
    Saad hákoval v strednom pásme Panarina a odchádza na 2 minúty na trestnú lavicu.

23:24
    Na ľade je formácia okolo Ovečkina. Rusom sa ani v tejto presilovke nedarí udržať puk v útočnom pásme.

23:46
    Nugent-Hopkins zbiera cenné sekundy. Rusko síce získalo puk, ale previnilo sa voči pravidlám. Postavenie mimo hry. Vhadzovať sa bude v strednom pásme.

24:53
    Obrovská chyba Rusov v defenzíve. Do samostatného nájazdu sa dostal v oslabení Connor McDavid, ale brankára Bobrovského forhandovým zakončením prekonať nedokázal.
    24:53 Connor McDavid (TNA)

25:18
    Vylúčený Saas sa vracia na ľad.
    25:53 Sean Couturier (TNA)

26:34
    Dacjuk vybojoval v útočnom pásme puk a krásne ho ponúkol Tarasenkovi. Ruský útočník z dobrej pozície neprestrelil Murraya.

26:45
    Z pokračujúcej akcie strieľal opäť Dacjuk a potom aj Tarasenko. Na konte Ruska stále svieti jedna veľká nula.

27:34
    Kučerov vytiahol spoza bránky puk a bekhendom ho poslal tesne vedľa ľavej tyčky súperovej bránky. Rusi pokračovali v tlaku a Kučerov mal opäť dobrú príležitosť, keď z predbrankového priestoru neprekonal z prvej Murraya. Ešte Zajcev pálil, ale ani tentoraz gólovo nezahrmelo.

29:29
    Rusko dalo gól!

Ruský tlak vyvrcholil vyrovnávajúcim gólom. Po strele Tělegina sa dostal k odrazenému puku VLADISLAV NAMESTNIKOV a po jeho bekhendovej dorážke sa puk od žŕdky odrazil do brankára Murraya, ktorý si ho následne zrazil do vlastnej bránky. Rielly už nedokázal puk smerujúci do bránky odpáliť.
    29:29 Vladislav Naměstnikov (RUS) - 1:1

30:03
    Ovečkin v obrovskej šanci. Triafa iba žŕdku. Rusi sú pri chuti.
    30:03 Alexandr Ovečkin (RUS)

30:19

Oheň a síra sa valí na bránku Murraya. Rusko v tejto fáze zápasu súpera jednoznačne prehráva. Po vhadzovaní sa dostal k odrazenému puku NIKITA KUČEROV a strelou bez prípravy posiela Rusko prvýkrát v zápase dostáva do vedenia.
    30:19 Nikita Kučerov (RUS) - 1:2

31:27
    Scheifeleho bekhendovú strelu dokázal Bobrovský vykopnúť betónom. Skvelý zákrok brankára Ruska.

33:11
    Tím Severnej Ameriky to skúsil rýchlym protiútokom. Z osi ihriska pálil MacKinnon, no Bobrovský si pripisuje ďalší úspešný zákrok. Pred bránkou Ruska vznikla pästná výmena. Markov sa pustil do MacKinnonona a bude sa vylučovať.

33:11
    Vylúčenie v tíme Tím Severnej Ameriky (Nathan MacKinnon – 2 min.).

33:11

33:32
    Rielly sa dostal po buly do veľkej príležitosti. Strelou medzi kruhmi otestoval pozornosť brankára Bobrovského.

33:37

KUZNĚCOV zobral puk vo vlastnom pásme a krásnym sólom ho zaviedol do útočnej tretiny. Puk si potom pekne bekhendom obhodil cez hokejku Riellyho a šikovnou strelou nezadržateľne skóroval.
    33:37 Jevgenij Kuzněcov (RUS) - 1:3

34:12
    Matthews krásne nabil Paraykovi, ktorého strela smerovala tesne vedľa ruskej bránky.

35:43

TARASENKO vypálil spoza ľavého kruhu. Murray mal zakrytý výhľad a puk končí v sieti. Rusko vedie 4:1 a brankár Murray odchádza na striedačku. Do bránky Tímu Severnej Ameriky sa postaví Gibson.
    35:43 Vladimir Tarasenko (RUS) - 1:4

36:08
    Anisimov to skúsil na Gibsona, ale brankár Tímu Severnej Ameriky bol pripravený a pripísal si prvý úspešný zákrok.

37:11
    Trocheck poslal puk pred bránku, kde vznikol veľký závar pred Bobrovským. Rusko túto nepríjemnosť pred svojou bránkou vyriešilo.

