Tím Severnej Ameriky – Rusko 3:4 (kon.) | Fínsko – Švédsko 0:2 (kon.)
Tím Severnej Ameriky
3:4 (1:0, 1:4, 1:0)
Rusko
Utorok 20.09.2016, 02:10 • Air Canada Centre (Toronto) • Svetový pohár • Skupina B

TABUĽKA B-SKUPINY:
    1. Švédsko 2b (1 zápas)
    2. Rusko 2b (2 zápasy)
    3. Tím Severnej Ameriky 2b (2 zápasy)
    4. Fínsko 0b (1 zápas) (05:03:48)

Vo výbornom stretnutí Tím Severnej Ameriky podľahol Rusku 3:4. Mladíci zo Severnej Ameriky viedli po prvej tretine po góle Matthewsa 1:0, ale v polovici zápasu vypadli z role a v priebehu šiestich minút inkasovali góly z hokejok Naměstnikova, Kučerova, Kuzněcova a Tarasenka. Zverencom trénera McLellana sa podarilo do konca druhej tretiny už len skorigovať stav po presnej strele Riellyho. V tretej tretine si Tím Severnej Ameriky vypracoval množstvo gólových šancí. Kontaktný gól vsietili už v 44. minúte z hokejky Nugenta-Hopkinsa. V ďalšom priebehu už Bobrovský zatiahol roletu. Rusi však počas záverečnej powerplay súpera mali namále, keď po strele Gostisbehereho zazvonila žŕdka.

60:00

59:57
    Kuljomin poslal puk na opustenú bránku Tímu Severnej Ameriky. Gól to však nebol.
    59:40

59:40
    Obrovský závar pred ruskou bránkou. Po strele Gostisbehereho od modrej čiary zazvonila za Bobrovským žŕdka .

59:33
    Gaudreau sa z uhla nepresadil. Puk po jeho koncovke preletel pozdĺž brankovej čiary na opačnú stranu ihriska.

59:19
    Oddychový čas Tímu Severnej Ameriky.

59:19
    Orlov podrazil McDavida a odchádza si sadnúť na trestnú lavicu.

58:54
    Rielly prenikol pred bránku a posunul puk na Matthewsa. Druhý menovaný v rozhodujúcej chvíli netrafil puk.

58:23
    Tím Severnej Ameriky odvolal brankára. Šiesti hráči zo zámoria na ľade.

57:36
    Couturier mal dve výborné strely. Bobrovský chytá výborne a drží pre Rusko tesný náskok.

57:22
    Saadovu strelu Bobrovský vyrazil do rohu klziska.

56:54
    Na opačnej strane mal rozhodnutie na hokejke Tělegin. Skóre sa nemení.

56:46
    MacKinnon vypálil puk z voleja. Bobrovský zasahovať nemusel Strela len tesne minula jeho bránku.

55:08
    Oba tímy sú už v plnom počte.
    54:26 Dmitrij Orlov (RUS)

54:26
    Ďalšia strela od modrej. Orlov pálil a Kuzněcov výborne clonil. Brankár Gibson si však puk našiel a chytil ho do lapačky.

Tomáš Daniš

Góly a asistencie: 6. Matthews (McDavid, Scheifele), 38. Rielly (Nugent-Hopkins, Gaudreau), 44. Nugent-Hopkins (MacKinnon, Parayko) – 30. Naměstnikov (Tělegin, Anisimov), 31. Kučerov (N. Kuljomin), 34. Kuzněcov (Panarin, N. Zajcev), 36. Tarasenko

Tím Severnej Ameriky: M. Murray (Gibson) – Rielly, Ekblad, Jones, R. Murray, Parayko, Gostisbehere – MacKinnon, Nugent-Hopkins, Drouin – Scheifele, McDavid, Matthews – D. Larkin, Eichel, Gaudreau – Saad, Couturier, Trocheck.
    Rusko: Bobrovskij (Varlamov) – N. Zajcev, Orlov, Jemelin, Markov, Marčenko, D. Kulikov – Kučerov, Dacjuk, Ovečkin – Tarasenko, Malkin, N. Kuljomin – Dadonov, Šipačjov, Panarin – Kuzněcov, Anisimov, Tělegin – Naměstnikov.

Rozhodca: Dwyer – O'Halloran