37:56
    Tím Severnej Ameriky po obliehaní bránky Ruska napokon skóroval. Rielly sa dostal k odrazenému puku a za pomoci clony MacKinnona strelil parádny gól – 2:4.
    37:56 Morgan Rielly (TNA) - 2:4

38:37
    Markov dostal 2 minúty za hrubosť.

39:12
    Eichel hľadal prihrávkou Matthewsa, ale táto kombinácia Tímu Severnej Ameriky nevyšla.

39:58
    Rusko pod obrovským tlakom. Pred Bobrovským vznikla skrumáž, ale puk sa do siete Ruska nedostal. Snahu Tímu Severnej Ameriky prerušila posunutá bránka.
    39:58

40:00

V druhej tretine dokázalo Rusko otočiť skóre z 0:1 na 4:1. Brankára Murraya prekonali v priebehu šiestich minút Naměstnikov, Kučerov, Kuzněcov a Tarasenko. Tréner McLellan reagoval výmenou brankárov. Od 36. minúty sa namiesto Murraya postavil do bránky Gibson. Tím Severnej Ameriky ešte do konca druhej časti skorigoval stav, keď v sieti Bobrovského skončila strela Riellyho.

Ďalšia tretina sa začne približne o 4:07.

40:01

40:01
    Tím Severnej Ameriky začal tretiu tretinu v početnej výhode. Na trestnej lavici sedí Markov.

40:37
    Rusko v plnom počte.

41:11
    Rielly to najskôr skúsil nenápadnou strelou na Bobrovského. Skóre sa nemenilo. Rusko okamžite odpovedalo strelou Malkina. Gibson všetko videl a puk prikryl.

41:35
    Malkin hákoval prenikajúceho Gaudreaua a dostáva trest dve minúty.

41:55
    Gostisbehere poslal ľahkú strelu na Bobrovského. Brankár Ruska chytil puk do lapačky a prerušil hru.

42:33
    Gaudreau zamestnával defenzívu Ruska i brankára Bobrovského. Z pokračujúcej akcie pálil dvakrát Parayko. Puk skáče pred bránkou Ruska.

43:01
    V presilovej hre vytvoril Tím Severnej Ameriky obrovský závar pred Bobrovským. Po strele Parayka a MacKinnovom priťuknutí dokázal Nugent-Hopkins pred bránkou trafiť puk vo vzduchu a dostal ho do siete Ruska.
    43:11 Ryan Nugent-Hopkins (TNA) - 3:4

44:54
    Tarasenkova nebezpečná srela spoza hráča. Puk na ochrannú sieť ešte tečoval Parayko.

45:23
    Nugent-Hopkins mohol potrestať chybu Ruska, ale z dobrej pozície namieril veľmi nepresne.

46:43
    Malkin posielal krásnu prihrávku od mantinelu na nakorčuľovaného Kučerova, ktorý netrafil puk. Bol však faulovaný a Rusko si zahrá presilovú hru.

46:47
    McDavid hákoval v dobrej šanci Kučerova a oslabil svoj tím na dve minúty.

47:11
    Rusom sa nedarí usadiť sa v útočnom pásme.

47:33
    Rusko už rozostavilo svoj presilovkový vzorec. Po prihrávke Ovečkina Dacjuk pálil od modrej. Puk bol zrazený medzi divákov.

48:11
    Tím Severnej Ameriky sa bráni dobre. Puk posiela cez všetky čiary.

48:47
    Tím Severnej Ameriky v plnom počte. Kapitán McDavid naskočil na ľad.

48:59
    Po vyhratom vzhadzovaní poslal puk na bránku Ruska Parayko. Bobrovský si s jeho nevýraznou strelou poradil.

49:11
    Naměstnikov operoval za bránkou Tímu Severnej Ameriky, ale gólovú šancu pre spoluhráčov napokon nepripravil. Dacjuk navyše stratil útočné pásmo.

50:00
    Ešte desať minút má Tím Severnej Ameriky na vyrovnanie. Rušný a rýchly hokej pokračuje ďalej. Útoky sa striedajú z jednej strany na druhú.

50:46
    Tělegin odišiel po treťom inkasovanom góle Ruska do kabíny. Počas obrovského tlaku ho obranca Tímu Severnej Ameriky tvrdo trafil pukom. Tělegin nie je schopný pokračovať ďalej v hre.

51:05
    Panarin podrazil Parayka a odíde si sadnúť na dve minúty.

51:18
    Po strele Eichela od modrej čiary tečoval puk pred Bobrovským Matthews. Veľká šanca Tímu Severnej Ameriky sa skórovať nepodarilo.

51:31
    Anisimov vyhodil puk medzi divákov a rozhodcovia sa dohadujú, či hráča Ruska vylúčia.

51:31
    Anisimov vyhodený puk napokon nikto netečoval a Tím Severnej Ameriky si zahrá presilovku o dvoch hráčov.
    51:31 Arťom Anisimov (RUS)

52:08
    Obrovský závar Tímu Severnej Ameriky gólom neskončil. Zajcev vyhadzuje puk cez všetky čiary.

Rusko sa bráni veľmi dobre. Opäť vyhdazuje puk do stredného pásma.

53:05
    Panarin je už na ľade.

53:08
    Príliš veľa hráčov na ľade.

53:31
    Anisimov naskočil z trestnej lavice na ľad.

53:43
    Rusko hrá presilovú hru. Panarin pálil od modrej čiary. Brankár Gibson zasahovať nemusel. Puk vyletel až na ochrannú sieť. Vhadzovať sa bude v strednom pásme.

54:26
    Ďalšia strela od modrej. Orlov pálil a Kuzněcov výborne clonil. Brankár Gibson si však puk našiel a chytil ho do lapačky.
    54:26 Dmitrij Orlov (RUS)

55:08
    Oba tímy sú už v plnom počte.

56:46
    MacKinnon vypálil puk z voleja. Bobrovský zasahovať nemusel Strela len tesne minula jeho bránku.

56:54
    Na opačnej strane mal rozhodnutie na hokejke Tělegin. Skóre sa nemení.

57:22
    Saadovu strelu Bobrovský vyrazil do rohu klziska.

57:36
    Couturier mal dve výborné strely. Bobrovský chytá výborne a drží pre Rusko tesný náskok.

58:23
    Tím Severnej Ameriky odvolal brankára. Šiesti hráči zo zámoria na ľade.

58:54
    Rielly prenikol pred bránku a posunul puk na Matthewsa. Druhý menovaný v rozhodujúcej chvíli netrafil puk.

59:19
    Orlov podrazil McDavida a odchádza si sadnúť na trestnú lavicu.

59:19
    Oddychový čas Tímu Severnej Ameriky.

59:33
    Gaudreau sa z uhla nepresadil. Puk po jeho koncovke preletel pozdĺž brankovej čiary na opačnú stranu ihriska.

59:40
    Obrovský závar pred ruskou bránkou. Po strele Gostisbehereho od modrej čiary zazvonila za Bobrovským žŕdka .
    59:40

59:57
    Kuljomin poslal puk na opustenú bránku Tímu Severnej Ameriky. Gól to však nebol.

60:00

Vo výbornom stretnutí Tím Severnej Ameriky podľahol Rusku 3:4. Mladíci zo Severnej Ameriky viedli po prvej tretine po góle Matthewsa 1:0, ale v polovici zápasu vypadli z role a v priebehu šiestich minút inkasovali góly z hokejok Naměstnikova, Kučerova, Kuzněcova a Tarasenka. Zverencom trénera McLellana sa podarilo do konca druhej tretiny už len skorigovať stav po presnej strele Riellyho. V tretej tretine si Tím Severnej Ameriky vypracoval množstvo gólových šancí. Kontaktný gól vsietili už v 44. minúte z hokejky Nugenta-Hopkinsa. V ďalšom priebehu už Bobrovský zatiahol roletu. Rusi však počas záverečnej powerplay súpera mali namále, keď po strele Gostisbehereho zazvonila žŕdka.

TABUĽKA B-SKUPINY:
    1. Švédsko 2b (1 zápas)
    2. Rusko 2b (2 zápasy)
    3. Tím Severnej Ameriky 2b (2 zápasy)
    4. Fínsko 0b (1 zápas) (05:03:48)

Tomáš Daniš

Góly a asistencie: 6. Matthews (McDavid, Scheifele), 38. Rielly (Nugent-Hopkins, Gaudreau), 44. Nugent-Hopkins (MacKinnon, Parayko) – 30. Naměstnikov (Tělegin, Anisimov), 31. Kučerov (N. Kuljomin), 34. Kuzněcov (Panarin, N. Zajcev), 36. Tarasenko

Rusko: Bobrovskij (Varlamov) – N. Zajcev, Orlov, Jemelin, Markov, Marčenko, D. Kulikov – Kučerov, Dacjuk, Ovečkin – Tarasenko, Malkin, N. Kuljomin – Dadonov, Šipačjov, Panarin – Kuzněcov, Anisimov, Tělegin – Naměstnikov.

Rozhodca: Dwyer – O'Halloran